Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Harekatı

2015-2016

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 27 Tem 2015, 13:05

F-16'lar az önce havalandı

27 Temmuz 2015 Pazartesi 09:48


İki F-16, az önce Diyarbakır’dan Kuzey Irak’a doğru havalandı. (hürriyet)

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/f- ... 69290.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 27 Tem 2015, 13:07

''TSK, Suriye'deki o köyü vurdu''

27 Temmuz 2015 Pazartesi 09:10


Hürriyet'in AFP Haber Ajansı'na dayandırdığı habere göre; Türk tankları Suriye'nin Halep vilayetine bağlı Zor Mağar köyünü vurdu.

Ajans, iddiasını Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne dayandırdı.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/dunya/tsk ... 69286.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 27 Tem 2015, 13:09

Büyük operasyon! Çok sayıda gözaltı var

27 Temmuz 2015 Pazartesi 08:33

Ankara'da polisin terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlediği operasyonda 15 gözaltı!


Ankara’ nın Ulus semti Hacıbayram mahallesindeki birçok adreste IŞİD mensuplarına yönelik şafak operasyonu düzenlendi. Polis ekipleri mahallenin giriş ve çıkışlarını kapattı. Operasyona Terörle Mücadele ekiplerinin yanısıra diğer birimlerden de ekipler katıldı. Polis helikopterinin havadan destek verdiği operasyonda 15 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

ADIYAMAN'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, özel harekat polisleri ve jandarmanın da katılımıyla sabahın erken saatlerinde merkez ve köylerde belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonda 13 kişi gözaltına alındı. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanmaya başlandı.işi gözaltına alındı.

Mersin'de 7 IŞİD mensubu gözaltına alındı.

Bir istihbaratı değerlendiren Gaziantep Terörle Mücadele Şube ekiplerinin, Mersin polisi ile ortaklaşa Erdemli ilçesi Kızkalesi Mahallesi'nde düzenledikleri operasyonda, IŞİD mensubu 7 kişiyi gözaltına aldı. Kilis ve Gaziantep’teki operasyonlardan kaçarak Mersin’e geldikleri bildirilen şüphelilerin yerli ve yabancı terör örgütü mensuplarına aracı oldukları ve terör örgütüne malzeme aktarımı ile lojistik destek sağladıkları belirtildi. Yakalanan şüphelilerden V.K., M.S,K. ve A.K.’nin Türk , H.E.M., R.Ş.M., A.E.H. ile M,V.’nin ise Suriye uyruklu olduğu belirtildi. Şüphelilerin sorgulanmak üzere Gaziantep’e gönderildiği öğrenildi.

Bursa'da gözaltına alınan PKK'lılar adliyede

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki bombalı saldırı sonrası Bursa'da düzenlenen eylemler ve basın açıklamalarında taş atan, yol kapatan, eylemcileri kışkırtan ve küçük yaştaki çocukların eylemlere katılmalarını sağlayan şüphelilerle ilgili çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi. Merkez Yıldırım ilçesinde Çevik Kuvvet ve Asayiş Şube Müdürlükleri ekiplerinin desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda, PKK mensubu olduğu iddia edilen 16 kişi gözaltına alındı.

Zanlılar, Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Zanlılardan 8'i sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edilirken, gözaltına alınan diğer 8 kişinin ise işlemlerini tamamlandıktan sonra adliyeye çıkarılacağı belirtildi.

Sakarya'da gözaltına alınanlar serbest bırakıldı

Edinilen bilgilere göre, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri PKK mensubu olduğu iddia edilen M.E, B.K ve S.Y isimli şahıslar gece saat 03.00 sıralarında eş zamanlı yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı.

Şahıslar emniyetteki sorgularının akabinde alınan sağlık raporunun ardından mahkemeye gönderildi. 3 şahıstan birinin terör savcısından, diğer 2'sinin ise nöbetçi mahkemeden denetimli serbestlik kararıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Mardin’de PKK operasyonu: 6 gözaltı

Mardin merkez Artuklu ilçesinde şafak vakti PKK’ya yönelik operasyon düzenlendi. Eş zamanlı birçok adrese düzenlenen operasyonlara özel harekat timleri de destek verdi. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel dokümanın ele geçirildiği bildirildi. Operasyonlarda toplam 6 kişinin gözaltına alındığı aktarılırken, gözaltına alınan şüphelilerin sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyet müdürlüğüne götürüldüğü öğrenildi.

Emniyetteki ifade işlemlerinin ardından şüphelilerin adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

ANTALYA'DA PKK'YA ŞAFAK OPERASYONU: 20 GÖZALTI

ANTALYA Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen şafak operasyonunda, 20 kişi gözaltına alındı.
Özel harekat polisi ve asayiş ekiplerinin desteğindeki operasyon, saat 05.00'te başladı. Kepez İlçesi Habibler ve Güneş mahallelerinde 20 adrese eş zamanlı baskın yapan polis, 20 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilerin kaldığı adreslerde yapılan aramada, 2 ruhsatsız tabanca, 1 ruhsatsız av tüfeği, bu silahlara ait çok sayıda mermi ve fişek, 4 kasatura ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Şüphelilerin, Antalya'da son dönemde yapılan sokak eylemlerinde, maske takarak polise taşlı saldırıda bulundukları kaydedildi.

Diyarbakır'da terör örgütüne büyük darbe: 129 gözaltı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, halkın huzur ve güveni için operasyonların aralıksız devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, "Güvenlik güçlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik silahlı ve bombalı eylemler başta olmak üzere, kamu düzenini bozan eylemleri gerçekleştiren örgüt mensuplarının yakalanması amacıyla, içinde bulunduğumuz dönemde sınır ötesi askeri harekatın yanı sıra, Diyarbakır il merkezi ve ilçelerinde bölücü terör örgütüne yönelik planlı operasyonlar gerçekleştirildi. Yapılan operasyonlar kapsamında; il merkezinde 50 örgüt mensubu, Dicle ilçesinde 10 örgüt mensubu, Silvan ilçesinde 12 örgüt mensubu, Lice ilçesinde 6 örgüt mensubu, Hazro ilçesinde 5 örgüt mensubu, Bismil ilçesinde 35 örgüt mensubu, Ergani ilçesinde 11 örgüt mensubu olmak üzere toplam 129 örgüt mensubu yakalandı" denildi.

OPERASYONLARDA CEPHANELİK ELE GEÇİRİLDİ

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada operasyonlarda çok sayıda mühimmat ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Ayrıca, operasyonlar sırasında arama yapılan adreslerde; 62 adet el yapımı bomba, 7 adet tabanca, 17 adet av tüfeği, 7 adet kuru sıkı tabanca, 646 adet mermi, 21 adet molotof bombası, 90 adet havai fişek, 160 adet torpil ele geçirildi. Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü olarak, halkımızın huzur ve güvenliğini bozmaya çalışan bölücü terör örgütüne yönelik mücadelemiz ve yasa dışı örgüt üyesi ve eylemcilerin yakalanarak adli makamların önüne çıkartılmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürmektedir" ifadelerine yer verildi.

Adana'da IŞİD operasyonu

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Seyhan ve Yüreğir ilçesinde terör örgütü IŞİD mensubu şahısların faaliyetlerde bulunduğu istihbaratını aldı. 25 Temmuz 2015 günü şafak vakti özel harekat polisi ve helikopter desteğiyle 11 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, 11 kişi gözaltına alınarak emniyete getirildi. Zanlılar iki gün sorgulandıktan sonra bugün sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine getirildi. Bu sırada çevik kuvvet polisleri geniş güvenlik önlemi aldı. Bazı IŞİD mensuplarının işaret parmağını kaldırdığı görülürken zanlılardan biri basın mensuplarına saldırmak istedi.

Zanlılar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/bu ... 69280.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 31 Tem 2015, 02:00

30 F-16 havalandı

Diyarbakır 8. Ana Jet üssü ve İncirlik'te gün boyu hareketlilik yaşandı. Şırnak'ta 3 askerin şehit edilmesinin ardından havalanan F-16'lar, PKK hedeflerine bomba yağdırdı. İncirlik üssünde ise Amerikan 480'ninci Filosu’nun üsse kaydırılacağı haberlerinin basına yansımasının ardından kargo uçağı hareketliliği gözlendi

30 Temmuz 2015 Perşembe 16:10

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nde gece saatlerinde yaşanan hareketlilik Şırnak'ta üç askerin şehit edilmesinin ardından gündüz saatlerine kaydı.

Diyarbakır'dan peş peşe havalanan 6 adet F-16, Şırnak kırsalında terör örgütüne ait hedefleri bombaladı.

Operasyona Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan kobra tipi helikopterlerde katıldı. Kobralar, Küpeli Dağı'nda tespit edilen teröristleri bombaladı. Operasyon bölgesine gönderilen İnsansız Hava Araçlarıyla da 3 askeri şehit eden terörist grubun izi sürüldü.

Gün boyu devam eden operasyonlarda Diyarbakır'dan havalanan uçak sayısı 30'u buldu. F-16'lar Şırnak kırsalı ile başladıkları pkk hedeflerine yönelik bombardımana Irak'ın Kuzeyinde devam etti. Zap, Metina ve Haftanin'deki terörist hedefleri imha edildi.

Hava hareketliliğinin yaşandığı tek yer Diyarbakır değildi.

ABD 480'ninci filonun İncirlik üssüne kaydırılacağı haberlerinin basına yansımasının ardından, üs'de hareketlilik yaşandı.

1991 yılında Körfez savaşında da görev yapan 480'ninci filonun gelişinden önce ABD'ye ait ağır kargo uçakları ile İncirlik'e peş peşe malzeme taşıdı.

İncirlik'teki hava trafiği yüzünden bir kargo uçağı pisti pas geçti. Kısa süre içinde üsse 4 kargo uçağı iniş kalkış yaptı.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/30 ... 69856.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Ağu 2015, 14:27

Aydınlık / Ankara

Vatan Partisi, yurttaşlara ve bütün partilere, “Bölücü teröre karşı Türkiye Cephesi’nde birleşme” çağrısı yaptı. Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu, dün İl Başkanlarıyla birlikte Ankara’da millete ve bütün partilere bir çağrı yaptı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıkladığı o tarihi çağrıda şu ifadelere yer verildi:

SARAY SAVAŞI DEĞİL VATAN SAVAŞI

“Büyük Türk milleti, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin PKK ve IŞİD gibi bölücü ve yobaz terör örgütlerine karşı iç ve dış cephede yürüttüğü mücadele, vatanımızın bütünlüğü, bağımsızlık ve barış için hayatî önemdedir. Bu savaş, “saray savaşı” değil, vatan savaşıdır. Edirne’den Van’a kadar bütün yurttaşlarımızın yüreği Mehmetçikle birlikte çarpmaktadır.

AÇILIM İFLAS ETTİ

AKP-PKK ortaklığının ABD güdümündeki “Kürt Açılımı”, barış getirmemiş, ülkemizi kanlı süreçlerin içine itmiş ve iflas etmiştir. Türkiyemiz, teröre karşı mücadelede yeni bir döneme girmiştir.

PKK / PYD ABD’NİN KARA GÜCÜ

Washington yetkililerinin de itiraf ettikleri üzere, PKK/PYD terör örgütü ABD’nin “kara gücü”dür. Bu durumda, bölücü teröre karşı mücadele, ABD’nin Güney sınırımızda İsrail ile birlikte sözümona “Kürt Koridoru” açma girişimine karşı mücadele ile iç içe geçmiştir. İncirlik üssünün açılması başta olmak üzere, ABD’ye verilen her olanak, bölücü terörün güçlendirilmesinden başka bir şeye hizmet etmeyecektir.

BAŞARI İÇİN KOMŞULARLA İŞBİRLİĞİ ŞART

Artık apaçık ortaya çıkmıştır ki, ABD’nin güney komşularımıza karşı 25 yıldır yürüttüğü savaş ve yıkıcılık, Türkiyemizin toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını da hedef almaktadır. Bu durumda, Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Lübnan ile güvenlik ve ekonomik gelişme amacıyla işbirliği yapmak, bölücü ve yobaz terörüne karşı kalıcı başarı için şarttır. Vatan Partisi, Batı Asya Birliği’ni hayata geçirmek amacıyla yürüttüğü çalışmaları başarıyla sürdürmekte ve milletimizin değerlendirmesine sunmaktadır.

TÜRK DE BİZİZ, KÜRT DE BİZİZ, HEPİMİZ TÜRK MİLLETİYİZ

ABD ve İsrail’in stratejik piyonu olan bölücü teröre karşı mücadeleyi kesin sonuca ulaştırmak için, devletin ve milletin bütün imkanlarını seferber etmek, bugün yakıcı millî görevdir. Bu amaçla, başta Güneydoğu bölgemizde yaşayan insanlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, bütün yurtta Kürt yurttaşlarımızı bağrımıza basmak ve teröre karşı seferber etmek, millî birliğimiz için önceliklidir. Türk de biziz, Kürt de biziz, hepimiz Türk milletiyiz.

TÜRKİYE CEPHESİNDE BİRLEŞELİM

Vatan Partisi olarak, bütün siyasal partileri hiçbir ayrım gözetmeden bölücü teröre karşı Türkiye Cephesi’nde birleşmeye çağırıyoruz. Bütün dünya bilmelidir ki, Cumhuriyetimizi yıkacak ve vatanımızı bölecek bir güç tanımıyoruz.

Türkiye’nin bölücü teröre ve arkasındaki emperyalist devlete karşı tarihî mücadelesi başlamıştır. Bu mücadelenin bütün milletimizi birleştirmesi, daha tutarlı program ve siyasetlerle yürütülmesi herkesin görevidir. Kesin başarı için, bu topraklarda yaşayan her yurttaş ve her örgüt sorumludur. Türk milleti olarak bu zorlu süreçten büyük kararla çıkacağız. Cumhuriyetimizi ve halkımızı yeniden Atatürk Devrimi temelinde örgütleyeceğiz.
Vatanımızı bütünleştirecek ve Üretim Ekonomisini kuracak bir Millî Hükümet, ülkemizin ufkundadır. Vatan Partisi, Millî Hükümette sorumluluk ve görev üstlenerek milletimizin bağımsızlık ve demokrasi davasına hizmet etmeye hazırdır.

Hiçbir güç, Türk milletinin bağımsız ve özgür yaşama kararı kadar kuvvetli değildir.”

http://www.aydinlikgazete.com/politika/ ... 74902.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 16 Ağu 2015, 21:45

PKK ağır kayıp verdi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 24 Temmuz'da Kandil'e yönelik başlattığı hava operasyonlarının PKK için bilançosu ağır oldu. Son 23 günde 390 terörist öldürüldü. Öldürülenler arasında 4 büyük PKK grubunun lideri de var. İstihbarat raporlarına göre Kandil ve diğer kamplar yüzde 80 oranında imha edildi.

16 Ağustos 2015 Pazar 19:07

PKK Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik operasyonları nedeniyle büyük bir darbe aldı.

Anadolu Ajansı'nın elde ettiği bilgiye göre hava harekatının başladığı 24 Temmuz'dan bu yana PKK'nın verdiği kayıp sayısı 390'a ulaştı.

Bokriskan bölgesinde örgütün 4 büyük grup lideri öldürüldü. PKK ve HDP çevrelerinin sivil katliamı yapılıyor dediği Zargeli Kampı'nda da örgüt 20'nin üzerinde kayıp verdi.

PKK'nın operasyonlar nedeniyle aldığı darbe istihbarat raporlarına da yansıdı.

Raporlarda "Irak kuzeyinde yer alan Kandil başta olmak üzere diğer barındıkları kamplar tesis ve yığınaklanma kapsamında %80 oranında tahrip edilmiş, personelin %50’si etkisiz hale getirilmiştir. İkinci derece lider kadro tasfiye edilmiştir." bilgisine yer verildi.

Devletin güvenlik birimlerin raporlarına göre PKK kırsalda da sıkışmış vaziyette. Raporda "Son dönemde yurt içinde karadan ve havadan yapılan etkili operasyonlar nedeniyle kırsalda bulunan teröristler çok zor durumdadırlar. Kırsalda bulunan teröristlerden pişman olup kaçmayı başaranlar teslim olmaktadırlar." denildi.

Öte yandan son 40 günden 42 güvenlik görevlisi PKK düzenlediği saldırılar sonucunda şehit oldu.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/pk ... 71619.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 16 Ağu 2015, 21:52

Dışişleri Bakanlığı'ndan önemli açıklama

Almanya'nın ardından ABD de Türkiye'deki patriotları çekme kararı aldı. ABD'nin kararını Türk Dışişleri Bakanlığı duyurdu. Açıklamada, "ABD görev süresi Ekim ayında sona erecek Patriot hava ve füze savunma birliklerinin konuşlanmasını mevcut rotasyonun sonunda yenilemeyeceğini Türkiye'ye bildirdi" denildi.

16 Ağustos 2015 Pazar 16:20

Almanya'nın ardından ABD de Türkiye'deki patriotları geri çekiyor. Bu konuda hükümete bildirim yapıldı. Kararı Türk Dışişleri açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada patriot bataryalarının NATO misyonunun parçası olarak 2013'ten bu yana Türkiye’de bulunduğu hatırlatıldı.

Amerikan füze savunma kuvvetinin, kritik modernizasyon güncellemeleri için tekrar ABD’ye konuşlandırılacağı ifade edildi.

Dışişleri'nin açıklamasında, ABD'nin aniden ortaya çıkabilecek Balistik Füze Savunma ihtiyaçları için harekat alanı yeteneğini muhafaza edeceği belirtildi. Açıklamada, mevcut konuşlanma mevziisi ve altyapısının da olduğu gibi kalacağı vurgulandı. "ABD ihtiyaç olduğu takdirde, Patriot unsurlarını ve personelini bir hafta içinde Türkiye’ye geri getirmeye hazırdır" denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Amerika Birleşik Devletleri, mevcut görev süresi Ekim ayında sona erecek Türkiye’deki Patriot hava ve füze savunma birliklerinin konuşlanmasını mevcut rotasyonun sonunda yenilemeyeceğini Türk Hükümetine bildirmiştir. Diğer ilgili Müttefiklerle de danışılmıştır.

ABD Patriot bataryaları, kapsamlı bir NATO misyonunun parçası olarak 2013 yılından bu yana Türkiye’de bulunmaktadırlar. Amerikan füze savunma kuvvetinin, evrilmekte olan küresel tehditleri göğüsleyebilmeye ve Türkiye dahil Müttefik ve ortakları koruyabilmeye ehil kalabilmesini teminen, bataryalar, kritik modernizasyon güncellemeleri için tekrar ABD’ye konuşlandırılacaklardır. Bu karar, ABD’nin küresel füze savunma mimarisinin gözden geçirilmesini takip etmektedir.

ABD’nin ve NATO’nun Türkiye dahil Müttefiklerin savunulmasına olan taahhütleri bakidir.

ABD ve NATO, Türkiye’nin güvenliğinin ve bölgesel istikrarın desteklenmesine bağlıdırlar. DEAŞ’la mücadele amacıyla ilave hava unsurları konuşlandırdığı ve Türkiye’yle ortaklık yaptığı cihetle, ABD, balistik füze risklerine ve tehditlerine karşı olanlar dahil, Türkiye’nin hava savunma yeteneklerini nasıl destekleyeceği hususunda Türkiye’yle yakın çalışmaya da devam edecektir.

ABD, aniden ortaya çıkabilecek Balistik Füze Savunma (BFS) ihtiyaçlarının nakliyesini süratle yapmak ve desteklemek üzere harekat alanı yeteneğini muhafaza edecek olup, Patriot’larının gelecekteki konuşlanmalarını kolaylaştırmak amacıyla, mevcut konuşlanma mevziini, altyapısı olduğu gibi kalacak bir statüde idame etmeye hazır bulunmaktadır. İhtiyaç olduğu takdirde, ABD, Patriot unsurlarını ve personelini bir hafta içinde Türkiye’ye geri getirmeye hazırdır.

ABD ayrıca, doğu Akdeniz’de ABD Donanmasının çok-rollü “Aegis” gemilerinin devamlı mevcudiyetini sürdürecektir. Bu gemiler, NATO hava ve füze savunmasına destek dahil, Türkiye’nin ve NATO misyonlarının savunmalarını destekleyecek bir dizi yeteneğe sahiptir. ABD Avrupa Deniz Kuvvetleri, Türk savunma ihtiyaçlarının desteklenmesinde Türk Donanmasıyla bölgedeki yakın işbirliğine devam edecektir.

ABD ve Türkiye, Türkiye’nin güvenliğini pekiştirmek üzere, ikili temelde beraberce atabilecekleri olası diğer adımları istişare etmektedirler.

ABD ve Türkiye, NATO’nun güneydoğu sınırındaki güvenlik endişelerini İttifak bakımından en iyi şekilde ele alacak araçlar ve İttifak dayanışmasına uygun olarak, Türkiye’deki hava savunma destek misyonunun geleceği hakkında NATO Müttefikleriyle danışmalarda bulunacaklardır.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/di ... 71603.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 01 Eyl 2015, 17:44

TSK'dan önemli açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü mensubu 7 teröristin daha teslim olduğunu açıkladı.

01 Eylül 2015 Salı 17:31

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Şırnak’ın Silopi ilçesinde 7 teröristin Habur Sınır Kapısı Emniyet Amirliği’ne silahsız olarak teslim olduğu kaydedildi. Hakkâri-Durankaya karayolu Şivekör mevkiinde bir vatandaşın ihbarı üzerine 2 adet anti tank mayınının bulunarak imha edildiği belirtildi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK DOKTOR ÖLDÜRDÜ
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde Lice-Kulp karayolu Yapraklı köyü-Yünlüce köyü arasındaki yolun 10 kişilik silahlı bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kesilerek propaganda yapıldığı kaydedilerek, olay yerinden uzaklaşmaya çalışan bir araca ateş açılması sonucunda Kulp ilçesinde görevli bir doktorun hayatını kaybettiği açıklandı.

5 IŞİD TERÖRİSTİ YAKALANDI
Kilis’in Elbeyli ilçesi Aşağıbeylerbeyi köyü mülkî sınırları içerisinde Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapmaya çalışan 5 IŞİD teröristinin yakalandığı bildirildi.

KORUCUBAŞINA SALDIRI
Bitlis’in Doğruyol köyü mülki sınırları içerisinde 4 bölücü terör örgütü mensubu terörist tarafından Bitlis-Hizan karayolunun kesildiği ifade edilerek, "Korucubaşının otomobiline ateş açılmıştır. Korucubaşı yara almadan olay bölgesinden uzaklaşmayı başarmıştır" denildi.

KADIN TERÖRİST YAKALANDI
Hakkâri’de Üzümcü Jandarma Karakol Komutanlığı unsurları tarafından bölücü terör örgütü mensubu bir kadın teröristin silahlı olarak yakalandığı ifade edildi.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ts ... 73587.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 01 Eyl 2015, 17:48

PKK: Tükeniyoruz

Ulusal Kanal PKK’nın son durumunu gözler önüne seren çok çarpıcı bir rapora ulaştı. Raporda yer verilen PKK'lıların telsiz konuşmalarında, örgütün tükenmek üzere olduğu belirtiliyor. PKK’lılar kendi aralarında yaptıkları konuşmalarda, “Kandil yıkıldı. Bu kez de başarılı olamazsak tükeneceğiz” diyor. İşte PKK’nın içler acısı durumunu ortaya koyan kayıtlar.

01 Eylül 2015 Salı 16:52

“Kandil yıkıldı. Halk bize destek vermiyor. Güçsüzleştik, bu kez de başarılı olamazsak tükeneceğiz”. Bu sözler, PKK’lı teröristlerin telsiz konuşmalarından.

Ulusal Kanal bölgenin güvenlik kaynaklarının hazırladığı çok önemli bir rapora ulaştı. PKK’nın son durumunu ortaya koyan raporda teröristlerin birbirleri arasında gerçekleştirdikleri telsiz konuşmaları yer aldı.

Rapora göre güvenlik güçlerinin operasyonları PKK ve çevresinde çok büyük korku yarattı. Örgütün saha sorumlularından Azad Siser kod adlı Ekrem Güney'in sözleri durumu özetledi: "Halkı sahaya çekmek şart. Zira bu dönem PKK açısından tarihi bir dönem ve final olabilir. Yabancı basına her türlü destek verilmeli. İç savaş algısı yaratılmalı. Sosyal medya kullanılmalı. Bu sefer de başarılı olamazsak örgüt Kandil’deki yıkımdan sonra toparlanamaz ve tükenir. Halkın desteği neredeyse yok denecek seviyede."

Raporda yer alan telsiz konuşmalarından PKK’lıların koruculardan rahatsız olduğu da anlaşılıyor. Rıza Koçer kod adlı Hamit Kara adlı terörist, korucuların öldürülmesi emrini veriyor. PKK’ya destek vermeyen halkın da gerekirse öldürülmesini istiyor: "Halkın neden devlete sessiz destek verdiği öğrenilmeli. Bizi fareler gibi ortada bıraktılar. Doğrudan devletin gücünü ensemizde hissettik. Hezimete uğradık. Halka çok güvenmeyin. Şiddet ve korku onları tekrar kendilerine getirecektir. Gerektiğinde hedef gözetmeden indirin, gücümüzü görsünler, döneceklerdir, mecburdurlar. Karayolları, TV vericileri, baz istasyonları ve demiryollarını tahrip edin. Halkın dünya ile bütünleşmesini engelleyin."

Raporda TSK’nın çocukları öldürdüğü iddialarının da asılsız olduğu ortaya çıktı. Terörist Kara telsiz konuşmasında, “Silvan’da yerleştirdiğimiz paylatıcıdan dolayı ölen çocuğun sorumluluğunu devlete yükleyin” dediği ortaya çıktı.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/pk ... 73577.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Eyl 2015, 19:46

ABD'nin Türkiye'ye yaptığı "PKK ile masaya oturun" çağrısına Vatan Partisi'nden yanıt geldi

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'ye yaptığı "PKK ile masaya oturun" çağrısına yanıt Vatan Partisi'nden geldi. Uluslararası İlişkiler Bürosu'ndan yapılan açıklamada, "Türkiye terörle mücadelede kararlıdır. ABD'nin bu tavrı kesinlikle kabul edilemez" denildi. Açıklamaların, ABD'nin ve PKK'nın çaresizlik göstergesi olduğu belirtildi.

02 Eylül 2015 Çarşamba 16:14

Vatan Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosu, Türkiye’nin PKK operasyonlarına yönelik ABD Hükümeti ve bazı yayın organları tarafından yapılan açıklamalara yanıt verdi.

Açıklama şu şekilde:

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya karşı başarılı operasyonları, Amerika Birleşik Devletleri’ni telaşa düşürdü. Amerikan kurumları, Dışişleri Bakanlığı’ndan önde gelen gazetelerine, düşünce kuruluşlarından sivil toplum kuruluşlarına değin, PKK’yı ezilmekten kurtarmak için seferberlik başlattı.

MARK C. TONER İSTİFA ETMELİDİR

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark C. Toner 31 Ağustos 2015 tarihinde düzenlediği basın toplantısında PKK ile Türkiye’yi “iki taraf” ilan etmiş, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölücü terörle mücadelesini “şiddet” olarak tanımlamış ve bu şiddettin bitirilmesi yönünde telkinde bulunmuştur.

ABD’nin bu tavrı kesinlikle kabul edilemez. PKK, bir terör örgütüdür, silahlarının varlığı Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğine tehdittir, bu silahlı unsurlarla mücadele bir Vatan, Cumhuriyet ve Demokrasi mücadelesidir.Vatan Partisi, bu mücadelede uygulanan tüm yöntemleri desteklemektedir.

ABD’nin bu çağrıları, kendilerinin ve PKK’nın artan çaresizliğini göstermekten başka Türkiye’de hiçbir etki yaratmamaktadır.

Üstelik Sözcü Yardımcısı Toner, kendi devletinin PKK’nın terör örgütü olduğu değerlendirmesiyle çelişmektedir. Mark Toner açıklamalarını ivedilikle düzeltmeli ya da istifa etmelidir.

Vatan Partisi olarak ABD’yi iç politikamıza karışmamaya, terörle mücadelemize müdahale etmemeye ve terör örgütlerinin sözcülüğünü yapmamaya çağırıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri coğrafyamızdaki tüm terör örgütlerine dolaylı ve doğrudan yardımlarına derhal son vermelidir.

NEW YORK TIMES KİMİ KIŞKIRTIYOR?

ABD’nin önde gelen gazetesi New York Times geçtiğimiz günlerdeyayınlanan bir başyazısında PKK’ya karşı operasyonları “Erdoğan’ın Kürtlerle savaşı” olarak yansıtmıştır. Bu yazı gerçeklere dayanmamaktadır.

PKK’ya karşı yürütülen operasyonlar, Türkü ve Kürdüyle tüm Türk Milleti tarafından desteklenmektedir. Milletimiz bunu en son 30 Ağustos Zafer Bayramında tekrar göstermiştir.

Erdoğan gider, Türk Milleti kalır.

New York Times ayrıca ABD Hükümeti’ni, Türkiye’ye “bölgesel etkisini kullanarak baskı yapmaya çağırmıştır”. Vatan Partisi olarak ABD’yi, bölgesel nüfuzunu tekrar gözden geçirmeye davet ediyoruz. Gazete, olmayan bir nüfuzu devreye sokmaya çalışmaktadır.

FOREIGN POLICY PKK’NIN YAYIN ORGANI MI?

Amerikan Devleti’ne yakınlığıyla bilinen Foreign Policy dergisi ise, sözde bir röportaj düzenleyerek, Cumhuriyet düşmanı bölücü terör örgütü PKK’nın tehdit ve taleplerini gündeme taşımıştır. Foreign Policy PKK’nın yayın organı mıdır? Değilse niçin, bölücü terör örgütünün Türkiye’de bir iç savaş olduğu algısı yaratma çabasını kendisine malzeme yapmaktadır.

PKK’nın tehditlerinin Amerikan yayın organları tarafından yayılması, tarafımızca örgütün artan çaresizliğinin göstergesi olarak değerlendirilmektedir.

Vatan Partisi bölücü örgütlere karşı tüm bölge ülkelerinin birliğini sağlamak için çalışmaya devam edecektir.

YUNUS SONER
ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÜROSU BAŞKAN YARDIMCISI

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ab ... 73689.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

ÖncekiSonraki

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir