Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cenevre görüşmeleri öncesi ABD ve Rusya'dan PKK'ya Destek

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Cenevre görüşmeleri öncesi ABD ve Rusya'dan PKK'ya Destek

Mesajgönderen TurkmenCopur » 28 Oca 2016, 00:10

PYD, "Suriye Demokratik Güçleri" maskesiyle Cenevre'de

Suriye'nin geleceğinin belirleneceği Birleşmiş Milletler Cenevre görüşmeleri öncesi PKK'nın uzantısı PYD'nin müzakerelere davet edilip edilmeyeceği tartışma konusuydu. Türkiye'nin direncine karşı Amerika PYD'yi "Suriye Demokratik Güçleri" maskesiyle masaya oturttu. Görüşmelere, PYD kontrolündeki Suriye Demokratik Güçleri adlı çatı kuruluşu davet edildi. Toplantıya katılacak isim de Demokratik Suriye Meclisi’nin Eşbaşkanı Heysem Menna.

27 Ocak 2016 Çarşamba 17:42
PYD, "Suriye Demokratik Güçleri" maskesiyle Cenevre'de
2 0
Türkiye'nin Cenevre görüşmelerine PYD'nin de katılmasına karşı direnci üzerine yeni bir formül geliştirildi. Amerika, PKK'nın Suriye uzantısı PYD'yi "Suriye Demokratik Güçleri" adı altında masaya oturttu.

Birleşmiş Milletler, davetiyeyi PYD'nin de dahil olduğu Suriye Demokratik Güçleri adlı çatı örgüte gönderdi.

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Cenevre toplantısına katılım için kendisine bir davetiye gelmediğini açıkladı. Müslim, toplantıya Demokratik Suriye Meclisi eşbaşkanı Heysem Menna'nın davet edildiğini belirtti.

Suriye Demokratik Güçleri adlı çatı örgütü, PKK'nın uzantısı YPG, YPJ, Süryani Askeri Konseyi, Burkan El Fırat, Suwar El Reqa, Şems El Şemal, Lîwa El Selçuki, El Cezire Tugayları gibi grupların ortak basın açıklamasıyla kuruldu.

Amerika da PYD'ye yaptığı silah yardımlarını "Suriye Demokratik Güçleri" adlı örgüte yaptığını açıklayarak tepkileri azaltmaya çalışmıştı.

Suriye Demokratik Güçleri adlı çatı örgüt daha sonra sözde kantonların yönetimi için "Demokratik Suriye Meclisi" adı altında bir meclis kurdu. Birleşmiş Milletler de Demokratik Suriye Meclisi'nin Eş Başkanını Cenevre görüşmelerine çağırdı.

Rusya ve İran, PYD'nin masaya oturmasında karşı bir tutum sergilemiyor. Ancak Moskova da Tahran da bu grupların ortadan kalkması için Suriye devletinin güçlendirilmesi görüşünde hem fikir.

TURKTORESİ.COM TESPİTİ: "YANLIŞ! KABUL ETMELİYİZ Kİ HEM ABD HEMDE RUSYA PKK'YI DESTEKLİYOR, BU BİR GERÇEK, VE RUSYA'NIN RUS JETİNİN DÜŞÜRÜLMESİ OLAYINDAN SONRA KARA KUTU HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARA BİR BAKINIZ, VAY HAKLI ÇIKACAĞIZ FİLAN, ONDAN SONRA ORTAYA HİÇBİR ŞEY ÇIKMIYOR. YANİ, RUS YETKİLİLERE GÖZÜMÜZ KAPALI GÜVENEMEYİZ, TAMAM ABD'YE KARŞI RUSYA'YI KULLANALIM, AMA BUNUN BİR SINIRI VAR, VE RUSYA'DA ABD GİBİ SAMİMİ OLMADIĞINI GÖSTERİYOR BİZİM İÇİN VATANİ TEHLİKE SÖZ KONUSU OLAN HADİSELERDE. RUS BÜYÜKELÇİNİN PKK VE PYD TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR AÇIKLAMALARINI HATIRLAYIN LÜTFEN. BAKIN NE ZAMAN TSK ERGENEKONDAN ÇIKIP GÜÇLENİYOR, O ZAMAN HERKEZ TÜRKİYE'NİN ÜZERİNE GİTMEYE BAŞLIYOR, BİZ NE BİLELİM Kİ RUSYA VE ABD BİRLİKTE KOMPLO KURARAK, HAKLI OLAN TÜRK ORDUMUZU RUS JETİNİ DÜŞÜRMEYE ZORLAMADILAR? YA ÖNCEKİ HADİSELERİ BİLE BİLE TÜRK ORDUSU RUS JETİNİ VURSUN DİYE OBAMA VE PUTİN ORTAKLAŞA PLAN KURDULARSA??? HEM ABD HEM RUSYA AÇIK AÇIK PKK'NIN ARKASINDA DURUYOR, VE DURMAYA DEVAM EDECEKTİR, BU CENEVRE KONUSUNDA DA AÇIK AÇIK GÖZÜKTÜ. PKK'NIN ARKASINDA DURAN ÜLKELER DÜŞMAN ÜLKELERDİR! AMA BİZDE ASİL TÜRKİYE CUMHURİYETİ OLARAK TABİ Kİ DE KOMŞULARIMIZLA BİZİ ERGENEKON DAVALARI DÜŞENE KADARKİ BOP EŞBAŞKANININ FAALİYETLERİNDEN DOLAYI DÜŞMAN ETMEYE ÇALIŞAN TAYYİP'İN HATALARINI DENGELEYİP RUSYA'YI PKK'DAN DESTEĞİNİ ÇEKMEYE ZORLAMALIYIZ VE BU ŞEKİLDE ANCAK ARAMIZDA BİR DOSTLUĞUN OLABİLECEĞİNİ ÜSTÜNE BASA BASA VURGULAMALIYIZ. AMA BURDA BİLE AÇIK ŞEKİLDE GÖZÜKÜYOR Kİ ERGENEKON DAVALARI DÜŞENE KADAR TAYYİP ERDOĞAN'A KARŞI TEK BİR DÜŞMANLIK GÖSTERMEYEN PUTİN BİRDEN BİRE GÜÇ TSK'NIN ELİNE GEÇMEYE BAŞLADIKTAN SONRA DEĞİŞİK POLİTİKALAR İZLEMEYE BAŞLADI, BU NE ANLAMA GELİYOR? RUSYA VE ABD BAŞINDAN BERİ ANLAŞIYOR, VE AMAÇLARI TÜRKİYEMİZİ BÖLMEK? TAYYİP BELİRLİ MİKTARDA CANINI KURTARMAK İÇİN ABD'NİN KUCAĞINDAN TSK'NIN KUCAĞINA DÜŞTÜ(AMA YİNEDE BAZI HATALI PROGRAMLARI VAR). TAYYİP ABD'NİN KUCAĞINDAN İNDİĞİ ANDA DEMEK Kİ ABD RUSYA İLE GİZLİ OLAN İTTİFAKINI ETKİLİ HALE GETİRİP ORTA DOĞU BÖLGESİNDE DAHA ETKİN VE DEĞİŞİK HAMLELER YAPMAYA BAŞLADI. EĞER RUSYA SAMİMİ OLSAYDI, EĞER RUSYA ABD DÜŞMANI OLSAYDI, EN BAŞINDAN BERİ LİBYA'NIN KADDAFİ'NİN DÜŞÜRÜLMESİNE İMZASINI ATMAZDI. DEMEK Kİ ÇIKARINA UYGUN OLUNCA RUSYA ABD İLE HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIR, BİZ ASİL TÜRKİYE CUMHURİYETİ OLARAK BUNUN FARKINDA OLMAK ZORUNDAYIZ VE SADECE KENDİ ÇIKARLARIMIZ DOĞRULTUSUNDA OLAN STRATEJİLERİMİZİ UYGULAMAK MECBURİYETİNDEYİZ!"

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/dunya/pyd ... 90004.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Cenevre görüşmeleri öncesi ABD ve Rusya'dan PKK'ya Deste

Mesajgönderen TurkmenCopur » 28 Oca 2016, 00:10

Türkiye'nin restine Moskova'dan yanıt

Türkiye'nin "PYD cenevre masasına çağrılırsa boykot ederiz" restine Moskova'dan yanıt geldi. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihayil Bogdanov, "Türkiye görüşmelerde yer almıyor, dolayısıyla Ankara ile bir alakası yok" dedi.

27 Ocak 2016 Çarşamba 17:48

Moskova yönetimi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun PYD’nin Cenevre görüşmelerine davet edilmiş olması halinde görüşmeleri boykot edeceklerini açıklamasına yanıt verdi. Rusya, görüşmede kimlerin olacağının Türkiye'yi bağlamadığını belirtti.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihayil Bogdanov Ankara’nın boykot restine anlam veremediklerini söyleyip “Anlayamıyorum. Nasıl Moskova, Washington ve Riyad bu görüşmelere katılmıyorsa Ankara da burada yer almıyor, katılmıyor. Dolayısıyla olayın Ankara ile bir alakası yok.” ifadelerini kullandı.

Hazırlık çalışmalarından BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın sorumlu olduğunu hatırlatan Bogdanov, “Bu Suriye görüşmeleri. Suriyelilerin kendisi kimlerin katılıp katılmayacağı konusunda karar vermeli" dedi. Muhalefet heyetinin oluşturulmasından Ankara veya Rusya sorumlu olmadığını belirten Bogdanov "Bu sorumluluk De Mistura’ya ait” diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/tu ... 90005.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir