Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kılıçdaroğlu Örgüt İçinde Desteğini Kaybediyor

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Kılıçdaroğlu Örgüt İçinde Desteğini Kaybediyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 28 Kas 2011, 20:45

CHP’de Sert Muhalefet

‘Kılıçdaroğlu örgüt içinde desteğini kaybediyor’


Kılıçdaroğlu’nun “Başbakan devlet adına özür dilesin” tartışması ile alevlenen Dersim tartışması parti içi muhalefeti harekete geçirdi. Muhalifler Ankara ve İstanbul’da yaptıkları durum değerlendirmesi toplantılarında Kılıçdaroğlu için, “Partinin misyon ve vizyonunu temsil edemiyor” dedi.
CHP’li Aygün’ün “Dersim Katliamı” ile ilgili CHP ve Atatürk’ü suçlamasıyla başlayan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aynı konuda CHP’ye, CHP’nin ikinci genel Başkanı İnönü ve Atatürk’ün silah arkadaşlarına yönelik suçlamaları CHP içinde de yeni bir tartışma başlattı. İlk tepki CHP grubu içinden geldi. CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç’un başını çektiği 12 milletvekili TBMM’de bir bildiri yayınlayarak parti yönetiminin aradan 6 gün geçmesine karşın Aygün’e karşı sessiz kalması eleştirmiş ve “sessiz kalmanın iddiaları onaylamak anlamında yorumlanacağını” belirtmişti.

Kılıçdaroğlu’nun savunmasına tepki

Başbakan Erdoğan’ın CHP’yi eleştirerek, Dersim olaylarıyla ilgili bazı belgeleri açıklamasının ardından, Kılıçdaroğlu’nun “özür dilemek yetmez, el konulan mallarını da geri ver. Belgeler zaten biliniyor, devletin elindeki belgeleri açıkla” diyerek yanıt vermesi, CHP içinde “Kılıçdaroğlu iddiaların arkasında duruyor” izlenimini yarattı. Bu durum, bir çok partiliyi ve milletvekilini rahatsız etti. Kılıçdaroğlu’nun, CHP’nin geçmişini yargılayarak, parti ilkelerine yakışmayan tavır sergilediğini savunan CHP’li muhalifler, bildiricilerin yanında yer alarak harekete geçti.

Cumartesi, 26 Kasım 2011 03:01

http://www.aydinlikgazete.com/index.php ... &Itemid=95
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir