Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Putin’in özel temsilcisi Aleksandr Dugin Ankara’da

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Putin’in özel temsilcisi Aleksandr Dugin Ankara’da

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 Tem 2016, 10:59

Putin’in özel temsilcisi Ankara’da

"Aleksandr Dugin, Kürt devletinin Rusya’nın stratejik hedeflerine ters olduğunu söyledi. Dugin, ‘Düşmanla mücadelede birbirimize yardım etmeliyiz’ diye konuştu"

15 Temmuz 2016 Cuma 11:20

Putin’in özel yetkili temsilcisi, Aleksandr Dugin Rusya ile Türkiye’nin arasını açmaya çalışan gücün ABD olduğunu söyledi. Suriye’de ve bölgede kurulması planlanan Kürt Devleti’nin Rusya’nın stratejik hedeflerine ters olduğunu vurgulayan Dugin, Suriye’nin toprak bütünlüğü korunamazsa Türkiye ve Rusya’nın toprak bütünlüğünün de sağlanamayacağını bildirdi.
Aleksandr Dugin çeşitli temaslarda bulunmak ve Avrasya Yerel Yönetimler Birliği’nin davetine katılmak için Ankara’ya geldi. Dün Ankara’da hükümet temsilcileri, AKP yöneticileri ve 15 AKP milletvekili ile bir araya gelen Dugin iki ülke arasında yaşanan sorunlar ve şu anda gelinen noktayı görüştü. Yaklaşık 1,5 saat süren görüşme sonrası Avrasya Yerel Yönetimler Birliği yöneticileriyle bir araya gelen Dugin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmeye döndüğü bu zamanda Türkiye’de olmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Dugin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rus pilotuyla ilgili başsağlığı dilemesinin, Rusya’da olan kaygıları minimum seviyeye indirdiğini bildirdi. Dugin, “Önemli olan ilişkilerin normalleşmesiydi. Rusya ve Türkiye arasında Ortadoğu’yla ilgili köklü değişikliklerin olacağını izliyoruz. İlişkilerimizi uçak olayının öncesinden daha üst seviyeye çıkarmak istiyoruz. Aramızda esen soğuk rüzgarlar döneminde Moskova ve Ankara bir şeyi çok iyi anladılar. Aramızın bozulmasını isteyen odaklar iki ülkenin kötülüğünü istiyor, iki ülkenin halklarını savaşa sürüklemek istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuları iyi anladı” dedi.
İki ülkenin de dostluğu pekiştirmek için karşılıklı çaba içinde olması gerektiğini vurgulayan Dugin, “İster Rusya ister Türkiye’nin toprak bütünlüğüne aynı düşman tehdittir. İlk olarak bu ABD’nin Ortadoğu’daki hegemonya politikasıdır. Buna alet olarak kullandığı radikal İslam da var. İstanbul’daki terör saldırısını gördük. Bu terör saldırısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya ile ilişkileri iyileştirmek için sergilediği çabaların ardından geldi” ifadelerini kullandı.

ABD KÜRT DEVLETİ PEŞİNDE
ABD’nin bölgede bir Kürt Devleti peşinde olduğunu belirten Dugin, “ABD’nin Suriye’deki Kürtler üzerinden Kürt devleti oluşturmak istendiği görülüyor. Bu proje Rusya’nın stratejik düşüncelerine ters düşüyor” diye konuştu.

ÖNEMLİ OLAN STRATEJİK YAKINLAŞMA
Rus turistlerinin Türkiye’ye gelişinin ve Türk ürünlerinin Rusya’ya gidişinin hızlanacağını belirten Dugin şunları söyledi:
“Bunlar ikinci derecede önemli konulardır, önemli olan stratejik yakınlaşma. Rusya ve Türkiye tüm Ortadoğu’nun kaderinin kurtarılması için stratejik ortaklık yapmalı. Biz Türkiye’nin toprak bütünlüğüne yönelik hangi odaklar tarafından tehditler olduğunu biliyoruz. Bu tehditler bölücülük ve radikal İslam’dır. Biz Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlayamazsak Türkiye ve Rusya’nın toprak bütünlüğünü sağlayamayız. Beşar Esad’a karşı farklı yaklaşımda olabiliriz. Ancak ortak politikamız Suriye devletinin çöküşüne yol açmayacak siyaset uygulamak.”

TÜRKİYE ATATÜRK’ÜN POLİTİKASINA DÖNMELİ
Rus pilotunun vurulmasının, Türk-Rus ilişkilerinin bozulmasını amaçlayan odaklar tarafından yapıldığını ifade eden Dugin şu görüşleri savundu:
“Amerika kendi müttefiklerinden hiçbirinin toprak bütünlüğünü temin etme noktasında değil. Aksine kaos, ülkelerin bölünmesi ve faciaları görüyoruz. Bu senaryo Türkiye için de yazılmıştır. Türkiye’nin bu zor durumdan kurtarılması Atatürk’ün politikasına dönmekle mümkündür. Bu durumda da Rusya ile stratejik işbirliğinin sağlanması gerekir. Suriye’de yaşananların tekrarlanmaması için ortak hareket etmeliyiz. Birbirimize düşmanla mücadelede yardım etmek zorundayız. Bu, iç düşman olsa bile.”

İLİŞKİLERİMİZE VATAN PARTİSİ’NİN KATKISI
Türkiye’de Rusya ile ilişkilerin normalleşmesi için Vatan Partisi’nin önemli görevler yaptığını kaydeden Dugin, Avrasya Yerel Yönetimler Birliği’nin de bu konuda katkı sağlayacağını vurguladı.

KUZEY SURİYE’DE KÜRT KORİDORU SORUNU
Dugin bir gazetecinin sözde Kürt Koridoru ile ilgili sorusuna, “Stratejik ortaklık sonrası bu konuyu daha derinden ele alacağız. Karşılıklı görüşmelerde ortak yol bulacağımıza inanıyorum. Biz olaylara ilk olarak Türkiye’nin toprak bütünlüğü prensibinde bakıyoruz. Suriye’deki Kürtlere ilişkin olarak Rusya’da bazı farklı bakışlar var. Ama Suriye’deki Kürtleri ABD’nin desteklediği biliniyor” yanıtını verdi.
Türkiye’nin Rusya’ya İncirlik Üssü’nü ortak kullanma teklifine çok sıcak baktıklarını da kaydeden Dugin şöyle dedi:
Bu konuda Türkiye’nin stratejik karar alabilen insanlarıyla görüşerek konuşma niyetim var. Suriye’nin kuzeyinde bulunan farklı gruplarla ortak mücadelemizin boyutlarını konuşabiliriz. Eğer Ankara ve Moskova arasında Suriye’nin toprak bütünlüğü konusunda fikir birliği oluşursa, Türkiye Esad’a karşı düşüncelerinde değişikliğe giderse bu bizim de orada Kürtlere bakışımızı değiştirebilir. Türkiye ve Rusya’nın oradaki milli menfaatlerini aydınlatmak zorundayız. Türkiye’nin Kürt sorununa duyarlılığını çok iyi anlıyoruz. Bu konuda da karşılıklı görüşmeler sonrasında ortak yol alacağımızı düşünüyorum.”

http://www.aydinlikgazete.com/politika/ ... 88295.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir