Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

CHP İÇİNDE CASUSLUK FAALİYETLERİ

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

CHP İÇİNDE CASUSLUK FAALİYETLERİ

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Ağu 2014, 19:11

MUHARREM İNCE'Yİ VEYA EMİNE ÜLKER TARHAN'A OY VERMENİZİ GEREKTİREN SEBEPLER

Buradan tüm CHP seçmenine sesleniyorum:

CIA, GEORGE SOROS VE KILIÇDAROĞLU

"Kemal Kılıçdaroğlu bir GÖREVLİDİR, AJAN PROVOKATÖRDÜR. KEMAL KILIÇDAROĞLU, TAYYİP ERDOĞAN VE FETHULLAH GÜLEN'LERİN EMİR ALDIĞI YERDEN EMİR ALMAKTADIR. Yani Kılıçdaroğlu, emirlerini düşman devlet olan ABD istihbarat örgütü'nün zengin adamlarından George Soros'tan almaktadır! Kılıçdaroğlu, nasıl olurda George Soros denilen CIA ajanının vakfı olan TESEV vakfının kurucu üyesi olabiliyor ve halen bu vakıftan ısrarla ve memnuniyetle ayrılmıyor? Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Kılıçdaroğlu'na fısıldayanlar bunlardır! Tayyip Erdoğan'da Fethullah Gülen'de bu aynı düşman CIA istihbaratının elemanlarıdır.

KILIÇDAROĞLU VE ALTI OK DÜŞMANLIĞI

Birkaç gün önce Kılıçdaroğlu Altı Ok'u değiştireceğiz diyor, neden? AKP'liler önümüzdeki kurultay için Kılıçdaroğlu'nu destekliyor, neden acaba? Ve neden kimse bunu görmek istemiyor?

KILIÇDAROĞLU, BAHÇELİ, FETHULLAH GÜLEN VE AKP'NİN KORUYUCU GÖLGESİ OLAN BAŞARISIZ MUHALEFET

Yani bir şeyi tespit edelim: Kılıçdaroğlu ve onun etrafındaki CIA ajanı vatan haini işbirlikçi ekibin amacı CHP'yi hiçbir şekilde AKP'yi yıkamayacak hale getirmektir. Tamam, Tayyip Erdoğan ve Fethullah arasındaki savaşta bazı Fethullahçıların tutuklanması güzel birşey, devamı da gelmesi gerekir, ama çoğumuzun göremediği gerçek, Tayyip-Fethullah kavgasında ABD'nin sinsi bir şekilde Fethullahçı kadroları CHP'nin ta kalbinin içine yerleştirmesidir! Eh ne olmuş diyeceksiniz, isterse milyon tane Fethullahçı CHP ve MHP üst yönetimine girsin, diyeceksiniz bazılarınız! Ben size ne olduğunu söyleyim, CHP-MHP-Feto işbirliği projesiyle ABD istihbaratı Türk muhalefetinin hiçbir şekilde Tayyibi deviremiyecek düzeye gelmesini sağladı. İhsanoğlu'nun aday gösterilmeside bunun bizzat kanıtıdır!

Mahmut Tanal nasıl olurda vatana ihanet eden Fethullahçı polislerin tutuklandığı zaman buna isyan edip Fethullahçı polislerin avukatlığını yapabiliyor açık açık?

CIA, FAİK TUNAY, SEZGİN TANRIKULU, CASUSLUK, ATATÜRK'ÜN PARTİSİNDE SAİDİ NURSİ VE PKK HAYRANLIĞI VE ATATÜRK DÜŞMANLIĞI

CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay denilen yüzsüz şerefsizin geçen Mehmet Faraç'la tartışmasını izleyenler, CHP içindeki Fetocu Soroscuların AKP'li CIA elemanı milletvekili ve gazetecilerle "AYNI ŞEKİLDE" konuştuklarını görmüşlerdir sanırım. Adamlar, eğitim ve taktikleri aynı CIA, Soros kadrolarından alıyorlar. Binnaz Toprak denilen fahişenin "CHP'den Atatürkçü'lük ilkesinin çıkması lazım" diyen açıklamaları ne çabuk unutuldu?? Sezgin Tanrıkulu denilen şerefsizin Wikileaks belgelerinde TR705 kod adıyla CIA ajanı olarak anılması nasıl CHP üst yönetimi için parti disiplinine aykırı olmaz ve asla cezalandırılmaz? Sezgin Tanrıkulu gibi öcalan'ın yıllarca avukatlığını yapmış bir vatan haininin Atatürk'ün partisinde ne işi var? Faik Tunay denilen deyyüze nasıl ve kim Saidi Nursi'yi CHP içinde övme hakkı verebiliyor?

Kılıçdaroğlu ne hakla "Partiyi, Rakı masasında Türkiye'yi kurtaranlardan temizleyeceğim" diyerek ATATÜRK'E açık açık hakaret edebiliyor? Kılıçdaroğlu'nun "İki Ayyaş" diyen şerefsiz, namussuz Tayyip'ten ne farkı var?

CIA, FETHULLAH GÜLEN, SARIGÜL, TEKİN, CASUSLUK, ANAYASA VE TÜRK DÜŞMANLIĞI, KILIÇDAROĞLU VE İHSANOĞLU İHANETİ

Mustafa Sarıgül ve Gürsel Tekin ne hakla, kimden güç alarak açık açık Fethullah'ın ajanlığını yapabiliyorlar? Kılıçdaroğlu ne hakla, kimden güç alarak açık açık yıllarca Anayasa değişmesi lazım, özerklik olması lazım(yani bölünmemiz lazım), anayasa'dan Türk'lük maddesi çıkması lazım diyebiliyor? Kılıçdaroğlu genel başkan olduğu andan itibaren, Türk Milleti'nin istediği milli güçbirliğini neden hiçbir zaman MHP ile birleşerek yapmayıpta İhsanoğlu gibi Atatürk'e idam fermanı verenin oğlu olan ve kahramanı babası olan bir adamı aday gösteriyor? Yoksa bu şekilde olası gerçek bir birliğin kökten engellenmesini mi amaçlıyordu? Tayyip hain şerefsizine diktatör deyipte nasıl Türk Milletine "tıpış tıpış" oy vereceksiniz diyor, kim ona bu gücü bu garantiyi veriyor, ABD'mi yoksa, ve CHP tabanını AKP tabanı gibi yobaz ve cahilmi zannediyor yoksa?

CHP'DE ATATÜRK DÜŞMANLIĞI VE DERSİM İSMİNE DUYULAN SEVDA, TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNE/ULUSALCILIĞINA YÖNELİK KASITLI DÜŞMANLIK

Tunceli'ye kim hangi amaçla, hemde Atatürk'ün CHP'sinde Dersim olsun diyebiliyor? Kılıçdaroğlu, Hüseyin Aygün ve Kamer Genç bu Dersim İhanetini nasıl gerçekleştirebiliyorlar? CHP'nin PARTİ PROGRAMI olan Altı Ok'un bir parçası olan ve Büyük Atamız Atatürk'ün kişiliğinin en önemli bölümü olan Türk Milliyetçiliğini/Ulusalcılığını öcü gibi göstermeye sorosçu CHP üst yönetiminin hakkı varmıdır, yoktur tabiki!! Rıza Türmen denilen işbirlikçi namussuz herif nasıl olurda Atatürk'ün CHP'sinde ''Hem Ulusalcı, hem Solcu olunmaz''? Rıza Türmen neden öcalan'ın avukatlığını yapmış faşist Türk düşmanı PKK sempatizanı Sezgin Tanrıkulu'dan rahatsız olmuyorda, Atatürk gibi Türk Milliyetçisi olanlarda rahatsız oluyor? Günümüzde Sağcılık Solculuk kaldı mı, kalmadı tabi ki, günümüzde Atatürkçü ve CIA'ci diye iki ayırım yapmak gerekir? Ve size şunu net olarak söyleyim: "Hem Sosyalizm felsefesine sempati duyabiliriz, hemde Türk Milliyetçisi/Ulusalcısı olmaktan ve ASİL TÜRK MİLLETİ'NİN EVLADI olmaktan gurur duyabiliriz, hemde Türk kökenli olmayan bütün insanlarımızı bizden biri olarak son 1000 senedir olduğu kardeşimiz olarak saymaktan da gurur duyabiliriz". Bütün bunlar YÜCE ATATÜRK tarafından Altı Ok'un tüm oklarında detaylı birşekilde analiz edilip formüle edilmiştir, Atatürk'ün herşeyin insani formülü bulmuş ve yazmış parti programına, Rıza Türmen gibi adamlar Atatürk'ün tırnağının en küçük molekülü bile olamazlar!

HALK TV İHANETİ, YANDAŞ MUHALEFET, VE ANA MUHALEFET SEÇMENİNİ AKP'Lİ TABAN GİBİ YOBAZLAŞTIRMA PROJESİ

Halk TV denilen kanala ne demek lazım? 1-2 sene boyunca düzgün yayın yapıp, Atatürkçü insanların güvenini ve reytingini alıp belirli bir seviyeye geldikten sonra, birdenbire Atatürk'e, Atatürkçü'lüğe, Türk Milliyetçilerine/Ulusalcılılarına ve İşçi Partisine küfür eder hale geldiler. Hakan Aygün denilen Fethullahçı ikiyüzlü pisliğin ne mal olduğu son birkaç aydır ortaya açıkça çıkmıştır. Bu adam, Sabahattin Önkibar'ında dediği gibi Fethullah'ın gazetesi olan Birgün'ün halen yazarıdır, ve gazetenin arşivindeki eski yazılarına baktığınızda Tayyibi ve Fetoyu övdüğünü, Ergenekon davasında yapılan zulümleri övdüğünü-desteklediğini göreceksiniz. 1-2 sene önce bir Halk TV yayınında Hakan Aygün denilen ajan provokatörün "BEN ULUSALCI MULUSALCI DEĞİLİM" şeklinde Türk Milliyetçiliğini/Ulusalcılığını hafife alan küçümseyen açıklamasını dinlemiştim. Şimdi, 1-2 hafta önceydi galiba, bu yüzsüz adam, "bizde Ulusalcıyız" diyor!

SİNAN MEYDAN, YAŞAR NURİ ÖZTÜRK VE HULKİ CEVİZOĞLU'NUN HALK TV'DEN KOVULMALARI

Ekonomi programını yapan birbaşka birbaşka Halk TV'li deyyüz Doğu Perinçek'le yaptığı programda Ermeni Soykırım'ı yapılmıştır diyordu açıkça! Şimdi de gelmişler, CHP içinde namusunu şerefini çiğnetmeyen onurlu CHP milletvekillerine karşı yıpratma kampanyası yürütüp birşeyleri başaracaklarını zannediyorlar!! Siz CHP seçmenini AKP seçmeni gibi yobaz ve cahilmi sanıyorsunuz? Bunun böyle olmadığı Cumhurbaşkanlığı seçiminde açıkça ortaya çıktı, YÜZDE OTUZA yaklaşan bir kesim sandıklara gitmedi!! Hulki Cevizoğlu ve Nihat Genç'in Halk TV ve Sokak TV'den kovulmasına peki ne diyeceğiz??? Sinan Meydan ve Yaşar Nuri Öztürk'ün canlı yayında sözlerinin sansürlenip görüntünün yokedilmesine ne diyeceğiz? Uzun lafın kısası, HALK TV'yi izlemeyin ve izlersenizde onların Sorosçu Fetocu amaçlarına alet olmayın, manipüle edilmeyin!!!
SON OLARAK, EN ÖNEMLİSİ, CHP'DE YAPILACAK BU KURULTAY ÇOK KRİTİK BİR OLAY'DIR. HERKEZİN MUHARREM İNCE VEYA EĞER ÇIKARSA İKİNCİ BİR NAMUSLU ADAYA OY VERMESİ GEREKİYOR.

ÖNÜMÜZDEKİ KURULTAYDA TARİHİ FIRSAT:

Kılıçdaroğlu ve etrafındaki Sorosçuları bu kurultay'da eğer CHP'den temizleyemezsek, CHP'nin bu yönetimi, Türkiye'yi asla cumhuriyet tarihinin en büyük vatan haini olan ABD elemanı Tayyip ve AKP iktidarından kurtaramıyacaktır! Ve zaten Sorosçu CHP'lilerin tek amacı da Tayyip ve AKP'nin sürekli iktidarda kalmasını sağlamaktır.

EĞER TURKTORESI.COM OLARAK YILLARDIR DİLE GETİRDİĞİMİZ ABD'Cİ AKP'DEN KURTULMA FORMÜLÜ OLAN "CHP-MHP-İŞÇİ PARTİSİ" TÜRK MİLLİ GÜÇBİRLİĞİ'NİN GERÇEKTEN KURULMASINI İSTİYORSAK, CHP ÜST YÖNETİMİNDEKİ FETHULLAHÇI, SOROSÇU VE PKK'LILARIN TEMİZLENMESİ GEREKİYOR. BU ÖNÜMÜZDEKİ KURULTAYDA BUNUN İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT:

"ATATÜRKÇÜ'YÜM, ATATÜRK BENİM ATAMDIR, TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM/ULUSALCISIYIM, MİLLETVEKİLİ MAAŞI BENİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL NAMUSUM, ŞEREFİM VE TÜRKİYE'NİN TAM BAĞIMSIZ BÜTÜNLÜĞÜ DAHA ÖNEMLİDİR DİYEN HER CHP'LİYİ, MUHARREM İNCE'YE(YADA EĞER ADAY OLURSA EMİNE ÜLKER TARHAN'A) OY VERMEYE DAVET EDİYORUM"
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Re: CHP İÇİNDE CASUSLUK FAALİYETLERİ

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Tem 2015, 15:30

İzmir CHP’de "Kobani" depremi

CHP İzmir Gençlik Kolları’nın Ayn El Arap için başlattığı kampanya tartışmalara yol açtı. Mustafa Evsen’in açıklamaları CHP İl Yönetimi içinde istifalara neden oldu

25 Temmuz 2015 Cumartesi 12:38

CHP İzmir Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Evsen dün bir açıklama yaparak “Barış için atılan hiçbir adım yarım kalmayacak” sloganı ile Ayn El Arap için çocuk oyuncakları toplayacaklarını duyurdu. Açıklama İzmir CHP içinde fırtınalara neden oldu. CHP il yönetim kurulu bu durumu eleştirerek çağrıya uymayacaklarını belirtti. İtirazlar bir sonuç getirmeyince, CHP İzmir İl Başkan yardımcısı Mustafa Şeşoğlu, İl Sekreteri Melih Tıraş görevlerinden istifa etti. Metin Altıok’un kızı, CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı ise gençleri desteklediğini açıkladı.

Vatan Partisi İzmir Öncü Gençlik Başkanı Birkan Burkan, CHP İzmir gençlik başkanının tavrını “CHP’nin tarihine ve tabanına ihanet” diye niteledi.

Aydınlık’a konuşan Burkan, “Arkadaşları uyarıyoruz. Terörü İzmir’e davet ediyorsunuz farkına varın. Terör örgütlerinin yapamadığı işi CHP’li gençler yapmış oluyor. Ancak CHP’nin birikimi, Türk gençliğinin birikimi bu değildir, etkilemez. Biz Kurtuluş Savaşı gibi haklı bir anti-emperyalist savaştan bugüne geldik. Kobani gibi emperyalist savaşın barış görüntüleri de yalan. Çünkü onlar haklı bir mücadele içinde değiller.” dedi.

Hayati Özcan / İzmir
Aydınlık

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/iz ... 69075.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 27 Tem 2015, 13:01

Onurlu İhsan Özkes'ten Y-CHP'den Onurlu Bir İstifa

CHP'den istifa eden İhsan Özkes konuştu

CHP’den istifa eden eski müftü İhsan Özkes ilginç açıklamalarda bulundu.

27 Temmuz 2015 Pazartesi 12:49

Özkes, Habertürk’ten Palçiçek İlter’e yaptığı açıklamalarda CHP’de neler yaşadığını anlattı. Özkes, “Eski solcu kafasıyla mücadele ettim. O solculara solculuğu ben daha iyi anlatırım, orası ayrı... Ama bu kafayla olmaz” ifadelerini kullandı.

İşte Özkes’in açıklamalarından satır başları:

CHP’ye girişimi, vekilliğimi kime borçluyum biliyor musunuz? Önce Allah’a, sonra rahmetli Türkan Saylan’a... Saylan ile görüşmelerimiz olmuştu, kimsenin bilmediği dini bağlarını anlatmıştı. Kendini yalnız hissettiğinde Yasin-i Şerif’e sığındığını anlatmıştı. Kendisi vasiyet etmiş benim cenaze namazını kıldırmamı. Vasiyeti bilmeden kıldırdım aslında. Eğer o namazı kıldırmasaydım CHP beni almayacaktı. Hatta cenazede Baykal’a “Beni hatırladınız mı?” diye sormuştum. Kamuoyunda tanınmış olmak CHP cephesinde işe yaradı, Kılıçdaroğlu ile el sıkıştık. Önce PM’ye girdim, sonra vekil oldum.

-Baykal sizi partisinin “dine mesafeli” algısından kurtarmak için istemişti zamanında, peki o algı değişti mi?
Hayır. CHP, üzerindeki “Din ile sorunlu” algısından çıkamadı, kurtulması da mümkün değil.

-Neden kurtulamaz?
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan ayrıldıktan sonra Lütfü Doğan 1977’de Malatya’dan milletvekili seçildi ve Diyanet’ten Sorumlu Devlet Bakanı oldu. Kayseri’den eski müftülerden Gani Aşık da var, vekil olan. 2002’ye kadar bir din adamı yok. Yaşar Nuri Öztürk girdi, 2 yıl sonra ayrıldı. 2010’da ben PM’ye girdim, 2011’de vekil oldum ve şimdi de istifa ettim.

-Ne demek istiyorsunuz?
Net söyleyeyim. CHP’de bir vitrin malzemesi ve bir mevsimlik işçi muamelesi gördük hepimiz. Günü kurtarmak için yapılan hamleler. Bu durum uzun soluklu olmaz, olmuyor zaten. Niye olmaz? Olsaydı ben olurdum zaten. Benim kadar kucaklayan, mücadele eden, uğraşan, taşın altına elini koyan, tahammül sınırlarını aşan konulara bile sabreden yoktur. Ben CHP’lilerle toplantılarda “Kutlu doğum mesajı atmakla olmaz” bu diye bağıran eski solcu kafasıyla mücadele ettim. O solculara solculuğu ben daha iyi anlatırım, orası ayrı... Ama bu kafayla olmaz.

-Ne hissediyorsunuz şu an?
Sabır ve metanet tükenince verdim istifa kararını. Ani ve öfkeyle alınmış bir karar değil. Bu işin bu şekilde biteceğine rüyamda görsem inanmazdım. Çok üzgünüm. Fevkalade zor bir ayrılış oldu ama mecburdum. Tırnaklarımla kazdım, Anadolu’yu gezdim.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Ağu 2015, 14:24

CHP-HDP aynı ses: TSK’ya karşı tek ses oldular

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üstü kapalı bir şekilde PKK’ya yapılan operasyonları eleştirerek, “Güvenlik önlemleriyle çözüm bulmaya çalışıyorlar. Bunun bedeli 90’lara göre daha ağır olacak” dedi.

02 Ağustos 2015 Pazar 12:32

İstihbarat Servisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üstü kapalı bir şekilde PKK’ya yapılan operasyonları eleştirerek, “Güvenlik önlemleriyle çözüm bulmaya çalışıyorlar. Bunun bedeli 90’lara göre daha ağır olacak” dedi. Hürriyet yazarı Vahap Munyar’a güncel gelişmeleri değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu, dolaylı bir şekilde TSK’nın PKK kamplarına yaptığı operasyonları eleştirdi.
HDP’nin çok sık kullandığı 90’lar örneğini veren Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Biz, çözümün adresinin parlamento olması gerektiğini ve toplumsal uzlaşmayla olabileceğini ifade ettik. ‘Salt güvenlik önlemleriyle bu sorun çözülemez’ dedik. Bugün yeniden güvenlik önlemleriyle çözüm bulunmaya çalışılıyor. Bunun bedeli 90’lara göre daha ağır olacak. Bu bedeli de üzülerek söylüyorum, ülkenin yoksul, orta gelirli insanları çekecek. Yoksul çocuklar birbirlerini öldürecekler.”

DEMİRTAŞ AYNI DİLİ KULLANDI

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da, Kılıçdaroğlu’na benzer açıklamalar yaptı. Ölenlerin yoksul halkın evlatları olduğunu söyleyen Demirtaş “Dolayısıyla bizler yoksul halkın temsiliyetini, vekaletini almış bir parti olarak, Türkiye’nin emekçilerinin, fukaralarının partisi olarak, Türkiye’nin halklarına bu savaşı doğru anlatacağız. Bu savaş bizim savaşımız değil. Saray için evlatlarımızın öldürülmesine göz yummayacağız” diye konuştu. Türkiye’nin 1990’larda yaşadığı “kirli savaşa” herkesin tanıklık ettiğini, hala da bu geçmişle yüzleşilmediğini öne süren Demirtaş, şu ifadeleri kullandı: “Yakılan köyler, faili meçhul cinayetler, yargısız infazlar. Aynısı bugünlerde yaşanıyor. Sayın Ahmet Davutoğlu, kalın kalın kitaplar yazmış profesörsün. Yazarken ya da okurken 1990’ların tarihini hiç mi okumadın? Bugün senin yapmaya çalıştıklarını yaptılar. Tam 6 gündür Habur’da 13 YPG’linin cenazesini 50 derece sıcağın altında bekletiyorsunuz.” TSK operasyonları F tipi örgütü de rahatsız etti. Seçimlerden önce HDP propagandası yapan Zaman gazetesi günlerdir “90’lara dönülüyor” haberleri yapıyor. Özellikle 29 Temmuz’da hem Zaman gazetesinin hem de Taraf gazetesinin benzer manşetle çıkması dikkat çekti.

ZAMAN: 90’LARA DÖNÜŞ

Zaman gazetesi “90’lara dönüş”, Taraf gazetesi “Saray’dan 90’lara dönüş çağrısı” manşet başlığıyla çıktı. Zaman 30 Temmuz’da da “Çözüm Süreci Başkanlık hayaline feda edilmiş” manşetinin altında eski DEP’li Selim Sadak’ın “90’lara dönülmemeli” sözlerine yer verdi. F tipi örgüte yakınlığıyla bilinen ve TSK’ya yönelik tertiplerdeki rolü bilinen Emre Uslu da, dün sosyal medyada TSK’nın sivilleri bombaladığını ileri süren mesajlar paylaştı.

‘HDP’NİN KAPATILMASI KABUL EDİLEMEZ!’

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin başkanlığında milletvekillerinden oluşan heyet, Diyarbakır’da incelemeler yaptı. Tekin, “Barış ve kardeşlik ve yangını söndürmek için buradayız. HDP’nin kapatılmasını kabul etmemiz ise mümkün değil” dedi.

Tekin, basın toplantısında gazetecilere şunları söyledi: “Bu sürecin sağlıklı işleyebilmesi için gereken ne varsa CHP olarak bunu yapmaya hazırız... Ne yazık ki bütün çabalarımıza rağmen iktidar partisi bu taleplerimizi reddetti. Buna karşı CHP kayıtsız kalmadı, parlamentoda barış sürecinin sağlıklı yürüyebilmesi için 22 maddelik kanun teklifi veren tek siyasi partiyiz. Dünkü hassasiyetlerimizi bugün de aynen devam ettiriyoruz.” Ardından basına kapalı toplantıya Diyarbakır’da faaliyet yürüten 26 sivil toplum örgütü katıldı.

İstihbarat Servisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üstü kapalı bir şekilde PKK’ya yapılan operasyonları eleştirerek, “Güvenlik önlemleriyle çözüm bulmaya çalışıyorlar. Bunun bedeli 90’lara göre daha ağır olacak” dedi. Hürriyet yazarı Vahap Munyar’a güncel gelişmeleri değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu, dolaylı bir şekilde TSK’nın PKK kamplarına yaptığı operasyonları eleştirdi.
HDP’nin çok sık kullandığı 90’lar örneğini veren Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Biz, çözümün adresinin parlamento olması gerektiğini ve toplumsal uzlaşmayla olabileceğini ifade ettik. ‘Salt güvenlik önlemleriyle bu sorun çözülemez’ dedik. Bugün yeniden güvenlik önlemleriyle çözüm bulunmaya çalışılıyor. Bunun bedeli 90’lara göre daha ağır olacak. Bu bedeli de üzülerek söylüyorum, ülkenin yoksul, orta gelirli insanları çekecek. Yoksul çocuklar birbirlerini öldürecekler.”

DEMİRTAŞ AYNI DİLİ KULLANDI

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da, Kılıçdaroğlu’na benzer açıklamalar yaptı. Ölenlerin yoksul halkın evlatları olduğunu söyleyen Demirtaş “Dolayısıyla bizler yoksul halkın temsiliyetini, vekaletini almış bir parti olarak, Türkiye’nin emekçilerinin, fukaralarının partisi olarak, Türkiye’nin halklarına bu savaşı doğru anlatacağız. Bu savaş bizim savaşımız değil. Saray için evlatlarımızın öldürülmesine göz yummayacağız” diye konuştu. Türkiye’nin 1990’larda yaşadığı “kirli savaşa” herkesin tanıklık ettiğini, hala da bu geçmişle yüzleşilmediğini öne süren Demirtaş, şu ifadeleri kullandı: “Yakılan köyler, faili meçhul cinayetler, yargısız infazlar. Aynısı bugünlerde yaşanıyor. Sayın Ahmet Davutoğlu, kalın kalın kitaplar yazmış profesörsün. Yazarken ya da okurken 1990’ların tarihini hiç mi okumadın? Bugün senin yapmaya çalıştıklarını yaptılar. Tam 6 gündür Habur’da 13 YPG’linin cenazesini 50 derece sıcağın altında bekletiyorsunuz.” TSK operasyonları F tipi örgütü de rahatsız etti. Seçimlerden önce HDP propagandası yapan Zaman gazetesi günlerdir “90’lara dönülüyor” haberleri yapıyor. Özellikle 29 Temmuz’da hem Zaman gazetesinin hem de Taraf gazetesinin benzer manşetle çıkması dikkat çekti.

ZAMAN: 90’LARA DÖNÜŞ

Zaman gazetesi “90’lara dönüş”, Taraf gazetesi “Saray’dan 90’lara dönüş çağrısı” manşet başlığıyla çıktı. Zaman 30 Temmuz’da da “Çözüm Süreci Başkanlık hayaline feda edilmiş” manşetinin altında eski DEP’li Selim Sadak’ın “90’lara dönülmemeli” sözlerine yer verdi. F tipi örgüte yakınlığıyla bilinen ve TSK’ya yönelik tertiplerdeki rolü bilinen Emre Uslu da, dün sosyal medyada TSK’nın sivilleri bombaladığını ileri süren mesajlar paylaştı.

‘HDP’NİN KAPATILMASI KABUL EDİLEMEZ!’

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin başkanlığında milletvekillerinden oluşan heyet, Diyarbakır’da incelemeler yaptı. Tekin, “Barış ve kardeşlik ve yangını söndürmek için buradayız. HDP’nin kapatılmasını kabul etmemiz ise mümkün değil” dedi.
Tekin, basın toplantısında gazetecilere şunları söyledi: “Bu sürecin sağlıklı işleyebilmesi için gereken ne varsa CHP olarak bunu yapmaya hazırız... Ne yazık ki bütün çabalarımıza rağmen iktidar partisi bu taleplerimizi reddetti. Buna karşı CHP kayıtsız kalmadı, parlamentoda barış sürecinin sağlıklı yürüyebilmesi için 22 maddelik kanun teklifi veren tek siyasi partiyiz. Dünkü hassasiyetlerimizi bugün de aynen devam ettiriyoruz.” Ardından basına kapalı toplantıya Diyarbakır’da faaliyet yürüten 26 sivil toplum örgütü katıldı.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir