Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Harekatı

2015-2016

PKK'yı yaratan ve günümüze kadar finanse edip yöneten devlet Amerika’nın ta kendisidir.
Nasıl mı?
-1980 darbesi sonrasında Türkiye’de oluşan Amerikancı hükümetlerin yardımı ile.
-PKK ve Kürt mafyası ne tesadüftür ki Turgut Özal döneminde oluştular ve güçlendiler.
-Abdullah Öcalan bir MİT ajanıdır. Bunun kanıtını kahraman Uğur Mumcu bulmuştu. 1972'de, Abdullah Öcalan "Şafak Bildirisi" davasından dolayı tutuklandı, ve sonrasında Milli İstihbarat Teşkilatı "Bizim adamımızdır" yazısını yollayıp, Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını sağlamıştı.
PKK gibi aşağılık ve zavallı bir terör örgütü neden hâlâ etkisiz hale getirilmedi ve sürekli Şehit vermemize sebep oluyor?
-"Devlet" kelimesinin anlamı şudur: "Toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal ve askeri bakımdan örgütlenmiş milletin oluşturduğu tüzel varlık". Türkiye Cumhuriyeti bir Türk Devleti'dir ve bu devletin bütün organlarını(TSK, MİT, vs) yöneten güç hükümettir. Yani hükümetin elinde bir uzaktan kumanda var ve bununla istediği zaman bütün devlet organlarına emir verip onları yönetebiliyor. Demekki eğer hükümetin başındaki lider kadro kişisel çıkarları(zenginlik) uğruna Amerika'ya namusunu ve şerefini satan insanlardan oluşuyorsa, TSK ve MİT gibi devlet organlarının başındakileri de maalesef dolaylı olarak Amerikancı oluyor. İşte bu yüzden Abdullah Öcalan bir MİT ajanıydı ve sonra ABD'nin çıkarları uğruna Amerikancı Özal Döneminde, PKK dizayn edildi ve bu lanetli terör örgütün başına imralı canisi getirildi.
-Ülkemizin yönetildiği bu lanetli sisteme rağmen, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde daima bu düzeni bozup Türkiyenin Tam Bağımsızlığını koruyan Atatürkçüler olmuştur. Eşref Bitlis önderliğindeki Atatürkçü Kahraman Askerler, Özal döneminde sürekli Amerika ve Amerikancı hükümet ile mücadele etmişlerdir. Eşref Bitlis vefat etmeden önce(17-02-1993 öncesi) Kuzey Irak ve PKK’ya yapılan operasyonlar sonucunda Amerikan Ordusunun bir parçası olan PKK terör örgütü resmen yok edilmişti. İşte bu onurlu davranışlar sonrasında, 1960 Devriminden sonra ilk defa Eşref Bitlis döneminde yine TSK içinde bir Atatürkçü(Anti-emperyalist) Devrim oluşmuştur. İşte bu Devrimi yaratan Kahramanların Ruhu günümüze kadar TSK'da devam etmiştir ve bu yüzdendir ki, bu ruha sahip olan Askerlerin büyük bölümü günümüzde Amerikancı AKP tarafından ya Silivri Cezaevine yerleştirilmiş yada emekli edilmişlerdir, ki PKK yok edilemesin ve Amerika’nın çıkarlarına zarar gelmesin diye.
-PKK terörü Amerikancı Çiller ve Tayyip Erdoğan hükümetleri tarafından kasıtlı olarak yok edilmedi ve daha da güçlendirildi.
SONUÇ, PKK TERÖRÜ NEDEN BİTMEDİ:
-DSP Hükümeti Döneminde TSK tarafından yine etkisiz ve yokedilme noktasına getirilmiş olan PKK, AKP ve Hilmi Özkök'ün Büyük Yardımları ile ABD'nin Irak'ı Tekrardan İşgal Edip, PKK'nın tekrardan güçlenmesi sağlanmıştır.
-AKP terörü bitirmek için asla herhangi bir adım atmıyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ile yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmada TSK’yı zayıflatan ve PKK'yı yasallaştıran ve güçlendiren maddeler var. Ve bu maddelerin hepsi de gerçekleştirildi.
- Erdoğan'ın Özel Temsilcisi olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan AKP'nin PKK ile işbirliği yaptığını resmen doğradı. Buda Vatan Hainliğinin belgesidir.
-Şehitlerimizin sorumlusu: "AKP’nin Kürt Açılımı Politikası ve ABD-AKP-PKK-BDP(DTP) İşbirliği"
ÇÖZÜM, PKK TERÖRÜ NASIL BİTER:
-NATO'dan çıkılacak, Amerikaya rest çekilecek, Avrasya ülkeleri(İran, Suriye, Çin) ile milli çıkarlarımız doğrultusunda ekonomik anlaşmalar yapılacak(hedef Türk Birliği).
-Kuzey Irak, aynen Kıbrısta yapıldığı gibi, yasal haklarımıza dayanarak, oradaki Türkmen Soydaşlarımızın yardımı ile ele geçirilmeli, ve bölgedeki bütün PKK’lılar 1-2 günde etkisiz hale getirilecek.
-Doğu Anadolu'da İş Garantisi ve Tarih Dersleri
Ayrıntılı Bilgiler için giriniz

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ara 2015, 19:11

Öldürülen terörist sayısı yükseldi

19 Aralık 2015 Cumartesi 17:46

Terörle mücadele kapsamında 4 gündür süren operasyonlarda toplam 110 terörist etkisiz hale getirildi.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ol ... 85407.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Ara 2015, 23:05

TSK açıkladı: 18 terörist öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığından, Cizre, Silopi ve Sur'da bölücü terör örgütü üyelerine yönelik sürdürülen operasyonlarda, dün 18 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

20 Aralık 2015 Pazar 12:28

Genelkurmay Başkanlığından, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçeleri ile Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütü üyelerine yönelik sürdürülen operasyonlarda, dün 18 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ts ... 85503.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Ara 2015, 01:17

PKK'nın suikast timi yakalandı

DİYARBAKIR'da polisin düzenlediği operasyonda, suikast timi oldukları değerlendirilen 3 PKK'lı üzerlerinde el bombası, tabanca ve mermilerle birlikte yakalandı. PKK'lılardan 1'i tutuklanırken, 2'si ile ilgili soruşturma sürdürülüyor.

21 Aralık 2015 Pazartesi 17:30

Diyarbakır Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda 3 PKK'lının yakalandığını açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine ve örgüt mensuplarının yakalanmalarına yönelik devam eden çalışmalar kapsamında, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce ilimiz genelinde planlı operasyonlar düzenlenmiş ve toplam 3 bölücü terör örgütü mensubu yakalanmıştır. Yakalanan terör örgütü mensuplarından 1'i çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmış, 2'sinin ise halen adli tahkikatı devam etmektedir. Terör örgütleri mensuplarının üzerlerinden 3 tabanca, 4 şarjör, 2 el bombası, 46 fişek, 2 dizüstü bilgisayar, 2 tabanca kılıfı, çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir. BTÖ mensuplarının yakalandıkları esnada üzerlerinde bulunan tabancaların özel kılıflarla gizlenerek taşındığı, tabancalarının atışa hazır bulunduğu görülmüştür. Elde edilen örgütsel dokümanların çözümlemesinde örgüt üyelerinin güvenlik güçlerimize yönelik saldırı planı içerisinde olan suikast timi olabilecekleri ve il içerisinde tek kişilik suikast eylemi talimatı aldıkları değerlendirilmektedir. Terör ve terör örgütlerine yönelik verilen mücadeleye kararlılıkla ve aralıksız bir şekilde devam edilecektir." (DHA)

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/pk ... 85639.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Ara 2015, 20:34

Cizre'de toplam 103 PKK'lı öldürüldü

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde TSK, jandarma ve polisin ortak yürütüüğü operasyonlar sürüyor. Cizre'de toplam 103 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise PKK'nın bombalı tuzağı patladı 2 kişi hayatını kaybetti.

22 Aralık 2015 Salı 19:05

Şırnak'ın Cizre ve Silopi İlçelerinede 14 Aralık'tan buyan süren sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

İki ilçeden şiddetli patlama ve silah sesleri duyuldu. Cizre'deki operasyon ve çatışmalar Cudi, Nur ile Yasef Mahallesi'nde yoğunlaştı.

İlçenin hakim tepelerine konuşlanan tanklar mahallelerde kurulan barikatlara atış yaptı.

Çatışmaların yoğunlaştığı mahallelerde vatandaşların bodrum katlara sığındı öğrenildi. Genelkurmay Başkanlığı, Cizre’de toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 103 olduğunu açıkladı.

Silopi'deki Başak, Nuh, Cudi ile Barbaros mahallelerinde sürdürülen operasyonlar bugün de devam etti. Asker ve polis kontröllü olarak ilerliyor.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 15 mahalle için ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürüyor. Sabah saatlerinde ilçenin değişik mahallelerinden silah ve patlama sesleri yükseldi.

Hendek ve barikatların bulunduğu Fırat Mahallesi’nde teröristlerin tuzakladığı bomba büyük bir şiddetle patladı.

Patlamada, Medeni Orak ve adı öğrenilemeyen bir kişi hayatını kaybetti.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ci ... 85778.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ara 2015, 13:53

168 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçleri, Cizre, Silopi, Sur, Dargeçit, Nusaybin ilçeleri ile Bitlis'te, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda 8 günde 168 teröristi etkisiz hale getirdi, bir teröristi de sağ yakaladı.

23 Aralık 2015 Çarşamba 09:22

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Şırnak'ın Cizre ve Silopi, Diyarbakır'ın Sur, Mardin'in Dargeçit ve Nusaybin ilçeleri ile Bitlis'te terör örgütününe yönelik operasyonlar devam ediyor.

Operasyonlar kapsamında 8 günde Cizre'de 113, Silopi'de 9, Sur'da 23, Dargeçit'te 16, Nusaybin'de 3 ve Bitlis'te 4 olmak üzere toplam 168 terörist etkisiz hale getirildi.

Cizre'de bir terörist ise sağ yakalandı. (AA)

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/16 ... 85825.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 25 Ara 2015, 12:51

205 terörist öldürüldü

25 Aralık 2015 Cuma 11:43

Terörle mücadele kapsamında sürdürülen operasyonlarda bugüne kadar Cizre'de 139, Silopi'de 8, Diyarbakır Sur'da 33, Dargeçit'te 18, Nusaybin'de 3, Bitlis'te de 4 olmak üzere toplam 205 terörist etkisiz hale getirildi.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/20 ... 86144.html

TSK'dan açıklama: 6 terörist öldürüldü

Operasyonların sürdüğü Şırnak'ın Cizre ilçesinden acı haber geldi. Teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin verdiği bilgiye göre çatışmada 6 terörist de etkisiz hale getirildi.

25 Aralık 2015 Cuma 09:09

Dün Şırnak Cizre'de operasyon sırasında çıkan çatışmada yaralanan 3 askerden 1'i şehit olmuştu.

TSK konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde:

24 Aralık 2015 tarihinde Şırnak İli Cizre İlçesinde icra edilen operasyon esnasında saat 20.34'te çıkan çatışmada biri ağır olmak üzere üç Kahraman silah arkadaşımız saat 21.52’de yaralanmıştır. Yaralanan silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilmiş olup, ağır yaralanan silah arkadaşımız hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 22.20’de şehit olmuştur. Diğer yaralıların hayati tehlikesi bulunmayıp, tedavilerine devam edilmektedir.

Çıkan çatışmada altı terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ts ... 86127.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Oca 2016, 14:45

261 terörist öldürüldü

Terörle mücadele kapsamında, Cizre, Sur ve Silopi'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 261 oldu.

02 Ocak 2016 Cumartesi 13:01

Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütüyle mücadele kapsamında, Cizre, Sur ve Silopi'de bugün itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısının 261 olduğunu bildirdi.

Buna göre, Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirilirken, 3 örgüt mensubu da sağ olarak ele geçirildi. Operasyonlarda dört el yapımı patlayıcı imha edilirken, yedi barikat da kaldırıldı. Cizre'deki operasyonlarda etkisiz hale getirilen, toplam terörist sayısı da 179'a ulaştı.

Şırnak Silopi'de devam eden operasyonda ise 5 terörist etkisiz hale getirildi. Silopi'deki operasyonlarda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 27 oldu. Silopi'de 15 el yapımı patlayıcı imha edildi, yedi barikat kaldırıldı, iki hendek de kapatıldı. Operasyonlarda bir av tüfeği ele geçirildi.

Diyarbakır Sur'da dün gerçekleştirilen operasyonda da bir terörist etkisiz hale getirildi, üç barikat imha edildi. Örgüt mensuplarının Sur'da bir okulu kundakladığı bildirildi. Operasyonlarda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 55 oldu.

SINIRI GEÇMEYE ÇALIŞAN TERÖRİSTLERLE ÇATIŞMA

Mardin Nusaybin'de, sınırı geçmeye çalışan teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışma sonrasında altı piyade tüfeği şarjörü, 210 piyade tüfeği fişeği, bir piyade tüfeği kasaturası, bir keskin nişancı dürbünü, bir el bombası, iki fotoğraf makinesi, iki telsiz ve bir sözde bölücü terör örgütü kimlik kartı ele geçirildi.

Gaziantep ve Kilis'te, Suriye'den Türkiye’ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve IŞİD terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu 3 kişi gözaltına alındı. (AA)

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/26 ... 87015.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 08 Oca 2016, 13:44

Genelkurmay öldürülen terörist sayısını açıkladı

Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklamada, köşeye sıkışan teröristler etek giyerek ve örtünerek kaçmaya çalışırlarken yakalandı. Öte yandan TSK öldürülen terörist sayısını da açıkladı

08 Ocak 2016 Cuma 12:25

Şırnak/Silopi’de devam eden operasyonda, güvenlik güçlerince teşkil edilen kontrol noktasında, vatandaşların arasına karışarak kaçmaya çalışan 58 bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalandı, operasyonda, toplam 95 terörist etkisiz hale getirildi.

Cizre'de 221, Sur'da 68 terörist etkisiz hale getirildi.

Silopi'de ise;
- 15 adet el payımı patlayıcı imha edilmiş,
- yedi adet av tüfeği,
- 112 adet av tüfeği fişeği,
- iki adet bombaatar mühimmatı,
- el payımı patlayıcı maksadıyla hazırlanmış dört adet tüp,
- bir adet telsiz şarj cihazı,
- silah bakım malzemesi,
- üç adet gaz maskesi,
- 18 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği,
- bir adet pusula,
- bir adet dürbün,
- Çok miktarda ilk yardım malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/ge ... 87828.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Oca 2016, 18:47

PKK'nın korkulu rüyası Bordo Bereliler operasyon için Sur'da

Bordo bereliler, operasyonların sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesine girdi. 4 taburdan oluşan yaklaşık 200 kişilik özel kuvvetler mensubu, Sur'da PKK'lıları ve tuzakladıkları patlayıcıları imha edecek. Teröristlerin tünellere gizlendiği ilçede Bordo Bereliler, operasyonların gece kısmını üstlenecek.

19 Ocak 2016 Salı 14:24

Türk Ordusunun seçkin birliklerinden "Bordo Bereli" olarak anılan özel kuvvetler mensupları ilk kez Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonlara katılacak. Bordo bereliler dün itibarıyla Sur'a intikal etti. Bordo bereli komandoların gece görev yapacağı öğrenildi.

Sur, diğer ilçelere göre farklı bir yerleşim ve kentleşmeye sahip. Sur kenti yer üstü ve yer altı olarak iki ayrılıyor. Terörle mücadele de bu ayrıma göre yürütülüyor. Tarihi sokakları yanı sıra kent baştan sonra tarihi tünellerle çevrili. İlçe dışına kadar yer altından uzanan tünellerin doğu, batı, kuzey ve güneye açılan güzergahları bulunuyor. 90'lı yıllarda Hizbullah'ın kullandığı tüneller şimdi de PKK yuvası...

Teröristler, güvenlik güçlerine Kanas ile ateş açtıktan sonra bu geçitleri kullanıyor. Bazı tüneller güvenlik kuvvetleri tarafından tespit edilerek giriş ve çıkışları kontrol altına alındı.

19 Aralık'tan bu yana ilçede asker ve polis ortak operasyon sürüyor. Ancak teröristler birçok noktaya el yapımı patlayıcı yerleştirdi. Kritk olan ilçeye Özel Kuvvetler Komutanlığı'na ait 4 taburdan oluşan yaklaşık 200 kişilik özel kuvvet birliği sevkedildi.

Diyarbakır Sur'a giden bordo berelilerin içinde Özel Kuvvetler Komutanı Tuğgeneral Zekai Aksakallı'nın da olduğu belirtiliyor.

Subay ve astsubaylardan oluşan bordo berelilerin öncelikli görevinin PKK tuzaklarını imha etmek olduğu belirtiliyor. Bu sayede operasyonu yürüten asker ve polis rahat hareket edebilecek. Bordo berelilerin PKK'nın keskin nişancılarını da yönelik operasyonlara da katılması bekleniyor.

Opeaysonların gündüz kısmını jandarma, polis ve korucular üstlenirken, gece kısmını bordo bereliler yürütecek. Bordo bereliler her türlü şartlara hazır olarak yetiştiriliyor. Kara, deniz, hava, dağ, düz arazi şehir merkezi onlar için farketmiyor...

Bu arada Osmanlı Devleti tarafından yapılan ve tarihi Kurşunlu Camii çevresindeki teröristler tamamen etkisiz hale getirildi.

Bölgeyi temizleyen güvenlik kuvvetleri operasyonlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bugüne kadar ilçede 102 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/pk ... 89067.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Kahraman Türk Ordusu'nun 2015 Yılı PKK'yı Temizleme Hare

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Oca 2016, 00:52

Bordo Bereliler, PKK'lı keskin nişancıları vurdu

Diyarbakır Sur'a giren Bordo Berelilerin ilk işi, PKK’lı keskin nişancıların mevzilendiği bir binayı yerle bir etmek oldu. Asker ve polise kanasla ateş açan PKK'lıların bulunduğu bina büyük bir gürültü ile patladı. Bordo Bereliler ve diğer güvenlik güçleri 20'den fazla el yapımı patlayıcıyı da imha etti.

20 Ocak 2016 Çarşamba 15:32

Diyarbakır Sur'da PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında devam eden çatışmalar Bordo Bereliler'in ilçeye girmesiyle şiddetini artırdı.
Yaklaşık 200 kişiden oluşan Özel Kuvvetler mensubu, 12 kişilik timler halinde Sur ilçesinde sokaklara dağıldı.

Bordo berelilerin ilk hedeflerinden biri, PKK’nın bölgeye getirdiği keskin nişancıların etkisiz hale getirilmesiydi.

Hasırlı Mahallesi'nde PKK’lı keskin nişancıların mevzilendiği yüksek bir bina tespit edildi, ardından bombalandı. Patlama sesi kentin tamamında yankılanırken, binanın içerisindeki teröristlerle birlikte çöktüğü bildirildi.

Özel birlikler, asker ve polise süikast silahıyla ateş açan teröristleri vururken, bir yandan da el yapımı patlayıcıları imha ediyor.

Sur’da önceki günden bu yana 20’den fazla tuzaklanmış bomba yok edildi.

Özel Kuvvetler, jandarma ve polisin yürüttüğü operasyonlarda 4 terörist de etkisiz hale getirildi. Toplam sayı 106 oldu.

Operasyonlar boyunca 84 barikatın kaldırıldığı, 6 hendeğin kapatıldığı 63 el yapımı patlayıcının da imha edildiği bildirildi.

ulusalkanal.com.tr
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

ÖncekiSonraki

Dön PKK: PKK Amerikan Ordusunun Bir Parçasıdır, PKK Bir Kürt Hareketi Değildir, Türk ve Kürt Kardeştir ve Asıl Düşmanımız ABD ve Onun Emirkulu Olan AKP'dir!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir