Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Neden Erdoğan'ın Değil De Atatürk Posteri Yakıldı

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Neden Erdoğan'ın Değil De Atatürk Posteri Yakıldı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 Kas 2011, 16:52

NEDEN ERDOĞAN'IN DEĞİL DE ATATÜRK POSTERİ YAKILDI

Neden Erdoğan Yerine Atatürk Posteri Yakıldı?

Suriye’de Arap Birliğinin yaptırım kararlarına kızan bir grup çapulcu, Türk bayrağı ve Atatürk posterlerini yaktı.

Peki sizce bu olayda bir mantık hatası yok mu?

Şöyle bir düşünün.


Kararı alan Arap Birliğine üye ülkelerken, saldırıya uğrayıp yakılan Türk Bayrağı…

ABD’nin güdümündeki muhaliflere açıktan destek verip Suriye bizim iç işlerimizdir diyen Erdoğanken, posterleri yakılan Atatürk.

Peki ama neden Türk Bayrağı ve Atatürk?

Bu durumda Türk Bayrağı ve Atatürk posterlerini yakmanın kime yarar sağladığına bakmamız lazım.

Bayrağımız ve Atatürk, bizim Türk milleti olarak en büyük değerlerimiz arasında yer alıyor.

Türkiye’de, Suriye’ye müdahale etmek için henüz bir kamuoyu oluşmuş durumda değilken, bu olaydan sonra bayrağını ve Ata’sını seven hemen herkes Hükümetin Suriye’ye tutumunu destekler duruma geldi.

Atatürk yerine Erdoğan’ın posterleri yakılsa, Milletimiz bu kadar tepki verir miydi dersiniz?

Hiç sanmıyorum.

Üstelik yakılan Erdoğan posterleri olsa iç siyasi malzeme olup Erdoğan’ın prestijine zarar vereceği muhakkaktı.

AKP hükümeti düne kadar can ciğer oldukları Suriye’ye müdahale için en ufak bir açık arar durumdayken, yaşanan bu olaylar tesadüf müdür?

Eğer Türkiye’nin Konsolosluğuna saldıranlar Esad yanlıları ise kızmaları gereken, 73 yıl önce ölen Atatürk yerine, düne kadar başkanlarının kankisi olan posterlerini taşıdıkları, şu an Türkiye’yi yöneten ve Esad’a açıkça cephe alan, Erdoğan’ın ta kendisi olması gerekmez miydi?

Yok saldıranlar Esad’a muhalifse, kendilerini koruyup kollayan, her fırsatta destek veren Ülke olan Türkiye’nin bayrağını ve kurucusunun posterlerini yakmaları nasıl bir ahmaklıktır?

Ahmaklık mı?

Yoksa kirli bir tezgah mı?

Olayın ardından haklı bir nota da verildi Suriye'ye.

Erdoğan ise “Tarih boyunca, yüzlerce yıldır, ay yıldızlı Türk bayrağına uzanan her el hiç tereddütsüz biçimde cevabını almıştır, bundan sonra da alacaktır” dedi.

Doğruya doğru

Bayrağımıza uzanan her el tereddütsüz cevabını almalıdır.

Ama keşke söyledikleri ile uygulamaları da bir olsa Başbakanın.

10 yıllık iktidarlıkları döneminde Ermenistan’da Yunanistan’da Fransa’da, Rum kesiminde, her şeyden öte bu ülkenin kendi topraklarında PKK’lı çapulcular tarafından bayrağımız yakılır duruma gelmişken, bayrağın bayrak olduğunu Başbakanın Suriye dışında da hatırlaması gerekir. Bayrak sevgisi, günü birlik siyasi olaylara göre değil, temelli ve sürekli olmalıdır.

Keşke Başbakan yukarıda adı geçen ülkelere de Suriye'deki gibi kükreyip özür diletseydi. En azından hesap sorsaydı da biz de avuçlarımız patlayana kadar alkışlayıp gurur ve onur duysaydık.

Levent Bulut
Odatv.com


http://www.odatv.com/n.php?n=neden-erdo ... 1711111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron