Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

CHP Silivri'ye Çıkarma Yaptı

-Ergenekon Destanı Atalarımızın Şanlı Destanı’dır.
-Ergenekon Davası'nda Yargılanmaya çalışılan Türk Milleti ve Atatürk'tür. Bu yargılamayı yapan A.B.D'dir.
-1990'ların başından beri, Eşref Bitlis önderliğindeki T.S.K. Ortadoğu'da A.B.D.'nin bütün planlarını altüst eden tek güç idi.
Bu yüzden AKP döneminde T.S.K. asimetrik psikolojik savaşlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, “Mehmetçik düşmanlığı” tavan yaparken, başbakanlık koltuğunda oturan şahıs a.b.d. askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmesi için dua ediyor.
-6. yüzyılda, Çin emperyalizmi yüzünden yokolma tehlikesiyle karşı karşıya olan ve tutsak edilen Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalan tek çocuğu, Ergenekon Destanı’nda dişi bir Kurt tarafından yetiştirilip büyütülmüştür. Bu çocuk yıllar sonra soyunu devam ettirip, bir Cihan Devleti olan ve Çin emperyalizmini mağlup edecek olan Gök Türk İmparatorluğu’nu kurmuştur.
-Aşina Aşireti, Türk Soyunun Karluk Boyundandır. Uygurlarda Karluk Boyundandırlar.
-Göktürkler döneminde Çin emperyalizmi, Göktürkleri yıkabilmek için, içten parçalama stratejisini uygulamıştır. Nitekim Gök Türkler’in yıkılışı Çin emperyalizminin kullandığı Uygurlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
-Şimdi günümüzde olanlara bakarsak, Silivri’de, Hasdal’da, Metris’te tutsak edilen Kahramanlarımız, işte bu 6. yüzyılda hayatta kalmayı başaran tek Türk çocuğunun evlatlarıdır.
Günümüzdeki Gök Türk Hanedanlığını tarif edelim:
1. Türkiye Cumhuriyeti’nin Koruyucuları olan Oğuz Boyundan Atatürkçü’ler = Gök Türk İmparatorluğu’nu kuracak olan Karluk Boyundan Aşina Hanedanlığı’nın hayatta kalmayı başaran tek çocuğu.
2. Amerika = Gök Türk’leri entrikalarla içten yıkmaya çalışan Çin Emperyalizmi
3. A.B.D tarafından kullanılmakta olan ve Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmayı hedefleyen Atatürk ve Cumhuriyet Düşmanı Yobaz AKP’li kitle(Oğuz Boyundan) = Çin Emperyalizminin Gök Türk İmparatorluğunu yıkmak için kullandığı Uygur Türkleri(Karluk Boyundan)
4. Türkiye Cumhuriyeti(Oğuz Boyundan) = Gök Türk İmparatorluğu(Karluk Boyundan)
5. SONUÇ: Türk Milleti elinde sonunda emperyalist devleti yıkacaktır, parçalayacaktır, darmadağan edecektir!
-Günümüzde yargılanan sözde Ergenekon Örgütü, aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin Tam Bağımsızlığını canları pahasına ebediyet için korumayı hedeflemiş olan Atatürk’ün Askerlerinden oluşan Milli bir Örgütlenmedir(herhangi yasa dışı bir faaliyette bulunmayan).
-Bu örgütlenme, 1980 darbesi sonrasında ayaklanan/özüne-dönen namuslu ve şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının önderliğinde başlamıştır. Yani, bu örgütlenme, Atatürkçü ve Anti-Emperyalist düşünceye sahip olan Eşref Bitlis Paşa’mız ve onun yolundan yürüyen Uğur Mumcu ve Doğu Perinçek’lerin A.B.D.’ye karşı verdikleri asil mücadeleler ile birlikte başlamıştır.
-AKP döneminde bu kutsal görevleri yürüten “D.Perinçek, T.Özkan, M.Balbay, E.Poyraz, Ç.Doğan, A.Uğur, E.Alan, V.Küçük, E.Gürses, İ.Selçuk, Ş.Eruygur, H.Tolon, L.Ersöz, S.Öztürk, D.Çiçek, H.Iğsız, S.Yalçın, B.Pehlivan, B.Terkoğlu, D.Yıldırım, V.Küçük, İ.Başbuğ, A.Yıldırım” gibi Atatürkçüler, “Ergenekon”, “Balyoz”, “Islak İmza”, “İnternet Andıcı”, “Kafes”, “ODATV”, “Spor’da Şike”, vs. gibi isimlerin verildiği ve hukukun çiğnendiği davalar ile birlikte zindanlara atılıp tutsak edinmişlerdir. Onların yokluğunda Asil Türk Milleti’miz ve Türkiye Cumhuriyet’i bölünme/yıkılma aşamasına getirilmiştir!!!!
-Ergenekon'daki Kahraman Bozkurtlar çıktı, Fethullahçılar yargılanıyor, ABD Suriye'de yenildi, Büyük bir Ekonomik Kriz yolda, SIRA AKP hükümetinin devrilip yargılanmasındadır, ondan sonra SIRA ABD'nin Orta Asya ve Orta Doğu'dan tamamı ile yokedilip tekmelenmesine GELECEK, BU GÜNLERİ GÖRECEĞİZ, ÇOK YAKIN! EN BÜYÜK HEDEF TÜRK BİRLİĞİ'DİR!

CHP Silivri'ye Çıkarma Yaptı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 08 Ağu 2011, 13:52

CHP SİLİVRİ'YE ÇIKARMA YAPTI

Resim

CHP’li 43 milletvekili, Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal’ın da sanık olarak yargılandığı İkinci Ergenekon Davası’nı takip etmek üzere duruşma salonunda. 51 yaşına giren Mustafa Balbay’ın duruşma salonunda doğum günü kutlandı. Balbay, ''İyi ki doğdun'' diye seslenenleri selamladı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, "Hakimlere dokunulamaz derken mahkemenin başkanının sürüldüğü bir süreçte yaşıyoruz. Gizli tanıkların ifade değiştirdiği ve bunların basında yer almadığı bir süreç yaşıyoruz" dedi.

Yerleşkeye ilk ulaşan CHP Grup Başkan Vekili Emine Ülker Tarhan, duruşma salonu önünde bir süre partililerle sohbet edip, Aydınlık gazetesini inceledi.

Daha sonra CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, yine CHP’den milletvekili seçilen ve davanın tutuksuz sanıkları arasında yer alan Sinan Aygün duruşma salonuna geldi.

CHP genel başkan yardımcıları Süheyl Batum, Umut Oran ile CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve çok sayıda milletvekili de Atatürk Havalimanı’nda buluşarak Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ne geldi.
Duruşma salonuna girmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Batum, daha önce duruşmaya diğer milletvekilleriyle ayrı ayrı, şimdi hep beraber desteklemeye geldiklerini belirterek, "İşlerin nasıl yürüdüğünü göreceğiz. Türkiye’de hep beraber bir şeyi izliyoruz. Hakimlere dokunulamaz derken mahkemenin başkanının sürüldüğü bir süreçte yaşıyoruz. Gizli tanıkların ifade değiştirdiği ve bunların basında yer almadığı bir süreç yaşıyoruz. Şimdi milletvekilleri olarak neyi göreceğiz onu merak ediyoruz. Arkadaşlarımıza ve bütün burada yargılananlara da destek olmak için geldik."

Bir gazetecinin "Birinci ’Ergenekon’da yatanların kendilerine destek olunmadığını söylediler. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?" sorusuna Batum şöyle cevap verdi:

"Siyasi olduğunu düşündüğümüz bütün davalara aynı şekilde destek veriyoruz. Bugüne kadar ben de milletvekili olmadan ikinci ’Ergenekon’un birçok şeyine geldim. Mahmut Tanal da diğer arkadaşlarımız da geldi. Bir süreç yaşıyoruz ve bu herkesin gözü önünde oluyor. Yargıçlara, savcılara dokunulamaz derken buranın yargıcı sürüldü. Bedirhan Şiral mahkemede ne yapıyor? Herkesin gözü önünde polisler verdi bunu diyor ama sizin genel yayın yönetmenleriniz bunu yazmaya korkuyor. Böyle bir süreçte biz milletvekilleri olarak neyin olup bittiğini hep birlikte göreceğiz. Her yargılanana mutlaka destek vereceğiz diye bir çaba içerisinde değiliz. Türkiye’de kim yargılanıyorsa hepsinin davasına gidecek değiliz. Siyasal olarak algıladığımız ve çok açık söylüyorum AKP’nin hatta Recep Tayyip Erdoğan’ın faşizmini yerleştirmek amacına yönelik bütün davalara destek veriyoruz. Bütün davalarda ne olup bittiğini gözlemliyoruz.
Faşizmi bir ülkeye getirmek o kadar kolay değil. 3-5 siyasetçi diktatörlük özlemi altında oldukları zaman bunları yargı aracılığıyla yerleştirmek kolay değil. Milletvekili olarak bunu gözlemlemek istiyoruz."

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da "Deniz Feneri"ne ilişkin soruşturmanın savcılarının görevden alındığını ve dosyalarına el konulduğunu ileri sürerek, "Siz Başbakan’a sorun bakayım ’Bu davanın savcısı Deniz Feneri’nin savcısı da olacak mı?’ Burada gösterilen hassasiyeti Deniz Feneri’nde de bekliyoruz" dedi.

MAHKEME BAŞKANI BALBAY'A SÖZ VERMEDİ!

İkinci Ergenekon davasının 127. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, gazeteciler Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay ile İbrahim Şahin’in de aralarında bulunduğu tutuklu 21 sanık katıldı.

Tutuklu sanıklardan eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, tutuksuz sanıklar Yalçın Küçük, Emin Şirin, emekli orgeneral Hurşit Tolon ile CHP’den milletvekili seçilen ve bu davanın tutuksuz sanığı Sinan Aygün de hazır bulundu.

Bu arada Oktay Ekşi, Süheyl Batum, İsa Gök, Muharrem İnce, Emine Ülker Tarhan ve Nur Serter’in de aralarında bulunduğu 43 CHP milletvekili duruşmayı izlemek üzere duruşma salonuna geldi.

Duruşmaya katılan milletvekilleri, mahkemece sanık avukatlarının oturduğu bir bölüme alındı. CHP’den milletvekili olan ve bu davanın tutuksuz sanığı Sinan Aygün ise tutuksuz sanıkların bulunduğu bölüme oturdu.

Bugün doğum günü olan tutuklu sanık Mustafa Balbay’a, duruşmaya girdiği sırada salondaki izleyiciler alkışlayarak "İyi ki doğdun Balbay" şeklinde seslendiler. Bu arada duruşmayı izlemeye gelen Cumhuriyet Gazetesi çalışanları da Balbay’a, tükenmez kalem ve ajanda hediye ettiler.

Duruşmada söz isteyen sanık Mustafa Balbay’a, Mahkeme Başkanı Hüseyin Özese, "talep almıyorum" diyerek söz vermedi.

Duruşma, tutuklu sanık Mehmet Koral’ın çapraz sorgusuyla devam ediyor.

BALBAY'A DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

51 yaşına giren Mustafa Balbay’ın duruşma salonunda doğum günü kutlandı. Balbay, "İyi ki doğdun" diye seslenenleri selamladı. Salona giren Balbay, yaşgününü kutlayan izleyicilere yumruk yaptığı elini havaya kaldırarak selamladı. İzleyiciler Balbay’ı alkışlayarak "İyi ki doğdun Balbay" diye seslendiler. Balbay’a Cumhuriyet gazetesi çalışanları tarafından da bir kalem ve bir de ajanda hediye edildi. 1960 doğumlu olan Balbay’ın 51 yaşına girdiği öğrenildi.

Vatan
Odatv.com
08.08.2011 12:18


http://www.odatv.com/n.php?n=chp-silivr ... 0808111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Ergenekon Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk Milleti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir