Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Eksen Kayması - Türker Ertürk

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Eksen Kayması - Türker Ertürk

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Kas 2011, 04:17

TÜRKER ERTÜRK/ Eksen Kayması

Geçtiğimiz salı günkü “Vizyon yok misyon var” başlıklı köşe yazımızda CHP’de niçin operasyon yapıldığından ve öncesinde CHP’ye karşı sürdürülen psikolojik saldırıdan bahsetmiştim. Bugün ise size “Operasyon şerrinden, CHP ve ülkemiz için bir hayır çıkar mı?” beklentisinin ve umudunun nasıl boşa çıktığını hatta gelişmelerin operasyonu tasarlayanların amaçlarına nasıl hizmet ettiğini anlatmaya çalışacağım.

Okyanus ötesinde planlanan ve yerli işbirlikçilerin katılımı ile yapılan operasyonun amacı, CHP’yi dönüştürmek ve dönüşüme direnecekleri mümkün olduğunca tasfiye etmektir. CHP’yi dönüştürmenin amacı ise AKP ve cemaat vasıtasıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin dönüştürülmesine kuvvetli direnç göstermesini engellemektir. Emperyal güç tarafından CHP için böyle bir yol haritası çizilmesine rağmen gelişmeler farklı bir mecrada gelişebilirdi. Ama ne yazık ki bu böyle olmadı.

Kılıçdaroğlu liderliğinde CHP yönetimi, genel seçimler öncesinde YCHP söylemleriyle, yaptığı açılımlarla ve çok farklı kesimlerden beş benzemez olarak da adlandırılan isimleri partiye alarak çok geniş halk yığınlarını kucaklayacağını, yaklaşık yüzde 40’lara varan belki de geçen bir oranda oyla iktidarı yakalamayı ya da güçlü bir muhalefet olmayı düşledi. Hiç değilse topluma verdiği algı buydu.

Cuma, 25 Kasım 2011 04:31

http://www.aydinlikgazete.com/index.php ... &Itemid=94
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir