Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Medyadaki Yunan aşkı Türkiye’yi vuruyor

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Medyadaki Yunan aşkı Türkiye’yi vuruyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Tem 2015, 18:04

Medyadaki Yunan aşkı Türkiye’yi vuruyor

"Bir Ege Adaları furyasıdır gidiyor. Koca koca sanatçılarımız, siyasetçilerimiz, yazarlarımız Ege Adalarında boy boy çekilmiş fotoğraflarını yayınlıyor. Kafamızı nereye çevirsek Yunan Adası. Televizyonlar, gazeteler Yunan adaları haberleriyle dolu. Yapılan haberlerde çoğunlukla, adalara neden gitmemiz gerektiği anlatılıyor."

22 Temmuz 2015 Çarşamba 16:19

Medyadaki Yunan aşkı Türkiye’yi vuruyor Yener Güneş
gunesyener@gmail.com


Bir Ege Adaları furyasıdır gidiyor. Koca koca sanatçılarımız, siyasetçilerimiz, yazarlarımız Ege Adalarında boy boy çekilmiş fotoğraflarını yayınlıyor. Kafamızı nereye çevirsek Yunan Adası. Televizyonlar, gazeteler Yunan adaları haberleriyle dolu. Yapılan haberlerde çoğunlukla, adalara neden gitmemiz gerektiği anlatılıyor.
Hal böyle olunca, Yunan arkadaşımızı aradık “Hadi iyisiniz. Türk medyası sizi allayıp pulluyor. Peki, Yunan basınında Türkiye ile ilgili olarak neler yazılıp, çiziliyor.” Arkadaşımızın yanıtı, kısa ve netti. “Yunan basınında Türkiye’ye ilişkin olumlu haber çıkmaz…”
Çanakkale Savaşı’nda Truva’nın intikamını alan atalarımız bugünleri görse, ne düşünürdü?

ATATÜRK NEDEN “EGE” YERİNE “AKDENİZ” DEDİ?

Atatürk, neden “Ege” değil de "Ordular ilk Hedefiniz Akdeniz’dir” diyor biliyor musunuz? 1803 yılında Türkiye’de basılan ilk Türk Atlası’nda bölgeye “Anadolu Denizi” denilmiştir. Lozan Antlaşmasının, Türkçeye çevrilerek, 24 Ağustos 1923’te TBMM’de onaylanan metninde “Ege yerine “Adalar Denizi” ifadesi yer alıyor.
Ege (Egeos) deyimi, Yunan Mitolojisi kaynaklıdır. Mustafa Kemal’in bu nedenle “Ege” ifadesini kabul etmediği, onun yerine “Akdeniz” deyimini kullandığı bilinir.
Atatürk’ün 26 Ağustos sabahında verdiği emir, Cumhuriyet Dönemi’nde “Ege Denizi”ne neden “Akdeniz” denildiğini de ortaya koyuyor.

ARTIK JOHNNY DEPP İLE KOMŞUYUZ

Ekonomik kriz nedeniyle can çekişen, Yunanistan’ın adalarını satılığa çıkardığı haberi medyada büyük yankı buldu. Duyumlarımıza göre, bazı zenginlerimiz Yunanistan’dan ada almak için “rezidans”larını satılığa çıkarmış. İşin şakası bir yana, Yunanistan, bir Türk’e tırnağını bile satmaz. Çünkü Yunanistan devlet politikaları Türkiye düşmanlığı üzerine kurulu...
Satılığa çıkarılan adalardan kaçı işgal altındaki toprağımız belli değil ama gençler “Yunan adası satın alacağım” esprileri ile Twitter’ı salladı.
“Satılık ada” haberlerinin mürekkebi bile kurumamışken, Yunanistan’dan ada satın alan ilk kişinin ABD’li oyuncu Johnny Depp olduğu öğrenildi. Depp, 54 dönümlük ıssız Strogilo isimli adaya 4.2 milyon Avro ödemiş. (Yaklaşık 12 milyar TL.)

Sonrasında öğrendik ki, meğer ilk adayı alan Depp değil; Brad Pitt - Angelina Jolie çifti imiş.
Haber Hürriyet’te yayınlandı. Yorgo Kırbaki’nin imzasını taşıyor. Haberde “İyon Denizi’nde Gea Sofia adlı ıssız bir ada” ifadesi yer aldı. Gea Sofia’nın kaç paraya satıldığını merak etmiyoruz, fiyatının ne olduğu fark eder mi?

REKLAMIN PARASINI YUNANİSTAN ÖDESİN

Hatırlanacaktır, HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü “Yunanistan'ın borcunu Türkiye ödesin” demişti. Meclis’ten önce medya harekete geçti. Yunanistan’ın ekonomik bunalımdan kurtulması için canla başla çalışıyor. Gazete sayfaları ve TV ekranı “Mutlaka görülmesi gereken Yunan Adaları” haberlerinden geçilmiyor. O adaların Yunanistan işgali altındaki Türk adaları olduğunu ise Ulusal Kanal ve Aydınlık’tan başka kimse yazmıyor, söylemiyor.

Siz Yunanistan basınında, Türkiye’yi öven bir haber gördünüz mü, duydunuz mu? Eh, madem öyle, Türk basını reklam parasını da Türk otelleri yerine Yunanistan’dan alsın.
Basının kampanyası işe yaradı. Türk otelcileri sinek avlarken, binlerce turist Yunan Adalarına akın etti. Ek seferler bile kondu. Yunan adaları Türklerle doldu taştı.

Yaz gelmiş, turizmde en büyük rakibin adalarını işgal eden Yunanistan. Ve sen boykot edeceğine, adamların tatil yerlerinin reklamını yapıyorsun. Türkler, Yunan adalarında yüzerken, Türkiye’de 30 otel iflas bayrağını çekmiş. Turizmciler zararın 5 milyar doları bulabileceğini açıklamış. 400 bin kişi işsiz kalacakmış. Kimin umurunda. Yabancılığı hayranlığı ve yandaşlığı hat safhada.

YUNANİSTAN SİLAHLANIYOR, “HÜMANİST SOLCU” NERDESİN?

Duyarsızlığın böylesine isyan etmemek elde değil. Hani, Yunanistan komşumuz, çok şirinler gerçekten, aynı bizim gibiler ama! Yani, adamlar bu borç batağının içinde bile, vatan toprağı olan, 152 adamızı işgal etmiş. PKK ve DHKP-C kamplarında terörist yetiştirip, ülkemize terör ihraç etmiş. Bizimkiler yine de Yunanistan’ın derdine düşmüş.
Aleksis Çipras, krizde bile “askeri harcamaları kısmayacağız” açıklaması yapınca bizim “hümanist solcu”lardan bir tepki bekledik. Tık yok.

10 milyon nüfusluk Yunanistan’ın askeri harcamalara ayırdığı para, Stockholm Uluslararası Barış Araştırma Enstitüsü rakamlarına göre, neredeyse Türkiye kadar. Avrupa ülkeleri arasında, silahlanma harcaması GSMH’ye göre en yüksek olan ülke Yunanistan. Bir Yunan F16’sının bir saat havada kalmasının maliyeti 20 bin TL.

Adamların en baba “solcu”ları bile “askeri harcamalar sabit kalacak” diyor, yemiyor, içmiyor silahlanmaya para harcıyor. Bizim Çipras hayranları dut yemiş bülbül gibi.
Yunanistan Savunma Bakanı, “NATO, Türkiye’yi izlemek için üs kursun” buyurdu. Aynı bakan üstüne bir de Kardak’a havadan çelenk attı. Bizim “Syrizasever solcu”larda yine tık yok.
Yunanistan Dışişleri Bakanı, “Türk askeri Kıbrıs’tan çekilsin” dedi. Bu kez “tık yok” diyemeyeceğiz. Bizim “HDPseverler” neredeyse alkışlıyordu.

DAHA FAZLA SESSİZ KALMA

Soruyoruz “Biz Yunanistan’ın topraklarını işgal etseydik, onlar Türkiye'ye tatil yapmaya gelir miydi?” Gerçi, HDP'ye oy vererek, teröristi Meclis’e sokanlar muhtemelen sokaklara dökülüp işgal edilen topraklarımızın Yunanlılara derhal iade edilmesi için seferberlik başlatırdı.

Neticede, Türk medyasında Yunan Adaları kampanyası hız kesmiyor. Ancak Yunanistan’ı manşet manşet veren gazeteler, işgal altındaki 152 adamıza tek satır yer vermiyor.
Türk Milleti bu duruma daha ne kadar sessiz kalacak?

http://www.aydinlikgazete.com/ozgurluk- ... 74294.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir