Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

AKP’nin Anayasa Komisyonundaki Planı Ne?

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

AKP’nin Anayasa Komisyonundaki Planı Ne?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 08 Kas 2011, 03:59

AKP’NİN ANAYASA KOMİSYONUNDAKİ PLANI NE?

Milliyet Gazetesi yazarı Mehmet Tezkan bugün köşesinde yeni anayasa için kurulan komisyona değindi. AKP’nin mutabakat arayışının kuşku verdiğini belirten Tezkan, iktidarın planının kamuoyuna “Biz uzlaşmak için çalıştık” mesajı verip, daha sonra kendi anayasa taslağını dayatmak olduğunu yazdı ve ekledi “Niye mi? 2014’te Cumhurbaşkanı seçimi var.. Veya başkanlık.”

“İşte Tezkan’ın “ANAYASA’DAKİ KUŞKULAR” başlıklı yazısı:


Ben de katılıyorum.. Yeni anayasa yapması için kurulan uzlaşma komisyonun işin içinden çıkması zor görünüyor.. Çünkü her karar uzlaşma ile alınacak..

Partilerden biri herhangi bir madde için ‘hayır’ derse iş bitiyor!..

Hemen her konuda, hiç kimseyi dinlemeyen ‘yüzde 50 aldım milli iradeyi ben temsil ediyorum’ diyen iktidarın anayasa konusunda tam mutabakat araması ilk bakışta ‘güzel, olması gereken gibi’ duruyor..

Alkış istiyor..

Ama düşündürüyor da..

Kuşkulandırıyor da..

Hedef; nisan ayına kadar bir metin taslağının çıkması...

Kolay değil..

Beş ayda AKP’nin, MHP’nin, CHP’nin BDP’nin hemen her konuda uzlaşma sağlaması zor demeyeceğim..

İmkansız!..

İnsanı düşündürüyor, kuşkulandırıyor demem bundan..

İktidara fikri yakınlığı bilinen yazar da bu durumdan kuşkulanmış.. Anayasa işi yatabilir ha diyerek şu sonuca varmış:

“İktidar ya ‘biz çok istedik ama olamadı işte, ne yapalım’ demeye hazırlanıyor...

Ya da, çok daha büyük ihtimalle,‘mutabakatla olsun istedik ama olamadı işte, ne yapalım, başka çare kalmadı’ diyerek zorlama bir anayasa metnini kendi başına hazırlayıp dayatacak!

Sayın Çiçek, iş çıkmaza girerse ‘bu paradigma biter, başka paradigma başlar’ sözüyle herhalde bunu kastediyor.”

Doğru tespit..

Peki birincisi mi, ikincisi mi?

İktidar ne yapalım deyip anayasa yapmaktan vazgeçecek mi yoksa kendi metnini geçirmeye mi çalışacak?

Veya dayatacak!

Bence ikincisi..

Niye mi?

2014’te Cumhurbaşkanı seçimi var.. Veya başkanlık.”

Odatv.com
07.11.2011 16:06


http://www.odatv.com/n.php?n=akpnin-ana ... 0711111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 0 misafir