Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ramazan Hoş Gelmedi...

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Ramazan Hoş Gelmedi...

Mesajgönderen TurkmenCopur » 14 Tem 2012, 23:08

Ramazan Hoş Gelmedi...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arabasında bir yaşamsal tehlike geçirdi; otomobilinin camları kırılarak hastaneye kaldırıldı, çok şükür olayı atlattı...

Geçmiş olsun!..

ilk açıklamalarda diyorlar ki:

— Aşırı yorgunluk, şeker düşmesi, oruçlu olması, krize girmesi, filan, filan...

Tablo ilginç!..

Başbakanın olayını bir yana bırakarak önce yaşadığımız topluma bir göz atmakta yarar var...

Geçenlerde bir dostum dedi ki:
— Bu yıl ramazan ayı olağanüstü bir biçimde yaşanıyor. Bizim bildiğimiz ramazan ibadet ayıdır, insanlar nefislerini terbiye etmek için bu süreçten yararlanırlar. Fakir fukaraya dönük destekler gösterişsiz yöntemlerle yapılır. Hele ramazanın politika için kullanılması, amacından saptırılması demektir. Oruç tutanların toplum yaşamında egemenleşerek oruç tutmayanlara baskı oluşturulması, Müslümanlığa yakışmayan bir tutumdur...

Tümcesini bitirdikten sonra dostum olayın inceliğini vurguladı:
— Gerçek bir Müslüman niyetli olduğunu dışa vurmaz. Barışın, efendiliğin, hoşgörünün, sevginin ağır bastığı ramazanda çatışmalar, husumetler, hırslar rafa kaldırılır...

Bir soluk aldıktan sonra da nefes nefese lafını sürdürdü:
— Oysa ne görüyoruz?., iftar her yanda bir gösteriye dönüştürülüyor; lokantalarda, otellerde tıklım tıklım iftar sofraları gösteriş yemekleri gibi sergileniyor; siyaset manevralarına alet ediliyor; oruç nefsini terbiye etmek amacından uzaklaşıyor; tıka basa yemeklerin manzaralarıyla dopdolu televizyonlardan iftarın pazarlanması, doğal sayılıyor...

Dostum teşhisini de koydu:
— Bunlar ramazanı ramazanlıktan çıkardılar!..

Çok doluydu dostum, daha konuşacaktı; ama, ben lafını kestim:
— Ramazanı, dini siyasete alet etmek için bir araca dönüştürdüler, desene!..

Türkiye’nin bir yanı alabildiğine zengin...

Bir yanı alabildiğine yoksul...

Bu coğrafya üzerinde “vur patlasın çal oynasın” felsefesine dayanan bir ramazan anlayışını ne Allah kabul eder, ne Hazreti Peygamber..

Başbakan Tayyip Erdoğan da “dini vecibeleri”ni yerine getirirken önce yönettiği Türkiye’yi düşünmek zorundadır...

Tuttuğu oruç beynine vuracak kadar başbakanı etkiliyorsa, tutulması caiz değildir...

70 milyonluk ülkenin başbakanı önce akıl, ruh ve beden sağlığını düşünmek zorundadır.

Evet, “Ramazan geldi hoş geldi” güzel bir tekerlemedir... Ramazanı kendi kutsal koşulları içinde hoşgörü çerçevesinde titizlikle koruyabilirsek ne mutlu bize...

18.10.2006

Kaynakça
Kitap: RTE Louis Mi?
Yazar: İlhan Selçuk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir