Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

ABD raporu: PYD-PKK arasında fark yok

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

ABD raporu: PYD-PKK arasında fark yok

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Şub 2016, 13:59

ABD raporu: PYD-PKK arasında fark yok

02 Şubat 2016 Salı 10:32


NATO’ya destek veren ABD merkezli AtlanticCouncil isimli düşünce kuruluşu yayınladığı raporda PYD ile PKK arasındaki ilişkiyi gözler önüne serdi. Rapora göre Türkiye'den giden Kürtler PYD’nin silahlı kanadı YPG saflarında önemli bir yer teşkil etmektedir. Raporda röportaj veren bir PKK’lının “Bazen PKK'lıyım, bazen PJAK'lı, bazen YPG'li. Arada bir fark yok, hepsi PKK'nın bir parçası” sözlerine ver verildi.

ABD KURULUŞU ÖLÜLERİ SAYDI

YPG'nin kendi yayınladığı kayıp raporlarını inceleyen AtlanticCouncil'in çalışmasına göre 2013-2016 arasında örgütün verdiği kayıpların %49.24'ünü Türkiye kökenli Kürtler oluşturmuştur. Örgüt bu zaman zarfında 359 Türk vatandaşı, 323 Suriyeli, 32 İranlı, 7 Iraklı, 2 Avusturalyalı, iki Azeri ve birer adet İngiliz, Alman, Yunan ve Amerikan kaybetti.
ABD’li think-tank, Ayn-el Arap (Kobani) çatışmaları boyunca ABD yönetimindeki koalisyon kuvvetlerinin hava saldırılarını YPG ile koordine ettiğini yazdı. Bu hava saldırıları için İncirlik hava üssü kullanıldığı gibi PYD bölgesinde de bir havaalanı oluşturulmuş. Ayrıca 50 kadar operasyonda PYD bölgesine özel kuvvetler timleri yollanmıştır. İfadeye göre PYD Türkiye sınırında 440 kilometrelik bir hattı koalisyon desteği sayesinde kontrolüne geçirdi.

PYD, TÜRKİYE İÇİN TEHDİT

Rapora göre PYD'nin hayalleri uzun vadede Türkiye'nin güvenliğine bir tehdit teşkil etmektedir. Bu tehdit PKK ile Türkiye hükümetinin arasındaki ateşkesin bozulması ile beraber daha acil olarak gündeme gelmiştir. PYD'nin kısa vadede Suriye içindeki hedeflerine yönelmesi Türkiye’den uzak durmasını sağlamıştır. Fakat PYD'nin Suriye'deki ilerlemesi PKK'nın Türkiye'deki eylemlerini tetikleyince tehditin gerçek boyutu anlaşılmıştır.

Çalışmada PKK’nın iki cephede faaliyet gösterdiği, bunların birinin Türkiye’de özyönetim faaliyetleri, diğerinin ise Suriye’de PYD cephesi olduğu anlatılmaktadır. İki cephe arasındaki işbirliğinin PYD’nin Suriye’de planladıklarının benzerinin Türkiye için de planlandığını gösterdiği ifade edilmiştir.

RAPOR: AKP ÖZERKLİĞİ KABUL ETMEK ÜZERE İDİ

AtlanticCouncil’e göre AKP ile PKK arasındaki ilişkinin düzeyi çoğunlukla PKK'nın “özerk yönetim” kavramını nasıl tanımladığına göre belirlenmektedir. Açılım sürecinin çökmesinden önce Öcalan, AKP tarafından sunulan öneriyi kabul etmek üzereydi. Öneriye göre başkanlık sisteminin desteklenmesi karşılığında özerklik tarzında bir yapılanmaya izin verilecekti. Think-tank şiddet kullanılmasına geri dönülmesi ile şimdilik böyle bir anlaşmanın imkansız olduğunu iddia ediyor.

ABD’li kurumun aktardığına göre Kandil özerlik talebi yerine getirilmedikçe açılım sürecine geri dönmeyi kabul etmiyor. PYD ise Ayn-el Arap (Kobani), Cizre ve Afrin kantonlarını birleştirme yolunda ilerliyor. AtlanticCouncil'in derlediği kayıp verileri 2015 sonuna doğru YPG'nin kuvvetlerini batı cephesine yoğunlaştırdığını, Fırat Nehri'nin batısına ilerleyerek kantonları birleştirme hedefine yaklaştığını göstermektedir.

AÇILIMA DÖNÜLMEZSE TÜRKİYE İLE ABD'NİN ARASI AÇILACAK

Rapor ABD’nin Türkiye gündemindeki PKK tehdidine PYD'yi destekleyerek katıldığını itiraf etmektedir. Buna göre Türk hükümeti PKK ile açılım sürecine geri dönmedikçe bu durum ABD ile Türkiye arasında sürtüşmeye yol açacaktır.

Türerkan İnce
ulusalkanal.com.tr


http://www.ulusalkanal.com.tr/dunya/abd ... 90609.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir