Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Osman Özbek Paşanın Rus Jetinin Düşürülmesi Tespiti

Alternatif Programı, Ulusal Kanal, 6 Aralık 2015

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 07 Ara 2015, 01:09

Alternatif Programı, Ulusal Kanal, 6 Aralık 2015

Osman Özbek:

"Biraz Güneyimize gittiğimizde, Amerika PYD'ye 50 ton cephane veriyor, Rusya'yla da anlaşmış Amerika öyle görünüyor, Rusya'da 5 ton silah veriyor, Suriye PKK'sına!

Esad'a karşı olan Amerika bizim yöneticileri dolduruşa getiriyorlar Esad'a karşı filan olun gibi, ve bir bakıyorsun dışişleri bakanı Kerry bir açıklama yapıyor, diyor ki Esad'la işbirliği yapabiliriz! Ne zamana kadar? IŞİD'i yokedene kadar! Yani bunların politikaları yanar döner(tespit: hem Amerika'nın hemde Rusya'nın amacı birlikte Türkiye'mizi bölüp paylaşmak)! Ama Türkiye'nin politikası Rusya'yla ilişkileri koparacak şekilde! IŞİD diyorki mesela, İstanbul'u da fethedeceğiz, ordaki okulları kaldıracağız(tespit: ananızı ancak fethedersiniz), bu okullar küfür fesat yuvası, Müslümanlar çocuklarını İstanbul'da okula göndermesin diyor, IŞİD ta İstanbul'a kadar meydan okuyor.

Birşey daha var, anımsarmısınız, IŞİD'in Gaziantep'te bir para basma darphanesi vardı, duymuşmuydunuz bunu? Gazeteler yazdı, IŞİD parası Gaziantep'te basılıyor! Şimdi bu açıklanmadı, hakikaten doğru mu? Biz bunu beklerken dünde bir haber var, çelik yelek atölyesi, niçin? Canlı bombaları için çelik yelek Gaziantep'te yapılıyor! Şimdi siz terör örgütünü desteklemiyorum derseniz, buna hiç kimse inanmaz. Bana göre IŞİD'in Türkiye'deki ilişkileri artarak devam ediyor! Ben bunu söyleyim, eğer Rus uçağına girelim derseniz girelim!"

Sabahattin Önkibar:

Gerçekten fetret dönemindeyiz, yalnız hükümet değil muhalefettede öyle. Ana muhalefet partisi genel başkanı, iki gün önce Diyarbakır'daydı, "HENDEK KAZAN ARKADAŞLAR" diyor! Hendek kazanlar PKK'lılar! Kemal Bey PKK'lılarla ne zaman arkadaş oldu? Böyle bir Ana muhalefet lideri olursa, AKP ve Tayyip Erdoğan'lar varolmaya devam eder! Tablo budur!!!

Rusya ile başlayan tırmanan kriz devam ediyor, çok ileri safhalara savruldu! Putin'in tehditleri sadece ekonomik yaptırımlarla kalmıyacak, daha uç noktalara gidecek tehditleri var. Yani, uçağınızı düşüreceğiz, veya herhangi bir askeri müdahale kastediyor belli ki Putin! Durduk yerde bir Rusya krizi ile karşı karşıya kaldık! Tıpkı durduk yerde bir Suriye krizi yaratıldığı gibi Türkiye'nin başına. Durduk yerde bir Mısır krizi yaratıldığı gibi, durduk yerde bir Rusya krizi yaratıldı! Bunun müsebbihi biz değiliz, Türkiye'yi yönetenlerdir! Ne gereği vardı, niçin bu kriz yaratıldı? İşte Antalya, Mersin, bütün Akdeniz çiftçisi perişan!

...

Silahlı Kuvvetlerde, açık ve net olarak ortaya koymanızı istiyorum, Devlet'in Emniyetinde var, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün teröristleri, Yargısında var, Bürokrasisinde var, peki Silahlı Kuvvetlerdeki durum ne, cumhurbaşkanı var diyor, başbakanı var diyor, cemaatçiler var diyor, Genelkurmay çok tepkisiz. Bu iki Generalin emekli olması, bunu biraz açalım isterseniz? Silahlı Kuvvetler bizim şerefimizdir, Silahlı Kuvvetlere biz namusumuza sahiplenir gibi sahipleneceğiz, sahiplenmeye devam edeceğiz, çünkü bu coğrafyada güçlü bir Ordunuz olmazsa sizi yaşatmazlar! Ancak Silahlı Kuvvetlerde FETÖ gibi bir yasadışı unsur varsada behemmal ayıtlanmalı, doğru değil mi?

Osman Özbek:

Doğru, ama çok kolay değil. Özellikle benim gibi emekli olan bir kişinin herşeyi biliyor gibi yorumlar yapması, eleştirilerde bulunması zor! Ama ben sizden 3-4 dakika Rusya'yla ilgili müsade istiyorum. Onu yapıyım, özellikle Jandarmayla ilgili olan şeyi konuşmak istiyorum.

Şimdi bakın, Rusya uçağı düşünce Rusya'yla 4 tane problemimiz ortaya çıktı:

1. Uçak düştü, Putin diyor ki, bu bir askeri suçtur, pilotumuz öldürüldü, ölen pilotada şey olsun diye, dikkat çeksin diye Gganine(???) benzer bir madayla verildi. Yani Rusya'nın kahramanı madalyası verildi!

Tabi uçağı düşürürken onun atlıyacağını, atlarkende düştüğü bölgede can güvenliğinin olmıyacağını da bizim Türkiye'nin bilmesi lazım diye düşünüyorum. Yani burda hatalarımız var. Demekki bir uçak olayı var Rusyayla.

2. Sonra da ekonomimiz bozuldu Rusyayla. Şimdi uçak için intikam alacağını söylüyor, birde ekonomimiz var.TV'leri açtığımız zaman pazardan üreticiye kadar ağlayan insanları görüyorsunuz değil mi? Bunların umurunda değil! Dalga geçiyorlar! Avrupa Birliği bakanının dalga geçtiği gibi şimdi başbakan veya kaç tane başbakan varsa dalga geçiyorlar halkla biz bunları aşarız diye! Katar'la matarla bunlar aşılmaz! Şimdi bakın 22 milyar dolar Rusyayla bizim ilişkilerimiz var! Biz veriyoruz onlar veriyor! Bize doğal gaz veriyor, turist gönderiyor bize, bütün otelciler şu anda panikteler! Türkiye'nin turizmi batıyor, 4 milyon Rus geliyor her sene!

...

3. Şimdi Rusya diyor ki, iki tane olaydanda bizi suçluyor, Türkiye'yi yönetenler aileleriyle birlikte hırsızlık yapıyor, petrol hırsızlığı yapıyor. Bu büyük bir suçlama!

4. Ondan sonra da diyor ki teröristlere yardım ediyorsunuz diyor!

Şimdi Türkiye'yi yönetenler diyor ki ailemi karıştırmayın! Eğer siz ailenizin karıştırılmamasını istiyorsanız, kızınız da evde oturacak, oğlunuz da! Siz damadınızı bakan yapmayın! Hemde damadınız daha evvel ihaleler aldığı bir bakanlığa gelemez, dünyada öyle bir örneği yok! Türkiye'de muhalefet olmadığı için bunları dile getirmediler Rusya şimdi dile getiriyor!

Şimdi çok önemli birşey var, iki konu, MİT tırlarıyla ilgili Lahey'de soruşturma başladı! Bu soruşturma başladığı için mi acaba Jandarmaya operasyon yapılıyor? Biz haklıyız der gibisine bir örgüt var gibi der gibisine, onu biraz sonra konuşacağız.

Putin'in savunma konseyi başkanı ne diyor biliyormusunuz? IŞİD'le bağlantılarını gösteren kanıtlarımız var, bunları yeterli görmüyorlarsa yenileri de elimizde, bunları da vereceğiz diyor. Ve onların yayın organlarında Türkiye aleyhinde çok kötü birazda kara propoganda olacak şekilde yayınlar yapılıyor! Ve diyor ki siz bir hafta içinde 2000 militan gönderdiniz diyor, şimdi biz hani hayır diyoruz ama, 250 yeni araç gönderdiniz, 120 tonda malzeme gönderdiniz, Suriye'deki teröristlere diye suçluyor! Şimdi durum budur, bu konuda Ortadoğu'da komplo teorileri var diyenlerde var. Satranç oynanıyor diyenlerde var, bana göre bir satranç oynanıyor! Bu satrançta bana göre en iyi değerlendirmeyi de İranlılar yapıyor, İran diyor ki Amerika ve AB, Türkiye'nin Rusya'ya yakınlaşmasını istemedi, ve Türkiye'yi uçağı düşürmeye zorladı, ve uçak düşüncede Türkiye'nin Avrasya İran ve Rusyayla ilişkileri zayıfladı, Türkiye zor duruma düştü, Türkiye bu hatayı işlememeliydi diyor. Ben buna katılıyorum.

Şimdi buradan ben şunu da söylemek istiyorum, Genelkurmay Başkanlığı bu uçağın düşürülmesinden sorumludur bana göre. Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Rusya'yla ilişkilerimizin bozulmasının Türkiye'nin bölünmesine kadar gideceğini düşünemediler mi? Neden Genelkurmay Başkanlığı burada ağırlığını koymuyor? Bakın Rusya'da konuşmacıların hepsi general, gördünüz değil mi tv'de. Bizim Komutanlarımız nerde niye konuşmuyorlar? Yani bizim Komutanlarımız Necdet Özel'in dediği gibi ben kamu görevlisiyim, hayır efendim siz Devleti temsil ediyorsunuz! Siz tarihimizi ve geleceğimizi temsil ediyorsunuz! Türk Ordusu Türkiye'nin geleceği, bekası, yaşamı, Türk Ordusu olmadan yaşamamız mümkün değil!

Büyük Ortadoğu Projesinin biliyorsunuz 22 ülkede 2 şeyi yapacak, sadece sınırlarını değil rejimini de değiştirecek, Türkiye'de iktidar bu rejim değişikliğine taraftar! Karşılığında sınırların değişmesine göz yumacak! Mevcut iktidar Türkiye'nin bölünmesine ve değiştirilmesine yandaş, istiyor bunu! Onun için Rusya, Amerika, Avrupa Suriye'ye büyük yığınaklar yapıyor! Suriye'den sonra sıra ya Türkiye'de, ya İran'da! Hiç bunun başka yolu yok! Bunu Genelkurmay Başkanının görmemesi, çıkıp Türk Halkına anlatmaması mümkün değil! Burada Silahlı Kuvvetler bu yükü bu sorumluluğu üzerinden atamaz! Ben sivillerden emir aldım diyemez! Kanunsuz emirler yapılamaz! Türkiye'nin geleceğiyle var oluşuyla ilgili hiçbir emir yapılamaz! Burda Silahlı Kuvvetler uçağın düşürülmesinde sorumludur. Suriyeyle ilgili angajman kurallarını siz Rusya'ya uygulayamazsınız. Rus uçağı Güneyden Kuzeye doğru gelmiyor, Batı'dan Doğu'ya doğru gidiyor, Türkiye'nin derinliklerine bir tehditi filan yok! Siz bu uçağı düşüremezsiniz, burda büyük hata! Sayın İlker Başbuğ destekliyor!

...

Osman Özbek:

Harp Akademilerinde Hulusi Akar'la beraber okuduk. Şimdi 3 yıl İstihbarat başkanlığı yapan, İbrahim Aydın, Tümgeneral, bu Ağustos'ta Ankara Jandarma Bölge Komutanı oluyor. Yani 4 aylık bölge komutanı, aslında İstihbarat Başkanı ikenki faaliyetlerinden dolayı! Fakat İstihbarat Başkanı ikeykende iktidarla yakın çalışma içinde. Özellikle Efgan Ala döneminde çalışmış bir İstihbarat Başkanı, önce bunu açıklayım. İkincisi MİT tırlarının arandığında Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu isimdeki Tuğgeneral şu anda basından aldığım bilgiye göre denetleme başkan yardımcısı, o tutuklandı! Birde Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Dairesi var, bu çok önemli bir Kurum! Kriminal Dairesi şu anda Avrupa'da hakem statüsünde olan bir Daire! Yani, bir olay olduğunda o olayın katillerinin izlerini bulabilmeniz için o labaratuvarı kullanıyorsunuz, sahteciliği ortaya çıkartan, yani sizin en küçük bir saçınızdan bile sizi teşhis edebilen bir Kriminal Daire bu. Şimdi buranın eski başkanlığını yapan kişiyede tutukluyorlar, benim duyduğuma göre bu Kriminal Dairedende 5-6 kişi de tutuklanmış. Yani burada hedef Jandarma İstihbaratıdır ve Kriminal Dairesidir. GES Komutanlığını alıp MİT'e bağlamak gibi. Dünyanın hiçbir yerinde MİT Genelkurmay'ın yanına geçemez, yani bu MİT'i bu kadar büyütmeye gerek yok. Bu iktidar MİT'i bu kadar büyütüyor.

...

Şimdi bu üç kişi tutuklu, peki tutuklanırken ne olmuşta tutuklanmış? Gizli tanık Alpaslan çıkmış, bakın Ergenekon kelimesine kızdık değil mi? Alpaslan ismi Alpaslan Türkeş'in adı, bu addan başka bir ad bulamadınız mı koymaya? Birde Anadolu'yu Bizans'tan kurtaran büyük Sultanı'mız Türk Hükümdarı Alparslan'ı çağrıştırıyor. Yani bunların yaptığı herşeyde Türk'lüğe karşı bir hakaret var, Tarihimize karşı bir hakaret var, siyasi liderlere karşı geçmişteki liderlerimize karşı bir hakaret var.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir