Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kaddafi Linç Edildi

Zombi Arap Milleti ve Sahipleri Cermen Amerika'nın İnsanlık Dışı Faaliyetleri

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Kaddafi Linç Edildi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Eki 2011, 14:12

Kaddafi Linç Edildi

Resim

Libya’da sekiz aydır devam eden isyan Kaddafi’nin ölümüyle son buldu. Yaralı olarak sığındığı su kanalının içinde yakalanan devrik lider, eşi görülmemiş şekilde linç edilerek öldürüldü. Bu tip görüntüleri yayınlamaktan imtina eden ajanslar, kan ve vahşet dolu linçin fotoğraflarını tüm gün servis etti

Libya’da aylardır süren kovalamaca sona erdi. “Ya zafer kazanırım ya da şehit olurum ” sözleriyle hiçbir zaman teslim olmayacağını defalarca kez dile getiren Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi, memleketi Sirte’de ülkede kontrolü ele geçiren Ulusal Geçiş Konseyi (UGK) güçleri tarafından öldürüldü. Arap ülkelerinde başlayan isyan dalgası şubatta Libya’ya da sıçramış, NATO güçlerinin de desteğiyle UGK ülkenin büyük bölümünü ele geçirmişti. 21 Ağustos’ta ise başkent Trablus’a ulaşan isyancılar Kaddafi’nin sarayına girmişti.

Bu olaydan sonra UGK yönetimi tamamen ele geçirse de Kaddafi’yi bir türlü bulamamıştı.

‘Ateş etmeyin’ dedi

UGK güçleri dün uzun süredir direnen Kaddafi’nin memleketi Sirte’yi kuşatmıştı. Kent merkezinin önceki gece ele geçirilmesinden ardından Kaddafi yaklaşık 100 araçlık bir konvoyla kentten çıkma girişiminde bulundu. Ancak konvoy NATO tarafından bombalandı. Saldırıda yaralanan Kaddafi ve oğlu çevredeki bir su kanalının içine taşındı. Ancak burada da UGK askerleri tarafından yakalandı. Yakalanmasının ardından ilk olarak UGK komutanlarından Muhammed Leyt “Onu yakaladık. Ağır yaralı ama hala nefes alıyor” dedi. Leyt yakalandığı sırada Kaddafi’nin üzerinde haki üniforması, başında da sarık olduğunu söyledi. Kaddafi’nin yakalandığında başından, iki bacağından yaralı olduğu ve “ateş etmeyin” dediği öne sürüldü. Bir süre sonra ise Kaddafi‘nin ağır yaralarından dolayı öldüğü açıklandı.
Kaddafi burada yakalandı Foto galeri için tıklayın

Konsey’in resmi sözcüsü Abdül Hafız Goga, “Kaddafi’nin devrimcilerin elinde öldürüldüğünü dünyaya duyuruyoruz” açıklamasını yaptı. Goga, bunun tarihi bir an olduğunu, zorbalık ve diktatörlük döneminin artık sona erdiğini savundu. Ancak El Cezire televizyonu Kaddafi’nin yakalandığı anın görüntülerini yayınlayınca devrik liderin linç edildiği ortaya çıktı. Kaddafi’nin cesedinin ambulansla yerel bir hastaneye, oradan da Misrata’ya götürüldüğü belirtildi. Nereye ve ne zaman defnedileceği ise açıklanmadı.

‘Savaş bitti’

Kaddafi’nin öldürülmesinin ardından ilk açıklama AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ve AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso’dan geldi. İki lider “Kaddafi ’nin öldürülmesiyle Libya ’da “despotluk ve baskı döneminin sona ermesinden dolayı” duydukları memnuniyeti belirttiler. İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin de Kaddafi’nin yakalandığı haberlerinin gelmesinin ardından, “Ajanslar, Kaddafi’nin yakalandığını söylüyor. Bunun anlamı; savaş bitti” yorumunu yaptı.

Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe, “Bu haber Libya halkı için çok zor bir dönemin kapandığı anlamına geliyor. Bu, 42 yıllık zorbalığın, Libya halkı için çok çileli bir askeri çatışmanın sonu” derken, Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, bu ülkede yeni bir başlangıç yapılmasını ümit ettiğini söyledi.

Kaddafi yanlılarının elinde sadece birkaç mahalle kaldı

Ulusal Geçiş Konseyi’ne bağlı güçler Kaddafi’nin öldürülmesinden birkaç saat önce Sirte’de kontrolü tamamen ele geçirdiklerini açıklamıştı. Kaddafi yanlısı güçlerin mevzilerine yönelik son taarruzun dün sabah başladığı ve bir buçuk saat içinde tamamlandığı kaydedilmişti.

Kaddafi’nin hayat hikayesi Foto galeri için tıklayın

Sirte’deki çatışmalar pek değişiklik olmadan haftalardır sürüyordu. Şimdi Kaddafi’ye sadık kimi güçler, Trablus’un güneydoğusundaki Beni Velid çevresinde direnişlerini sürdürüyor.

Libyalılar sokaklara döküldü

Muammer Kaddafi’nin öldürüldüğü haberinin televizyonda duyurulmasıyla birlikte pekçok kentte halk sokaklara dökülerek kutlamalara başladı. Libyalılar meydanlarda birbirlerine sarılıp dans ederek ve havaya ateş açarak Kaddafi’nin öldürülmesini kutladı. Bazı kentlerde de camilerin hoparlörlerinden dualar okundu.

Obama: "Libyalılar için uzun ve acı bir dönem sona erdi"

ABD Başkanı Barack Obama, Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi’nin öldürülmesine ilişkin, "Libyalılar için uzun ve acı bir dönemin sona erdiğini" söyledi.

Obama, Beyaz Saray’ın bahçesinde yaptığı kısa açıklamada, Libyalıların demokratik ve hoşgörülü bir ülke kurması gerektiğini belirtti.

ABD Başkanı, "Bugün Libya hükümeti, Muammer Kaddafi’nin öldüğünü açıkladı. Bu, Libya halkı için uzun ve acı bir dönemin sonu, halkın artık yeni ve demokratik Libya’da kendi kaderini belirleme şansı var" dedi.

Obama ayrıca, Libyalılara tehlikeli silahları koruma altına alma ve insan haklarına saygı göstermesi çağrısında bulundu.

ABD’nin Libya’ya destek olmaya devam edeceğini ve NATO misyonunun yakında sona ereceğini vurgulayan Obama, "Demir yumruğun hükümdarlığının eninde sonunda sona ereceğini" kaydetti.

Odatv.com
21.10.2011 04:10


http://www.odatv.com/n.php?n=kaddafi-bo ... 2110111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir