Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Harekatı

2015-2016

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 20:32

PKK'nın Ankara sorumlusu yakalandı

Ankara İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından yapılan operasyonda PKK terör örgütünün Ankara sorumlusu ve aranan bir diğer terörist yakalandı.

25 Temmuz 2015 Cumartesi 16:21

Ankara İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Jandarma Komando ekipleri ve Yenimahalle İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ekiplerinin ortak olarak yürüttüğü operasyon ile PKK terör örgütünün Ankara Sorumlusu ve örgüt adına izinsiz gösteri ve yürüyüş yapmak, eylem ve etkinliklere katılmak, duvar yazıları eylemlerine katılmak suçlarından aranan 2 terör örgüt mensubu Yenimahalle ilçesi Yakacık Mahallesindeki adreslerine yapılan baskınlar sonucu yakalanarak gözaltına alındı.

Örgüt üyelerinin Ankara ilinde PKK’nın yapılanması içerisinde oldukları, örgüte eleman kazandırdıkları, örgüt adına izinsiz gösteri, yürüyüş ve yazılama eylemlerine katıldıkları tespit edildi.

Yenimahalle ilçe Jandarma Komutanlığında sorguları tamamlanan örgüt üyeleri geniş güvenlik önlemleri altında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. (DHA)

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/pk ... 69123.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Tem 2015, 21:48

F-16'lar PKK'yı vuruyor

Kuzey Irak'ta bulunan terör örgütü PKK hedefleri yeniden vuruluyor...

26 Temmuz 2015 Pazar 21:13

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden havalanan Türk savaş uçakları, Kuzey Irak sınırında bulunan Şemdinli semaları üstünden geçerek PKK kamplarını bombalıyor.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/f- ... 69276.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Tem 2015, 21:51

Emekli Tümamiral Soner Polat’tan operasyon değerlendirmesi

Emekli Tümamiral Soner Polat, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK kamplarına yönelik harekatını değerlendirdi. "ABD kendi kara gücü PKK'nın temiz bir sopa yemesini sineye çekmiştir" diyen Polat, açılımın ağır bir darbe aldığını belirtti, "Türkiye makus talihini yenmiştir" dedi.

26 Temmuz 2015 Pazar 19:40

Türk Ordusu hem PKK hem de IŞİD terör örgütlerini havadan ve karadan bombaladı. Türk jetlerinin bombardımanı hem dünyada hem de Türkiye'de geniş yankı uyandırdı.

Emekli Tümamiral Soner Polat operasyonları Ulusal Kanal canlı yayınında değerlendirdi.

Polat, Türk ordusunun ABD'nin kara gücü PKK'ya ağır bir darbe indirdiğini söyledi.

Polat harekatın strajik önemine vurgu yaptı. Türkiye'nin ulusal bütünlüğünü korumak için harekete geçtiğini ve açılımın ağır bir darbe yediğini belirtti.

Polat, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin açıklamalarını da değerlendirdi. "Bizim hükümetimiz Barzani'nin kaypak olduğunu öğrenemedi" dedi.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/em ... 69272.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Tem 2015, 21:52

İlber Ortaylı'dan önemli açıklamalar

26 Temmuz 2015 Pazar 20:02


Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, katıldığı özel bir televizyon programında, çözüm sürecinde hiçbir zaman umut verici bir gelişme görmediğini ifade etti. Ortaylı, "Türkiye'de bazı etnik grupların, bu memleketle birlikte olma kapasitesi kayıp." dedi.

Türkiye'nin bölünme riski olmadığını belirten Ortaylı "Burası büyük bir memleket. Bunun kendine göre bir tarihi var. Bürokratik geleneği var. Asıl önemlisi askeri geleneği var" ifadesini kullandı.

Ortaylı, "Türk-Kürt ayrılığından bir Avusturya-Macaristan çıkmaz. Ne biz Avusturyalıyız, ne arkadaşlar Macar" dedi.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/il ... 69273.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Tem 2015, 21:53

Doğu Perinçek'ten operasyon değerlendirmesi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, IŞİD ve PKK yönelik hava harekatlarıyla yurt içindeki terör operasyonlarını değerlendirdi. Perinçek, açılım bittiğini söyledi. PKK'ya karşı hava harekatının da Türkiye lehine olduğunu belirtti.

Türkiye'nin içerde ve dışarda terör örgütlerine karşı yürüttüğü gelişmleri Vatan Partsi Lideri Doğu Perinçek Muğla'da değerlendirdi. Perinçek, açılımın bittiğini söyledi.

Bodrum'da kitaplarını imzalayan Perinçek, TSK'nın PKK kamplarını bombalaması için "iyi bir gelişme" yorumunu yaptı.

Perinçek ABD'nin Suriye'nin Kuzeyi'nde açmak istediği Kürt koridorunun Türkiye'nin Güneydoğu'sunun altını oymak anlamına geldiğini belirtti.

Vatan Partisi lideri, çözümün bölge ülkeleriyle birlik olduğunu söyledi.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/do ... 69253.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Tem 2015, 21:59

PKK: Operasyonlar Ateşkesi Bitirdi

Önceki gece başlayan ve 3 yıl aradan sonra Kandil’in ilk defa bombalandığı operasyondan sonra PKK sözcüleri, ateşkesin Türkiye tarafından bitirildiğini söyledi.

26 Temmuz 2015 Pazar 13:30

TSK tarafından Suriye’de IŞİD hedeflerine yönelik havadan düzenlenen operasyonun yankıları devam ederken Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkan uçaklar Kuzey Irak’ta yuvalanan PKK’nın Haftanin, Zap, Metina, Basyan ve Avaşin kampları ile İran sınırındaki Kandil Dağı’nda örgütün üst düzey yöneticilerinin bulunduğu kampları bombaladı.

‘ATEŞKESİN ANLAMI KALMADI’

PKK’nın sözde askeri kanadı olan Halk Savunma Güçleri (HPG) tarafından yapılan açıklamada önceki gece saat 23.00’te başta Behdinan bölgesel olmak üzere örgüt kamplarının yoğun bombardımana maruz kaldığı belirtildi. Bu bölgedeki bombardıman devam ederken saat 01.00’den itibaren de Kandil ve Hakurk’taki örgüt kamplarına bombardıman başladığı belirtilen açıklamada, “Yapılan bu yoğun hava bombardımanlarıyla da ateşkesin bir anlamı kalmamıştır” denildi.

KCK Yürütme Konseyi üyesi Zübeyir Aydar da PKK çizgisinde yayın yapan bir televizyona telefonla bağlanarak yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimlerinde AKP’ye oy vermeyen Kürtlerden intikam almak için bu operasyonların yapıldığını iddia etti.

Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek de topyekün bir savaş konseptiyle karşı karşıya olduklarını ileri sürerek, “Geldiğimiz nokta itibariyle bugün gerçekten de çözüm sürecini, tümden ateşkesi fiilen de değil, resmen ortadan kaldıran bir durum oluşmuş durumdadır” diye konuştu.

HDP: KONUŞARAK ANLAŞABİLİRİZ!

HDP, son yapılan hava operasyonları ve yurt içinde düzenlenen terör operasyonlarındaki gözaltılarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Konuşarak ve müzakere ile çözülemeyecek hiçbir sorunumuz yoktur” denildi. HDP Merkez Yürütme Kurulu, PKK’ya yönelik operasyonlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, 24 Temmuz itibariyle Türkiye’nin sonu belirsiz bir sürece itildiği, AKP’nin, devlet kurumları ve ordunun, çözüm ve barış sürecini, çatışmasızlık adı altındaki fiili ateşkesi sona erdiren adımlar attığı vurgulandı. Açıklamada, “Siyasal gözaltılar, Kürdistan Federal Bölgesi’ne yönelik ağır bombardıman, Büyük Barış Mitingi’nin yasaklanması, çeşitli basın ve iletişim kuruluşlarına yönelik engellemeler, Eğitim-Sen başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarına yapılan polis baskınları önümüzdeki günlerin Türkiye toplumu açısından son derece sıkıntılı geçeceğinin ilk göstergeleridir” denildi.

‘ÇÖZÜME YÖNELME İMKANLARINI TAHRİP EDECEK’

Erdoğan-Davutoğlu ikilisinin son yıllardaki Türkiye-Ortadoğu politikaları, toplumdaki barış, çözüm ve huzur beklentilerine vurulmuş çok ağır darbeler yarattığı kaydedilen açıklamada, “Girilen yol, çözüme ve barışa yönelme imkanlarını kesinlikle tahrip edecek, ağır bir toplumsal maliyet yaratacaktır. Toplumsal, tarihsel ve siyasal sorunlarımızın çözümü karşılıklı diyalog, müzakere ve demokrasinin geliştirilmesiyle mümkündür. Erdoğan-Davutoğlu ikilisi tarafından ilan edilen yeni dönem politikalarının ve uygulamalarının ‘hayırlı’ bir sonuca varma ihtimali yoktur” ifadeleri kullanıldı.
Açıklamada, “Askeri saldırılar ve bombalamalar, siyasal gözaltı operasyonları ve baskılar bir an önce durdurulmalıdır. Konuşarak ve müzakere ile çözülemeyecek hiçbir sorunumuz yoktur. Bugün susma ve bekleme günü değildir. Gelin hep birlikte barış, çözüm, adalet, demokrasi ve müzakere mücadelesini güçlendirelim” denildi.

http://www.aydinlikgazete.com/politika/ ... 74524.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Tem 2015, 22:00

TSK vurmaya devam ediyor

Astsubayın şehit edilmesi üzerine geçen gece ilk kez doğrudan IŞİD’i hedef alan TSK, önceki gece de PKK ve IŞİD’e ait terör kamplarını havadan ve karadan vurdu. Operasyon, dün gece de sürdü

26 Temmuz 2015 Pazar 13:15

Ceyhun Bozkurt
Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan 3 kol halinde kalkan 9 F-16 savaş uçağı saat 22.55 sıralarında Çukurca'dan sınırı geçerek Irak hava sahasına girdi. Türk savaş uçakları saat 22.55'ten itibaren Kuzey Irak'ta bulunan PKK'ya ait hedefleri bombaladı. 5 bölgede bombalanan hedefler arasında örgüte ait eğitim tesisleri, sığınaklar ve uçaksavar bataryalarının olduğu öğrenildi.
Türkiye, Suriye’de açılan ateşle Astsubay Yalçın Nane’nin şehit olması üzerine ilk kez doğrudan IŞİD’i hedef alarak hava operasyonu düzenledi, Suriye’deki 3 IŞİD noktası vuruldu, 35 IŞİD’linin öldüğü iddiası var. Operasyonun yankıları sürerken önceki gece ikinci harekât düzenlendi. Yine Diyarbakır’daki Pars Filosu’nun görev aldığı operasyonda bu kez Kuzey Irak’taki PKK noktaları hedef alındı. Çukurca ilçesinin Işıklı ve Derecik beldesi sınır taburlarından, 02.30-03.30 saatleri arasında Irak'taki PKK'nın Zap ve Kanireş kampları obüs ve havan atışlarıyla vuruldu. Top atışları Çukurca ilçe merkezinden de duyuldu.
Aydınlık'ın bölgedeki güvenlik kaynakları ve Ankara'daki siyasi kaynaklardan ulaştığı bilgilere göre, yaklaşık 65 uçak dün öğle saatlerine kadar Irak'ın kuzeyindeki PKK hedeflerini vurdu. Örgütün Zap, Avaşin, Basyan, Metina, Hakurk gibi militan kamplarının yanı sıra yönetim merkezi Kandil Dağı’ndaki birçok hedef Türk jetleri tarafından vuruldu.

ZAYiAT ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE NETLEŞECEK
Terör örgütünün bu operasyonla büyük darbe yediği bildirilirken örgütün zayiatının önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. Kaynaklar “Terör örgütünün yöneticileri de bu operasyonlarda hedef alındı. Telsiz konuşmaları ve örgütten gelebilecek istihbari bilgiler çerçevesinde örgütün zayiatının net bir şekilde belli olacağını” aktardılar.

OPERASYONLAR SÜRECEK
Ankara'da yapılan değerlendirmelerde Türkiye içinde terör faaliyetlerini PKK'nın sınır ötesindeki merkezlerinden yönetildiği tespitleri yapılırken üst düzey bir kaynak “Operasyonlar devam edecek. Şu aşamada bir kara harekatı planlanmıyor ancak olası terör saldırıları durumunda sıcak takip hakkımız çerçevesinde gereken yapılır” bilgisini verdi. Nitekim dün akşam da IŞİD ve PKK hedefleri vuruldu.

BAŞBAKANLIK'TAN OPERASYON AÇIKLAMASI
Gece saatlerinde PKK ve IŞİD'e yönelik gerçekleştirilen sınır ötesi hava operasyonuyla ilgili olarak Başbakanlık'tan açıklama yapıldı. Açıklamada Suriye'de IŞİD, Kuzey Irak'ta ise PKK hedeflerine yönelik gerçekleştirilen operasyonun milli imkan ve kabiliyetlerle gerçekleştirildiği bildirildi. Terör örgütü hedeflerinin etkili olduğu olarak vurulduğu belirtilen açıklamada, terörle mücadelenin ayrım yapılmaksızın süreceği vurgulandı.

GÜVENLİK ZİRVESİ KARARLARI
Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklama şöyle: "Ülkemizin ve milletimizin güvenliği ve huzuru için başlatılan operasyonlar devam etmektedir. 23 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilen Güvenlik Toplantısı'nda alınan kararlar çerçevesinde yürütülen operasyonlarda gelinen durum ve bundan sonraki süreç 25 Temmuz günü saat 02.20'de Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında tekrarlanan Güvenlik Toplantısı'nda ele alınmıştır. Toplantıda operasyonları yürütmekte olan birimler Sayın Başbakanımıza gelinen aşama ve sürecin bundan sonraki safahatına ilişkin brifing vermiştir. Terörle mücadelede alınacak ilave tedbirler kararlaştırılmış, ilgili kurumlara gerekli talimatlar verilmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğini, güvenlik güçleri ile sivil vatandaşlarının huzur ve emniyetini tehdit eden DAEŞ, PKK ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik operasyonlar yurtiçi ve sınır ötesi olarak sürdürülmektedir.
Gece boyu devam eden ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından Suriye'deki DAEŞ terör örgütü ile Kuzey Irak'taki PKK terör örgütü hedeflerine dönük icra edilen harekât Türk Silahlı Kuvvetleri'nin milli imkân ve kabiliyetleri ile gerçekleştirilmiştir.
---------

‘HEDEFLER ETKİLİ VURULDU’
Başbakanlık Koordinasyon Merkezi’nden yapılan açıklamada operasyonun ayrıntıları şöyle ifade edildi: Bu çerçevede 24 Temmuz 2015 tarihinde Suriye'nin kuzeyindeki DAEŞ terör örgütü ile Irak'ın kuzeyindeki PKK terör örgütüne ait hedefler etkili olarak vurulmuştur.
İcra edilen hava harekâtında Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütünün kullandığı Zap, Metina, Gara, Avaşin-Basyan, Sinath Haftanin, Hakurk ve Kandil'deki sığınak, barınak, depo, lojistik nokta ve barınma alanları ile mağaralar, modern ve klasik mühimmat ile vurulmuştur.
Ayrıca, icra edilen hava harekâtı ile eşzamanlı olarak Kara Kuvvetleri
Komutanlığı'na ait ateş destek vasıtaları ile Suriye'nin kuzeyindeki DAEŞ terör örgütüne ait hedefler ve Irak'ın kuzeyindeki PKK terör örgütüne ait hedefler ateş altına alınmıştır. Uluslararası hukuk çerçevesinde milli egemenliğimizi korumaya dönük meşru adımlarımıza ilişkin olarak sınır ötesi harekâtla ilgili başta Birleşmiş Milletler ve NATO olmak üzere uluslararası kuruluşlar ile dost ve müttefik ülkeler nezdinde Dışişleri Bakanlığımız aracılığı ile gerekli girişimler ve bilgilendirmeler yapılmıştır. Operasyon yurtiçinde de İçişleri Bakanlığı'na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerince yürütülmektedir.

22 İLDE OPERASYON: 320 GÖZALTI
açıklamada yurtiçindeki operasyonlar için de şu ifadeler kullanıldı: “24 Temmuz 2015 tarihi itibariyle DAEŞ terör örgütü, PKK terör örgütü ve iltisaklı yapılanmalar ile diğer marjinal sol örgütlere karşı yapılan çalışmalarda, örgütlerinin talimatları doğrultusunda kamu düzenini tehdit eden faaliyetlerde bulunan, vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize karşı silahlı eylem gerçekleştiren ve eylem hazırlığı içinde olduğu değerlendirilen çok sayıda kişiye yönelik eşzamanlı olarak 22 ilde operasyon yapılmıştır. Bu kapsamda şu ana kadar terör örgütlerine mensup toplam 320 kişi gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınanlar hakkında adli süreç devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm imkânları ve kurumları ile milletimizin huzur ve güvenliğini temin etmek için her türlü adımı atmakta kararlıdır. Yurtiçi ve yurtdışından kaynaklanan terör tehditlerine yönelik mücadele ayrım yapılmaksızın sürecektir. Operasyonun safahatına ilişkin bilgilendirmeler devam edecektir.”

BARZANİ’YE MESAJ
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile telefonda görüştü. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Davutoğlu, telefon görüşmesinde, başta DAEŞ, PKK ve DHKP-C olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı yürütülmekte olan operasyonlarla ilgili bilgi verdi.
Terörle mücadelede işbirliğinin önemini vurguladığı belirtilen Davutoğlu'nun, terör örgütü PKK'nın Türkiye'ye yönelik eylemlerine son vermedikçe her türlü tedbire başvurmaya devam edeceklerini vurgulayarak, "Bölge güvenliği ve istikrarı açısından Kürt Bölgesel Yönetimi dahil tüm bölgesel ortaklarla işbirliğine önem verdiklerini" dile getirdiği kaydedildi.
Barzani de "Türkiye'nin, bir yandan demokratik sistem için gayretlerini sürdürürken diğer yandan bölgedeki terörist örgütlerin tahriklerine karşı metanetli ve kararlı duruşunu takdirle izlediklerini ve desteklediklerini" söylediği belirtildi.

KERRY: TÜRKİYE’DE DEĞİŞİM GÖRDÜK
TSK’nın Suriye ve Irak’ta PKK ve IŞİD’e yönelik eşzamanlı operasyonlar yürüttüğü süreçte ABD Dışişleri Bakanı’nından kritik bir açıklama geldi. Kerry, IŞİD’i mağlup etmek için Suriye’deki dinamikleri değiştirmek zorunda olduklarını belirterek, “Son haftalarda bu nedenle Türkiye ile müzakere ediyoruz. Şu anda Türklerin ne yapmaya hazırlandıklarına ilişkin bazı değişiklikler gördük. Bölgede meşgul olduğumuz bazı şeylerde de değişimler oldu” dedi.
İran’ın nükleer anlaşmayla diğer bölgesel meseleleri konuşmaya sıcak baktığını ifade eden Kerry, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’in Suudilerle görüşmeye hazırlanmasından memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Katar’ın başkenti Doha’da Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüşeceklerini ve devamında Suriye konusunda çalışmayı beklediklerini kaydeden Kerry, “Bu çalışmaya Suudileri ve Türkleri de dahil etmeyi istiyoruz. İran ile ne yapabileceğimizi de göreceğiz” dedi. Kerry, “Amacımız IŞİD’le mücadele etmek ve mağlup etmek. Bunun için Suriye’deki dinamikleri değiştirmek zorundayız. Son haftalarda bu nedenle Türkiye ile müzakere ediyoruz. Şu anda Türklerin ne yapmaya hazırlandıklarına ilişkin bazı değişiklikler gördük. Bölgede meşgul olduğumuz bazı şeylerde de değişimler oldu” diye konuştu.

SURUÇ SINIRINDA 2 PATLAMA
Suriye sınırındaki Suruç’un Yumurtalık Mahallesi’nde dün akşam 2 patlama meydana geldi. Can kaybının yaşanmadığı patlamalarda bir ahırda bulunan hayvanların telef olduğu öğrenildi. Patlamanın ardından olay yerine bomba imha ekipleri sevk edildi. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi de yaptığı açıklamada henüz cismi beli olmayan mühimmatın birinin boş araziye düştüğünü, diğerinin ise ahıra isabet ettiğini söyledi.

http://www.aydinlikgazete.com/turkiye/t ... 74523.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Tem 2015, 22:01

Çavuşoğlu: ‘ABD ile değil kendi gücümüzle vurduk’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İncirlik ve diğer üslerin kullanımı konusundaki bütün kararları ABD ile birlikte alacaklarını belirterek, İncirlik Üssü’nün operasyonun bundan sonraki safhasında kullanılmaya başlanacağını bildirdi.

26 Temmuz 2015 Pazar 12:37

Aydınlık / Ankara
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İncirlik ve diğer üslerin kullanımı konusundaki bütün kararları ABD ile birlikte alacaklarını belirterek, İncirlik Üssü’nün operasyonun bundan sonraki safhasında kullanılmaya başlanacağını bildirdi. IŞİD hedeflerine yönelik operasyona ilişkin de Çavuşoğlu, “İncirlik Üssü şuana kadar kullanıma bu anlamda açılmadı. Hem DAEŞ’e karşı hem de PKK’ya karşı operasyonlarımız tamamen kendi imkanlarımız, kendi güçlerimizle yapılmıştır. Yani milli operasyon olmuştur” dedi. Çavuşoğlu “Suriye’de güvenli bölgeyi ve uçuşa yasak bölgeyi savunuyoruz” dedi.
Çavuşoğlu, bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını cevapladı. Çavuşoğlu, IŞİD’i her zaman ulusal güvenliğe yönelik bir tehdit olarak gördüklerini savunarak, buna rağmen Türkiye’nin ısrarlı ve kasıtlı bir şekilde konuyla ilgili çirkin ve mesnetsiz bir algı operasyonuna maruz kaldığını iddia etti. IŞİD de dahil olmak üzere yabancı terörist savaşçılarla mücadele konusunda iktidarlarının önemli çalışmaları olduğunun altını çizen Çavuşoğlu “Bu kapsamda 16 binden fazla yabancının ülkemize girişini yasakladık. Bin 600’den fazla yabancı terör savaşçısını yakaladık ve ülkelerine geri gönderdik. Aynı şekilde bin 300’den fazla yabancının da sınır kapılarımızda yaptığımız kontroller çerçevesinde ülkemize girişini engelledik” diye konuştu.

ABD İLE MUTABAKAT
Çavuşoğlu, IŞİD’e karşı mücadelede, ABD ile yürüttükleri işbirliğinin, artık üzerinde mutabakata varılan somut bir çerçeveye dönüştüğüne dikkat çekerek “Ortaya çıkan tabloda ABD ile işbirliğimizi önemsiyor ve bunun DAEŞ (IŞİD) tehdidi ile mücadelede etkin sonuçlar doğuracağına inanıyoruz” dedi. Çavuşoğlu, konuyla ilgili gereken yöntem ve mekanizmaların tereddütsüz bir şekilde harekete geçirildiğinin de altını çizdi. Bakanlar Kurulu kararı çerçevesinde IŞİD ile mücadelede Türkiye’deki hangi üslerin koalisyon ülkelerinin kullanımına açılacağının sorulması üzerine Çavuşoğlu, bu konuda da çalışmaların sürdüğünü ifade ederek şöyle devam etti:
“Tabii ki daha önce de olduğu gibi, eğit-donat programında olduğu gibi tüm kararları birlikte veriyoruz. Bazı ülkelerin talepleri olabilir ama Türkiye’nin bu konuda Amerika ile birlikte ortak karar alacağını burada söyleyebilirim. Yani hangi ülkenin, ABD ve Türkiye’nin dışında hangi ülkelerin bu üsleri kullanacağı ve konuşlanacağı konusunda kararı birlikte vereceğiz.”

GÜVENLİ BÖLGELER KENDİLİĞİNDEN OLUŞACAK
Çavuşoğlu, Suriye içerisinde güvenli bölge oluşturulup oluşturulmayacağıyla ilgili bir soru ya “DAEŞ ile etkin bir mücadele amacıyla bu çerçeve anlaşması yapıldı. Dolayısıyla amacımız DAEŞ tehdidini ortadan kaldırmaktır. DAEŞ tehdidini Suriye içinde ve hatta Irak’ta ortadan kaldırıldıktan sonra zaten kendiliğinden güvenli bölgeler de oluşacaktır” cevabını verdi.
Suriye’de güvenli ve uçuşa yasak bölgeler oluşturulmasını sürekli savunduklarını ifade eden Çavuşoğlu, işin insani boyutunu da ihmal etmediklerine işaret etti. Çavuşoğlu, “Oluşturulacak güvenli bölgelere özellikle Türkiye’deki ve komşu bölgelerdeki mülteciler ve Suriye içinde, Irak içinde yerinden edilmiş insanların yerleştirilmesi gerektiğini de söyleyegeldik. Dolayısıyla bu operasyonlar sonucunda, DAEŞ ile etkili mücadele sonunda DAEŞ’ten temizlenen bölgeler güvenli bölge olacak ve umarım insanlar da evlerine, yurtlarına dönme imkanı bulacaktır” dedi.

http://www.aydinlikgazete.com/politika/ ... 74517.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Tem 2015, 22:05

Güvenlik bürokrasisinden İncirlik yorumu

Ankara, PYD kantonları ile ilgili kararlılığını ABD’ye iletti: Kantonlardan Türkiye’yi hedef alan bir saldırı en sert karşılığı bulacak. Ayrıca İncirlik’ten Türkiye’nin haberi olmadan tek uçak kalkamayacak

26 Temmuz 2015 Pazar 11:49

Ceyhun Bozkurt
oceyhunb@gmail.com

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin IŞİD ve PKK mevzilerine yönelik taarruzu sürerken, kamuoyunda da ABD ile varılan mutabakat tartışılıyor. ABD’nin yaklaşık 4 yıldır Türkiye’i hedef alan “Kürt Koridoru” planını oluşturma ve Türkiye ile Suriye’yi bölme girişimi, bu ülke ile varılan mutabakata kuşku ile yaklaşılmasına neden oldu. Kuşkuların merkezinde ise, İncirlik Üssü’nün bu ülke uçaklarına açılması, mutabakatta Türkiye’yi tehdit eden PYD konusunun muğlaklık taşıması ve Türkiye’nin PKK’ya operasyon yapıp yapmayacağı yer alıyordu. Ankara’da güvenlik bürokrasisi ve siyasi yetkililere bu kuşkuları aktardığımızda aldığımız yanıtlar şu şekilde:

TÜRKİYE’DEN İZİNSİZ TEK UÇAK KALKMAYACAK
İncirlik’te ve Ankara’da koordinasyon merkezleri oluşturulacak. Yapılacak operasyonun bilgileri bu merkezlere aktarılacak ve bu merkezlerin onayı alınacak. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin onaylamadığı operasyon yapılamayacak.

PYD’YE MİSLİYLE KARŞILIK VERİLECEK
PYD kantonlarına dokunulmayacak diye bir şey yok. Türkiye’nin güvenliği açısından belirlediği bölgelere veya doğrudan Türkiye’ye yönelik bir saldırı / tecavüz anında yanıt bulacak. Olası bir PKK saldırısında bu kantonlara kaçış söz konusu olursa sıcak takip hakkımız var. Bu hakkımız kesinlikle kullanılacak. Sadece PYD’den değil IŞİD ile birlikte El Nusra veya hatta olursa ÖSO’dan gelen bir saldırı da anında karşılık bulacak. Olacağını tahmin etmiyoruz ancak buna Suriye’yi de ekleyebiliriz.
Burada önemli not ise ister siyasi ister güvenlik bürokrasisi olsun, herkes “TSK kesinlikle terör örgütünü tanımaz ve bu konuda kararlılar” vurgusunu yapıyor.

ABD’YE BAKIŞ
Görüştüğümüz yetkililer, ABD’ye yönelik kuşku ve tepkileri haklı, fakat duygusal olarak yorumluyor. Bütün yetkililer ABD’nin planının farkında olduklarını belirterek şu ortak ifadeleri kullanıyor:
Bölgeyi bu duruma getirenin ABD ve müttefikleri olduğunun farkındayız. Ancak gelinen durum neticesinde duygusal tepki veremeyiz. Tabiri caiz ise sırtımıza yumurta küfesi var. Bu durumda elbette ABD ile Türkiye’nin çıkarlarını gözeterek diplomasi yürüteceğiz. Bu varılan mutabakat da Türkiye’nin çıkarlarını gözeterek yapıldı. ABD ile yapılan görüşmelerde sadece Dışişleri heyeti yoktu. Askerden de Genelkurmay Harekat Başkanı ve Özel Kuvvetler Komutanı yer aldı.

ZİRVEDE NEDEN ÖZEL YOKTU?
Bu arada dün sabaha karşı Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan toplantıya Genelkurmay Başkanın Orgeneral Necdet Özel’in katılmaması dikkat çekmişti. Siyaset kaynakları, bunun arkasında bir sorun algılanmaması gerektiğini ifade ederek şunları belirtti: “Hükümetimizle Özel Paşa arasında hiçbir sorun yok. Ancak Özel Paşa’nın görev süresi dolmak üzere. Yani Hulusi Akar fiilen bu görevi devraldı diyebiliriz. Ayrıca toplantıya harekata katılan kuvvetlerin katıldığını söyleyebiliriz.”

http://www.aydinlikgazete.com/politika/ ... 74514.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Tem 2015, 22:06

İran'dan operasyon açıklaması
Suriye'de IŞİD'ye yönelik Türkiye'nin operasyonlarını değerlendiren İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, "Devletlerin milli egemenliğini zayıflatacak her türlü eylem, şüphesiz terör gruplarını vahşi cinayetlerini ilerletmek için cesaretlendirecek" dedi.

26 Temmuz 2015 Pazar 11:38

İran'dan operasyon açıklaması

Türkiye'nin IŞİD terör örgütüne karşı düzenlediği operasyonlarla ilgili İran'ın resmi haber ajansı İRNA'nın sorusunu yanıtlayan Bakanlık Sözcüsü Merziye Afham, "Terörizme karşı etkin bir mücadele için devletlerin çok boyutlu işbirliği yapması gerekiyor ancak bu aynı zamanda ülkelerin milli egemenliğine saygı gösterilerek uluslararası hukukun temel ilkelerine uygun olarak yapılmalı" diye konuştu.

ESAD'LA KOORDİNASYON VURGUSU

IŞİD'le mücadelede Esad'koordinasyonu işaret eden Afham, "Devletlerin milli egemenliğini zayıflatacak her türlü eylem, şüphesiz terör gruplarını vahşi cinayetlerini ilerletmek için cesaretlendirecek" ifadelerini kullandı.

İran'ın terörizmle mücadele için uluslararası işbirliği yapılmasını olumlu karşıladığını kaydeden İranlı Sözcü, "Terör gruplarına karşı her türlü eylemin terörizm kurbanı olan ülkelerin devletleriyle koordineli şekilde yapılmalı" dedi.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

ÖncekiSonraki

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir