Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Harekatı

2015-2016

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 07 Eyl 2015, 17:15

Dağlıca'daki saldırı sonrası "vur" emri

07 Eylül 2015 Pazartesi 15:13


Dağlıca saldırısından sonra sabaha kadar çatışmaların sürdüğü bölgeden gelen bilgilere göre, güvenlik güçlerine her türlü tehdit unsurunu vurabileceği yönünde kesin emir verildi.

Hakkari Yüksekova'ya bağlı Dağlıca'da dün pusuya düşürülen iki zırhlı aracımızın patlatılmasından sonra şu sıralara kadar bölgede çatışmalar aralıksız sürüyor. Bölgede havadan ve karadan üst düzeyde askeri hareketlilik sürüyor. Gelen bilgilere göre Dağlıca bölgesiyle sınırlı kalacak şekilde herhangi bir tehdit unsuruna karşı hedef gözetmeksizin ateş açılması yönünde talimat verildi.

Gece en az 74 terörist öldürüldü

Dünden bu yana süren operasyonlarda yalnızca sabah saatlerine kadar 74 PKK'lının öldürüldüğü öne sürülüyor. 28 PKK'lı ise yaralı vaziyette ele geçirildi. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yoğun sis altında kalan bölgede güvenlik güçlerinin tuzaklanan el yapımı patlayıcılarını temizleyerek operasyonları sürdürdüğü kaydedildi.

Saldırıda C4 kullanıldı (milliyet)

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/da ... 74143.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 07 Eyl 2015, 17:17

TSK açıkladı: 882 kişi yakalandı

07 Eylül 2015 Pazartesi 13:52


Kara hudutlarında yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 882 kişinin yakalandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Hudut Birlikleri tarafından dün, 491'i Suriye'den Türkiye'ye, 8'i Türkiye'den Suriye'ye geçmeye çalışan 499 kişi yakalandı. Ayrıca hudut hattında 210 karton sigara, 592 adet tıbbi malzeme, 79 madeni para ve 3 büyükbaş hayvan ele geçirildi. Yunanistan sınırında da yasa dışı yollarla Türkiye'den Yunanistan'a çıkmaya çalışan 383 kişi tespit edildi.

Jandarma Genel Komutanlığı unsurları tarafından da Türkiye'de bulunmak için yasal gerekleri taşımayan bin 798 kişi yakalandı.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ts ... 74135.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 09 Eyl 2015, 19:20

PKK ağır kayıplar verdi: 1008 terörist öldürüldü

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Güvenlik güçlerinin 22 Temmuz’dan bu yana yurtiçi ve yurtdışında düzenledikleri operasyonlarda bin 8 terörist öldürüldü.

09 Eylül 2015 Çarşamba 16:28

Bölücü terör örgütü pkk'nın güvenlik güçlerine yönelik saldırıları üzerine başlatılan operasyonlar devam ediyor.

22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen operasyonlarda ise bin 8 terörist öldürüldü. Hava operasyonları sonucu yurtdışında 600'den fazla, yurtiçindeki operasyonlarda ise yaklaşık 300 teröristin de yaralandığı tespit edildi.

PKK ve gençlik yapılanması YDG-H dahil terör örgütlerine düzenlenen operasyonlarda, 2 bin 330 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan 622'si tutuklandı.

Terör saldırılarında şu ana kadar aralarında asker, polis ve korucuların olduğu 110 güvenlik görevlisi şehit oldu. Terörden sivil halkta zarar gördü. Biri İran uyruklu 23 kişi öldü, 3'ü İran uyruklu 304 kişi de yaralandı. Teröristler çoğu TIR ve iş makinesi olmak üzere 250'den fazla aracı ateşe verdi.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/pk ... 74342.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Eyl 2015, 11:49

Valilik açıkladı: Üst düzey örgüt mensupları öldürüldü

Tunceli Valiliği, Ovacık'ta yapılan operasyonlarda aralarında üst düzey örgüt elamanlarının da olduğu çok sayıda PKK'lı teröristin etkisiz hale getirdiğini açıkladı.

19 Eylül 2015 Cumartesi 09:44

Tunceli Valiliği, Ovacık İlçesi kırsalında PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlenen ve şehit polis memuru Aydın Nazillioğlu'nun adının verildiği operasyonda araların da üst düzey örgüt mehsuplarının da bulunduğu çok sayıda terörstin öldürüldüğünü açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi; "16 Eylül 2015 günü Ovacık İlçesi kırsalında vatandaşlarımızın seyahat özgürlüğünü yol kesmek suretiyle engelleyen terörist gruplara yönelik sürdürülen çalışmalar neticesinde güvenlik güçlerince icra edilen ve Hava Kuvvetleri unsurlarının da etkin olarak kullanıldığı, 'Şehit polis memuru Aydın Nazillioğlu' operasyonunda söz konusu bölgede eylem hazırlığı içerisinde olan ve aralarında üst düzey örgüt mensuplarının da bulunduğu çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.İlimizde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden unsurlara yönelik sürdürülen operasyonel faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir. Kamuoyuna duyurulur." (DHA)

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/va ... 75425.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Eyl 2015, 12:39

Genelkurmay'dan açıklama: O mevzi ve sığınaklar imha edilmiştir

23 Eylül 2015 Çarşamba 12:28


TSK'dan yapılan açıklamada, "Irak Kuzeyi / Hakurk bölgesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen silah mevzileri ve sığınaklar icra edilen hava karekâtı ile imha edilmiştir."denildi.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ge ... 75886.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 14 Eki 2015, 14:04

Büyük operasyon başlatıldı: Bölgeye çok sayıda asker sevk edildi

Diyarbakır'ın Lice, Kocaköy, Hani ve Hazro kırsalında tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

14 Ekim 2015 Çarşamba 13:50

Operasyon kapsamında bölgeye helikopterle çok sayıda asker indirildi.

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı helikopter pistinde sabah saatlerinden itibaren başlayan askeri hareketlilik yoğun bir şekilde sürüyor. Peş peşe inen helikopterler askeri birliklerden getirdikleri askerleri indirirken, operasyona katılacak olan askerleri de bölgeye götürüyor. Lice, Kocaköy, Hani ve Hazro kırsalında tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik başlatılan operasyon kapsamında kış öncesinde teröristler tarafından yapılan hazırlıklar ve sığınakların imha edilmesinin planlandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde geçtiğimiz gün yapılan duyuruda, Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında yapılan operasyonda tespit edilen bölücü terör örgütü hedeflerine yönelik olarak düzenlenen hava harekatında 14 bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği açıklanmıştı. İHA

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/bu ... 78080.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Eki 2015, 13:46

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar: Teröristlere ağır zayiat verdirilmiştir

"TSK, PKK’ya ağır zayiatlar vermiştir. " "Ateş Serbest 2015" tatbikatının ardından TSK personeline yaptığı konuşmaya bu sözleriyle başlayan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar önemli mesajlar verdi. Akar, PKK’ya ait çok ciddi oranda silah ve mühimmat depoları, barınma alanları ve sığınakların kullanılmaz hale getirildiğini açıkladı.

17 Ekim 2015 Cumartesi 10:19

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, PKK’yla yapılan mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini söyledi. Akar, “Şehit kanı yerde kalmadı, kalmayacak” dedi.

Genelkurmay Başkanı “Ateş Serbest 2015” tatbikatının başarılı geçmesinin hemen ardından TSK personeline bir konuşma yaptı. Akar, PKK’ya ağır zayiatlar verildiğini söyledi.

"BİRLİĞİ, BÜTÜNLÜĞÜ, GÜVENLİK..."

"Hem Irak'ın kuzeyinde hem yurt içindeki faaliyetlerde çok ciddi oranda silah ve mühimmat depoları, barınma alanları, sığınaklar imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiş ve teröristlere ağır zayiat verdirilmiştir, verdirilmeye de devam edilmektedir. Bu mücadelede sonuna kadar gidilecektir. Ülkemizin birliği, bütünlüğü, güvenliği tam olarak sağlanacak ve herkes rahat ve huzur içinde, bir bütün halinde hayatını sürdürecek."

Şehitleri anan, Gazilere de acil şifalar dileyen Genelkurmay Başkanı, “Onların kanı yerde kalmadı, kalmayacak” ifadesini kullandı.

Orgeneral Akar, terör örgütüne aslında çok daha fazla zarar verilebileceğini ancak bazı konularda kendilerini kısıtladıklarını da söyledi.

"İNSAN VERİLEN DEĞER..."

"Kahraman silah arkadaşlarımızın can güvenliğinin korunması ve sivil hedeflere, vatandaşlarımıza zarar vermeme konusundaki özen ve hassasiyettir. Bu insani duygular nedeniyle, hukuki zeminde kalmak arzusu ve düşüncesiyle insana, insan canına verilen değer nedeniyle operasyonlar esnasında büyük bir dikkat, özen ve hassasiyet gösterilmektedir."

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ge ... 78348.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 01 Kas 2015, 15:36

Kurdeus Hentaibuddy yazdı:Is that now the Turkish version of "illuminati" or WOW?
But well Orc,future will show s the results of your genocidal army of Turkey.


Stop the childesh comments and become an adult, stop the madness of lieing, and stop the darkening process of your hearth.

There is not even one genocide committed by the Noble Türk Army! You can not even provide one piece of evidence(not a CIA fabricated lie). On the contrary there are tons of evidence showing the genocides the US army has committed against the innocent poor and defenseless people in Iraq and Afghanistan.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 04 Kas 2015, 12:53

TSK: 16 hedef imha edildi

04 Kasım 2015 Çarşamba 12:24


Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkâri ve Irak Kuzeyi'ne hava harekâtı düzenledi. Operasyonda 16 hedefin imha edildiği duyuruldu.

Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklamada, "Dağlıca ve Irak Kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist mevzii, mağara, sığınak ve barınma alanlarına yönelik olarak icra edilen hava harekatı sonucunda toplam 16 hedef imha edilmiştir" ifadelerine yer verdi.

"3 PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ"

Batman, Hakkâri ve Şırnak'ta yapılan yol kontrol faaliyetlerinde toplam 3 adat el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

TSK'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, "Şırnak / Merkez’de bir, Batman / Sason’da bir, Hakkâri / Şemdinli’de bir olmak üzere toplam üç adet el yapımı patlayıcı, yapılan yol kontrol faaliyetleri esnasında bulunarak imha edilmiştir." denildi.

"4 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ"

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonlarda 4 terörist ölü olarak ele geçirildiğini duyurdu.

Açıklamada, "Yüksekova’da devam eden operasyonda, dört Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist ölü olarak ele geçirilmiş, bölgede yapılan aramada bir Biksi Makineli Tüfeği ve 250 adet Biksi Makineli Tüfeği fişeği, üç Kaleşnikof Piyade Tüfeği, iki el bombası, bir telsiz ve bir adet uyku tulumu bulunmuştur." bilgisine yer verildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan diğer açıklamalar şöyle:

Kars / Sarıkamış’ta icra edilen operasyonda, Bölücü Terör Örgütü tarafından kullanılan sığınakta;
- İki büyük tüp ve üç plastik bidon içerisinde yerleştirilmiş, patlamaya hazır vaziyette toplam 150 kg El Yapımı Patlayıcı, altı adet elektrikli fünye, dört top kablo (400 m), bir adet akü, beş adet büyük pil, bir çift araç plakası,
- Muhtelif cins ve miktarda gıda, yaşam ve sağlık malzemesi ele geçirilmiştir.

"13 İŞBİRLİKÇİ GÖZALTINA ALINDI"

Mardin / Nusaybin’de 10, Kars / Digor’da üç olmak üzere toplam 13 işbirlikçi, icra edilen operasyonlarda Bölücü Terör Örgütüne “Yardım ve Yataklık Yapmak” suçundan gözaltına alınmıştır.

"2 TERÖRİST TESLİM OLDU"

Hakkari / Çukurca’da Bölücü Terör Örgütünden kaçan iki terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ts ... 80209.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Kas 2015, 14:31

Mehmetçik "Türkiye'nin Kandili"ne girdi

PKK Terör Örgütü'nün 'çözüm süreci' boyunca yerleştiği yer olarak belirtilen Hakkari Yüksekova bölgesinde yüksekliği 2 bin 500- 3 bin 500 metre arasında değişen Buzul Dağı, İkiyaka Dağları ve Doski vadisinde askerlerin operasyonları aralıksız sürüyor.

06 Kasım 2015 Cuma 14:15

Türk Hava Kuvvetleri'nin de müşterek olarak katıldığı operasyonlarda, 119 PKK'lı terörist ölü olarak ele geçirildi.

DAĞLARI JENERATÖR VE HİLTİLERLE DELEREK DOÇKA UÇAKSAVARLAR YERLEŞTİRDİLER

PKK terör örgütü tarafından bölgeye yaklaşık 2 senedir sürdürülen yoğun hazırlıkla, bölgede dağları jeneratör ve hiltilerle delerek Doçka uçaksavarlarını yerleştirildiği ve birçok bölgede sığınak ve mevziler yaptıkları öğrenildi. PKK Terör Örgütü'nün amacının bu bölgeyi kurtarılmış bölge yaparak, hakimiyetini en azından bu bölgede ilan etmek olduğu belirtildi.

BÖLGENİN PKK TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİN ÖNEMİ

Murat Karayılan'ın 18 Ekim 2015 tarihinde yaptığı telsiz konuşmasındaki; 'Hakkari Yüksekova bölgesindeki çatışmaların sadece bölgeyi ilgilendirmediği ve Türkiye'nin tamamını ilgilendirdiği, yaşanan çatışmaların özgürlük mücadelesi olduğu, devam eden operasyonların sıradan bir faaliyet olmadığı, Zagros sahada güvenlik güçlerinin başarılı olması durumunda operasyonların genişleyeceği, mensupların kayıpları göze alması gerektiği' ifadeleri, bölgenin PKK Terör Örgütü için önemini ortaya çıkardı.

BÖLGENEN HAKİMİYETİ KARAKOLLARIN EMNİYETİ İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Bölge halkı tarafından Oramar denilen Dağlıca Köyü bölgedeki Doski Vadisi, Buzul Dağı ve İkiyaka Dağlarını birbirinden ayıran ve ulaşıma müsait tek istikamet. Dağlıca Hudut Taburu, Keri Tepe Hudut Karakolu ve Pey Tepe Hudut Karakoluna en hakim bölge Oramar Tepe olduğu belirtildi. Bu nedenle bu bölgenin kontrol altına alınması üst bölgesi ve karakolların emniyeti için büyük önem taşıyor.

'ŞEHİT YARBAY İLKER ÇELİKCAN OPERASYONU' İLE BÖGEL PKK'YA MEZAR OLDU

PKK'lı teröristlerin kendilerine kale olarak gördükleri bölge, 27 Eylül 2015 tarihinde başlayan ve genel anlamda 5 Kasım 2015 tarihinde sonuçlanan 'Şehit P.Kur.Yb.İlker Çelikcan Operasyonu' ile adeta PKK terör örgütüne mezar oldu. Yapılan operasyonlarda dağlar ve vadiler didik didik arandı, teröristlerin çıkılamaz dedikleri bölgelere adım atıldı, teröristlerin kullandıkları mevziler, sığınaklar ve mağaralar teker teker kullanılamaz hale getirildi.

BÖLGEDEKİ OPERASYON 40 GÜN ARALIKSIZ SÜRDÜRÜLDÜ

Türk Silahlı Kuvvvetleri'nin en güzide birliklerinden oluşan 2 Komando Tugayımız ve Özel Kuvvetlere ait birlikler bölgedeki operasyonlarda görev aldı. Sıcaklığın geceleri -15 dereceye düştüğü, donma olaylarının yaşandığı, 3 bin 500 metreye varan yüksekliklerde kayalıklardan oluşan bölgede 40 gündür operasyonlar aralıksız sürdürüldü. Operasyona katılan birliklerin değişimi 2-3 günlük sürelerle helikopterlerle gerçeklexştirildi.

119 PKK'LI TERÖRİST ÖLÜ OLARAK ELE GEÇİRİLDİ

Türk Hava Kuvvetleri'nin de müşterek olarak katıldığı harekatta, 119 PKK'lı terörist ölü olarak ele geçirildi. Yürütülen hava ve kara operasyonlarında etkisiz hale getirilen daha çok sayıda teröriste de bölgenin coğrafi koşulları ve hava şartları nedeniyle ulaşılamadı. PKK'lı teröristlerin yollara tuzakladıkları çok sayıda El Yapımı Patlayıcı ve bunların yapımında kullanılan çok miktarda malzeme, değişik türde patlayıcılar ve helikopterlere ateş ettikleri 5 Doçka Uçaksavar silahı başta olmak üzere toplam 39 ağır silah ve bu silahlara ait on binlerce mühimmat ele geçirildi. Yer yer ağır çatışmaların yaşandığı operasyonlarda, 6 asker şehit oldu.

'40'A YAKIN TERÖRİSTİN MAĞARADA HAVASIZLIKTAN ÖLECEĞİ' TELSİZ KONUŞMASINDA

Askerin yaptığı operasyonlar neticesinde PKK'lıların yaşadıkları panik telsiz konuşmalarına da yansıdı. 'Girilemez' dedikleri, 2 yıldır hazırlık yaptıkları, her tarafı yalçın kayalıklarla çevrili bölgede karların yağmasından sonra kış dönemini sığınaklarda geçirmeyi planlarken bölge kendilerine adeta mezar oldu. PKK'lı teröristlerin telsiz konuşmalarına; 'Dağlıca bölgesindeki kritik noktaların tamamen güvenlik güçlerinin elinde olduğu, bölgedeki dağınık terörist grupların büyük zorluklar yaşadığı, bir kısım teröristlerin mağaralarda saklanmaya çalıştıkları, bir kısmının yapılan hava operasyonları neticesinde mağaralarda sıkıştıkları ve oksijen yetersizliği çektikleri, yardım gelmez ise 40'a yakın teröristin mağarada havasızlıktan öleceği, bölgeye Zap ve Avaşin Basyan bölgelerinden takviye kuvvetler gönderildiği, ancak bunlarında savaş uçaklarının saldırıları sonucunda zayiat verdiği, kalanların ise bölgeyi takviye edemediği, terörist grupların Dağlıca bölgesinde ağır kayıplarının olduğu, bu kayıpların teröristlerin disiplinsiz ve gevşek davranışları nedeniyle verildiği, liderlerin personeline sahip olamadığı' ifadeleri yarsıdı.

ASKERLER OPERASYON SONRASI BÖLGE HALKINI ZİYARET ETTİ

Dağlıca'da, civar köy ve mezralarda yaşayan vatandaşları askerler ziyaret etti. Askerler ziyaret ettikleri vatandaşlara yapılan operasyonlar sırasında sivillere zarar gelmemesi için titizlikle çalışma yaptıklarını, başarıda esas olan sivil halkla teröristi birbirinden ayırmak olduğunu, bunu gerçekleştirmek için zaman zaman bir gün sürebilecek operasyonlara günlerce devam ettiğini belirttiler. Bölgede yaşayan çocukların yazdığı kısa mektuplar ve çizdiği resimler ise askerleri duygulandırdı.

'ŞEHİT EDİLEN ASKERLERİN KANININ YERDE KALMADI'

Operasyona katılan askerler bölgede şehit edilen 'Şehit Yarbay İlker Çelikcan' ismi verilen operasyonla birlikte, Dağlıca bölgesinde şehit edilen askerlerin kanının yerde kalmadığını söylediler. DHA

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/me ... 80498.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

ÖncekiSonraki

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron