Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kanıtlar

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Kanıtlar

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 22:39

KANITLAR

1. Çiller'in İtirafı


Çiller'in 22 Mayıs 1996 günü TBMM'de DYP grup toplantısında, yaptığı konuşma bir suç itirafıdır.

Çiller'in Örtülü Ödenek ten çektiği 500 milyar lirayı nereye harcandığına ilişkin sözleri aynen şöyledir:

"Bu sırlar açıklanırsa millet ayağa kalkar, dünya ayağa kalkar. İnsanlar, milletler birbirine düşer. Türkiye çöker, rejim tehdit altına girer. Herkes altında kalır. Halka halka, zincir zincir, o ülkeden buraya, her gün büyüyerek devam eder." (Yeni Yüzyıl, 23 Mayıs 1996.)
Keza, Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Cevheri de "Örtülü Ödenek içinde, izah edilirse savaş çıkacak unsurlar var" demiştir.

Doğru Yol Partisi'nin diğer Genel Başkan Yardımcısı İsmail Köse de, aynı gün yaptığı açıklamada suç olgusunu saptamaktadır:

"Bunun açıklanması, devletler arası mesele çıkarır, Türkiye'de çok çeşitli olaylar olur" (Hürriyet, 18 Mayıs 1996).

Bu beyanlardan anlaşıldığına göre, Çiller, Örtülü Ödenek'ten çektiği 500 milyar lirayı, başka ülkelerde provokasyonlar tezgâhlayan gizli bir örgüte vermiştir. Kaldı ki, Cumhurbaşkanı, Hükümet, Dışişleri Bakanlığı, Genelkurmay ve MİT, Örtülü Ödenek'ten harcanan 500 milyarın nereye verildiğini bilmediklerini açıklamışlardır. Demek ki para, devlet organlarının bilgisi dışında, Çiller'in dahil olduğu uluslararası tertipler için harcanmıştır.

Öte yandan "Milletleri birbirine düşürecek, dünyayı ayağa kaldıracak" tertipler, ancak devlet düzeyindeki güçlerle yapılabilir. Çiller, bu operasyonu Türkiye devletiyle yapmadığına göre, başka bir devletle birlikte hareket etmektedir. O nedenle Çiller'in sakladığı sır, Türkiye devletinin sırrı değil, fakat bir başka devletin sırrıdır.

Çiller Özel Örgütü, Türkiye'nin güvenliğine ve bağımsızlığına zarar veren provokasyonları, emperyalist bir devletin, ABD'nin çıkarları gereği yapmıştır. Örgüt, ABD'nin Türkiye'yi "kriz bölgeleri" diye adlandırılan Kafkaslar, Balkanlar ve Ortadoğu'da maceralara sürükleme, tertiplere alet etme, komşularıyla çatışmalara itme ve teslim alma politikasına hizmet eden bir faaliyet yürütmüştür.

Örtülü ödeneğin nereye ve nasıl harcanacağı yasayla belirtilmiştir. Örtülü ödenekten çekilen 500 milyar liranın devletin yetkili güvenlik organlarına verilmediği ortaya çıkmıştır. 25 Mayıs 1996 günlü Hürriyet gazetesinde Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Çiller'in bu parayı, "Milli Güvenlik Kurulu'nun, MİT'in, İçişleri Bakanlığı'nın ve Genelkurmay Başkanlığı'ının bilmediği bir gruba" vermiş olabileceği ihtimalinin açığa çıkarılmasını talep etmiş ve bunu bir "rejim sorunu" olarak değerlendirmiştir.

Başka ülkelerde komplolar düzenlemenin, yasadışı olduğu, suç oluşturduğu, ulusal çıkarlarla bağdaşmayacağı bilinmektedir. Oysa bu örgüt, komşu ülkelerde darbe tezgâhlamış, başka ülkelerde tertiplere girmiş, Türkiye ile İran arasında savaş kışkırtıcılığı yapmış, komşu ülkelerde ABD'nin denetiminde savaş yürüten gruplara silah ve para yardımında bulunmuştur.
Örtülü Ödenek'ten çekilen 500 milyar lira, suç amacıyla ve suçun işlenmesinde kullanılmıştır.

2. Yeni MİT Raporu

Çiller ve Acar'ın bir "suç ekibi" oluşturduklarını ve bu örgütün işlediği suçlan, bütün ayrıntılarıyla Yeni MİT Raporu saptıyor. Rapor, Milli Güvenlik Kurulu'nun toplantısında da görüşülmüştür. Bu raporu hazırlayanların çok geniş bilgilere sahip oldukları anlaşılmaktadır. O nedenle Meclis Soruşturması sırasında Yeni MİT Raporu'nu hazırlayan MİT dairesinden daha ayrıntılı bilgiler alınması beklenebilir.

3. Gazetelerde Yer Alan Bilgiler

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Kanal D Haber Koordinatörü Uğur Dündar, Interstar yorumcusu Engin Ardıç yanında, Hürriyet, Milliyet, Cumhuriyet, Aydınlık, Posta, Yeni Yüzyıl, Tempo, Evrensel, Zaman, Günaydın, UBA, Siyah Beyaz gibi yayın organlarından aktardığımız olguların soruşturulması için bu organların haber müdürlerinin ve haberi hazırlayan muhabirlerin bilgilerine başvurulmalıdır.

4. Tanık Beyanları

Çiller Özel Örgütü'nün TSK içindeki kolunu oluşturan Yzb. Hüseyin Pepekalın başında bulunduğu "Zabitler Grubu" hakkında geniş bilgiye sahip olan tanıkların isimleri bizde saklıdır. Meclis Soruşturması aşamasında bu isimleri yetkili makamlara sunacağız.

Mesut Yılmaz, İsmet Sezgin, Necdet Menzir gibi çeşitli devlet görevlerinde bulunmuş politikacılar, çeşitli mafya çeteleri ile Çiller ve Ağar arasındaki bağlantılara gönderme yapan beyanlarda bulunmuşlar ve bu açıklamaları gazetelerde yer almıştır. DYP Genel Başkan Yardımcıları Necmettin Cevheri ve İsmail Köse ise, 500 milyar tutarındaki örtülü ödenek fonunun uluslararası tertiplerde harcandığını üstü kapalı sözlerle açıklamışlardır. Soruşturma sırasında bu şahısların da bilgileri toplanmalıdır.

Azerbaycan darbesine ilişkin olarak ve diğer konularda Cumhurbaşkanı Demirel'in bilgilerine başvurulmalıdır.
Ayrıca Yeni MİT Raporu'nda ve sunduğumuz belgelerde belirtilen çeşitli olaylara tanık olmuş kişilerin adları anılmaktadır. Soruşturma aşamasında bu kişilerin bilgileri de alınmalıdır.

5. Devlet Kurumlarının Bilgileri

Devletin güvenliğinden ve dış ilişkilerinden sorumlu devlet kurumlarının suça ilişkin bilgileri toplanmalıdır.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron