Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Davutoğlu'ndan İtiraf: "Denetleyip, ABD'ye Raporlayacağız"

B.O.P.: Büyük Ortadoğu Projesi
Sahibi: A.B.D.
Başkanı ve Yöneticileri: A.B.D. Derin Devleti(Cermen ırkçılığını savunan İngiltere, Rothschild sülalesi ve ona bağlı olan sülaleler), George Bush, Barrack Obama, vs...
Eş Başkanları: T. Erdoğan, A. Gül, A.B. ülkeleri temsilcileri, A. Öcalan, Barzani, Talabani, Karayılan, Zana vs...
-Soğuk Savaş sürecinde A.B.D. ve İngiltere’nin amacı ta baştan beri tam bağımsızlığı savunan Lenin’in Sovyetler Birliği’ni yıkıp etkisiz hale getirmekti. Bunu aslında Stalin(gizli İngiliz ajanı) döneminde başarmıştı, ama Stalin sonrasında Lenin devrimlerinin kalıntıları birşekilde devam edebilmişti, ta ki Sovyetler Birliği yıkılana kadar.
-Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra(yani 1990’ların başından itibaren), Rusya artık A.B.D. için bir tehdit oluşturmuyordu. Rusya artık Çar Rusya’sı döneminde olduğu gibi A.B.D-İngiltere tarafından belirli bir oranda kontrol edilebilir hale getirilmişti.
-Günümüzde, Putin dönemindeki Rusya, her ne kadar önemli derecede A.B.D.’den bağımsız ve milli politikalar üretmeye çalışsa bile, eğer B.O.P. Rusya’nın milli çıkarlarına katkı sağlayacak bir duruma getirilirse, Rusya rahatlıkla B.O.P.’ne destek verecektir. Yani Rusya gerektiğinde daima A.B.D. ile işbirliği yapabilecek bir kişiliğe sahiptir. Aynı durum, Çin içinde geçerlidir. Bunun kanıtı da Libya işgalinde, Rusya ve Çin’in bu işgale karşı çıkmamalarıdır.
-Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Orta-Doğu ve Orta-Asya bölgelerinde A.B.D.’nin ekonomik çıkarlarını alt-üst eden güçleri yoketmektir. Şimdi, Soğuk Savaş sona erdikten sonra, A.B.D.’nin Ortadoğu’daki gücünü tehdit eden en büyük güç kimdir? Rusya değildir, Çin değildir, ama Türk Silahlı Kuvvetleri(Atatürk Türkiye’sini savunan hakim güç)’dir. Ergenekon Projesi’nin amacı da zaten Amerika’yı Ortadoğu’dan ihraç etme gücüne sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırarak etkisiz hale getirmektir.
-Yani B.O.P.’nin asıl amacı Atatürk Türkiye’sinin tam bağımsızlığını tamamı ile ortadan kaldırmaktır(Sovyet Rusya’sını ortadan kaldırdıkları gibi). Eğer Türkiye yokolursa, bundan Amerika’da, Rusya’da, Çin’de faydalı çıkabilecektir.
-Olası bir III. Dünya Savaşında, eğer Türkiye bölünürse(ALLAH Korusun), aynen I. Dünya Savaşında olduğu gibi Türkiye emperyalist devletler tarafından paylaşılacaktır. Mesela, Türkiye’nin Doğu’su Büyük İsrail’in kurulması için kullanılacaktır, ve Kuzey’ide(Karadeniz Bölgesinden Ermenistan’a kadar uzanan bölge) Rusya’ya verilebilecektir.
-Suriye olayının perde arkasında da bu amaç yatmaktadır. Burada asıl hedef Suriye değildir, Suriye bu olayda bir figürandır. Asıl hedef Türkiye’nin bölünmesidir. Bölünme Anayasası(Atatürk’ün Temel Anayasa Maddelerini yıkarak Türk Milletini ve Türkiye’yi bölme projesi) konusunda, AKP, Tesevci’ler, Fethullahçı’lar ve PKK’lılar sizce neden bu kadar acele etmektedirler?
-Bugün A.B.D. ve NATO’nun arkasında olduğunu zannederek dayılanan BOP Eşbaşkanı T. Erdoğan’ın, Suriye’ye karşı savaş ilan ettiği anda, A.B.D.-Rusya-Çin İttifakı, Türkiye’ye karşı oluşturulacaktır. Ve Billeşmiş Milletler aracılığı ile Türkiye’yi işgal etme kararı alacaklardır.
-B.O.P.’un yokolmasını sağlayacak çözümler:
*Zindanlar’da tutsak edilen TSK’nın Kahramanları serbest bırakılıp, TSK’nın tekrardan AKP dönemi öncesindeki kuvvete sahip olmasını sağlamalıyız.
*Bunu başarabilmek için bir Milli Hükümet’e ihtiyacımız var. Yani AKP’den kurtulmalıyız.
*Milli Hükümet’e sahip olduktan sonra, önce Türk Silahlı Kuvvetlerini baştan aşağa yeniden yapılandırmalıyız ve sonrasında kanımızı emen A.B.D.’ye rest çekip, NATO’dan çıkmalıyız.
*NATO’dan çıktıktan sonra, Kuzey Irak ve Ermenistan’ı, tamamı ile yasal haklarımıza dayanaraktan işgal etmeliyiz.
*İşte bu kadar, bütün bunlar yapılsın, Ortadoğu’da ne BOP kalır nede ABD kalır ve sonuçta Müslümanlar’a karşı yapılan soykırımların sonu gelmiş olur!!!

Davutoğlu'ndan İtiraf: "Denetleyip, ABD'ye Raporlayacağız"

Mesajgönderen TurkmenCopur » 11 Ağu 2011, 16:59

DAVUTOĞLU'NDAN İTİRAF: "DENETLEYİP, ABD'YE RAPORLAYACAĞIZ"

Resim

Bugün bütün gözler, "Şam Zirvesi"nin baş aktörlerinden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'ndaydı... Davutoğlu, Suriye Devlet Başkanı Esad ile görüştüğü plan dahilinde; Türkiye'nin Şam Büyükelçisi Ömer Önhon'un, Hama'yı ziyaret ettiğini açıkladı. Davutoğlu, ziyaretin, Suriye'nin göstericilere karşı tutumunu izlemek için yapıldığını ve bu ziyaretlerin süreceğini söyledi. Davutoğlu, Esad’la yaptıkları prensip anlaşması dahilinde, Suriye ordusuna ait tankların Hama’dan ayrıldığını da söyledi. Ancak tanklar iki gün önce kentten ayrılmışlardı…

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bakanlıkta yaptığı basın açıklamasıyla Suriye Devlet Başkanı Esad'la prensipte anlaştığı planı açıkladı. Plana göre Türkiye, Amerika ve Avrupa adına Suriye'deki olayları izleyecek. Bu kapsamda Türkiye'nin Şam Büyükelçisi Ömer Önhon Hama'ya gitti ve incelemeler yaptı.

ELÇİNİN VERDİĞİ BİLGİLER

Davutoğlu, Türkiye Büyükelçisi'nin Deir Ez-zor'daki olayları da izleyeceğini ve raporlayacağını belirtti. Davutoğlu, Büyükelçinin raporlarını Amerikalı ve Avrupalı mevkiidaşlarına iletecek.

"CLİNTONA İLETECEM"

Davutoğlu'nun, "Suriye tanklarının Hama'dan çekildiğini" duyurması ise şaşkınlık yarattı. Çünkü Suriye resmi haber ajansı SANA, iki gün önce bu haberi vermişti.

"ESAD SÖYLEDİ AMA BİZİM İZLEMEMİZ LAZIM"

Davutoğlu yaptığı açıklamada Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin üyelerine doğrudan bilgi verdiklerini ve yakın çalışma içinde olduklarını belirtti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin geçici üyeleri Brezilya, Hindistan ve Güney Afrika temsilcileriyle görüşen Suriye Devlet Başkanı Velid Muallim, Suriye'nin daha önceden açıkladığı reform planını aynen sürdüreceğini açıkladı.

Çarşamba, 10 Ağustos 2011 17:35

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir