Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Van Depremi: Kriz Çadırda Mı Sistemde Mi?

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Van Depremi: Kriz Çadırda Mı Sistemde Mi?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 27 Eki 2011, 03:11

VAN DEPREMİ: KRİZ ÇADIRDA MI SİSTEMDE Mİ?

Van depreminde ölenlerin sayısı 461'ye ulaştı. Yaralı sayısı ise 1300'den fazla. 2 binden fazla binanın yıkıldığı bölgede yurttaşlar özellikle çadırların yetersizliğinden şikayetçi. Kızılay Başkanı Ahmet Lütfi Akar, 120 bin çadır gerketiğini açıkladı. Ancak Kızılay'ın elinde toplam 50 bin çadır var...

7,2'lik depremin yıkıma uğrattığı Van'da bilanço giderek ağırlaşıyor. 461 yurttaşın hayatını kaybettiği bölgede, bin 300'den fazla yaralı var. Arama kurtarma çalışmaları ise aralıksız devam ediyor.

Afetin yaralarını sarmaya çalışan depremzedeler bir yandan da soğuk havayla mücadele ediyor. Yurttaşların çok küçük bir kısmı çadır alabilirken, depremzedeler yardımların yetersiz ve kontrolsüz bir şekilde yapıldığından şikayetçi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, depremin ardından Van'da çadır konusunda bu kadar yüksek bir talep beklemediklerini söyleyerek, AKP hükümetinin yetersizliğini itiraf etti.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar da, Van'da 600 bin kişinin depremden etkilendiğini ve çadır ihtiyacının hala devam ettiğini söyledi. Akar şimdiye kadar 20.371 çadır gönderdiklerini, 12.891 adet çadırın da afetzedelere dağıtıldığını açıkladı. Kurmayı planladıkları çadır sayısının toplam 30 bin olduğunu söyleyen Akar, ihtiyaçların karşılanması için en az 120 bin çadır gerektiğini belirtti.

90 bin çadır açığının nasıl kapatılacağı ise merak konusu...

Çarşamba, 26 Ekim 2011 17:31

http://www.ulusalkanal.com.tr/index.php ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir