Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Prof. Dr. Üstün Ergüder

Burada Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Prof. Dr. Üstün Ergüder

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ağu 2011, 00:46

Prof. Dr. Üstün Ergüder

Bilderberg üyesi
Siyasi ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (SİSAV) Yönetim Kurulu üyesi
Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler (TESEV) Danışma Kurulu üyesi
European Cultural Foundation (ECF) Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi


Vehbi Koç Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesi 3. Sektör Vakfı Kurucsu ve Yönetim Kurulu üyesi Boğaziçi Üniversitesi eski Rektörü, Dekanı, öğretim üyesi Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Açık Toplum Enstitüsü (Türkiye) Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Üstün Ergüder'in İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü olduğu Sabancı Üniversitesini fonlayan George Soros, üniversitenin açılışıyla ilgili beklentisini şöyle açıklamıştır: "Orta Avrupa Üniversitesi, Doğu Bloku'nun yıkılmasında çok önemli rol oynamıştır. Türkiye 'de de köklü değişim ve reformlar için bu üniversiteye çok iş düşecektir. "

Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi, doğrudan Soros'un kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Açık Toplum Enstitüsünün güdümündedir. O kadar ki merkez aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı'nin danıştığı STK'lar arasında birinci sırada yer almaktadır. Türk milli eğitimini yönlendirmektedir.

Merkezcin MEB'na önererek kabul ettirdiği uygulamaya ge-çirilmekte olan Eğitim Destekleme Programı, Soros'un Açık Toplum Enstitüsü"mm Ukrayna'da 2001 yılında uygulamaya soktuğu ve Amerikancı darbeyle iktidarı değiştirdiği programın benzeridir. Şöyle ki "Destekçiler aynıdır (Soros destekli STK'lar, İngiltere Konsolosluğu, UNDP, UNICEF). AB üyeliği hedefi aynıdır (Programın gerekçesi AB yolunda ilerlemektir). Sözde eğitim reformunun nedenleri aynıdır (Çağdaş ve evrensel dünyaya ayak uydurmak). Temel alınan uluslararası sözleşmeler ve ilkeler aynıdır (Avrupa Ortak Eğitim Çerçevesi, PISA, TIMMS, PIRLS vb). Sözde ezberciliğe karşı olmak iddiası aynıdır (Ukrayna 'da açıkça Sovyet Sistemi 'nin kalıntıları denmiştir. Bizde isim verilmemiştir). Tüm dersler için saptanan 7 ortak beceri aynıdır. Eğitim reformu aşamaları aynıdır. "

Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tosun Terzioğlu her ne kadar Merkez için "Bir STK'dır. Değişik çevre ve görüşlerden gelen, daha çok akademisyenlerden oluşan bir topluluktur" diye açıklamada bulunulmuşsa da topluluğun arkasında Soros ve ABD bulunmaktadır.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikaları Merkezi Direktörü olan Prof. Dr. Üstün Ergüder, İstanbul'un 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti ilan edilmesi projesinin yürütülmesinde projenin Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu ile eşgüdüm içinde çalışmaktadır. Birlikte çalıştıkları projenin amaçları Çolakoğlu tarafından şöyle açıklanmıştır: "1990 'lı yılların küreselleşme süreci İstanbul'a, Soğuk Savaş sonrasında yitirdiği uluslararası etkiyi hızla geri kazandırmaya başladı. Kent, yeni merkezler ve ulaşım olanaklarına kavuşurken, büyük ölçüde yeniden yapılandı. Aynı süreçte çevre bilinci, sivil toplum hareketleri, atıl mekânlara yeni işlev kazandırma, uluslararası organizasyonlar gibi kavramlarla tanışma, kültürel ve sanatsal etkin-liklerin de güncel hayattaki ağırlığı arttı. İstanbul giderek her alanda uluslararası bir merkez olmaya doğru giderken, ihtiyaç duyulan sıçrama olan olanağını da şimdi, Avrupa Kültür Başkenti adaylığıyla buluyor. "

Bu açıklamanın anlamı son derece açık... O da şu: Çolakoğlu ve Ergüder'in eşgüdümü ve George Soros'un fonlarıyla yürütülen proje ile İstanbul, Yeni Dünya Düzeninin uydu başkentliğine soyunduruluyor.

Ergüder, koyu Demokrat Partili bir aileden gelmektedir. Babası eski Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın köşk doktoru ve milletvekili bir generaldir. Ergüder, Boğaziçi Üniversitesini bitirmiştir. Burada uzun yıllar Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Dekanlığı yaptıktan soma rektörlüğü üstlenmiştir.
Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Prof. Dr. Üstün Ergüder, Bilderberg (Türkiye) üyesidir.

Kaynakça
Kitap: Dış İlişkiler Konseyi CFR Türk Bilderbergleri
Yazar: Erol Bilbilik
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Dünyayı Yöneten Kişiler ve Gizli Örgütler(CFR, Üçlü Komisyon, Bilderberg)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir