Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Mustafa V. Koç

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Mustafa V. Koç

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Ağu 2011, 23:38

Mustafa V. Koç

Bilderberg üyesi
Bilderberg Türkiye Temsilcisi
Doğu Batı Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı
TÜSIAD Başkan Yardımcısı
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YIK) Başkanı
Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) eski Başkanı
Finlandiya Fahri Başkonsolosu

Mustafa Vehbi Koç, YİK Başkanı olarak yaptığı bir açıklamada, "Sayın Babacan, Başmüzakereciliği layıkıyla yapabilir. Eğer olursa, elimizden gelen yardımı gösteririz. Yani dışarıda saygınlığı olan, enternasyonal kimliği olan, iyi müzakere yapan biri olması lazım. Sayın Babacan bunu yerine getirir, tecrübesi buna yeter. Bence Türkiye'de dengeler yerine oturdu. Bu, en az ekonomi kadar önemli bir konu. Ben ikisini beraber götürebileceğimizi tahmin ediyorum " demiştir.

5-8 Mayıs 2005 tarihlerinde Almanya'nın Rottach Egern kasabasında yapılan Bilderberg toplantısından 3 ay önce Ali Babacan'ın AB'ye Başmüzakerecilik için ehil olduğunu açıklayan Mustafa Koç, onu Egern'deki Bilderberg toplantısına götürmüştür Toplantıdan 2 ay sonra Başbakan Erdoğan, Babacan'ın Başmüzakereciliğini onaylamıştır.

5-8 Mayıs 2005 tarihleri arasında Almanya'nın Rottach Egern kasabasında yapılan Bilderberg toplantısına Devlet Bakanı Ali Babacan, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, gazeteci Cüneyt Ülsever ve Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu üyesi İmre Gencer katılmıştır.27
Her yıl düzenli olarak yapılan Bilderberg toplantılarının Türkiye Temsilciliği'ni 20 yıl süreyle yürüten Selahattin Beyazıt'tan sonra toplantılara, 1992'den bu yana Bilderberg Türkiye Temsilcisi olarak Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Suna Kıraç katılıyordu. Kıraç'm yerini 2004 yılında Mustafa Koç aldı ve Rottach Toplantısı 'na katıldı. Bu durumda Rottach Toplantısı'na katılan Babacan, Ülsever ve Gencer'i, Suna Kıraç ve Mustafa Koç birlikte tespit ederek Bilderberg toplantısına göndermiş oldular.

Mustafa Koç, Türk-Amerikan İş Konseyi Başkanı olarak gittiği Washington'da, 25 Nisan 1999'da yaptığı sohbet toplantısında, "Gümrük Birliği Anlaşması'ndan sonra Türkiye'nin şamar oğlanına döndüğünü" savundu. Koç, "Biz şamar oğlanı olduk; bir oradan vuruyorlar, bir buradan. Ancak Gümrük Birliği'nden tamamen vazgeçilerek Türkiye tecrit edilmemeli" dedi.

Koç, ABD için Avrupa ve Orta Asya stratejileri ile ilgili çalışmalar yapan Doğu Batı Enstitüsünün Yönetim Kurulu üyesidir. Yönetim Kurulu'nda ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Pepsi Cola Yönetim Kurulu Başkanı Donald M. Kendall, Finlandiya eski Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari, Almanya Dışişleri eski Bakanı Hans Dietrich Gensher, Harvard Üniversitesi Rektörü Joseph S. Nye Jr., Daimler Crysler Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Mangold, Macaristan Merkez Bankası Başkanı György Suranyi ve Enstitü'nün Başkanı olarak John Edwin Mroz yer almaktadır. ABD eski Başkanı baba Bush da Enstitü'nün onursal başkanıdır. Yönetim kurulundaki üyeler CFR, Bilderberg ve Üçlü Komisyon üyeleridir.

Enstitü'nün İstanbul'da 21 Ekim 2001'de yapılan toplantısında, davetliler arasında bulunan Soros'un Açık Toplum Enstitüsü'nün Orta Asya Direktörü ABD'li Anthony Richter üst düzey CIA mensubu idi. Bir diğer katılımcı ABD Hava Harp Okulu Orta Asya Etütler Bölümü Profesörü Michael Hickok da Türkiye'de de görev yapmış bir CIA ajanıydı.

İstanbul'da da bir büro açacak olan Enstitü'nün esas faaliyet alanı Orta Asya, Kafkaslar ve Ortadoğu'da Soros türü darbeler düzenlemektir. Enstitü, SSCB'nin çökertilmesinde en aktif rolü oynamıştır.

Koç, İsviçre'de Lyceum Alpinum Zuoz'deki öğrenimini tamamlamıştır. George Washington Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden 1981'de mezun olmuştur. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı TÜSİAD Başkan Yardımcısı ve Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanıdır. Mustafa Koç, Bilderberg (Türkiye) üyesi ve Bilderberg (Türkiye) Temsilcisidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Re: Mustafa V. Koç

Mesajgönderen kerim58 » 24 Ağu 2011, 20:59

AB müzakerci adayı Babacan a sorum acaba AB ye girince İstanbul ve diğer büyük şehirlerde Taksi plakası tahdidi kalkacakmı,vatandaşlar arasında ayrımcılık kalkacakmı,kanunlar önünde eşitlik olacakmı,bu konularıda görüşmeliler,yani halkı ilgilendiren konuları yazın.
kerim58
Kısa Dönem Er

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir