Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Genelkurmay Başkanı Akar'dan Yeni Yıl Mesajı

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Genelkurmay Başkanı Akar'dan Yeni Yıl Mesajı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 31 Ara 2015, 15:17

Genelkurmay Başkanı Akar'dan yeni yıl mesajı

31 Aralık 2015 Perşembe 12:41


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) etkin, saygın, caydırıcı bir ordu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da egemenlik ve bağımsızlığın, bayraklaşan yurt topraklarının bütünlüğünün ve güvenliğinin en önemli teminatı olmaya devam edeceğini bildirdi.

Akar, yayımladığı yeni yıl mesajında, vatan, millet, bayrak sevgisi, silah arkadaşlığı ve vefa duygusu etrafında, emeklisi ve muvazzafıyla kenetlenmiş TSK ailesi olarak, verilen her türlü görevi büyük bir azim ve kararlılıkla yerine getirmeye çalıştıkları 2015 yılını geride bırakırken, daha mutlu ve huzurlu günlere erişmek umut ve temennisiyle 2016 yılını karşıladıklarını belirtti.

TSK olarak 2015'te terörle mücadele harekatı ve sınır güvenliği başta olmak üzere, yurt içinde ve bölgede ülkenin güvenliğiyle ilgili çok önemli görevler üstlendiklerini ifade eden Akar, barış dönemi faaliyetlerini de etkin şekilde sürdürerek TSK-2033 Kurumsal Gelişim ve Modernizasyon projelerindeki hedeflere büyük ölçüde ulaştıklarını bildirdi.

Türkiye'nin, jeostratejik konumu nedeniyle, bir yandan dünyadaki yeni oluşum ve değişimlerden etkilenirken, diğer yandan da simetrikten asimetriğe kadar değişen ve yer yer sıcak bir çatışmaya dönüşen tehdit ve risklerin merkezinde bulunduğunu belirten Akar, diğer milli güç unsurlarıyla birlikte tarihi şan ve şerefle dolu Türk ordusunun da güçlü olmasını, kaçınılmaz bir ihtiyaç ve zorunluluk olarak değerlendirdi.

Orgeneral Akar, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, tüm faaliyetlerinde 'vazifenin ifası ve personelin refahı'nı esas alarak ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içinde yürüttüğü çalışmalarla etkin, saygın, caydırıcı bir ordu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da egemenlik ve bağımsızlığımızın, bayraklaşan yurt topraklarının bütünlüğünün ve güvenliğinin en önemli teminatı olmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Akar, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkenin bekası, milletin birlik ve beraberliği uğruna canlarını feda eden şehitleri rahmet ve minnetle, kahraman gazileri saygı ve şükranla andığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, şunları kaydetti:

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kahraman ve Fedakâr Mensupları,

Vatan, millet ve bayrak sevgisi, silah arkadaşlığı ve vefa duygusu etrafında, emeklisi ve muvazzafıyla kenetlenmiş TSK ailesi olarak; verilen her türlü görevi büyük bir azim ve kararlılıkla yerine getirmeye çalıştığımız 2015 yılını geride bırakırken, daha mutlu ve huzurlu günlere erişmek umut ve temennisiyle 2016 yılını karşılıyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, geçtiğimiz yıl içinde; Terörle Mücadele Harekâtı ve sınır güvenliği başta olmak üzere, yurt içinde ve bölgemizde ülkemizin güvenliği ile ilgili olarak üstlendiğimiz çok önemli görevlerin yanı sıra, barış dönemi faaliyetlerimizi de etkin bir şekilde sürdürerek TSK-2033 Kurumsal Gelişim Projelerindeki ve Modernizasyon Projelerindeki hedeflerimize büyük ölçüde ulaşmış bulunuyoruz.

Jeostratejik konumu nedeniyle, bir yandan dünyadaki yeni oluşum ve değişimlerden etkilenirken, diğer yandan da simetrikten asimetriğe kadar değişen ve yer yer sıcak bir çatışmaya dönüşen tehdit ve risklerin merkezinde bulunan ülkemizin, diğer millî güç unsurlarıyla birlikte tarihi şan ve şerefle dolu ordusunun da güçlü olması kaçınılmaz bir ihtiyaçtır, zorunluluktur.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, tüm faaliyetlerinde “vazifenin ifası ve personelin refahı”nı esas alarak ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içinde yürüttüğü çalışmalarla etkin, saygın, caydırıcı bir ordu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da egemenlik ve bağımsızlığımızın, bayraklaşan yurt topraklarının bütünlüğünün ve güvenliğinin en önemli teminatı olmaya devam edecektir.

Bu vesileyle, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, ülkemizin bekası ve milletimizin birlik ve beraberliği uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

Yeni bir yılı karşılıyor olmamız vesilesiyle yüce milletimizin; birlik, beraberlik, huzur ve refah içerisinde daha nice yıllara erişmesini temenni ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için yurdumuzun her bir köşesinde, “Hudut namustur.” anlayışıyla kara, deniz ve hava hudutlarımızda ve Barışı Destekleme Harekâtlarına sağlanan katkılar kapsamında dünyanın çeşitli bölgelerinde; en zor arazi ve iklim şartlarında bile, gece gündüz demeden, büyük bir özveri, cesaret, üstün görev bilinci ve başarıyla kutsal vazifelerini yerine getiren Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman ve fedakâr personelinin, yıllarını bu kuruma adayan emekli mensuplarımızın, değerli aile bireylerinin ve köy korucularımızın yeni yılını en içten duygularımla kutluyor; sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum.

Hulusi AKAR
Orgeneral
Genelkurmay Başkanı

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ge ... 86768.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir