Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Harekatı

2015-2016

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Harekatı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 15:06

PKK'ya son kez "silah bırak" denilecek olmazsa...

Artan terör saldırılarının ele alındığı Bakanlar Kurulu'nda "PKK'ya son kez silah bırakma çağrısı yapma" kararı çıktı. Karara göre, PKK'ya son kez çağrı yapılacak, eğer örgüt silah bırakmazsa geniş kapsamlı temizlik harekatı başlatılacak.

24 Temmuz 2015 Cuma 14:44

Bakanlar Kurulu'nda terör olayları ve açılım sürecine ilişkin önemli kararlar alındı. Sabah gazetesinin haberine göre PKK'ya yönelik geniş temizlik harekatı masaya yatırıldı.

Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınan en önemli konulardan biri açılım süreci ve PKK'nın eylemleri oldu. Toplantıda, mevcut tablo ile yola devam etmenin mümkün olmadığı değerlendirmesi yapıldı ve önümüzdeki dönemde atılacak adımlar konuşuldu.

Buna göre, PKK'ya son kez silahları bırakması çağrısı yapılması konusunda görüş birliği oluştu.

Terör olayları sürer ise açılım görüşmeleri bitecek. HDP heyetinin Öcalan'ı ziyaretine, Öcalan'ın mesajlarının PKK'ya kamuoyuna duyurulmasına izin verilmeyecek.

Bölgeye dönük istihbarat raporları da hazırlandı. Bu raporlar doğrultusunda, bölgede düzeni sağlamak için geniş kapsamlı operasyon başlatılacak. PKK yanlıları tutuklanacak. Kentlere depolanan silahlar toplanacak. Cizre'de kazılan tüneller iş makineleri ile ortadan kaldırılacak. Sözde mahkeme binalarına girilecek.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/pk ... 68933.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 15:07

Türk savaş uçakları PKK kamplarına operasyon yapıyor

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden havalanan Türk F-16'ları, IŞİD'e ve K.Irak'ta PKK kamplarına operasyon yapıyor.

24 Temmuz 2015 Cuma 23:53

Irak sınırında bulunan Çukurca'daki uçak hareketliliği saat 23.00'de başladı.

Türk jetlerinin Kuzey Irak'ta PKK hedeflerini vurmaya başladığı bildirildi.

Türk jetleri Zap, Metina, Avaşin Kandil ve çevresinde geniş bir alana bomba yağdırıyor.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/tu ... 69009.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 15:09

Türk jetleri IŞİD mevzilerine doğru havalandı!

Türk jetleri havalandı, bölücü terör örgütü PKK'nın Kandil, Zap, Metina, Basyan ve Avaşin kamplarına bomba yağdırdı. Operasyon, gece görüş ve vuruş özelliğine sahip Pars Filosu'na bağlı jetler tarafından yapıldı. Jetlerin PKK’nın sığınaklarını ve eğitim tesislerini vurduğu belirtiliyor.

24 Temmuz 2015 Cuma 22:53

Türkiye ikinci hava harekatını PKK kamplarına yaptı. Gece havalanan Türk jetleri, önce Suriye'deki IŞİD hedeflerini sonra da Kuzet Irak'taki PKK kamplarını vurdu.

Diyarbakır’daki Pars Filosu’na ait 20 F-16, savaş uçağı gece yarısı bombalarla havalandı.

3 F-16 savaş uçağı önce IŞİD hedeflerini 4 adet lazer güdümlü bomba attı. IŞİD’e ait 2 karargâh ile bir toplanma yerini vuruldu.

Bir askeri yetkili, IŞİD'in üst düzey isimlerinin gece geç saatlerde toplanacağına ilişkin istihbarat aldıklarını,ve harekat için o toplantının başlamasını beklediklerini belirtti. Operasyonda hedeflerin tamamının imha edildiğini söyledi.

Jetler daha sonra Kuzey Irak’taki PKK kamplarına yöneldi. Örgütün Kandil, Zap, Metina, Basyan ve Avaşin kampları hedef alındı. PKK'nın sığınakları ve eğitim tesisleri vuruldu.

Hava operasyonlarına eş zamanlı olarak karadan da yoğun obüs ve havan topu atışları yapıldı. Çukurca İlçesi’nin Işıklı ve Derecik Beldesi sınır taburlarından, PKK’nın Zap ve Kanireş kampları obüs ve havan atışlarıyla vuruldu. Top atışları Çukurca İlçe merkezinden de duyuldu.

Operasyon sırasında bölgeden yoğun dumanlar yükseldi.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/tu ... 69006.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 15:17

İşte "İncirlik"in arka planı

Türkiye'nin Amerika ile vardığı İncirlik mutabakatının arka planı ortaya çıktı. Ulusal Kanal'ın askeri kaynaklardan edindiği bilgiye göre Ankara'nın Rusya, İran ve Suriye'yi haberdar ederek hayata geçirmeye hazırladığı güvenlikli bölge planı Amerika'yı rahatsız etti. Türkiye'nin bölge ülkeleriyle ortak hareket etmesinden çekinen Washington acil toplantı talep etti. Obama'nın özel Temsilcisi John Allen 7 Temmuz'da apar topar Ankara'ya geldi. Görüşmeler sonucu Amerika İncirlik kullanma karşılığında söz konusu güvenli bölge planına dahil oldu.

24 Temmuz 2015 Cuma 19:44

İncirlik Üssü Amerika nasıl verildi? Ankara güvenlikli bölge planını Washington'a nasıl kabul ettirdi? Ulusal Kanal İncirlik mutabakatının perde arkasında ulaştı.

Ankara, Suriye'nin kuzeyinde bir kürt koridoru riskine karşı güvenlikli bölge planı kurdu, Rusya ve İran'a perde arkası diplomasi yoluyla atacağı adımları iletti. Suriye'nin müttefiki olan ülkelerle Ankara'nın bağımsız ilişki kurması Amerika'yı tedirgin etti. Zira bu adımla Ankara güvenlikli bölge planından Suriye hükümetini de haberdar etmiş oluyordu.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre Moskova, Tahran ve Şam'a inisiyatif tanıyan güvenlikli bölge planı Amerika'yı harekete geçirdi. Tam bu aşamada Ankara'dan acilen toplantı talep edildi ve Obama'nın özel temsilcisi general Allen'in başkanlığındaki Amerikan heyetinin 7 Temmuz'daki Türk Dışişleri ve Genelkurmay ile yaptığı o görüşme süreci böyle başladı.

Görüşmelerde Amerika Türkiye'ye "güvenlikli bölge"yi birlikte kuralım teklifinde bulundu. Cerablus ve Azez arasında güvenli bir saha oluşturma planına Amerika bu şekilde dahil oldu. Karşılığında ise İncirlik Üssü'nün Amerikan uçaklarına açılması istendi. AKP hükümeti daha az maliyetli gördüğü bu planı kabul ederek İncirlik ile birlikte Diyarbakır, Batman, Malatya üssünü ikmal ve lojistik amaçla kullanmak üzere Amerika'ya tahsis etti.

Ankara güvenlikli bölge ile PYD'nin ilerleyişini durdurma hedefini saklı tuttu. PYD'nin Fırat'ın batısına doğru bir hamlesinde TSK'nın güvenli bölgenin sınırlarını genişletmesi ve PYD'li teröristleri engellemesi üzerinde de uzlaşıya varıldı.

Ankara bu noktada hesaplarını PYD'nin Aynel Arab ve Afrin Kantonlarını birleştirmesine izin vermemek üzere yaptığı belirtildi. Güvenlik kurumları "Aynel Arab ile Cezire kontonlarını birleştirirken müdahalede geç kaldık, PYD'ye bu kez fırsat tanınmamalı" değerlendirmesini yaptı.

Amerika İncirik'ten kalkan uçakları ile sınırlı bir alanı bombalama yetkisine sahip. O alan da Türkiye'nin güvenlik bölge kuracağı Cerablus-Mare hattındaki 90 kilometre uzunluk 45 kilometre derinlikteki bölge.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/is ... 68992.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 15:25

Dev operasyon: Çok sayıda gözaltı var

Dün başlayan terör operasyonu bu sabah da devam etti. İstanbul Beyoğlu bölgesinde önceden belirlenen yerlere düzenlenen operasyona polis helikopteri de destek verdi.

25 Temmuz 2015 Cumartesi 08:43

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sabah saatlerinde Beyoğlu bölgesinde birçok noktaya eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyona polis helikopteri de havadan destek verdi. Beyoğlu Hacıahmet'te özel harekat ekiplerinin önceden belirlenen adreslere girerek çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Yapılan operasyonda birçok kişinin hakkında gözaltı kararı alındığı öğrenildi. Operasyonlar devam ediyor.

ZANLILAR SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

Operasyonda gözaltına alınan şahıslar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Ankara: 2 gözaltı

Ankara İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, sabaha karşı başkentte çeşitli adreslere şafak operasyonu yaptı. PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi olduğu iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. 2 kişinin örgütün Ankara sorumluları oldukları, örgüt adına eylem düzenledikleri belirtiliyor.

İzmir'de PKK operasyonu

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Asarlık Mahallesi'inde, sabaha karşı Özel Harekat Şubesi polislerinin de destek verdiği operasyonda terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenledi. Bir çok evde yapılan baskında suç delili olarak değerlendirilen doküman ve malzemelere el konuldu. Operasyonda gözaltına alınan zanlı sayısı hakkında açıklama yapılmadı.

Adıyaman’da PKK operasyonu: 15 gözaltı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, sabahın erken saatlerinde Adıyaman’da, 16 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlenerek 15 kişi gözaltına alındı.

Geçtiğimiz günlerde Suruç’ta, meydana gelen patlamayı bahane ederek Karapınar Caddesi üzerinde eylem yapan, polise taşlarla ve sopalarla saldıran polis araçlarına zarar veren örgüt yandaşlarına yönelik operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 15 kişi yapılan sağlık kontrollerinin ardından Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Adana'da terör örgütü operasyonu: 54 gözaltı

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ve Özel Harekat Timleri, sabaha karşı başlayan helikopter destekli operasyonda, başta Gülbahçesi, Dumlupınar ve Dağlıoğlu olmak üzere kentin değişik mahallelerinde çok sayıda eve eş zamanlı baskın yapıldı.

Operasyonda PKK ve IŞİD mensubu olduğu ileri sürülen 54 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler, Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Tunceli’de operasyon: Çok sayıda gözaltı

Türkiye’nin birçok ilinde dün başlatılan operasyon Tunceli’ye de sıçradı. Operasyon kapsamında PKK üyesi olduğu ileri sürülen çok sayıda kişinin evine sabahın erken saatlerinde polis tarafından baskın düzenlendi.

Tunceli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ile özel harekat polislerinin katıldığı eş zamanlı operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Baskınlarda bazı dokümanlara da el kondu.

Tunceli’de düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 kişi Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Manisa’da IŞİD operasyonu

Sabah saatlerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda Manisa’nın Akhisar ilçesinde daha önce Suriye’de IŞİD katıldığı belirlenen bir kişi gözaltına alınarak Konya polis ekibine teslim edildiği bildirildi.

Siirt'te 5 PKK mensubu gözaltına alındı

Edinilen bilgilere göre, Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah erken saatlerinde şehir merkezinde PKK mensubu olduğu belirtilen 5 kişiyi gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edilecek.

HAKKARİ: 4 gözaltı

Hakkari’de terör örgütüyle bağlantılı olduğu belirlenen 4 kişi gözaltına alındı.

Yüksekova'da PKK operasyonu: 2 gözaltı

Edinilen bilgiye göre, Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele ekipleri akşam saatlerinde Eski Cezaevi Kavşağı'ndaki Gever Kültür Merkezi'ne operasyon düzenledi.
Operasyon kapsamında PKK mensubu olduğu belirtilen 2 kişi gözaltına alındı. Zanlıların emniyetteki sorgularının sürdüğü öğrenildi.

Ağrı’da şafak operasyonu: 16 gözaltı

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada: "25.07.2015 tarihinde ilimiz ve ilçelerinde PKK /KCK/YDG-H örgütlerine yönelik yapılan operasyonda 16 kişi gözaltına alınmıştır. Ayrıca Doğubayazıt ilçesinde şüpheli 5 kişi, Tutak ilçesinde ise çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanmıştır." denildi.


ERZİNCAN’DA TERÖR OPERASYONU: 8 GÖZALTI

Erzincan’da bugün sabah saatlerinde başlatılan terör operasyonunda 8 kişi gözaltına alındı.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabaha karşı saat 05.00 sıralarında terör örgütü şüphelisi oldukları belirtilen ve önceden evleri tespit edilen adreslere operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda farklı gruplardan 8 kişi gözaltına alındı. Emniyete götürülen 8 kişinin sorgusu sürüyor.

NUSAYBİN’DE ŞAFAK OPERASYONU: 6 GÖZALTI

Mardin’in Nusaybin ilçesinde özel harekat timleri evlere şafak operasyonu düzenlendi. Operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.
Edinen bilgilere göre, Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TEM ekipleri ve Mardin ilinden gelen özel harekat timleri ile birlikte, Abdulkadir Paşa, Fırat ve Kışla Mahallelerinde 5 eve baskın düzenledi. Polisler, örgüte üye gerekçesiyle evlere yaptığı baskında L.Y. (17), B.Y. (27), eski DEP ve BDP İlçe Başkanı H.B. (51), A.K. (48), V.E. (18) ve S.A.’yı (22) gözaltına aldı.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/de ... 69016.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 15:27

Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma: 6 asker öldü

25 Temmuz 2015 Cumartesi 12:30


Azerbaycan medyasına yansıyan bilgilere göre Azerbaycan-Ermenistan sınırında çıkan çatışmada 5 Ermenistan askeri ölürken, 1 Azerbaycan askeri şehit oldu.

24 Temmuz’da Goranboy, Terter, Ağdam, Fuzuli bölgeleri ve Ermenistan-Azerbaycan devlet sınırının Gedebey kısmında gün boyunca ve gece Ermenistan askeri Azerbaycan mevziilerine ateş açtı. Azerbaycan’ın karşılık vermesi sonucu 5 Ermenistan askeri çıkan çatışmada ölürken, Eldar Feteliyev ismindeki 1 Azerbaycan askeri de hayatını kaybetti. Savunma Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada şehidin yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi. Aynı zamanda yapılan açıklamada sınır hattındaki askerin moralinin yüksek olduğu ve sınır hattında kontrolün tam olduğu bildirildi. Ermenistan tarafından ise kayıplara ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

http://www.ulusalkanal.com.tr/dunya/aze ... 69073.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 15:32

Diyarbakır'dan savaş uçakları yine havalandı

25 Temmuz 2015 Cumartesi 10:40


Diyarbakır'da askeri hareketlilik yaşanıyor. Diyarbakır'daki üsten 5 savaş uçağı havalandı.

NTV'de yer alan habere göre; Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden 5 savaş uçağı havalandı.

F-16'ların nereye yönlendirildiklerine dair bir bilgi bulunmuyor.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/di ... 69040.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 15:35

Başbakanlık'tan operasyon açıklaması! İşte vurulan hedefler

PKK ve IŞİD'e yönelik gerçekleştirilen hava operasyonuyla ilgili olarak Başbakanlık'tan açıklama yapıldı.

25 Temmuz 2015 Cumartesi 08:24

PKK ve IŞİD'e yönelik gerçekleştirilen hava operasyonuyla ilgili olarak Başbakanlık'tan açıklama yapıldı. Açıklamada Suriye'de IŞİD, Kuzey Irak'ta ise PKK hedeflerine yönelik gerçekleştirilen operasyonun milli imkan ve kabiliyetlerle gerçekleştirildiği bildirildi. Terör örgütü hedeflerinin etkili olduğu olarak vurulduğu belirtilen açıklamada, terörle mücadelenin ayrım yapılmaksızın süreceği vurgulandı.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklama şöyle:

"Ülkemizin ve milletimizin güvenliği ve huzuru için başlatılan operasyonlar devam etmektedir.
23 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilen Güvenlik Toplantısı’nda alınan kararlar çerçevesinde yürütülen operasyonlarda gelinen durum ve bundan sonraki süreç 25 Temmuz günü saat 02:20’de Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında tekrarlanan Güvenlik Toplantısı’nda ele alınmıştır.

"TERÖR ÖRGÜTLERİNE YÖNELİK OPERASYONLAR YURTİÇİ VE SINIR ÖTESİ OLARAK SÜRDÜRÜLMEKTEDİR"

Toplantıda operasyonları yürütmekte olan birimler Sayın Başbakanımıza gelinen aşama ve sürecin bundan sonraki safahatına ilişkin brifing vermiştir. Terörle mücadelede alınacak ilave tedbirler kararlaştırılmış, ilgili kurumlara gerekli talimatlar verilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğini, güvenlik güçleri ile sivil vatandaşlarının huzur ve emniyetini tehdit eden DAEŞ, PKK ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik operasyonlar yurtiçi ve sınır ötesi olarak sürdürülmektedir.

"HAREKÂT TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ'NİN MİLLİ İMKÂN VE KABİLİYETLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR"

Gece boyu devam eden ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından Suriye’deki DAEŞ terör örgütü ile Kuzey Irak’taki PKK terör örgütü hedeflerine dönük icra edilen harekât Türk Silahlı Kuvvetleri’nin milli imkân ve kabiliyetleri ile gerçekleştirilmiştir.

"HEDEFLER ETKİLİ OLARAK VURULMUŞTUR"

Bu çerçevede 24 Temmuz 2015 tarihinde Suriye’nin kuzeyindeki DAEŞ terör örgütü ile Irak’ın kuzeyindeki PKK terör örgütüne ait hedefler etkili olarak vurulmuştur.

İcra edilen hava harekâtında Irak’ın kuzeyinde PKK terör örgütünün kullandığı Zap, Metina, Gara, Avaşin-Basyan, Sinath Haftanin, Hakurk ve Kandil’deki sığınak, barınak, depo, lojistik nokta ve barınma alanları ile mağaralar, modern ve klasik mühimmat ile vurulmuştur.

Ayrıca, icra edilen hava harekâtı ile eşzamanlı olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait ateş destek vasıtaları ile Suriye’nin kuzeyindeki DAEŞ terör örgütüne ait hedefler ve Irak’ın kuzeyindeki PKK terör örgütüne ait hedefler ateş altına alınmıştır.

Uluslararası hukuk çerçevesinde milli egemenliğimizi korumaya dönük meşru adımlarımıza ilişkin olarak sınır ötesi harekâtla ilgili başta Birleşmiş Milletler ve NATO olmak üzere uluslararası kuruluşlar ile dost ve müttefik ülkeler nezdinde Dışişleri Bakanlığımız aracılığı ile gerekli girişimler ve bilgilendirmeler yapılmıştır.

Operasyon yurtiçinde de İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerince yürütülmektedir.

"22 İLDE OPERASYON YAPILMIŞ, 320 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTIR"

Devam eden soruşturmalar çerçevesinde; 24 Temmuz 2015 tarihi itibariyle DAEŞ terör örgütü, PKK terör örgütü ve iltisaklı yapılanmalar ile diğer marjinal sol örgütlere karşı yapılan çalışmalarda, terör örgütlerinin talimatları doğrultusunda kamu düzenini tehdit eden faaliyetlerde bulunan, vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize karşı silahlı eylem gerçekleştiren ve eylem hazırlığı içinde olduğu değerlendirilen çok sayıda kişiye yönelik eşzamanlı olarak 22 ilde operasyon yapılmıştır. Bu kapsamda şu ana kadar terör örgütlerine mensup toplam 320 kişi gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınanlar hakkında adli süreç devam etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm imkânları ve kurumları ile milletimizin huzur ve güvenliğini temin etmek için her türlü adımı atmakta kararlıdır.

"TERÖR TEHDİTLERİNE YÖNELİK MÜCADELE AYRIM YAPILMAKSIZIN SÜRECEKTİR"

Yurtiçi ve yurtdışından kaynaklanan terör tehditlerine yönelik mücadele ayrım yapılmaksızın sürecektir.

Operasyonun safahatına ilişkin bilgilendirmeler devam edecektir."

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ba ... 69015.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 20:25

Irak Türkmenlerinden Türkiye'nin terör operasyonlarına destek

Türkiye'nin, PKK ve IŞİD terör örgütlerine yönelik operasyonlarına Irak Türkmen Cephesi'nden destek geldi. Operasyonu "emperyalizme müdahale" olarak gören Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi, Irak hükümetinin de operasyona olumlu yaklaşacağını söyledi.

25 Temmuz 2015 Cumartesi 19:25

Terörün sıcağında çok yandı Iraklı Türkmenler. Bugün Türkiye'nin IŞİD ve PKK'ya gerçekleştirdiği operasyonların bölgenin kaderini değiştireceğini düşünüyorlar.

Irak Türkmenleri, Türkmeneli Stratejik Araştırma ve Düşünce Merkezi'nin düzenlediği çalıştayda buluştu. Gündemlerinde IŞİD ve PKK terörü ile Türkiye'nin müdahalesi vardı.

Türkiye'nin gerçekleştirdiği operasyonlara Bağdat hükümeti olumlu bakıyor.

IŞİD'in Amerikan planı olduğunu söyleyen Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşad Salihi, "Tüm bölge hükümetlerine görev düşüyor" dedi.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ir ... 69151.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 20:30

PKK'ya siber engel! Bu sitelere erişim engellendi

Hava operasyonu sonrasında PKK'ya yakınlığı ile bilinen internet sitelerine erişim engellendi. Sitelerde "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından idari tedbir uygulanmaktadır” yazısı yer aldı.

25 Temmuz 2015 Cumartesi 17:22

PKK mevzilerine yönelik operasyon sonrasında internet sitelerine erişim engellendi.

Engellenen siteler, Fırat Haber Ajansı, Hawar Haber Ajansı, Özgür Gündem gazetesi, Yüksekova Haber, Sendika.org, Rudaw ve Erbil merkezli Kürt haber ajansı BasNews oldu.

İnternet sitelerinde gece saatlerinden itibaren, "Bu internet sitesine, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından idari tedbir uygulanmaktadır” yazısı yer aldı.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/pk ... 69140.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Sonraki

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir