Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Demirtaş Rusya'yı Türkiye'ye Karşı ABD Cephesine İstiyor

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Demirtaş Rusya'yı Türkiye'ye Karşı ABD Cephesine İstiyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Ara 2015, 21:59

Vatan Partisi, Moskova'ya Gidiyor

Suriye'de siyasi temaslarda bulunan Vatan Partisi heyeti yarın Moskova'ya gidiyor. Heyetin gündeminde Türkiye'nin terörle mücadelesi, gerilen Ankara-Moskova ilişkileri ve bölgesel gelişmeler var.

22 Aralık 2015 Salı 19:42

Yunus Soner: "Demirtaş Rusya'yı Türkiye'ye Karşı ABD Cephesine Çekmeye Çalışacak, Biz De Tersini Yapacağız"

Teröre karşı bölgesel işbirliği projesini hayata geçirmek için yoğun bir çalışma yürüten Vatan Partisi Moskova'ya gidiyor.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcıları İsmail Hakkı Pekin, Beyazıt Karataş, USMER İstanbul İl Başkanı Soner Polat ve Vatan Partisi Uluslarası İlişkiler Bürosu Başkan Yardımcısı Yunus Soner 23-26 Aralık tarihlerinde Moskova'da üst düzey görüşmeler yapacak.

Heyetin ajandasında Türkiye'nin terörle mücadelesi ve bölgesel gelişmeler var.

Suriye'de terör örgütlerine operasyon yapan Rus uçağının düşürülmesiyle Ankara-Moskova arasındaki ilişkiler gerilmişti. Vatan Partisi Rusya ziyaretinde bu konuyu da gündeme getirecek.

Vatan Partisi heyeti ile aynı dönemde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Moskova'ya gidecek. Vatan Partisi Uluslarası İlişkiler Bürosu Başkan Yardımcısı Yunus Soner'e göre iki zıt kuvvet Rusya'da karşı karşıya gelecek.

Haber: Adil Can Sivrikaya
Kamera: Şengül Derin
ulusalkanal.com.tr


http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/va ... 85788.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Demirtaş Rusya'yı Türkiye'ye Karşı ABD Cephesine İstiyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Ara 2015, 22:00

Demirtaş Moskova'da hangi Türk generallerle karşılaşabilir

Demirtaş ve Vatan Partisi heyetinin aynı gün temaslarda bulunmak üzere Rusya’ya gidecek olması dikkat çekti.

22.12.2015 16:38

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Vatan Partisi heyetinin aynı gün temaslarda bulunmak üzere Rusya’ya gidecek olması dikkat çekti.

BİRİ ÖNCE ABD'YE ÖBÜRÜ ÖNCE SURİYE'YE

Selahattin Demirtaş yaklaşık üç hafta önce ABD’yi ziyaret etti. Demirtaş, ziyareti kapsamında ABD Başkanı Barack Obama'nın Ortadoğu danışmanı Robert Malley, ABD Dışişleri Bakanı Yardımcısı Tony Blinken ve Kongre üyelerinden Adam Smith ile Beyaz Saray'da görüştü. Demirtaş, ABD Dışişleri ile de bir dizi görüşme yaptı.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin başkanlığındaki heyet ise iki gün önce Suriye’de Enformasyon Bakanı Umran el Zubi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad ile görüştü. Heyet, Suriye devlet yetkilileri ile bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Yani, Demirtaş ABD, Vatan Partisi ise Suriye ile görüşmelerinin ardından aynı gün temaslarda bulunmak üzere Rusya’ya gidiyorlar. İki siyasi parti de 23 Aralık’ta Moskova’da Suriye’ye ilişkin görüşmeler yapacak. Rusya’ya gidecek Vatan Partisi heyetinde; emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş, emekli Tümamiral Soner Polat ve siyaset bilimci Yunus Soner yer alacak.

SURİYE'YE DAİR İKİ FARKLI AÇIKLAMA

HDP lideri Selahattin Demirtaş, Rusya ziyareti öncesinde TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek, ziyaretle ilgili “Biz Lavrov ile Suriye’deki çözüm için partimizin görüşlerini paylaşacağız” dedi.

Vatan Partisi ise 23 - 26 Aralık 2015 tarihleri arasında yapacakları Moskova ziyareti öncesinde açıklama yaptı. Rusya ile yapılacak görüşmelere ilişkin yapılan açıklamada, “ABD ve İsrail’in bölgedeki bölücü girişimleri, PKK, IŞİD ve diğer terör örgütlerinin bu planlarda oynadığı rol, Türkiye’nin PKK’ya karşı mücadelesi ve Suriye’nin tespitleri, Rus Yetkililere ve Rus kamuoyuna anlatılacaktır. Bölgesel işbirliği ve dostluğun terörle mücadelede en önemli unsur olduğu, Rus Yetkililerle görüşülecektir” denildi.

Odatv.com

http://odatv.com/demirtas-moskovada-han ... 51200.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir