Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Namaz Kıldırma Masalı

Burada Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi) hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

Namaz Kıldırma Masalı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 17 May 2011, 23:35

Namaz kıldırma masalı

Tayyip, "Elhamdülillah şeriatçı" ya, bu nedenle namaz kıldırmasını herkesten iyi bilmesi gerekiyordu. Kitabın yazarları ve Tay-yip de böyle düşünüp bazı mizansenler hazırlamışlar, ancak ellerine yüzlerine bulaştırmışlardı.

Kitabın 18. sayfasında Tayyip'in namaz kıldırma senaryosu şöyle yer alıyordu:

"İlkokul 5. sınıfta iken din kültürü derslerine giren okul müdürü İhsan Aksoy, bir gün sınıfta bir soru sordu. Böylelikle belki Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatının seyri de değişmiş oldu. Aksoy ders anlatırken ezan okunuyordu. Sınıfa döndü ve "Kim namaz kılacak?" diye çağrıda bulundu. Kimseden ses seda çıkmadı. Recep Tayyip sağma soluna baktı ve elini kaldırdı. "Hocam ben kılarım!" Bunun üzerine Aksoy, "Gel bakalım Recep Tayyip" diye onu yanma çağırdı. "Seninle bir namaz kılalım" diyerek yere gazete kâğıdı serdi.

Ama okul müdürü, biraz sonra Recep Tayyip'in vereceği tepkiden habersizdi:

"Hocam bu gazetenin üzerinde boy boy resim var. Bunda namaz olmaz."

Ve kenara çekildi. Bu medeni cesaret Aksoy'un hoşuna gitmişti. Masanın üzerindeki örtüyü alarak yere serdi. Böylece Recep Tayyip, bütün sınıfa sabah namazının nasıl kılındığını gösterdi. Müdür Bey, "Aferin Recep Tayyip" diyerek ona teşekkür etti. Bunun sonucunda Recep Tayyip'in yeni ismi "Hoca" oldu. Yani Necmeddin Erbakan'ın siyasette aldığı "Hoca" ünvanını Erdoğan daha ilkokul beşinci sınıfta almıştı..."

Cinliğe bakın böylece Tayyip, yıllarca sadakatle bağlı olduğunu iddia ettiği, gördüğü her yerde huşu içinde elini öpüp, emrine amade olduğunu söylediği Erbakan'dan daha önce "Hoca" olduğunu anlatarak, bir nevi ezilmişliğinin intikamını alıyordu.

Bakın Tayyip'in bu açıklamalarının da gerçek dışı olduğu, farkında olunmadan alt satırlarda nasıl veriliyordu:

"Recep Tayyip sınıfta namazın nasıl kılınacağını gösterdiği için Din dersinden "5 Puan" almıştı, ama ilkokul diplomasında bu dersin notu sadece "iyi" idi.
Şimdi,
Kitaba göre; Tayyip sınıfta hiç kimsenin yapamadığını yapıyor ve namaz kıldırıyor, böylece adı da Hoca'ya çıkıyordu. Buraya kadar yedik. Hoş yemeyip ne yapacağız? İyi de bundan sonrası sakat!..

Çünkü,
Çakır ve Çalmuk, Tayyip'in din dersinden aldığı 5 puanın karşılığının "sadece iyi" olduğunu vurguluyorlardı.

Oysa

5'lik sistemde 5 puanın karşılığı "Pekiyi", onluk sistemde ise sadece düşük seviyede "Orta" idi. Eğer gerçekten Tayyip, sınıfta kimsenin yapamadığını yapıp namaz kılmayı gösterseydi ve Müdür tarafından takdir edilseydi, aldığı not sadece "5" olmaz herhalde "10" yani "Pekiyi" olurdu.
Not'un beşlik sistemde karşılığının ise "sadece iyi" değil "Pekiyi" olması gerekirdi.
Eeee, ne diyelim bu kadar olur Hacıhüsrevli'nin hocalığı...

Kaynakça
Kitap: Takunyalı Führer
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Tayyip Erdoğan'ın Yolsuzlukları, Hainliği(ABD Uşaklığı) ve AKP Ekonomisinin İşleyiş Sistemi(Mafya-Gladyo-Tarikat Sistemi)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir