Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hatip ve Şarkıcı...

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Hatip ve Şarkıcı...

Mesajgönderen TurkmenCopur » 14 Tem 2012, 22:42

Hatip ve Şarkıcı...

Tayyip Erdoğan imam okulunda eğitim gördüğü için vaaz vermeye teşne...

Her ayın son cuması televizyona çıkıp nutuk atıyor, ama, bir ‘başbakan’a yakışacak ayarda duramıyor, Fethullah Hoca gibi salya sümük ağlamaklı hitabete kayarak tiyatro yapmasa da saldırganlaşmaktan kendisini alıkoyamıyor...

Ötede beride, toplantılarda, törenlerde mikrofonu eline aldı mı, dilini tutamıyor...

Allah çenesine kuvvet versin!..

Ne var ki işler çene kuvvetiyle yürümüyor, lafügüzafın dışında hayatın gerçeği bastırıyor...

AKP, ekonomide IMF modeline oturtuldu!..

Ayvayı yedi.

AB yolunda imanını tazelemiş görünüp Hıristiyanların karşısında istavroz çıkarsanız ne yazar ki!.. Önündeki yol uzun ve incedir, bugünden yarına karın doyurmaz, yoksulun tenceresinde kaynamaz...

Daha yolun başında iktidarına dış destek arayan Recep Tayyip, sırtını ABD’nin Başkanı Bush’a dayamak istiyordu, ama, Irak’ın işgalinde fosladı...

Üçte bir seçmen oyuyla Meclis’in üçte ikisini ele geçiren AKP parlamentoda işgalci durumunda; hak etmediği koltuklarda oturuyor...

Üniversitelerin üstüne yürüyor, her apartmana mescit açmak istiyor, ormanları satmaya kalkışıyor, türban mürban gibi kıymeti harbiyesi olmayan sorunları kaşıyor; ama, değil türban takanın, kara çarşaf giyenin de karnı hâşâ huzurdan kutsal Müslümanlığın siyasal propagandasıyla doymaz...

Halk aş ve iş bekliyor.

Recep Tayyip’i -dün müydü, önceki gün mütelevizyonda şarkı söylerken gördüm...

Hayrola?..

Başbakan şarkıcılığa mı başlamıştı?..

Almış eline mikrofonu, Adnan Şenses’le birlikte söylüyor... Söz: Aşkın Tuna Müzik: Selçuk Tekay

Hatıralar sarmış dört bir yanımı Baktığım her yerde izin duruyor Ben seni düşünmek istemesem de Bana her şey seni hatırlatıyor Beraber yürüdük biz bu yollarda Beraber ıslandık yağan yağmurda Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda Bana her şey seni hatırlatıyor

Allah Allah, Recep Tayyip neden şarkıcılığa soyunmuştu ki?..

Meğer kaç yıllık hızlı tren girişiminin son temel atma töreni, yeniden yapılıyormuş; başbakan duygulanmış, almış eline mikrofonu, hımhım bir sesle söylüyor, kimi hatırlıyor acaba?..

Yoksa “Minareler süngümüz/ Kubbeler miğferimiz/ Camiler kışlamız/ Müminler askerimiz...” diyen kişiyi mi anımsıyor?..

Eh, bu da bir ilerleme sayılır.

10.06.2003

Kaynakça
Kitap: RTE Louis Mi?
Yazar: İlhan Selçuk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir