Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hillary Clinton'ın Bu Sözleri Ne Anlama Geliyor

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Hillary Clinton'ın Bu Sözleri Ne Anlama Geliyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 04 Kas 2011, 03:39

HİLLARY CLİNTON'IN BU SÖZLERİ NE ANLAMA GELİYOR

Hillary Clinton, “Türkiye yeni sorumluluklar aldıkça, ilişkilerimiz daha da gelişecek.”

Amerikan Dışişleri Bakanının sözleri çok açık ama anlamayanlar için biraz tercüme edilmeye muhtaç.

Emperyalizmin uydu ülkelerden talepleri, yer altı ve yerüstü kaynaklarının sömürülmesinden ibaret değildir.

Hem kaynaklarını vereceksin, hem de ABD’nin yeni kaynaklara ve yeni ülkelere kolayca ulaşabilmesi için gerekli olanları yapacaksın.

Nedir gerekli olan bu işler?

Dolar marifeti ile insan kaynaklarını sömürecek, ordunuzu kullanarak başka sömürgelere ulaşacak, uzman katil örgütlerine sizden yardım alacak, v.s.

Bununla sınırlı mı?

Hayır.

Kendisi başka yeni bir ülkeye düşmanlık geliştirmeye başlamışsa, sizde onunla beraber o ülkeye düşmanlık gerektirecek işler yapacaksınız. ABD, Çin ve Rusya’ya karşı ise, sizde karşı olacaksınız.

Emperyalizmin bugünkü istekleri ve aldıkları bunlardır. Yarın ne olacak, ne isteyecek belli değildir.

Erdoğan BOP Eş Başkanı olarak, Ortadoğu da, Balkanlarda, Kafkaslarda, Lübnan’da, Libya’da, Afganistan’da, Amerika’ya yaptığı hizmetleri az bulan Hillary Clinton, Erdoğan’dan daha fazla sorumluluk almasını istiyor.

Cilinton’un daha fazla sorumluluktan kastı; ilk kalemde, Suriye’ye Türkiye’nin askeri müdahalesidir.

Bu istek, Türk haklının iradesinin yok sayılması ve varlığının riske edilmesidir.

Buradan şu sonuca varabiliriz. Emperyalizmin istekleri sınırsızdır. Bu gün Suriye’yi isteyen yarın, İran için aynı isteği yenileyecektir. Onlar için Türk halkının içine düşeceği durum ve komşuları ile olan ilişkisi umurunda değildir.

Emperyalizme elinizi verirseniz, kolunuzu kurtaramazsınız. Eğer emperyalizmin isteklerine karşı durursanız, ya da yeterince hizmet edemezseniz, sonunuz karanlıktır.

Bu duruma karşı durmanın tek çaresi vardır. Ancak, söyleyeceğimiz bu çare, AKP iktidarı için artık çok geçtir.

Çare; Amerika’nın sizden istediklerini, halkınıza anlatacak, isteklerin karşılanamaz olduğunu, halkınız ile paylaşacaksınız. Halkınızı arkanıza alıp ülkenizi savunacaksınız.

Direnip kendinizi savunduğunuzda, sizinle birlikte size yardım edecek müttefiklerinizde olacaktır.

Amerika ile birlikte hareket ederek yol alırken, bir an gelecektir ki, artık Amerika’nın dediklerini yapamaz duruma düşeceksinizdir.

Emperyalizmin isteklerinin sonsuz olduğunu, sonunda sizin topraklarınızın parçalanmasını sizden isteyeceğini bildiğinize göre, önce komşularınızla iyi ilişkiler kurup, arkanızı sağlama almanız gerekir.

Şimdi yaptığımız iş, tam da bunun tersidir. Komşularımızı ABD’ye satıyoruz.

Bu durum komşularımızdan ziyade bize zarar vermektedir. Bunu, bu iktidar gittikten sonra daha iyi anlayacağız.

Mevcut iktidarın, Hilary’nin verdiği ve vereceği yeni görevleri reddedemeyeceği açıktır. Varlık nedenlerini Amerika’ya bağlayanlar, bir gün elbet halkın yüzde 50 den ibaret olmadığını anlayacaklardır.

Bülent Esinoğlu
Odatv.com


http://www.odatv.com/n.php?n=hillary-cl ... 0411111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron