Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Türkiye’yi Suriye Ateşine Atmayın

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Türkiye’yi Suriye Ateşine Atmayın

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Kas 2011, 16:16

Türkiye’yi Suriye ateşine atmayın

Halaçoğlu AKP’yi uyardı: Olası bir savaş 2 ülke arasında kalmaz Orta Doğu’ya yayılır…
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, ABD’nin Türkiye’yi Suriye’ye müdahalenin içine doğrudan çekmeye çalıştığnı belirterek “Türkiye, Şam yönetimiyle bir yıl önceki iyi ilişkilerini sürdürseydi, Suriye demokratik bir ülke konumuna gelebilirdi. AKP, Türkiye’yi hangi riske attığnı iyi düşünmeli” diye konuştu.

Suriye’ye baskıyı ABD istedi, Türkiye uyguluyor

AKP iktidarını Suriye politikası konusunda uyaran MHP’li Halaçoğlu, “Olası bir savaş iki ülke arasında kalmaz, tüm Orta Doğu’ya yayılır” dedi

Haber : Bilun Çelik

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un, Suriye’ye baskı sürecini Türkiye ve Arap Birliği’nin beraber yürütmesi gerektiği yönündeki açıklamasına MHP’den sert tepki geldi. Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Arap birliği ülkelerinin ABD’nin kontrolünde olduklarını söyleyerek, Türkiye ile birlikte hareket etmek gibi bir yakıştırmanın ABD’nin Türkiye’yi bu işin içine doğrudan çekme politikasının bir parçası olduğunu belirtti. Halaçoğlu, iktidarın şu anki Suriye politikasını hiç tasvip etmediğini ifade ederek, “Çok yanlış yapıldığı kanaatindeyim. Tamamen ABD tarafından yürütülen politikanın bir parçası olarak görüyorum. Bu da Hillary Clinton’un açıklamasıyla ortaya çıkmış görünüyor” dedi. Yusuf Halaçoğlu, Suriye ile Türkiye arasındaki ilişkilerin bir yıl önce, yani olaylar çıkmadan önce son derece mükemmel ve iyi işlediğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Suriye, belki de demokratikleşme konusunda Türkiye ile o yakınlığını devam ettirseydi kısa sürede demokratik bir ülke haline gelebilecek konumdaydı. Bu da Türkiye için güney bölgesinin sınırlarının emniyet altına alınması demekti.”

Çatışmaya bile girilebilir

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın ülkeyi terk etmeyeceğini düşündüğünü dile getiren Halaçoğlu, terk etmediği süre içerisinde de tabii olarak Türkiye ile Suriye’nin ilişkilerinin bozulacağını, hatta çatışmaya bile girilebilecek bir durumun ortaya çıkacağını söyledi. MHP’li Halaçoğlu, “Bu da Orta Doğu’da büyük bir savaş anlamına gelir. Sadece Türkiye ile Suriye arasında kalmaz bu savaş. İşin içine İsrail, İran gibi devletlerin girmesi çok yüksek ihtimal dahilinde. Haliyle Orta Doğu’da bu şekilde devam ederse muhakkak ki pek de hoşa gitmeyecek bir durum ortaya çıkacak” diye konuştu. Halaçoğlu, Arap birliği ile ilgili değerlendirmelerde de bulunarak, Arap Birliği’nin bugün tamamen ABD’nin kontrolünde olan ülkelerden oluştuğuna dikkat çekti. Halaçoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Arap Birliği’nin alacağı kararlar ABD’nin isteği doğrultusundadır. Bu durumda Türkiye’nin Arap birliği ile birlikte hareket etmesi şeklinde bir yakıştırma ABD’nin Türkiye’yi bu işin içine doğrudan çekme politikasının bir parçasıdır.” Bu durumun son derece tehlikeli olacağını belirten Halaçoğlu, “İktidarın bu konuda Türkiye’yi hangi riske attıklarını iyi değerlendirmesi gerekir” diye konuştu.

Yeniçağ
Kasım 22, 2011
gizlibelge
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron