Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Büyükelçi Andrey Karlov:RUSYA DEVLETİ PKK/PYD'Yİ DESTEKLİYOR

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

Büyükelçi Andrey Karlov:RUSYA DEVLETİ PKK/PYD'Yİ DESTEKLİYOR

Mesajgönderen TurkmenCopur » 04 Ara 2015, 03:23

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov: "RUSYA DEVLETİ PKK/PYD'Yİ TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRMÜYOR VE PKK/PYD'Yİ AÇIK AÇIK DESTEKLİYOR"

Ulusal Kanal'ın Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov İle Yaptığı Röportaj, 4 Aralık 2015


İsmet Özçelik: "Rus savaş uçakları ve Suriye kara ordusu Türkiye Sınırını özellikle terör gruplarından temizleme gibi bir çalışma yürütüyordu, ve yavaş yavaşta Halep'in tamamen temizlenmesi gündeme gelecek deniyordu, bizim Suriyeli makamlardan da edindiğimiz bilgiler benzer noktadaydı. Şimdi böyle bir ortamda Rus uçağının düşürülmesi teröristlerin Türkiye üzerinden ikmal yollarını kesme çabasını engellemek şeklinde değerlendirilebilir mi?"

Andrey Karlov: "Suriye'de yaptığımız hava operasyonu önemli sebeplerinden biri orada bulunan Rus teröristlerin imha edilmesi, onların hareketsiz edilmesi, ve onların Rusya'ya dönüşlerini engellemesidir! İstihbaratımızdan aldığımız bilgilere göre o bölgede ozamanda bahsettiğim 1000'e yakın bu Rus kökenli teröristler bulunuyor. Tabiki biz IŞİD'in altyapısına bomba atıyoruz, bunları hedef alıyoruz, tabiki petrol altyapısını hedef alıyoruz."

TESPİT: "YANİ RUSYA BU BÖLGEYE IŞİD'İ VURUYORUM DİYE YOLA ÇIKIPTA ASLINDA ÇEÇENLERİ VURMAYA GELİYOR, VE BUNLARLA BİRLİKTE UYGUR TÜRKÜ SOYDAŞIMIZI DE KATLEDİYOR, VE SONRASINDA BU TÜRKMENDAĞI BÖLGESİNDE RUS PKK'SININ/PYD'SİNİN YERLEŞTİRİLMESİ AMAÇLANIYOR! BU DA TÜRKİYE'NİN MİLLİ ÇIKARLARINA AYKIRI BİR STRATEJİ, BU TÜRLÜ AMAÇLARIN DÜŞMAN ABD'NİN AMAÇLARINDAN EN UFAK BİR FARKI YOKTUR!"

İsmet Özçelik: "Son günlerde Türk basınında birçok haber çıktı, bir iki gün özellikle uçaktan sonra. Rusya PYD'ye yardım ediyor mu?"

Andrey Karlov: "Bizim aslında bu konuda tutumumuz çok açık ve nettir. İşte terörist olmayan makul aklı yerinde olan tüm gruplarla Suriye'de işbirliğine hazırız. İşte PYD'den bahsetmek gerekirse bildiğimiz kadarıyla DAHA ÇOK Amerika tarafıyla teması irtibatı bulunuyor. Şu anda bizim için bizim için bir öncelik Suriye'de faaliyet gösteren terörist örgütlerinin bir listesinin hazırlanmasıdır. Önemli çabalarımız buna yöneliktir."

TESPİT: "
-'DAHA ÇOK' VURGUSU, DEMEK HEM RUSYA HEMDE ABD PYD'Yİ ORTAKLAŞA DESTEKLİYOR DEMEKTİR.
-'terörist örgütlerinin bir listesinin hazırlanmasıdır' VURGUSU İNANDIRICI DEĞİL, ÇÜNKÜ RUSYA'NIN DÜNYA GÜCÜ DİYE KABUL ETTİĞİMİZ İSTİHBARATI'NIN SURİYE'DEKİ GRUPLARIN HANGİSİNİN TERÖR ÖRGÜTÜ OLUP OLMADIĞINI BİLMEMESİNE İMKAN YOKTUR!
"


Ulusal Kanal: "PYD sizce bir terörist unsur mudur?"

Andrey Karlov: "Karşı bir soru soracağım. PYD Birleşmiş Milletler Terör Listesinde var mı? "

TESPİT: "PKK VE PYD BİRLEŞMİŞ MİLLETLER LİSTESİNDE OLMADIĞINA GÖRE DEMEKKİ BURADA RUS BÜYÜKELÇİ RUSYA'NIN PYD'Yİ YANİ PKK'YI AÇIK AÇIK DESTEKLEDİĞİNİ İTİRAF EDİYOR!"

Ulusal Kanal: "Özel Bölgeler yaratmak istiyor PYD. Ve buna aynı zamanda ABD'de kara gücüm dediği PYD ile beraber yapıyor. Yani ABD bölgede bombalama yapıyor, ardından o bölgeye PYD yerleşiyor. Bunu uzun bir süre gördük. Ve bölgede özerk bir yönetim kurmak isteyen bir PYD var. Tıpkı Kuzey Irak'taki gibi öyle bir özerk yönetime doğru ilerleyen PYD'ye Suriye'nin bütünlüğüne tehdit olarak görmüyor mu?"

Andrey Karlov: "Özellikle açıklama yapmak istiyorum, önceki sorunuzla ilgili. Birleşmiş Milletlerin kabul ettiği terörist örgütleri bizde terörist olarak kabul ediyoruz. Suriye toprak bütünlüğünün korunması, özellikle Rusya'nın Suriye politikasının önemli ve kilit bir parçası."

TESPİT: "PKK VE PYD BİRLEŞMİŞ MİLLETLER LİSTESİNDE OLMADIĞINA GÖRE DEMEKKİ BURADA RUS BÜYÜKELÇİ RUSYA'NIN PYD'Yİ YANİ PKK'YI AÇIK AÇIK DESTEKLEDİĞİNİ İTİRAF EDİYOR!"
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Büyükelçi Andrey Karlov:RUSYA DEVLETİ PKK/PYD'Yİ DESTEKL

Mesajgönderen TurkmenCopur » 04 Ara 2015, 03:28

Rus Büyükelçi: Dışişleri'nde PYD'ye Silah Sevkiyatı Gündeme Gelmedi

18 Ekim 2015 Pazar 10:37


Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, PKK'yı terör örgütü olarak görmediklerini belirterek "Çağrıldığım Dışişleri'nde PYD'ye silah sevkiyatı gündeme gelmedi." dedi.

Rus Büyükelçi Andrey Karlov: "Fakat PKK ve PYD ne Rusya ne de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından terör örgütü olarak tanınmamakta."

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, çağrıldığı Türkiye Dışişleri'nde Suriye Kürtlerine silah sevkiyatı ile ilgili konunun gündeme gelmediğini söyledi. Rus Büyükelçi, Suriye ve Irak'ta gerçekleştirdikleri operasyonları o ülke yönetimleri ile mutabık kalarak yaptıklarını ve Suriye Kürtlerine hiç bir şekilde silah sevkiyatı yapmadıklarını belirtti. Karlov, PKK'yı terör örgütü olarak tanımadıklarını, bunun yanında da PKK ile temaslarının bulunmadığını da açıkladı.

"SİLAH SEVKİYATI GÜNDEME GELMEDİ"

Ria Novosti'ye konuşan Karlov, Rusya'nın Suriye operasyonu bağlamında Rus-Türk ilişkilerine değindi. Kendisinin Türkiye Dışişleri'ne çağrılması ve söz konusu silah sevkiyatı ile ilgili konuların ele alınıp alınmadığına ilişkin soruları yanıtlayan Rus Büyükelçi, "Bir kaç gün önce beni Türkiye Dışişleri'ne davet ettiler. Biz ikili ilişkiler ile ilgili çok fazla konuyu ele aldık. Bunların arasında Suriye Kürtleri konusu da vardı. Türk Dışişleri'ndeki meslektaşım bizim Suriye Kürtleri Demokrat Birliği partisi PYD ile ilişkilerimiz konusunda endişelerini dile getirdi. Ki onlara göre bu parti Türkiye'de yasaklı PKK ile bağlantısı bulunan bir kurum. Ben yanıt olarak şunu söyledim: Rusya'nın uluslararası temasları hiç bir zaman herhangi bir ülkenin çıkarlarını hedef almıyor ve hiç bir şekilde de Türkiye'nin çıkarlarını tehdit etmiyor. Görüşmede Rusya'nın PYD'ye silah sevkiyatı konusuna değinilmedi. Çünkü biz Suriye Kürtlerine hiç bir silah sevkiyatı yapmıyoruz. Konu sadece onlar ile siyasi temaslarımızla ilgili." dedi.

Irak Kürtlerine silah sevkiyatı yaptıklarını söyleyen Rus Büyükelçi Karlov, "Bunu merkez Irak yönetiminin isteği ve rızası üzerine yaptık. Suriye ve Irak'taki çalışmalarımız o ülkelerin hükümetleri ile mutabık kılınarak yapılıyor." şeklinde konuştu.

RUSYA, PKK'YI TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRMÜYOR

PKK'yı terör örgütü olarak tanımadıklarına işaret eden Karlov, "Türkiye Dışişleri'nde görüşmemde şunu ifade ettim: Türkiye'nin uluslararası terörizm sorunları ile ilgili endişelerini anlıyoruz. Özellikle geçenlerde Ankara terör saldırısından sonra. Fakat PKK ve PYD ne Rusya ne de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından terör örgütü olarak tanınmamakta. Biz Suriye Kürtleri temsilcileri ile görüştük. Çünkü Suriye muhalefetinin diğer kanat temsilcileri ile de görüşüyoruz. PKK ile temaslarımız yok. PYD'ye gelince ise Batı'da Suriye muhalefeti ile temaslarımızın bulunmasını istiyor. Moskova'da PYD Başkanı Salih Müslim dahil söz konusu muhalefetin liderlerin katılımıyla 2 toplantı yaptık." dedi.

TÜRKİYE PYD KONUSUNDA UYARMIŞTI

Hatırlanacağı üzere 3 gün önce Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmıştı. Ankara'daki resmi kaynaklardan gelen bilgililere göre Karlov'a, PYD'ye silah yardımları konusunda Türkiye'nin hassasiyetleri aktarılmış ve gerekli uyarılarda bulunulmuştu.

http://www.haberler.com/rus-buyukelci-t ... 02-haberi/
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Büyükelçi Andrey Karlov:RUSYA DEVLETİ PKK/PYD'Yİ DESTEKL

Mesajgönderen TurkmenCopur » 04 Ara 2015, 12:35

Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir