Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kılıçdaroğlu: 'Kutlamayı Yasakladın Koşa Koşa Düğüne Gittin'

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Kılıçdaroğlu: 'Kutlamayı Yasakladın Koşa Koşa Düğüne Gittin'

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Kas 2011, 14:51

KEMAL KILIÇDAROĞLU: "KUTLAMAYI YASAKLADIN KOŞA KOŞA DÜĞÜNE GİTTİN"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal edilmesine, "Yasakladılar, ondan sonra koşa koşa düğünlere gittiler, bunların anlayışı bu, milleti kandıracaklarını sanıyorlar. Senin maskeni indireceğim. Cumhuriyeti yasakladın koşa koşa düğünlere gittin" dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal edilmesini değerlendirdi.

'Kapalı kapılar ardında belki içki içebilirsin, elindeki kadehi gizleyebilirsin'

"Biz resepsiyonları niye iptal ettiniz diye eleştirmedik" diyen CHP Genel Başkanı, "Birisi kalkmış diyor ki, 'ne demek efendim resepsiyonda elimize kadeh alacak Cumhuriyeti öyle mi kutlayacağız' diyor. Senin Cumhuriyet anlayışın buysa biz o anlayışa karşıyız. Kapalı kapılar ardında belki içki içebilirsin, elindeki kadehi gizleyebilirsin ama Cumhuriyeti gizleyemezsin. Cumhuriyete sonuna kadar sahip çıkacağız" dedi.

'Yasakladılar, koşa koşa düğünlere gittiler'

"Senin maskeni indireceğim. Cumhuriyeti yasakladın koşa koşa düğünlere gittin" diyerek tepkisini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle dedi: "Bizim eleştirdiğimiz siz Cumhuriyeti okullarda niye yasaklıyorsunuz. Öğrenci şiir okuyacak, vay efendim yasak. Çocuklar Cumhuriyeti kutlayacak, siz bunu yasaklıyorsunuz, neyi yasakladığınızın farkında mısınız, biz bunu eleştiriyoruz. Bunu yasakladılar, ondan sonra koşa koşa düğünlere gittiler, bunların anlayışı bu, milleti kandıracaklarını sanıyorlar. Senin maskeni indireceğim. Cumhuriyeti yasakladın koşa koşa düğünlere gittin. Adama sormazları mı bu ikiyüzlülük nedir? Bu riya nedir? Yasakladıysan evinde otur o zaman? Düğünde dernekte senin ne işin var, vatandaşa gelince yasak, düğüne derneğe gelince koşa koşa gidersin. Bunların Cumhuriyet anlayışı bu, bunu şiddetle reddediyorum."

'Niye Genelkurmay Başkanı'nın arkasına saklanıyorsun?'

CHP Genel Başkanı, "Diyor ki, biz bu kararı Genelkurmay Başkanımızla beraber aldık. Genelkurmay Başkanı senin onay makamın mı? Sen niye Genelkurmay Başkanı'nın arkasına saklanıyorsun. Sen Başbakan değil misin" diye sordu.

24 askerin şehit olmasının ardından Meclis'te AKP'nin isteği üzerine gizli görüşme yapıldığını belirten CHP Genel Başkanı, ilk görüşmeye Başbakan'ın katılmadığını hatırlattı. İkinci görüşmeye Başbakan'ın katılacağının ifade edildiğini kaydeden CHP Genel Başkanı, "Genel görüşmenin ikinci bölümü yapıldı, Sayın Başbakan yine ortalıkta yok. Buradan soruyorum, terör 30-35 yıldır Türkiye'nin gündeminde. Türkiye'nin en kronik sorunlarından birisi. Parlamentoya gelmeyip, kaçan da sensin. Parlamentodan kaçan bir Başbakan olabilir mi? Parlamentoya hesap vermekten korkan bir Başbakan olabilir mi" diye sordu.

'Sıfır terörle devralacaksın, ülkeyi 10 yılda kan gölüne çevireceksin'

"Senin dinlemeye niyetin yok, bu sorunu çözmeye niyetin yok. Terör gibi bir konuda hükümet programında bir cümle olmazsa, sen kimle uğraşacaksın, terörü nasıl sonlandıracaksın?" diye soran CHP Genel Başkanı, şöyle dedi: "Sıfır terörle devralacaksın ülkeyi 10 yılda kan gölüne çevireceksin bu ülkeyi ondan sonra seçim sırasında kendi özel temsilcini göndereceksin, saygılarını sunacaksın, terör yapmasınlar biz seçime gidiyoruz diyeceksin, arkasından da milletin gazını alayım diye Meclis'te genel görüşme açacaksın ve genel görüşmeye katılmayacaksın."

'Siyasal iktidar şehitlerin tek sorumlusu'

Terörü hükümetin çözemeyeceğini savunan Kılıçdaroğlu, "İradesi de yoktur. Çünkü gücü yoktur. Çözüm üretmeyen, parlamentodan kaçan bir siyasal iktidar bütün şehitlerin tek sorumlusudur. Varsa terör, terör sonucunda hayatını kaybedenler varsa bunların tek bir sorumlusu vardır; AKP Hükümeti'dir" dedi. "AKP'nin çözümü ne" diye soran CHP Genel Başkanı, şöyle dedi: "Bütün sorumluluklar hep başkalarına ait. Sorumluluk AKP Hükümetine ait değil. Allah aşkına istihbaratını, gücünü başka ülkelerin ellerine tahsis eden bir iktidar böylesine bir devasa sorunu çözebilir mi? Çözemez. Sorumluluğu hep başka yerlerde arayıp kendi üstte kalan bir siyasi anlayış, bu anlayışı gittiğiniz her yerde anlatın. Böyle kepazelik böyle rezalet olmaz. Sıfır terörle devralacaksınız, terör batağını ülkeye sokacaksınız, sonra çıkacaksınız başkalarını suçlayacaksınız. Bu iktidar değil 10 yıl, 50 yılda kalsa bu sorunu çözemez."

AKP'ye çağrıda bulundu

AKP'ye çağrıda bulunan CHP Genel Başkanı, "AKP bizim çözümlerimizi beğenmeyebilir, yetersiz görebilir. O zaman kendisine bir çağrıda bulunuyorum. Senin çözümlerin ne arkadaş, getir, biz destek vereceğiz sana, getir. Eminim getiremeyecek" dedi.

(ANKA)
Odatv.com
01.11.2011 16:24


http://www.odatv.com/n.php?n=kutlamayi- ... 0111111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir