Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Refah Partisine ilginç Katılımlar(Abd Uşakları)

Nazlı llıcak, Melih Gökçek, Cemil Çiçek, Abdulkadir Aksu gibi Ermeni, Yahudi ve Masonlar

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

Refah Partisine ilginç Katılımlar(Abd Uşakları)

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Kas 2010, 23:00

RP'ye ilginç Katılımlar

Bu dönemlerde Refah Partisi'nde oldukça ilginç gelişmeler yaşanıyor, ABD ve Yahudi kuruluşlarına yakın isimler yavaş yavaş Refah çatısı altında toplanıyordu. Partinin önde gelen isimlerinin katılımcıların bu özelliklerini bilmelerine rağmen ses çıkartmayıp bir de herkesten fazla bu katılımları onaylamaları oldukça düşündürücü ve dikkat çekiciydi.

Bu durum Nasuhi Güngör tarafından kaleme alınan "Yenilikçi Hareket" adlı kitapta da tuhaf karşılanıyordu:

"...Örneğin TOBB Başkanlığı'da yapan Ali Coşkun, Mesut Yılmaz'ın ANAP'ı içinde muhafazakar kanadın önemli isimleri arasında sayılırken zaman içinde partiyle bağları zayıflamaya başlamıştı. Merkez sağı toparlama adına yapılan her projede adı geçen Ali Coşkun, ABD ile oldukça önemli ilişkilerde imzası olan bir isimdi. TOBB Başkanı iken ABD'nin Gladio'sunun bir parçası kabul edilen AID açık adıyla Uluslar arası Kalkındırma Örgütü adlı kuruluşla bir işbirliği anlaşması imzalamış ve "Bu uzman kuruluşun bilgi ve birikimlerinden yararlanacağız" demişti.

Ali Coşkun'un attığı imza, dönemin ABD Büyükelçisi tarafından parafe edilmişti. Büyükelçi, Morton Abromowitz'ten başkası değildi. Aynı zamanda CIA'nın Ortadoğu Masası şefi de olan Abromowitz Ali Coşkun'la yakın temasta bulunarak bu anlaşmanın öncülüğünü yapmıştı.

Bu transferlerden belki de en dikkat çekici olanlardan birisi gazeteci Nazlı llıcak'ın RP'ye katılması oldu. Ilıcak, Akşam Gazetesi'ndeki sözde "Demokrat" ve özellikle de "RP'nin yükselişini haber veren" yazılarıyla dikkat çekerken, sık sık RP üst yönetimi ile de bir araya geliyordu. Zamanla bu yakınlaşma, llıcak'ın RP'ye katılması ve İstanbul'dan milletvekili adayı olmasıyla sonuçlanmıştı.

Nazlı Ilıcak, uzunca bir süre parti içindeki ayrışmada Erbakan'ın yanında durmaya Özen gösterdi. Ancak Tayyip.Erdoğan'ın siyasi yasaklı hale gelmesiyle başlayan süreçte, yavaş yavaş "yenilikçilerden yana ağırlığını koymaya başladı. Gerçi bugüne kadar Erbakan'ı yanlış yönlendirmişti. Nihayetinde bu ekipten yana tavrını açıkça ilan etti.

Bir zamanlar Demirel'in en ateşli destekçilerinden olan Nazlı Ilıcak'la ilgili belki en tuhaf konu Milli Görüş hareketinin çok önemsediği bir özelliğinin hiç gündeme gelmemesiydi. Sabatay Sevi'ye bağlı, "Yahudi Dönmeler" konusunda hayli hassas olan hareket, nedense Nazlı llıcak'ın da anne tarafından önemli bir sabataist kol olan "Kapaniler"den geldiği iddialarını dikkate almamıştı. Oysa bu iddialar, hareketin yakından tanıdığı ve elinde bulundurduğu Yesevizade'nin "Yahudilik ve Dönmeler" adlı kitabında ayrıntılı olarak ele alınmaktaydı... Nazlı Ilıcak'in babası Muammer Çavuşoğlu, Yunan Bayrağını selamlamakla ünlenmiş bir Mason'du. Bu katılımların ardından partiye "Milli Mücadele Grubundan Rotaryen ve Mason Dünürü olan Cemil Çiçek ve Melih Gökçek de giriyordu.

Gökçek Ankara DGM tarafından 90'lı yılların sonunda gözaltına alındığında DGM savcısını ilk arayıp ona güvenlerini bildiren ve serbest bırakılmasını isteyen İsrail Büyükelçiliği olmuş, İsrail Büyükelçiliğini Demirel izlemişti. Gökçek 2001 Mayıs ayını ABD'de geçiriyor. Buradaki en önemli görüşme yerleri Yahudi kuruluşları oluyordu. Gökçek, ABD'de Washington Enstitüsü Başkanı Alan Makowsky ile görüşüyor, onun sınavlarından geçmeye çalışıyordu.

Gökçek, ABD'ye uçmadan önce ABD'nin Ankara Büyükelçisi Robert Pearson'la da bir çok görüşmelerde bulunmuştu. Refah Partisi'nin kapısını çalan bir diğer isim ise Ermeni soyundan gelen kronik İçişleri Bakanı ve hemen hemen bütün değerli vatan evlatlarının onun döneminde katledildiği Abdulkadir Aksu'ydu.

Kaynakça
Kitap: Musanın Gülü
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir