Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

ABD'nin Tayyip Operasyonu

1996'da Amerika'ya hizmet eden iki parti, DYP ve Refah Partisi, koalisyon hükümetini kurdular. 28 Şubat 1997 Milli Güvenlik Kurulu sonrasında verilen Muhtıra ile bu Amerikancı hükümetin iktidar dönemi sonlandırıldı.
Sonraki yıllarda, bu kararın Cumhuriyetimizin yararına mı yoksa zararına mı olduğu tespit edilememiştir, çünkü bu olay sonrasındaki yıllarda Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül gibi Amerikan ajanları'nın önleri açılmış oldu.
-Erbakan Milli'ydi, konuşmalarında korkmadan ABD emperyalizmi ve siyonistler hakkında önemli tespitler yapabilmekteydi. Günümüzde AKP'nin başında Erbakan olsaydı, belkide yapılan bu şerefsiz hainliklerin büyük bölümüne izin vermeyip engelleyebilirdi. ABD stratejik olarak herzaman, kendisinin kurduğu örgütlerin elemanlarına bile güvenmeyen bir politika izlemektedir. Hele hele o örgutlerin başındaki kişi Türk Soylu ise, ona hiç ve hiç güvenmeyecektir. İşte bu yüzden, Milli Görüş örgütünü yöneten hiçbir zaman Necmettin Erbakan olmamıştır. Erbakan, gelecekte örgütü temizleyip, Milli Görüş’ün gerçek(yani ABD’nin kontrol ettiği değil, Milliyetçi olan Erbakan’ın kontrol ettiği bir Milli Görüş) lideri olabilme hayalleriyle yaşamış olabilir.
Ama maalesef Erbakan’ın içinde bulunduğu örgütün genel başkanı olmasına rağmen, örgüt daima CIA’nın görevlendirilmiş olduğu elemanlar tarafından yönetilmekteydi ve bu sistem aynı şekilde günümüz AKP’siyle birlikte devam etmektedir. Erbakan gibi zeki bir insanın bu gerçeklerin farkinda olmaması mümkün değildir.

ABD'nin Tayyip Operasyonu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 30 Ara 2010, 19:24

II. ABD'nin Tayyip Operasyonu

Gelenekçi - Yenilikçi Ayrışması


Türkiye'de Haçlı İrtica'nın son yıllarda bir ABD operasyonuyla iktidar koltuğuna nasıl oturtulduğunu hatırlamak çok önemlidir.
1996 yılına gelindiği zaman, Washington'un, artık ülkemizdeki denetimini DYP ve ANAP gibi liberal partiler aracılığıyla sürdüremeyeceği ortaya çıkmıştı. "Ilımlı İslam", hem 50 yıllık Küçük Amerika sürecinde imal edilen toplumu daha sıkı kontrol altına ala-bilirdi; hem de ABD'nin Orta Asya ve Ortadoğu planlarıyla daha uyumlu görevler üstlenebilirdi. Fethullahçılığa, Orta Asya'ya uzanan uluslararası görevler bu sırada verildi. Vatan satıcısı küreselleşmecilik ile Ortaçağ'ın ittifakını tek bir çatı altında birleştirme operasyonu da bu yıllarda gündeme geldi. Refah Partisi içinde Yenilikçi-Gelenekçi ayrışması bu amaçla tezgahlandı. ABD'nin Yahudi büyükelçisi Abramowitz, daha 1996 yılında "Biz Tayyip Erdoğan'ı tercih ediyoruz" diyordu. ABD'nin CIA istasyon şefi Graham Fuller, 1998 yılında "Yenilikçiler dört yıl içinde iktidara gelecek" kehanetini açıkladı ve bu kehaneti 2001 yılında "Yenilikçiler Erbakan ekolünü silecek" diye tekrarladı.1 Tayyip Erdoğan'ın Wolfowitz'e Mektubu Graham Fuller'in takvimine uygun olarak, dört yıl sonra, ABD'nin Tayyip operasyonunun en önemli hedefine ulaşılmıştı. Ancak operasyon henüz tamamlanmamıştı.

4 Kasım 2002 sabahı Tayyip Erdoğan, bağlı bulunduğu ABD Savunma Bakan Yardımcısı Wolfowitz'e, "beni başbakan yapın" diye yalvaran meşhur mektubunu yazdı. Bu mektubu İşçi Partisi 2004 yılının Ocak ayında açıkladı. 18 Ocak 2004 gününden bu yana. basın organları bu mektubu Tayyip Erdoğan'a defalarca sordu. Bu mektubun hesabı henüz verilmemiştir.

Ancak bilinen bir şey var:

Tayyip Erdoğan, işgal ettiği başbakanlık koltuğuna, Wolfowitz'e yalvaran o mektubu yazdıktan sonra oturtulmuştur. Anayasa, seçim yasaları, diğer yasalar çiğnenmiş, hepimizin bildiği gibi Siirt seçimleri iptal edilmiş, yine yasalar çiğnene çiğnene seçim yapılmış. Sonuç olarak, bir süre önce CIA işbirlikçisi Afgan tarikat lideri Hikmetyar'ın dizinin dibinde oturan, Fethullah Hoca'nın talebesi, Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa dergahından Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanlık koltuğuna oturtulmuştur.

Kaynakça
Kitap: Mafyokrasi
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996-1999: Cumhuriyetimizin 6. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron