Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

ÖDP:'Büyük Birader Düzenine Karşı Mücadele Etme Günüdür'

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

ÖDP:'Büyük Birader Düzenine Karşı Mücadele Etme Günüdür'

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Kas 2011, 04:22

ÖDP:"BÜYÜK BİRADER DÜZENİNE KARŞI MÜCADELE ETME GÜNÜDÜR"

Özgürlük ve Dayanışma Partisi yayınladığı bildiri ile Türkiye’de yaşanan gözaltılara dikkat çekerek, Recep Tayyip Erdoğan’ı George Orwell’ın 1984 adlı romanındaki “Büyük Birader”e benzetti.

Bildirinin devamında “Büyük Birader”e karşı mücadele günüdür denilerek taleplerini sıraladı ve herkesi 26 Kasım Cumartesi günü Mecidiyeköy Metro Durağı’ndan Taksim’e yapılacak yürüyüşe çağırdı.

İşte ÖDP’den yapılan o açıklama

BU DAVET BİZİM


AKP Hükümeti, ülkemizi bir açık hava hapishanesine dönüştürdü. İzleniyoruz, dinleniyoruz, mesnetsiz iddialarla gözaltına alınıyoruz, ne için yargılandığımızı bilmeden tutuklanıyoruz. Milletvekilleri, belediye başkanları, parti başkanları, gazeteciler, aydınlar, öğrenciler içeride. Uzun tutuklamalar bir işkenceye dönüşmüş durumda. AKP Hükümeti, özel Yetkili Mahkemeleri"yle, Terörle Mücadele Yasasında, gizli tanıklarıyla kendi kurduğu rejime muhalefet eden herkesi "KCK operasyonu", "Ergenekon operasyonu", "Devrimci Karargah operasyonu", "Hopa soruşturması" adı altında sindirmeye çalışıyor.

Ülkemiz, ünlü İngiliz romancı George Orwell'ın 1984 adlı eserindeki gibi "Büyük Birader" tarafından izlenen, denetlenen bir ülkeye döndü.
Şimdi bu Büyük Birader Düzeni'ne karşı mücadele etme günüdür. Şimdi "Özgürlük ve Adalet" şiarıyla yürümenin günüdür.
Çağrımız özgürlük ve adalet isteyenleredir.

Taleplerimiz nettir:

* Özel Yetkili Mahkemeler kaldırılsın
* Terörle Mücadele Yasası kaldırılsın
* Gözaltılara son verilsin
* Tutuklular serbest bırakılsın

"Özgürlük ve adalet için"

26 Kasım Cumartesi, saat 14:00'de Genel Başkanımız Alper Taş'ın da katılımıyla, İstanbul Mecidiyeköy Metro Durağı'nda buluşup, tek sıra halinde, Taksim Tramvay Durağı'na yürüyeceğiz.

Sensiz bir eksiğiz, bekliyoruz!
Odatv.com
25.11.2011 18:50


http://www.odatv.com/n.php?n=buyuk-bira ... 2511111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir