Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Suruç’taki Bombanın 5 hedefi

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Suruç’taki Bombanın 5 hedefi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Tem 2015, 18:07

Bombanın 5 hedefi

Suruç’taki bombalı saldırıdan sonra yaratılan hava, bombanın hedeflerini ele veriyor. Türkiye, güney sınırlarının ötesindeki kargaşa ve ülke içindeki bölünme tehdidiyle karşı karşıyayken Suruç’taki bombalı saldırıyla bölünmenin zemin taşları döşenmek isteniyor

22 Temmuz 2015 Çarşamba 11:44

Haber Merkezi


Suruç’taki bombalı saldırının arkasından bir yandan medyadaki koro, bir yandan da siyasi partilerdeki bağlantılar harekete geçirildi. Saldırının ardından yürütülen kampanya bombanın 5 hedefi olduğunu gösteriyor.

1. BÖLÜNME CEPHESİ

Saldırının arkasından teröre karşı işbirliği görüntüsü altında toplumun bütün kesimleri bölünme cephesinde biraraya getirilmek isteniyor. Saldırının ardından medyada boy gösteren “Kobaniciler”in propagandasının hedefi, “Barış cephesi kuralım, terörü lanetleyelim” kampanyasıyla herkesi Suriye’de PYD’nin Türkiye’de PKK’nın yanında saf tutturmak.

HDP bu amaçla hızla harekete geçti. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM’yi üç temel gündemle olağanüstü toplanmaya çağırdı. Demirtaş, yeter sayıya ulaşılması halinde açılacak Meclis’in hangi konuları görüşmesi gerektiğini ise şöyle aktardı:

“Birincisi, çözüm süreci. Çözüm süreci eğer parlamentonun dahiliyle, alacağı kararla bir selamete kavuşursa barışı sağlamamız daha da kolaylaşacak. İkincisi, Türkiye’nin Rojava bölgesiyle ilişkileri... Ne olacak? Bütün bunları parlamentonun netleştirilmesi lazım. Üçüncüsü, dış politika ve IŞİD tehdidi de üçüncü gündem maddemiz olmalı.”

2. AKP-CHP KOALİSYONU

ABD’nin daha seçimler öncesinden propagandasına giriştiği, HDP destekli AKP-CHP koalisyonunun kurulması dayatılıyor. Bu koalisyonun bir numaralı gündemi “açılımı devam ettirmek”. HDP bu gündemin asli takipçisi olarak bu koalisyonu desteklediğini birçok kez açıkladı. TÜSİAD, hemen devreye girdi, “Huzur, barış, için bir an önce koalisyon kurulsun” açıklaması yaptı. TÜSİAD daha önce de AKP-CHP koalisyonunu desteklediğini açıklamıştı.

3. PKK’YI MASUM GÖSTERME, YASALLAŞTIRMA

Suruç saldırısının güncel politik düzlemdeki en önemli hedefi, PKK/PYD terör örgütünü masum göstermek! Obama’nın “IŞİD’e karşı aslanlar gibi savaşan kahramanlar” payesi verdiği, “güvenilir müttefik” ilan ettiği PKK/PYD’yi yasallaştırmak, böylelikle hem Türkiye’de hem de Suriye’de aynı çizgide buluşturmak amaçlanıyor.

Saldırının hemen ardından, büyük kentlerde ve doğu-güneydoğuda bombalı saldırıyı kınama gündemiyle yaygın eylemler düzenleniyor. “IŞİD terörünü protesto” gündemiyle toplananlar, eylemleri örgütleyenlerce “PKK seviciliği” noktasına sürükleniyor.

Daha geniş çaplı eylemler ise yolda. Selahattin Demirtaş, hafta sonu İstanbul’da IŞİD’e karşı bir yürüyüş yapılacağını açıkladı. Demirtaş, “Bu yürüyüşe de IŞİD barbarlığına karşı, uluslararası yürüyüşe vicdanı olan herkesi davet ediyoruz. Barış bayraklarıyla İstanbul’da görkemli bir yürüyüşe davet ediyoruz” dedi. Terör örgütü PKK, terörü lanetleyecek(!) Amerikalıların Irak’ta izlediği politikanın bir benzeri devreye sokulmaya çalışılıyor.

4. TÜRKİYE’Yİ ‘ABD KOALİSYONU’NA KATMA

Türkiye’deki, PYD’nin Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Suriye ilçesi Tel Abyad’ı ele geçirmesinin ardından güçlenen, PYD eliyle inşa edilen “ABD koridoru”nu önleme kararlılığını bozmak amaçlanıyor.

IŞİD’in terör eylemlerinin arkasının geleceği tehdidinin yanısıra, PKK’nın artan eylemleriyle Türkiye, Suriye’deki ABD koalisyonunun tam güdümüne sokulmak isteniyor. Aynı zamanda devlet içinde Türkiye’yi ABD’nin dümen suyuna sokmaya çalışan güçlerin eli kuvvetlendiriliyor. Türkiye, geçen günlerde resmen açıklanan İncirlik mutabakatının genişletilmesi ve yeni dayatmaların kabulüne zorlanıyor.

5. İÇ SAVAŞ TEZGAHI

IŞİD’in Türkiye’deki terör eylemlerinin devam edeceği propagandasına paralel olarak PKK da eylemlerini artırıyor. PKK yöneticileri, “ABD koridoruna müdahale” hazırlıklarına karşı, silahlı eylemleri yoğunlaştırmıştı. Suruç bombasının ardından ise bu kez doğrudan silahlanma çağrısı yaptılar. Nitekim Suruç bombalamasını protesto görüntüsüyle İstanbul’da kalaşnikoflarla sokağa çıktılar.
HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Kendi güvenliğimizi almalıyız” derken KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık şunları söyledi: “Halklar, kültürler, inançlar, demokratik, sosyalist güçler bu katliamlara karşı durmak için kendi savunma sistemlerini geliştirmelidirler. Bu katliamcı güçlere karşı durarak, hesap sormalılar.

Artık bu hükümetten, bu devletten kendilerini korumalarını istememelidirler. Yaşanan olaylar ve ortaya çıkan gerçeklik halkımızın gecikmeden her alanda örgütlenmelerini tamamlayıp öz yönetimlerini kurma temelinde öz savunmalarını gerçekleştirmelerini zorunlu hale getirmiştir.”

http://www.aydinlikgazete.com/politika/ ... 74259.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron