Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Bozacının Şahidi Şıracı..

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Bozacının Şahidi Şıracı..

Mesajgönderen TurkmenCopur » 14 Tem 2012, 22:44

Bozacının Şahidi Şıracı..

Takıyye günümüz Türkiyesi’nde, toplumun sivil asker kesimlerinde, siyasette ve medyada sürekli tartışılan önemli bir konu...

Kur'an’ın “Nahl Suresi” 16’ncı ayetinde diyor ki:

“Gönlü imanla dolu olduğu halde -zor altında olanın dışında inandıktan sonra Allah’ı inkâr eden, gönlünü kâfirliğe açanlara Allah katından gazap vardır, en büyük azap onlar içindir. ”

Demek ki “zor altında gönlünü kâfirliğe açanlara” Allah katından gazap yok!..

Nitekim İslam Ansiklopedisi’nin “takıyye” maddesinde şöyle yazıyor:

“...gizlemek manasında olup, mecburiyet ve zarar tehdidi karşısında dinin icaplarından muafiyet için kullanılan tabirdir. Bizzat peygamber (...) zahiren (görünüşte) imanın inkârını, müşriklerle dostluk kurmayı ve haram edilmiş yiyeceklerin yenilmesini caiz görmek suretiyle dini ıstırap unsurundan kurtulabilmiştir. Bu bakımdan müsamaha Müslümanlığın bütününe şamildir.”

Daha önce bu köşede yayımlanan takıyyeye ilişkin bir yazıma medya köşelerinde yanıtlar vermeye çalışanlar oldu; bu doğaldır, AKP’nin avukatlığını üstlenmiş olanların görevleridir; ancak, bu girişimler takıyye sorununu çözmüyor, tersine kuşkuyu artırıyor; çünkü bozacının şahidi şıracı oldu mu güven vermiyor...

AKP değiştim diyor..

Takıyye mi yapıyor?..

Erbakan’ın rahle-i tedrisinde yetişmiş Recep Tayyip takıyyeci mi?.. Uç beş yıl önce “Minareler süngümüz/ Kubbeler miğferimiz/ Camiler kışlamız/ Müminler askerimiz.diye nutuklar atan RTE için savunmanlık yapan gazeteciler de İslamcı eğilimleriyle tanınıyorlarsa tut kelin perçeminden...

AKP geçenlerde bir kitap yayımladı; önsözde Recep Tayyip diyor ki:

“— AKP siyaset felsefesini muhafazakâr demokrasi olarak belirlemiştir.”

Kitabın 114’üncü sayfasından bir alıntı:

“İslamın politika düzeni tevhit akidesine dayanır ve insanların eşitliği, kanunun üstünlüğü, insan haklarının, azınlıklarınki de dahil olmak üzere korunması gibi esaslar üzerinde yükselir.”

İslamda kölelik vardır, kadın ikinci sınıftır; İslamın politika düzeninin insan hakları üzerinde yükseldiği iddiasını AKP’nin kitabına aktarmak, yaşadığımız çağda hiçbir Müslüman ülkede insan hakları ve demokrasi olmadığını bilenler arasında ancak gırgır anlamı taşır.

Takıyye İslamda var, Hıristiyanlıkta yok; Avrupa’da bir iktidar partisi için “Takıyye yapıyor mu?” diye bir tartışma olur mu?..

Bizde ise bu tartışmayı gündeme getirmeyen medya ya da siyaset erbabı yok gibi...

03.09.2003

Kaynakça
Kitap: RTE Louis Mi?
Yazar: İlhan Selçuk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir