Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

TSK ABD'yi Mağlup Ediyor! - 2

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Re: TSK ABD'yi Mağlup Ediyor! - 2

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Kas 2014, 14:32

TSK'dan F-tipi örgüt açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, TSK'daki F-tipi örgüt yapılanması hakkındaki haberler konusunda açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı, TSK'daki F-tipi örgüt yapılanması hakkındaki haberler konusunda açıklama yaptı. Açıklamada, " Türk Silahlı Kuvvetleri; ulusal güvenliğimize yönelik her türlü tehlike ve tehdidi büyük bir dikkatle izlemektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri; hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü Türk Silahlı Kuvvetleri milli bir ordudur" denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Türk Silahlı Kuvvetleri; ulusal güvenliğimize yönelik her türlü tehlike ve tehdidi büyük bir dikkatle izlemektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri; hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü Türk Silahlı Kuvvetleri milli bir ordudur. Diğer taraftan; devletimizin resmî yapısı dışında ister etnik yapıyı, ister dinimizi istismar eden kişi ve odaklarla etkin mücadele sürdüren en ciddi kuruluşun Türk Silahlı Kuvvetleri olduğu unutulmamalıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki paralel yapılanmayla ilgili söylem ve iddialara yönelik olarak, ilk günden itibaren kapsamlı olarak, hem idari hem de adli inceleme başlatılmış, elde edilen tüm bilgiler en ince detayına kadar değerlendirilmiş, iddia sahiplerinin bilgisine başvurulmuş ve konu üzerindeki çalışmalar yoğunlaştırılmıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplinsizliğe ve itaatsizliğe müsamaha ve hoşgörü ile bakılmamaktadır. Bu bağlamda, haklarında yasal yeterli delil ve kanaat oluştuğu takdirde, o kişilerin Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişikleri derhal kesilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı mensuplarına yönelik olarak yıllardır devam eden ve bugün 'KUMPAS' yapıldığı söylenen davalar da dikkate alınarak ileride aynı durumla karşılaşmamak için iddiaların daha titiz bir şekilde, kurum içerisinde her hangi bir yara açmadan adil, vicdani ve hakkaniyet esaslarına göre sonuçlanması için gayret sarf edilmektedir."
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: TSK ABD'yi Mağlup Ediyor! - 2

Mesajgönderen TurkmenCopur » 24 Kas 2014, 03:40

"ABD'yle olmaz!"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, açılım sürecinde 3'üncü göz taleplerine ilişkin konuştu. Erdoğan, “Bu işi Amerika'yla çözemeyiz. Artık Kürt'üyle, Türk'üyle kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz.” dedi. Oslo'da 3'üncü Göz olarak İngilizlerin rol aldığını belirten Erdoğan sürecin başarısız olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kürt sorununun Amerika'yla çözülemeyeceğini ifade etti.

Ekvador Ginesi dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılıma ilişkin çarpıcı mesajlar verdi. Amerika'nın 3. göz olarak açılıma dahil olmasıyla ilgili tavrını ortaya koydu.

"Burada bu işi bu vatanın kendi evlatları kendi arasında çözmeli. Kürt'ü, Türk'ü, Laz'ı, Çerkez'i biz bu sorunu kendi aramızda çözeriz. Amerika'yla çözemeyiz. Yıllarca Kandil'e bir İngiliz gitmiştir. O da bir üçüncü göz gibi oynuyordu. Hiçbir şey yapmadığı gibi tam aksine bu süreci ağırlaştırmıştır. Artık Kürt'üyle, Türk'üyle kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz"

Açılım sürecinde hükümetin muhatap aldığı tarafların yaklaşımını eleştiren Erdoğan PKK için “Silahsızlanma çağrısı” yaptı.

"Benim dönemimden itibaren iktidar hep el uzattı ama maalesef aynı şekilde tokalaşacak eli göremedik. Sıkılı yumruk gördük. Bütün seçimlerde özellikle Güneydoğu'da sıkıntılar yaşadık. Temenni ederiz ki bu artık ortadan kalkar. Silahsızlanma olayı gerçekleşir"

Erdoğan, Fethullah Gülen'le ilgili Türkiye'ye iade konusunun devam eden soruşturmaya bağlı olduğunu belirtti. PYD'yi kullanıyor dediği üst aklın aynı zamanda F tipini de kullandığını vurguladı.

Erdoğan gazetecilere 2015 sonrasında Bakanlar Kurulu'na başkanlık edeceğinin sinyallerini de verdi. “Anayasa'da zaten var. Kullanmamak olmaz” diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: TSK ABD'yi Mağlup Ediyor! - 2

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Oca 2015, 00:35

dead to murderer US soldiers that killed 2 million innocent people in Iraq and Afghanistan just within the last 13 years! one day the bag will put on the heads of every Rothschild and English senator that is behind all the genocide that the US has done!
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: TSK ABD'yi Mağlup Ediyor! - 2

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Haz 2015, 21:53

ABD özel kuvvetleri Delta Force PYD’yi eğitiyor

Ceyhun Bozkurt

01 Ekim 2014 Çarşamba 04:08

ABD’nin özel kuvveti Delta Force timlerinin, Suriye’nin kuzeyine sızarak PKK’nın Suriye kolu PYD militanlarına siyasi ve askeri eğitim verdikleri ortaya çıktı


ABD’nin Özel Kuvvetlerinin en seçkin birliği olan ve işgal planlarının yapıldığı bölgelere ilk sızan birliklerinden Delta Force timlerinin PYD militanlarını eğittiği ortaya çıktı. Yaklaşık 3 aydır süren askeri ve siyasi eğitimin Türk güvenlik birimlerince de tespit edildiği öğrenildi.

Aydınlık’ın ulaştığı bilgilere göre, 3 yıldır Suriye’deki silahlı gruplara eğitim verdiği konuşulan Delta Force timleri, IŞİD’in saldırılarının yoğunlaştığı Haziran ayında yeniden Suriye bölgesine giriş yaptı ve PYD ile temasa geçti. İstihbarat birimlerinin de tespit ettiği faaliyete göre, Amerikan timleri, PKK’nın üst düzey yöneticileriyle görüşmeler yaptıktan sonra bölgedeki PYD’nin silahlı ve siyasi unsurlarına eğitim vermeye başladı. Eğitimin siyasi ve askeri boyutta olduğu öğrenildi.

Reuters ajansı, Delta Force timlerinin, 4 Temmuz 2014’te yine Suriye’nin Rakka kenti yakınlarında IŞİD’e karşı bir operasyon düzenlediğini haberleştirmişti. Bölgede, çok sayıda Amerikan, İsrail ve İngiliz gayri nizami harp unsurları olduğu belirtiliyor.

IRAK İŞGALİ ÖNCESİNDE PKK’YI EĞİTMİŞLERDİ

Delta Force timlerinin, PKK’yla ilişkileri yeni değil. ABD’nin Irak’ı işgali öncesinde de PKK’yı eğitmişti. Aydınlık Dergisi, 14 Ekim 2001 tarihindeki kapak haberinde, Moskova’da görevli bir Rus diplomatın bilgilerini aktarmıştı. Diplomat şunları söylemişti:

“ABD’nin Kuzey Irak’a yerleştirdiği özel eğitimli askeri gücü şu ana kadar 2 bine ulaştı. Guam adasına taşınanlardan bölgeye yeniden sokulanlar dahil. ABD son dönemde Kuzey Irak’a çok sayıda Delta Force komandosu kaydırdı. Bunlar burada çeşitli eylemler yapıyorlar. Hatta PKK’yı eğitiyorlar. Amerika, Türkiye’yi terör koalisyonuna katmak istiyor. Türkiye’de ordunun buna kanacağını düşünmüyoruz. ABD’nin 2 bin özel savaş eğitimli askerinin Kuzey Irak’ta olduğu bilgisini biz Türkiye’ye daha önce verdik. Türk yetkililere verilen bilgi Türk-Rus anti-terör anlaşması uyarınca yapıldı.”

Ceyhun Bozkurt

http://www.aydinlikgazete.com/mansetler ... 52926.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: TSK ABD'yi Mağlup Ediyor! - 2

Mesajgönderen TurkmenCopur » 27 Haz 2015, 00:28

The US should Stop the Using + Aiding + Training of the PKK Terrorist Organization

The following article was written at 01 October 2014. If the US is serious about their Anti Terror speech, they first of all, SHOULD STOP THE USING, AIDING AND TRAINING OF SEVERAL TERRORIST ORGANIZATIONS LIKE THE PKK.

The US should stop with the false propaganda in which they want to proof that they are against terror, in fact the US is the main source of the majority of all international terrorist and illegal organizations. Did anyone of you know that Osama bin Laden was a CIA agent. Please have a look at the following picture in which Osama bin Laden is trained by CIA agent Zbigniew Brzezinski. How could the El Kaide and the sub group called ISIS be against the US, if they are created and controlled by the US? If the US is the source of dozens of terrorist organizations, then why does the United Nations not put an EMBARGO ON THE US?

Resim

The US Special Forces unit Delta Force is Training the PYD/YPG Terrorists

Ceyhun Bozkurt

01 October 2014 Wednesday 04:08


It turned out that the Delta Force squads of the US Special Forces, secretly infiltrated the North of Syria, and gave political and military education to the PYD/YPG terrorist militants of the Syrian Part of PKK.

It turned out that the Delta Force, which is the most elite unit of the US Special Forces, which performs the first operations of the invasion plans at the regions like Iraq, educated the PYD/YPG terrorist militants.

Turkish security units spotted/deciphered this political and military education approximately 3 months ago.

According to information reaching the Aydınlık newspaper, it is told that the Delta Force squads trained/educated armed terrorist groups in Syria for the last 3 years. When the attacks of ISIS increased in the month June, the Delta Force squads again entered the Syrian region and contacted the PYD/YPG. According to the activities identified by the intelligence units, After the talks with the senior executives of the PKK, the US squads started educating/training the armed and political elements of the PYD/YPG in the region. It was learned that the contents of the education had political and military dimensions.

The Reuters agency, made a news writing, that the Delta Force squads performed an operation on ISIS near the town of Raqqa in Syria at 4 july 2014. It is mentioned that at the region, there are many US, Israel and English irregular warfare elements.

THE DELTA FORCES TRAINED EDUCATED THE PKK BEFORE THE RE-INVASION OF IRAQ

The relationships between the Delta Force squads and the PKK is not a new event. Prior to the US invasion of Iraq, they trained/educated the PKK. The Aydınlık Magazine of 14 october 2001, made a news writing the information given by a Russian diplomat who worked at Moscow.

The diplomat told these facts:

"The number of specially trained military force that were placed in North Iraq by the US, reached 2.000 until now. Including those were placed in the region whom earlier moved to the island of Guam. Recently, the US slid a great number of Delta Force commando's to North Iraq. They're here for a variety of actions. In fact, they are training the PKK. The US wants to add Türkiye to the terror coalition. We do not think the Türk Armed Forces will be deceived to this attempt. We earlier gave the information to Türkiye, about the existance of 2.000 US soldiers in Northern Iraq, whom were specially trained for war. The information was provided to the Turkish authorities, according to the Turkish-Russian anti-terror agreement.
"

Ceyhun Bozkurt

http://www.aydinlikgazete.com/mansetler ... 52926.html
viewtopic.php?f=48&t=12190&p=15526#p15526
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: TSK ABD'yi Mağlup Ediyor! - 2

Mesajgönderen TurkmenCopur » 01 Tem 2015, 23:00

Sınırımızda 3 bin MOSSAD ajanı!

Türk İstihbarat birimleri 3 bin MOSSAD ajanının Türkiye- Suriye sınırında faaliyet yürüttüğünü tespit etti. Devletin zirvesine sunulan raporda, İsrail istihbaratının çoğunluğu Kürtlerden oluşan 3 bin ajanını iki yıl önce, Amerikan'ın Kürt Koridoru oluşturmaya çalıştığı bölgeye, Suriye'nin kuzeyine gönderdiği tespit edildi.

01 Temmuz 2015 Çarşamba 18:09

Türk İstihbarat birimleri 3 bin MOSSAD ajanının Türkiye- Suriye sınırında faaliyet yürüttüğünü tespit etti. Devletin zirvesine sunulan raporda, İsrail istihbaratının çoğunluğu Kürtlerden oluşan 3 bin ajanını iki yıl önce, Amerikan'ın Kürt Koridoru oluşturmaya çalıştığı bölgeye, Suriye'nin kuzeyine gönderdiği tespit edildi.

MİT, Türkiye ve Suriye sınırına faaliyet yürüten 3 bin MOSSAD ajanı tespit etti. Milli Güvenlik Kurulu'na sunulan MİT raporunda 3 bin MOSSAD ajanın iki yıl önce sınıra yerleştirildiğine ilişkin bilgiler yer aldı.

Akit gazetesinin haberine göre İsrail İstihbaratı MOSSAD'ın yetiştirdiği ajanlar Amerikan'ın Kürt Koridoru yapmaya çalıştığı bölgede faailiyet yürütüyor.

Raporun ayrıntılarında, İsrail'in çoğunluğu bölge Kürtlerinden oluşan 3 bin kişiyi eğiterek ajan-komandolar yetiştirdiği bilgisi yer alıyor.

Ajanların her biri bölgede konuşulan tüm dilleri gibi biliniyor, lehçeleri aksansız kullanabiliyor. Bu yönleri ile İsrail'in eğittiği ajanlar kısa sürede PYD ve IŞİD başta olmak üzere bölgede savaşan tüm unsurların içine sızdığı da MGK'ya sunulan bilgiler arasında.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/si ... 65641.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: TSK ABD'yi Mağlup Ediyor! - 2

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Tem 2015, 05:55

ABD-PKK işbirliği Kameralarda

PKK’nın ABD bombardımanı eşliğinde ele geçirdiği Tel Abyad’da ABD uçaklarıyla PKK/PYD militanları arasındaki yakın işbirliği dikkat çekmişti.

05 Temmuz 2015 Pazar 15:24
05 July 2015, Sunday, 15:24

Resim

PKK’nın ABD bombardımanı eşliğinde ele geçirdiği Tel Abyad’da ABD uçaklarıyla PKK/PYD militanları arasındaki yakın işbirliği dikkat çekmişti. PKK’lı teröristler tarafından çekilen 13 Haziran tarihli görüntüler, ABD bombardıman uçaklarıyla PKK’lı teröristler arasındaki yakın teması açık bir şekilde ortaya koydu. Tel Abyad yakınlarında çekilen görüntülerde, PKK’lı militanlar önce IŞİD mevzilerinin tam karşısındaki tepeye konuşlanıyor. Tam bu sırada ABD uçakları PKK’lıların önünde yer alan IŞİD mevzilerini bombalıyor. ABD ve PKK’lılar arasındaki irtibat o kadar yakın ki, uçakların bombalaması sırasında PKK’lılar en küçük şüphe duymadan bombalanan sahanın hemen yakında hazır bekliyor ve kayda devam ediyor.

Bombalamanın ardından PKK’lılar hemen imha edilen IŞİD mevzisine yöneliyor. Mevzi etrafında IŞİD militanı kalıp kalmadığını kontrol ediyor. Böylece ABD bombardımanıyla PKK Tel Abyad’a doğru kritik tepelerden birini ele geçirmiş oluyor.

Evidence for the the US-PKK cooperation is recorded within the following Video Recordings

Accompanied by the US bombing, while the PKK seized the Tel Abyad region, the close cooperation between the US military airplane and the PKK/PYD terrorist militants drew attention.
The displays that were taken on 13 june by the PKK terrorists, showed clearly the close contact between the US bombing and the PKK terrorists.

At the images captured near Tel Abyad, the PKK terrorist militants firstly positioned directly across from the hill from the ISIS position. Just at this moment, the US airplanes are bombing the ISIS positions which are in front of the PKK terrorists.

The liaison between the US soldiers and the PKK terrorists is so close, that during the bombing of the military US plaines, without the slightest doubt the PKK terrorists are ready and waiting right nearby the bombed area and are continuing the recordings.

After the bombing the PKK terrorists are immediately heading for the ISIS positions that were destroyed. Around the positions, they are checking if there are ISIS terrorist militants left. Thereby, with the US bombing, the PKK seized one of the critical hills towards Tel Abyad.

Resim

Tepeye yaklaştılar
They approached the hill

Resim

Mevzilendiler
They deployed

Resim

IŞİD’i işaretlediler
They spotted ISIS

Resim

ABD böyle bombaladı
The US bombed in this way

Resim

PKK’lılar bombalanan alanı kontrol altına alıyor
The PKK terrorists are taking control of the bombed area

http://www.aydinlikgazete.com/turkiye/a ... 73281.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Önceki

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir