Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Doğu Perinçek'ten Durum Değerlendirmesi

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Eki 2015, 16:25

http://www.cnnturk.com/tv-cnn-turk/prog ... u-perincek

Bir kere şunu tespit etmemiz lazım, burda bulunan failler, yani canlı bombaların mensup olduğu örgüt hiçbirşeyi ifade etmez, çünkü o örgütü bulursunuz, o örgütün içinde zaten çeşitli istihbarat örgütleri devletler var. Yani, herkez bu türlü cinayetleri, kanlı terör eylemleri yaparken imza atmıyor. Ne yapıyor? Başkasına, hatta karşı güçlere yaptırıyor. Fakat burda anlamlı olan olaydan sonra ABD'nin dışişleri bakanlığısözcüsünün açıklaması. Orda diyorki, derhal PKK ile müzakerelere başlayın, Barış Sürecini yürütün.

(yorum: mitingin sloganı da barış, bombayı patlattıran ABD istihbaratının mesajı da barış, ikisi de barış değil yani)

Yani bu Ankara'da patlayan bombalar, tabi büyük acı duyduk, yurttaşlarımıza başsağlığı diliyoruz, tüm Milletimize başsağlığı diliyoruz. Olaydan sonra ABD'nin "derhal oturun masaya tekrar açılıma dönün" şeklinde bir açıklama yapması bunun bir kanlı uyarı olduğunu düşündürüyor yani ABD "PKK'nın üstüne yürüme" diyor. Zaten, ABD diyor ki, PKK benim kara gücüm.

Ben ona silah veriyorum.Bakın bugün Aydınlık atmış, ABD PKK'ya Stinger füzeleri vermiş. Zaten Alman gazetelerinde de okudum orda da tüm dünya bugün Amerika'nın PKK'ya PYD'ye silah verdiğini belirtiyor.
Ankara'daki saldırının arkasında Amerika'nın burda bir uyarısı var: "Dur diyor, ben senin içini karıştırırım". Yani, sen eğer PKK'ya karşı bu etkili mücadeleyi durdurmazsan, çünkü Amerika bunu kendisine karşı yapılan bir harekat olarak değerlendiriyor, ki doğru, ben bunlara silah veriyorum, ben bunları eğitiyorum, çalıştırıyorum, kumanda ediyorum, çok sayıda yakalanan Amerikalı, İngiliz Alman var PKK örgütünün içerisinde, bunlarda sanıyorum yakında aydınlanacaktır. Onun için, burda bölgede, bölge ülkelerinin Suriye, Türkiye, hatta Rusya bunların insiyatif alıp bölgeden Amerika'yı temizlemelerine tabi Amerika kabul etmiyor.

24 temmuz'dan(TSK'nın harekatı) sonra başlıyan harekat, aslında Amerika'ya karşı bir harekattır, yani PKK'nın temizlenmesi, çünkü Amerika bu PKK benim kara gücüm diyor. Yani Amerikan askeri, Amerikan askerine karşı bugün Türk Silahlı Kuvvetleri, Polisi, Korucusu bir operasyon yürütüyor. Türkiye'nin bu konuda geri adım atması olamaz, 24 temmuz'da başlamıştır, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ısrarıyla ve hükümeti ikna etmesiyle bu 24 temmuz'dan sonra PKK'yı temizleme harekatı başlamıştır. Bunun bir yerde durmasını hiçbir şekilde bekliyemeyiz, sonuna kadar gideceklerdir.

Amerika şurda bir ihtar yapıyor, böyle bir eylemi bir kere basında görüyorum, hükümetin yapması yani hiç olmuyacak birşey, çünkü hiçbir hükümet kendi yönettiği ülkede 102 insanın öldürülmesinden hoşlanmaz, çünkü sonuç itibarı ile o hükümet sorgulanır, ve o hükümet gider, bakın bir iki eylem daha olsun bu hükümet gider, onun için hükümet yanlısı bir eylem olma ihtimali yok. Yani, Türk Devleti, Türk Ordusu, hiçbir mantığa oturmuyor. (HDP'li ezik Demirtaş'ın ifadeleri...) Yani şimdi efendim, onların bir ciddi tarafı yok yani bu tür şeylerde size söyleyim, "Devlet, devlet, TC, TC" diye birşey tutturmuşlar, ne yapılsa dünyada hangi şeytan hangi işi yapsa TC yaptı diyecek, yani ciddi araştıran analiz yapan birşey yok, ama onlar tabi Türkiye'yi bölmek istediği için, sonuç itibarı ile Devleti suçluyacaklar, yani bir devlet suçlamasıdır gidiyor.

Yani bu neye oturuyor? küresel güçler milli devletleri tasfiye meselesini önlerine koydular, yeni dünya düzeni, Amerika Türkiye'yi tasfiye etme kararı aldı. Yani, Türkiye, Irak, İran, Suriye, Fas, Tunus, Mısır, Orta Asya'ya kadar, Kuzey Afrika'dan gidiyor.

Yani, 24 temmuz'da başlıyan bir kararlılık var, PKK'nın beli kırılıyor, çok ağır zaiyatlar veriliyor, ve Amerika feryat halinde, bakın 24 temmuz'dan başlıyarak Amerika durdur bu harekatı, yapma, etme efendim tekrar barış sürecine dön şeklinde açıklamaları var.

1980'den itibaren, Türkiye'ye dayatılan nedir, Dünya ekonomisiyle bütünleşeceksin, senin Milli ekonomin olmuyacak, efendim gümrüklerini kaldıracaksın, Merkez Bankasını zayıflatacaksın, paranın giriş çıkışını kontrol etmiyeceksin, liberalizm, eh bunlar nedir zaten? Milli devletin ekonomik temelini kaldırıyor, arkasından Ordu'yu modernleştireceksi, profesyonelleştireceksin adı altında devletin temel gücünü zayıflatıyor, şimdi bu zaten 1980-90'dan itibaren ABD küreselleşme diye bir süreç yürütüyor, o sürecin özü nedir? Bir iki büyük devlet kalacak Amerika, Japonya, Avrupa, vs. birde diş geçiremedikleri Çin Rusya diyelim. Geri kalan halkların devletleri olmayacak, devletimsi, devletimtıra örgütler kalacak buralarda. İlker Başbuğ ve Doğu Perinçek'in hedefinde ABD var. Ergenekon, Balyoz,
İzmir casus falan bunu özü ne? Türk Silahlı Kuvvetlerini hapse attılar. Yani Komutanlarını. Vatan Partisinin liderlerini hapse attılar. Bu iki güç ne? Biri Silahlı olarak Türk Devletinin bölünmesini önlüyecek güç, diğeri de siyasi planda Amerika'ya karşı Türkiye'nin bağımsızlığını savunan kuvvetler. Yani, Ergenekon Balyoz operasyonları da Amerika'nın Türk Devleti'ni etkisiz hale getirme programını projesini ortaya koyuyor, kaldı ki buna Büyük Ortadoğu Projesi diyerek, haritalarını yaptılar. Çok açık bir şekilde. Paralel yapı, Amerika'nın Türkiye'de Milli Devlet'in tasfiyesinde kullandığı bir araç, yanlız Türkiye'de değil uluslarası çapta, yani CIA'nın F-Örgütü'nün Orta Asya'dan Afrika'ya kadar, işte Müslüman ülkelerde özellikle, o ülkeleri zaafa uğratmak, bir entelijans yaratmak için kullandığı apaçık ortada.

...

CHP ile ittifak için çalıştık, eğer işbirliğini yapsaydık bugün bu AİHM kararından sonra şu iki günde oylarımız yüzde 3-4-5 yükselmişti. Bir tek engel vardı, biz onlara, sayın genel başkan Kılıçdaroğlu'na, onunla ilk görüşmeyi ben yaptım, sonra 4 görüşme daha yapıldı. Biz onlara şunu önerdik, gelin birlikte hükümet olalım.

Bunun koşulu teröre karşı Türkiye'nin Milli birlik ve bütünlük mücadelesinin en önünde olalım, en başında olalım, ve CHP buna hayır dedi. Bizim görüşmelerin bittiği akşamda sayın Kılıçdaroğlu cnn Türk'te dediki, PKK'yı anlamak lazım, silahını bırakmaz, çünkü o Amerikayla birlikte IŞİD'e karşı savaşıyor. Şimdi, PKK Türkiye'ye karşı savaşıyor, Mehmetçik öldürüyor, mayın döşüyor, mayın patlatıyor, sayın Kılıçdaroğlu bunu bile görmüyor, onu olumlamak için IŞİD'e karşı Amerikayla birlikte savaşıyor. Şimdi nasıl ittifak yapacağız? Tek sebebi budur ittifakın olmamasının, biz onlara Türkiye'nin bu vatan mücadelesinde en önde olalım, merkezde olalım, ve iktidar oluruz, anahtar bu. Bakın diğer bütün partiler bu olayı anladı, herkez milli tavırlarla oy topluyacağını, vatan bütünlüğü, teröre karşı kararlılıkla oy topluyacağını görüyor, ve o seçmene yöneliyor.

Sizce Bahçeli'nin bu türlü süreçlere katılmamasını doğru mu buluyorsunuz? Evet çok doğru yapıyor, Bence HDP'yle birlikte Türkiye'nin meselelerini çözmeye çalışmak kadar büyük yanılgıaymazlık olamaz. Yani, çünkü HDP PKK'nın ben şeyiyim diyor, "Serok Apo" diyor, ben PKK'nın Meclis'teki temsilcisiyim diyor. Bir terör örgütünü bir kere meclise sokmak büyük bir yanlış, yani hiçbir demokrasi bir terör örgütünü ne Meclis'e sokar, ne ona Belediyelik verir.

MHP'yle bir ittifakınız söz konusu olabilir mi? Olmaz mı tabi.
O da Amerika'nın Batı sisteminin kontrolünden çıkmamakta ısrar ediyor. Ve birde başka konularda ekonomi konularında vs. Milli değil, adı Milliyetçi ama kendisi Milli konumlarda değil.
Ama zaten bizim Atilla Uğur, Genel Başkan Yardımcımız onu sorguladı ve o sorguda da, Abdullah Öcalan ben Türkiye Cumhuriyeti için her türlü işi yapmaya hazırım, beni alın kullanın falan dedi.
Biz hükümet olduğumuz zaman Abdullah Öcalan 3 dakikada Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin istediğini yapacak noktaya gelir. Şu anda da zaten Hakan Fidan ne derse onu yapıyor.

Türkiye büyük kuvvetlerle karşı karşıya. Bakın, bugün bir Türk Amerikan Savaşı demeyimde çatışmasının ön çarpışmalarını yaşıyoruz. İki, ekonomide de artık borçlanma ekonomisinden kurtulma noktasındayız(biz: TSK+VP) bu nokta da da amerikayla karşı karşıyayız. Yani amerikanın bize dayattığı dünya ekonomisiyle bütünleşme süreci de bitmiştir. Buradan Türkiye büyük kuvvetleri bir araya getirerek, bir milli beraberlikle ancak çözüm üretebilir. Onun için biz başka partilerle birleşmede sıkıntılı gibi değiliz, tam tersine herkezi birleştirmeye çalışıyoruz.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir