Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Neden kaybettiler?

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Neden kaybettiler?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 03 Kas 2015, 00:03

Neden kaybettiler?

CHP, MHP ve HDP 7 Haziran’a kıyasla oy kaybetti. CHP ‘açılıma’ ve F tipine destek verdiği için MHP Bahçeli’nin seçim sonrası tutumu, HDP de artan terör saldırıları nedeniyle düşüşe geçti

02 Kasım 2015 Pazartesi 13:18

Aydınlık / Ankara

AKP yüzde 50’ye yakın bir oy oranıyla tek başına iktidara gelecek çoğunluğa ulaşırken, muhalefet partilerinin yaşadığı başarısızlık, ‘Neden kaybettiler?’ sorusunu gündeme getirdi.

CHP; HDP VE CEMAAT’İN KURUĞUNA TAKILDI
CHP seçimlerde beklediği oyu alamadı. CHP’nin 7 Haziran’da aldığı oyda kalmasının en büyük nedeni parti yönetiminin Vatan Partisi ile seçim işbirliğini reddederek yeni bir rüzgar yaratamaması oldu.
CHP’nin başarısız olmasının bir başka nedeni de halktan gelen tepki ve yüzde 9 oy kaybetmesi nedeniyle AKP’nin buzdolabına koyduğu “açılım” sürecine sahip çıkması. AKP 7 Haziran’da tek başına iktidarı kaybedince “açılım” sürecini askıya almak zorunda kalmasına rağmen CHP yönetimi “açılım” sürecini TBMM’ye taşımayı vaat etti. Bu politikası Türkiye’nin birçok yerinde CHP’nin oylarının düşmesine ve bir kısmının AKP’ye kaymasına neden oldu. CHP’nin HDP’ye yönelik sıcak mesajları ve “Saray Savaşı” söylemiyle PKK’yla mücadeleye sırt çevirmesi de bu düşüşte çok etkili oldu.
CHP’yi sıkıntıya sokan bir başka neden de F tipi örgüte kol kanat germesi oldu. Ergenekon, Balyoz, ... tertiplerinde baş rolü oynayarak TSK’ya büyük zarar veren, aydınların, öğretim üyelerinin, Vatan Partililerin yıllarca hapis yatmasına neden olan F tipi örgüte karşı yürütülen operasyonlara karşı çıkan CHP, F tipi örgütü korumak için bütün gücüyle harekete geçti. Milletvekilleri F tipi örgütün şirketleri ve basın organları önünde nöbet tuttu. Halk bu politikalara destek vermedi.

MHP’Yİ BAHÇELİ YAKTI
MHP 7 Haziran seçimlerine göre yüzde 4’ten fazla oy kaybetti. MHP’nin oy kaybında özellikle Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin 7 Haziran sonrası izlediği politika etkili oldu. MHP yönetimi de özellikle F tipi örgüte karşı mücadelede örgütün yanında yer aldı. Yöneticiler her gün F tipi örgütün şirket ve yayın organlarının yanında boy gösterirken, AKP ile mücadeleyi F tipi örgüte destek vererek gösterdiler.
Bu tutum MHP’ye olan güveni sarstı. 7 Haziran’da AKP’den aldığı oyları fazlasıyla geri verdi. AKP MHP’den yaklaşık 2 milyon civarında oy aldı. MHP’de yapılan ilk seçim değerlendirmelerinde “MHP’yi Bahçeli yaktı” fikri öne çıktı.

HALK BÖLÜCÜLÜĞE PRİM VERMEDİ
7 Haziran’da barajı aşması için verilen ödünç oyların önemli bir bölümü HDP’yi terk etti. PKK’nın bazı şehirlerde özerklik ilan etmesi sonrasında yaşananlar ve bölge çapında yaşanan terör saldırıları halkın tepkisine yol açtı. Batı illerinde HDP büyük oranda oy kaybına uğrarken Türkiye genelinde barajı çok küçük farkla aşabildi.

HENDEKLERE TEPKİ OYU
PKK’nın ‘özerklik’ için kazdığı hendekler de HDP’ye oy kaybettirdi. Öz yönetim adı altında Silopi, Silvan, Varto ve Beytülşebap’ta baskı kurmaya çalışan ve güvenlik güçlerinin kararlı mücadelesiyle engellenen ‘hendek düzeni’ sandıkta da kaybetti.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Neden kaybettiler?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 03 Kas 2015, 13:05

Alın size "saray savaşı"

Teoman Alili


01 Kasım 2015, 20:31

Türkiye bölünmez dedik, Türkiye'yi bölmeye yeltenenler yok olur dedik anlatamadık. Türk Ordusu PKK'yı ve IŞİD'i bitirmek için operasyon yaparken birileri "saray savaşı" dedi. Şanlı mücadeleyi altın tepsi içinde saraya sundu. Görmediler mi, bilmiyorlar mıydı? Türk milleti var dedik operasyonlar devlet refleksidir dedik, operasyonlar bölücülüğe ve gericiliğe karşı yapılıyor dedik dinletemedik. Biz ne dediysek tam tersini yaptılar. PKK'yı şirin gösterenler, "emanet oy" verdirtenler, sazın tellerini bile hile unsuru oalarak kullanalar türedi. Yetmedi, "özgür basın" diyerek kumpasçıyı, yalancıyı, müfteriyi savundular. Türkiye'de ABD adına derin devlet kurmak isteyen F Tipi Gladyo'yla mücadeleyi de saraya malettiler. Oysa PKK silahla F Tipi kumpasla şanlı ordumuzu hedef alıyordu.

SÖYLEMİŞTİ

Şimdi seçim sonuçları ortada. Sorumlusu bellidir. Atatürk'ün kurduğu partiyi ele geçirenler, milliyetçilik yerine cemaate sempatik görünmeye çalışanlar tek çözümü reddettiler. Vatan için formül açıktı. Apo'yu yargılayan ve sorgulayan, kumpaslara boyun eğmeyen, mahpuslarda teslim olmayan, soykırım yalanlarını bitirip emperyalizmi tokatlayan insanların partisi ne demişti? "Gelin Atatürk'te birleşeilm" Ne dediler? Olmaz. Onlar için Atatürk ve Altı Ok duvardaki resimdi. Ne oldu? Memleketi savunma iradesine "saray savaşı" dediler. Oysa "Vatan savaşı" deselerdi, çağrıyı kabul etselerdi ne kaybederlerdi? Zincirlerini. Zincirli kalmak istediler, Obama'nın kara kuvvetleriyle birlik olmayı tercih ettiler. Şimdi vakit kaybetmeden istifa etsinler, forsa mahkumu olmak istiyorlarsa zincirlerini de alıp gitsinler. Sorumlu sizsiniz...

Teoman Alili
ulusalkanal.com.tr


http://www.ulusalkanal.com.tr/alin-size ... ,4875.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir