Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Şehitler Toprağa Düşerken Ankara’da Neler Oluyordu

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Şehitler Toprağa Düşerken Ankara’da Neler Oluyordu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Eki 2011, 18:28

ŞEHİTLER TOPRAĞA DÜŞERKEN ANKARA’DA NELER OLUYORDU

Türkiye 19 Ekim sabahı Hakkari’de verdiği 26 şehide uyandı. Peki Hakkari’de o gece çatışma yaşanırken Türkiye’de ne tartışılıyordu?


Neredeyse tüm medya o gece İsrail-Hamas arasında yapılan anlaşmanın parçası olarak Türkiye’ye gelen 11 HAMAS militanına kilitlenmişti. İsrail’in kendi topraklarında istemediği, çok kanlı terör eylemlerine imza atan 10 militan uçakla Türkiye’ye getirildi. Başbakan’ın isteği ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın da dahil olarak çözüme sunduğu katkı ile, bir İsrail askeri Gilad Şalid kurtarıldı. Bu çözümün parçalı olmakla Türkiye’ye 11 Hamaslı’yı misafir etmek düştü. Gelen militanlar uçaktan inince toprağı öptü. Hamaslılar Esenboğa Hava Limanı’nda Büyük Şeref Salonu’nun yanındaki yoldan havalimanından ayrıldılar. İşte bu saatte askerler birer birer toprağa düşüyordu.

Yaşanan takas Türk istihbaratınında dahil olduğu bir başarı öyküsü gibi ele alındı. MİT sürece dahil olmuş ve iki tarafla görüşerek sorunu çözmüştü. Çukurca saldırısının ardından devletin zirvesinin sonuçlarından biri ise basına şöyle yansıdı: “Yerel istihbarat güçlenecek.” Kısacası devletin istihbarat zaafı bu sözlerle itiraf ediliyordu.

Hamas ile İsrail krizinde üstün performans gösteren istihbarat örgütü, PKK saldırısından sınıfta kalmıştı. Garip bir çelişki değil mi?

Odatv.com
22.10.2011 13:22


http://www.odatv.com/n.php?n=sehitler-t ... 2210111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir