Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Muharrem İnce: "Atatürk ve İnönü'den Özür Dilerim"

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Muharrem İnce: "Atatürk ve İnönü'den Özür Dilerim"

Mesajgönderen TurkmenCopur » 28 Kas 2011, 20:42

Muharrem İnce: "Atatürk ve İnönü'den Özür Dilerim"

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Bir CHP milletvekili olarak ben de Atatürk'ten ve İsmet Paşa'dan özür diliyorum. 9 yıldır bunları yenemedik, iktidar olamadık” dedi.

Türk İş Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen Birleşik Kamu-İş Konfederasyonunun 2. Olağan Genel Kurulu'na katılan Muharrem İnce, burada yaptığı konuşmada, bu ülkenin “adliyesinin, harbiyesinin, zaptiyesinin” işgal edildiğini, “yazamayan bir medya, noterin ötesinde bir Çankaya, konuşmayan bir üniversite, direnmeyen sivil toplum ve korkak bir Türkiye” olduğunu söyedi.

Dersim tartışmasına da değinen İnce, şunları söyledi:

“(Alevilerin kanı size helaldir) diye fetva veren Ebu Suud efendiyi öven bir başbakan, Dersim'den özür diliyor. Olacak iş değil. Daha iki gün önce söylediklerini hatırlayalım. Beni dedi, 'Bir mezhebin mensupları mahkum etti' dedi. Bunun bir an için doğru olduğunu düşünelim. Bu doğru bile olsa bir başbakan bunu söyleyemez. Bu bölücülüğün ta kendisidir. Abdullah Öcalan'dan daha tehlikelidir bu görüş. Bir CHP milletvekili olarak ben de Atatürk'ten ve İsmet Paşa'dan özür diliyorum. 9 yıldır bunları yenemedik, iktidar olamadık.”

26 Kasım 2011 21:31

mynet
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir