Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

28 Şubat-Çiller Özel Örgütü

1996'da Amerika'ya hizmet eden iki parti, DYP ve Refah Partisi, koalisyon hükümetini kurdular. 28 Şubat 1997 Milli Güvenlik Kurulu sonrasında verilen Muhtıra ile bu Amerikancı hükümetin iktidar dönemi sonlandırıldı.
Sonraki yıllarda, bu kararın Cumhuriyetimizin yararına mı yoksa zararına mı olduğu tespit edilememiştir, çünkü bu olay sonrasındaki yıllarda Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül gibi Amerikan ajanları'nın önleri açılmış oldu.
-Erbakan Milli'ydi, konuşmalarında korkmadan ABD emperyalizmi ve siyonistler hakkında önemli tespitler yapabilmekteydi. Günümüzde AKP'nin başında Erbakan olsaydı, belkide yapılan bu şerefsiz hainliklerin büyük bölümüne izin vermeyip engelleyebilirdi. ABD stratejik olarak herzaman, kendisinin kurduğu örgütlerin elemanlarına bile güvenmeyen bir politika izlemektedir. Hele hele o örgutlerin başındaki kişi Türk Soylu ise, ona hiç ve hiç güvenmeyecektir. İşte bu yüzden, Milli Görüş örgütünü yöneten hiçbir zaman Necmettin Erbakan olmamıştır. Erbakan, gelecekte örgütü temizleyip, Milli Görüş’ün gerçek(yani ABD’nin kontrol ettiği değil, Milliyetçi olan Erbakan’ın kontrol ettiği bir Milli Görüş) lideri olabilme hayalleriyle yaşamış olabilir.
Ama maalesef Erbakan’ın içinde bulunduğu örgütün genel başkanı olmasına rağmen, örgüt daima CIA’nın görevlendirilmiş olduğu elemanlar tarafından yönetilmekteydi ve bu sistem aynı şekilde günümüz AKP’siyle birlikte devam etmektedir. Erbakan gibi zeki bir insanın bu gerçeklerin farkinda olmaması mümkün değildir.

28 Şubat-Çiller Özel Örgütü

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 Tem 2012, 01:54

28 Şubat-Çiller Özel Örgütü

1993 yılından bu yana TSK'dan atılan bazı Fethullahçı subaylar, PKK tetikçisi itirafçılar ve ülkücü tetikçiler Çiller Özel Örgütü'nde (ÇÖÖ) bir araya getirildiler. Birçok operasyonda kullanıldılar. 28 Şubat 1997 kararları "Çiller-Fethullah Hoca Özel Örgütüne karşı ağır darbeler indirdi.

28 Şubat'a karşı mevzilenen güçler, Emniyet İstihbarat Dairesi'nin üzerinden TSK’ya "köstebek" ve "kulaklar" yerleştirdiler. Bülent Orakoğlu bu tartışmaların ardından görevden alındı. Orakoğlu, ABD'de görevlendirildi, Askeri Mahkeme'de hakkında dava açıldı. O dönemde İşçi Partisi, Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller'in ABD vatandaşı olduğunu ortaya çıkarmıştı. İşçi Partisi, "Çiller'in CIA ajanlığı" hakkında Askeri Savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Çiller-Fethullah Özel Örgütü'nün hedefinin 28 Şubat olduğunu süreci okuyarak anlayabiliyoruz. Ancak diğer önemli amacı da, Türk Ordusu'nun komuta kademesi tayin terfilerine müdahale etmekti. TSK'ya sızma girişimlerinin amacı, 1998 yılında Genelkurmay Başkanı olacak Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun önünü kesmek ve Org. Çevik Bir'in önünü açmaktı.

Kaynakça
Kitap: TELE TAYYİP, Çürüyen Sistemin Büyüyen Kulağı
Yazar: Ufuk Akkaya
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996-1999: Cumhuriyetimizin 6. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir