Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Genelkurmay Öyle Bir Açıklama Yaptı ki...

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Genelkurmay Öyle Bir Açıklama Yaptı ki...

Mesajgönderen TurkmenCopur » 08 Oca 2016, 19:24

Genelkurmay Öyle Bir Açıklama Yaptı ki...

Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı basın duyurusunun satır arası...

08 Ocak 2016 Cuma 16:09


GENELKURMAY Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde, devam eden operasyonda, son 2 gün içerisinde 58 PKK'lı terörist yakalandığını açıkladı.

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde, devam eden operasyonda, son 2 gün içerisinde 58 PKK'lı terörist yakalandı.

Silopi'de; 15 adet el payımı patlayıcı imha edilmiş, yedi adet av tüfeği, 112 adet av tüfeği fişeği, iki adet bombaatar mühimmatı, el payımı patlayıcı maksadıyla hazırlanmış dört adet tüp, bir adet telsiz şarj cihazı, silah bakım malzemesi, üç adet gaz maskesi, 18 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, bir adet pusula, bir adet dürbün, çok miktarda ilk yardım malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi(DHA).

Genelkurmay açıklaması işte böyle…
Yapılan operasyonlar 58 terörist yakalandı.

Peki, bu teröristlerin beraberinde ele geçen nedir?

İŞTE LİSTESİ:
YEDİ AV TÜFEĞİ…
112 AV FİŞEĞİ…
18 MERMİ…
2 BOMBATAR MERMİSİ
ÖRGÜTSEL DOKÜMAN…

Peki, bu operasyonlarda ele geçen malzeme nedir?

İŞTE LİSTESİ:
Dört adet tüp,
Bir adet telsiz şarj cihazı,
Bir adet pusula,
Bir adet dürbün,
Çok miktarda ilk yardım malzemesi,
Üç adet gaz maskesi…

En başta şunu ilan edelim ki operasyon yapmak kolay değil hele ki bu olumsuz hava koşullarında…

Askerimiz polisimiz gerçekten can siperane vazife yapıyor…
Askerimiz polisimiz korucumuz canını dişine takmış, teröristlerle mücadele ediyor.
Askerimiz polisimiz korucumuz hayatını hiçe sayarak, gece gündüz demeden, büyük cefa ve fedakarlık yaparak bu mücadeleyi sürdürüyor…

Askerimiz polisimiz korucumuz seve seve hayatını feda ediyor; ŞEHİT!

Peki, bunca cefa ve feda, bunca can kaybı neden sonuç vermiyor, neden çatışmalar bitmiyor, ne son bulmuyor bu acılar!

İŞTE BÜTÜN MESELE BU!

Aslında Genelkurmay Başkanlığı yaptığı bu açıklamada ipuçlarını veriyor…
Diyor ki, “bu teröristler halkın içine girmiş öyle ya 58 terörist halkın içinde yakalandı!

Diyor ki, bu teröristler av tüfeklerini bile kullanıyor!

Diyor ki, bu teröristler gaz tüplerini dahi patlayıcıya dönüştürmüş!

Ve Genelkurmay diyor ki, biz elimizden geleni yapıyoruz, yapıyoruz ama…

Bakınız…
Teröristlerin, çözüm süreciyle birlikte ülkeye çeşitli yoldan girdikleri biliniyor.
Özellikle Habur’dan sonra ve de Oslo’da AKP-PKK görüşmelerinden sonra teröristlerin Doğu ve Güneydoğu’da adeta cirit atmaya başladıklarını da biliyoruz.

Yine bu teröristlerin şehir merkezlerinde uzunca bir süredir yuvalandıklarını, silah, cephane ve patlayıcı madde depoladıklarını da bilinen gerçekler.
Yani?
Yani bu terörist gökten zembille inmedi, silahlı ve silahsız faaliyetlerine uzunca bir süredir gözyumuldu ve bu şekilde güçlenmeleri sağlandı.

Temmuz 2015’ten sonra AKP siyaseti bir nedenle(?) terörle mücadele başladığında zaten teröristler şehir merkezlerinde mevzilenmiş, eylem şekillerini de planlamışlardı.
Neydi bunlar?
Bunlar; yola mayın döşemek, yolu patlayıcı ile tuzaklamak, mevzi yapmak, yeraltı sığınakları hazırlamak, eylem hedeflerini tespit etmek ki bunlar da, konvoylar, karakol yolları, nöbetçiler, polis ve asker karakolları…

Temmuz 2015’te, siyasi iradenin emriyle harekete geçen polis ve jandarma kuvvetleri operasyonlara başladığında karşılarında hazırlıklı, eğitimli, planlı ve kararlı bir terör unsurlarıyla aniden karşı karşıya geldiler!

İşte tam bu noktada siyasetin yanlışlığı büyük kayıplara yolaçtı!
Neydi bu yanlışlık?
Operasyon emrini valiler operasyon planlarını basın açıklamalarıyla önceden kamuoyuna dolaylı olarak teröristlere duyurdular! Hatta bazı valiler operasyon krokilerini, operasyon kuvvelerini, operasyonları yer, tarih ve saatini dahi basına duyurdular!

Hal böyle olunca bu operasyonlar sonuç vermedi, teröristler daha da manevra kabiliyeti kazandılar.
Hal böyle olunca, operasyona giden polis ve asker bırakın teröristi imhayı, teröristlerin pusularına dahi düştü, şehit verdik!
Hal böyle olunca iş uzadı…

İş uzayınca asker polis öfkelendi…
Şehit verilince asker polis yine öfkelendi…
Öfke artınca, şehit merkezlerindeki operasyonları da şiddeti arttı ve halk, masum halk terörle mücadeleden zarar görmeye başladı.
Bunu bir kenara not edelim…

Şehir merkezlerinde güçlenen teröristler, belediye araçlarını da kullanarak hendek kazıp barikat kurmaya, barikatları tuzaklamaya başladılar.
Düşününüz, valiler askere polise hendek kapatma görevi verdi, hendek tuzaklı olunca asker polis şehit olmaya, hendek çatışmalarında da teröristler azar azar imha olmaya başladı.
Bu hendek kazan, bu barikat kuran teröristlere karşı önceden istihbarat alıp operasyon zamanında yapılmadığı için, iş yine uzadı…

Şimdi son tablo şu; her il ve ilçe merkezinde yaklaşık sayıları 50’yi geçemeyen terörist gruplar var.
Bu teröristlere destek veren işbirlikçi sivil gruplar var.
Önceden kazılmış hendekler, önceden hazırlanmış mevziler var.
Bu terörist ve işbirlikçileri her gün bir hendeği tuzaklayarak askeri polisi oraya çekiyor…
Zaten hazırlıklı olduğu için, gelen polisi ve askeri ilk atışta vuruyor: ŞEHİT!

Bunun üzerinde asker ve polis var gücüyle çatışmaya girip o gruptan bir kaçını imha ediyor ama terörist bitmiyor!
Kaçanlar ertesi gün geri geliyor…
Ve ertesi gün aynı olaylar tekrarlanıyor…

Bu arada…
Bu arada yeni katılımlar var…
Kaçırılıp terörist yapılanlar var…
Üç terörist öldürüldüğünde, ertesi gün zaten üç terörist daha geliyor…
Terörist yine bitmiyor!

İŞTE BUGÜN YAŞANILANLAR BUNLAR!

Peki, neden yaptı bu siyaset, askeri polisi neden bu duruma düşürdü!
Görüyorsunuz işte, ülkemizin karşısında bir RUS Krizi var ama ülkeyi yönetenlerin gündemi: BAŞKANLIK!

Görüyorsunuz işte, ülkemizin Suriye ve Irak’ta yaşamsal sorunları var ama ülkeyi yönetenlerin gündemi: YENİ ANAYASA!

Görüyorsunuz işte, ülkemizin ekonomiden işsizliğe, eğitimden sağlığa onca sorunu var ama gündem yeni anayasa gündem başkanlık ve referandum!

Belli ki yarın bu sözüm ona yeni Anayasa halkın oylarına sunulacak!
Belli ki yarın yeni anayasa içerisinde yerel yönetimlere özerklik veren, TÜRK ulus devlet kimliğini kaldıran maddeler de olacak!
Ve tüm bunlar halkoyuna sunulacak!

Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan halkımızda derman kalmadı; iş yerleri kapanıyor, herkes zararda, göçler başladı! Şimdi bu halk referandum olursa kime oy verecek: DEVLET’e!
Devlet ikim?
AKP!

Aslında Türk Milleti’nde dermanı yok ettiler; her gün şehit haberi yakıyor!
Halkı bıktırdılar!
Halkı çaresizliğe düşürdüler!
Polisi askeri yordular!

Ve karşımızda Erdoğan, geçmişte “400 verin, huzur içinde bitsin bu iş” demiş olan, bugün de “başkanlık ve yeni anayasa diyen!

Bir silkelenip de kendimize gelmez isek, referandumda kim neye oy verecek!

Erdal Sarızeybek

SARIZEYBEK HABER


http://www.sarizeybekhaber.com.tr/asayi ... h9137.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir