Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Durum Saptaması!..Saptaması

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Durum Saptaması!..Saptaması

Mesajgönderen TurkmenCopur » 14 Tem 2012, 23:04

Durum Saptaması!..

Bir gazete var..

Adı: Vakit..
— (Akit ya da Vakit)

Avukat Ali Günday, Vakit’in 1995’te hedefi olmuş..

Neden?..

Çünkü Ali Günday, Baro Başkanı olarak Gümüşhane’de türbanlı avukatların duruşmalara girmesini engelleyen karara imza atmış...

Ve Ali Günday türbanı yasakladığı gerekçesiyle öldürülmüş...

Akit gazetesi 13 Mayıs 1999’da Ahmet Taner Kışlalı’nın fotoğrafının üzerine çarpı işareti çekerek yayımlamış; üzerine de “Yuh pişkin zorba” diye başlık atmış...

Akit (ya da Vakit) Ahmet Taner Kışlalı için şu yayını yapmış:

“Zorba Kemalist gemi azıya aldı, halkı köpeğe benzetti.”

Kışlalı yapılan haberlerden ve yayınlardan 5 ay sonra 21 Ekim 1999’da öldürülmüş...

Emre Kongar, İdris Adil’in internetteki sitesinde verdiği yukardaki bilgileri dün Cumhuriyet’teki “Medya Notu” köşesinde yayımlamıştı... Vakit koleksiyonları üzerinde yapılacak bir inceleme kim bilir daha ne kanıtlar ortaya çıkaracaktır. Bu gazete daha önce Yahudi düşmanlığı (antisemitizm) yaptığı için Almanya’da kapatılmış!..

Vakit gazetesi Cumhuriyet'in azılı bir düşmanıdır, yaptığı sürekli yayınlarla Cumhuriyet']., yazarlarını, çizerlerini hedef göstermektedir...

Cumhuriyet üst üste üç kez bombalandı...

Vakit gazetesi türbana ilişkin karar veren Danıştay 2’nci Dairesi üyelerinin fotoğraflarını yayımlayıp altına şu tümceyi yazmıştı:

“işte o üyeler!..”

Cumhuriyet'i üç kez bombalayanların arasında bulunan avukat Alparslan Arslan, Danıştay 2’nci Dairesi’nin yüksek yargıçlarını kurşun yağmuruna tutmuştur...

Sonuç:

Bir şehit, dört yaralı!..

Gazetelerin yazdığına göre katil avukat Alparslan Arslan sorgulamada şunları söylemiştir:

“— Vakit gazetesinden kesip cebime koyduğum (Danıştay üyelerinin) resimlerine her bakışımda kızarak eylemi planladım...”

AKP Hükümeti’nin başbakan yardımcılığı koltuğunda oturan Mehmet Ali Şahin, Cumhuriyet'in bombalanması ve Danıştay’ın kurşunlanması üzerine şu açıklamayı yapmıştır:

“— Vakit neyse, diğer uçta Cumhuriyet gazetesi o!..”
Mehmet Ali Şahin’e diyecek bir şey yok!..

Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere AKP yöneticileri şirazeden çıkmış görünüyorlar...

Bu yazıyı AKP Hükümeti’nden bir umudumuz olduğu için yazmadım, yalnız durum saptaması yaptım, belge olsun diye kaleme aldım...

26.05.2006

Kaynakça
Kitap: RTE Louis Mi?
Yazar: İlhan Selçuk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir