Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Savaş Atatürk Mevzisinde

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Savaş Atatürk Mevzisinde

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Kas 2011, 04:12

DOĞU PERİNÇEK/ Savaş Atatürk Mevzisinde

Anayasa Mahkemesi kararıyla Cumhuriyet yıkıcılığından hükümlü Recep Tayyip Erdoğan, Soros Vakfı kurucusu Kemal Kılıçdaroğlu’nun pasını anında değerlendirdi ve Atatürk’e karşı sinsi savaşı açık savaşa dönüştürdü.

CHP yönetiminin ısrarlı kışkırtmaları

Kılıçdaroğlu ve görevlendirdiği memurları, 1 yılı aşan bir zamandır, Recep Tayyip Erdoğan’a “Dersim arşivini aç” diye kışkırtmada bulunuyorlardı. Evet bu kışkırtma sözcüğünün altını çiziyorum. Aynı işi Kılıçdaroğlu üç-dört gün önce CHP Sözcüsü Birgül Ayman Güler’e de yaptırdı. Hayretler içinde dinledik. Anladık ki Birgül Hanım da halkın değil, Soros kurucusunun vekillerinden olmuş. O da BOP Eşbaşkanına “Arşivleri aç” diye seslendi. Recep Tayyip Erdoğan duymazdan geldi, kışkırtmanın Yeni CHP’nin Genel Başkanlık katına tırmanacağından emindi.

Soros kurucusundan BOP Eşbaşkanına tarihi çağrı

Nitekim Kılıçdaroğlu Soros Vakfı kuruculuğunu gösterdi ve 22 Kasım 2011 günü Hürriyet gazetesinden Tayyip Erdoğan’a tarihi çağrısını yaptı:


“Biz CHP olarak Dersim’le yüzleşiriz, kendisi ülkenin başbakanı olarak Dersim’le ilgili özür dilemeye hazır mı?” (Hürriyet, 22 Kasım 2011)

“Hazır mı?” ne kelime, zaten olay bu paslaşmalar üzerine kurgulanmıştı. Herkes, Atatürk Devrimi’ne karşı üstlendiği rolü yerine getiriyor.
Kılıçdaroğlu’nun Onur Öymen’e yönelik emperyalist cadı kampanyasına hemen koşması, şimdi gözüküyor ki bir Dersim duyarlılığı değil, fakat Soros Vakfı misyonuymuş.
Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı bilgiler ise zaten açık. 13 bin 160 insanımızı kaybettiğimizi saptayan 4. Umum Müfettişlik Raporu’nun verdiği bilgi, o rapora gönderme yaparak çok yerde yayımlandı. Bu satırların yazarının “Kemalist Devrim-7 Toprak Ağalığı ve Kürt Sorunu” başlıklı kitabında da var (s. 129).

Acıları bütün açıklığıyla saptayan o kadar çok devlet belgesi var ki, en önemlisi Genelkurmay Başkanı Org. Kazım Orbay’ın “Doğu Bölgesinde Geçmiş İsyanlar ve Alınan Dersler” başlıklı, 16 Mart 1946 tarihli raporudur (bkz. Genelkurmay Belgelerinde Kürt İsyanları-II, Kaynak Yayınları, s. 227 vd.).

Mesele bugün başkadır. Tayyip Erdoğanların amacı, Dersim’deki acıları dindirmek değildir.

Cuma, 25 Kasım 2011 04:45


http://www.aydinlikgazete.com/index.php ... &Itemid=98
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron