Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Doğu Perinçek'in "Yurt Dışı Yasağını" DERHAL KALDIRIN!!

Beni alın Perinçek'i gönderin

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Doğu Perinçek'in "Yurt Dışı Yasağını" DERHAL KALDIRIN!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 16 Oca 2015, 00:20

Beni alın Perinçek'i gönderin

Aydınlık gazetesi yazarı Mustafa Mutlu bugünkü köşesinde Doğu Perinçek'in, AİHM Büyük Daire'de yapılacak “itiraz duruşması”nda savunma hakkını kullanamama riskiyle karşı karşıya olduğunu kaleme aldı

14 Ocak 2015 Çarşamba 14:45

Aydınlık gazetesi yazarı Mustafa Mutlu bugünkü köşesinde Doğu Perinçek'in, AİHM Büyük Daire'de yapılacak “itiraz duruşması”nda savunma hakkını kullanamama riskiyle karşı karşıya olduğunu kaleme aldı

Deneyimli gazeteci yazar Mustafa Mutlu, Strazburg'da görülecek olan davanın Perinçek'in değil, Türkiye'nin 100 yıllık itibarının, onurunun davası olduğunu belirterek şunları ifade etti

Perinçek'i gönderin beni rehin alın...

“Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” dediği için İsviçre'de mahkûm olan... Ancak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ndeki davayı kazanarak haklılığını kanıtlayan Doğu Perinçek, şimdi AİHM Büyük Daire'de yapılacak “itiraz duruşması”nda savunma hakkını kullanamama riskiyle karşı karşıya...
Çünkü, hukukiliği tartışmalı olan bir mahkemenin koyduğu yasak yüzünden yurt dışına çıkamıyor.
Oysa Strasbourg'daki bu tarihi duruşmaya sadece 14 gün kaldı...
Bu dava Perinçek'in değil, Türkiye'nin 100 yıllık itibarının, onurunun davası...
Paris Büyükelçimiz Hakkı Akil, açık açık söylemiş:
Birçok alanda yaşanacakları, bu davanın sonucu belirleyecek...
Yani her şey ortada:
Doğu Perinçek'in bu davaya katılmaması görünürde İsviçre'nin ama asılnda Ermeni diasporasının işine yarayacak!
Yargıtay Başsavcılığı, 4 ay önce önüne konulan dilekçeye yanıt verip yasağın kaldırılmasının önünü açmayarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne değil, Ermenistan'a hizmet ediyor!
***
Ayrıca... Bu yasak neden kaldırılmıyor?
“Ya Perinçek yurtdışına kaçarsa ve geri dönmezse?” diye korkuyorlar sanırım!
Sözüm bu kuruntuyu bahane eden ve bu yüzden Ermenistan'ın fırınına odun taşıyanlara:
Merak etmeyin; bırakın kaçmayı, yurda giriş yasağı koysanız bile bu memleketi sizin gibi alçaklara bırakmaz, ne yapar, eder döner Doğu Bey!
O, bu ülkeden kurtulmak için değil; bu ülkeyi sizden kurtarmak için savaştı!
Kendisiyle aynı siyasi çatı altında değilim.
Ama gayet net yazıyorum:
Doğu Perinçek'in önündeki engeli kaldırın ve bu davada bulunmasını sağlayın...
Bu bir vatandaşlık görevidir!
Bunun aksi Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ihanettir!
O dönene kadar da ona inananları rehin alın...
Evet; birinci sıraya da benim adımı yazın!
Doğu Perinçek'in gidişinden dönüşüne kadar, istediğiniz karakolda bekleyeyim!
Eğer dönmezse...
Cezalarının tamamını da bana yazın; gönderin istediğiniz cezaevine, gidip yatayım!
Ama Türkiye'ye bu ihaneti yapmayın...
Ermeni lobisine hizmet etmeyin!

ulusalkanal.com.tr
http://www.ulusalkanal.com.tr/medya/ben ... 46724.html

“Türkiye'nin savunma hakkını kimse engelleyemez!“

Geri sayım başladı. Türkiye'nin kaderini değiştirecek davaya 13 gün kaldı. Perinçek İsviçre Davası 28 Ocak günü yapılacak ancak İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in yurt dışı yasağı hala kaldırılmadı.

Geri sayım başladı. Türkiye'nin kaderini değiştirecek davaya 13 gün kaldı. Perinçek İsviçre Davası 28 Ocak günü yapılacak ancak İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in yurt dışı yasağı hala kaldırılmadı.

Gazeteci-Yazar Mustafa Mutlu'nun Aydınlık gazetesindeki köşe yazısı üzerine Ulusal Kanal emekçileri tarafından başlatılan, "Bu Türkiye'nin davası! Beni alın Perinçek'i gönderin" kampanyası yurttaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Kısa zamanda sosyal paylaşım sitelerinde, #BeniAlınPerinçekiGönderin etiketi ile paylaşılan iletilerde, Perinçek 28 Ocak'ta Türkiye'yi savunacak! Perinçek'in yurtdışı yasağı derhal kaldırılsın vurgusu yapıldı.

Kampanyanın öncüsü olan Ulusal Kanal Genel Yönetmeni Yener Güneş Aydınlık gazetesine #BeniAlınPerinçek'i gönderin kampanyasının başlama sürecini anlattı. Güneş, kampanyayı kendilerine adeta halkın dayattığını belirterek şunları belirtti.

Aydınlık gazetesinin cesur kalemlerinden Sayın Mustafa Mutlu, Aydınlık gazetesindeki köşe yazısında hepimizin duygularına tercüman olan bir yazı kaleme aldı. Yazıyı okuyan herkesi heyecanlandırdı ve harekete geçirdi. “Perinçek’i gönderin beni rehin alın” başlıklı yazı Aydınlık okurlarından büyük ilgi gördü. Aynı çağrıyı gazeteci Ağabeyim Halil Nebiler Televizyon Gazetesi programında yaptı ve bu çağrı sosyal medyada çok konuşuldu. Çok sayıda e-posta aldık. Santralimize yüzlerce telefon geldi.

Tarihi duruşmaya yalnızca 13 gün kaldığını ifade eden Yener Güneş "Bu yasağı kaldırtmak bir vatandaşlık görevi" olduğunu vurgulayıp konuşmasını şöyle sürdürdü.

"Bu karar neresinden tutarsanız saçma sapan bir karardır"

Tarihi duruşmaya yalnızca 14 gün kaldı. Bu yasağı kaldırtmak bir vatandaşlık görevi. Çünkü Sayın Doğu Perinçek Strazburg’da kendisini değil Türkiye’yi savunacak. Böylesine önemli ve hayati bir davada Türkiye’nin savunmasız bırakılmasına hayır diyoruz.

Yurttaşlarımızdan bu konudaki görüşlerini telefonla, tabletle, kamerayla çekerek videolarını Ulusal Kanal’a ulaştırmalarını istiyoruz. Kağıtları, kartonlara, okulda tahtaya yazarak fotoğraflar çekilmelerini ve ulusalkanal@ulusalkanal.com.tr adresine döndermelerini istiyoruz. Bize ulaşan video ve fotoğrafları Ulusal Kanal ekranından ve İnternet Haber Sitemiz ulusalkanal.com.tr’den milyonlara ulaştıracağız. Özetle Türk Milletini yasağı kaldırtmak ayağa kalkmaya, tepki göstermeye çağırıyoruz. İzleyicilerimize video veya fotoğrafını Çek, Gönder, Yayınlayalım diyoruz.

Bu dava Perinçek’in değil Türkiye’nin davası. Türkiye'yi zaferlere götüren, Türk milletinin cesur sesi Doğu Perinçek 28 Ocak’ta Strazbur’da, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Dairesi’nde görülecek davada 100 yıllık soykırım yalanını tarihin çöplüğüne gönderecek bir savunma yapacak.

AİHM’in lehimize vereceği karar ile 100 yıllık yalan kökünden kaldırılıyor. O çıkardıkları ceza yasaları, o çıkardıkları soykırım kararları, o diktikleri soykırım anıtları hepsi geçersiz hale geliyor.

Bakın Emperyalist Batı merkezleri yıllardır 24 Nisan’a hazırlanıyor. Yani yalanın 100. Yılına. Türkiye’de yalanlarını savunacak besleme Aydınlar ve besleme örgütler yarattılar. Milyonlarca dolar harcayıp filmler çektiler, kitaplar yazdılar vs. 28 Ocak’ta Strazburg’da alınacak kararla Batı Merkezlerin 100. Yıl kampanyaları, yalanın 100. Yılına 87 gün kala, yani 3 ay kala tarihin çöplüğündeki yerini alacak.

Bu 100 yıllık yalanın kampanyası Ermeni yurttaşlarımız için yapılmıyor. BOP planlarıyla daha da hortlatılan bu yalan büyük vatanı parçalanmak, milleti dağıtılmak istenen bir ülkenin elini kolunu bağlamak için yapılıyor. Türkiye’nin Kurtuluş savaşını soykırım savaşı ilan etmek, Türkiye’ni soykırımcı addetmek bir millet bölünmeye, parçalanmaya karşı direnemesin diye yapılıyor.

Her ne olursa olsun uluslararası alanda saygınlığı olan İşçi Partisi Genel Başkanı, Anayasa Hukuku Doktoru Gazeteci Yazar Doğu Perinçek'in bu davaya katılmasının engellenmesi ülkemiz açısından büyük bir ayıptır. Utanç vericidir. Uluslararası bir skandaldır.

CHP ve MHP’li milletvekilleri, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu hepsi Perinçek'in yurt dışı çıkış yasağının kaldırılması gerektiğini söyledi. Madem yasak kalkmalı diyorlar. Öyle ne duruyorlar. Hemen harekete geçsinler ve Perinçek’in yurt dışı çıkış yasağını kaldırsınlar.

Bu karar neresinden tutarsanız saçma sapan bir karardır. Tüm hukuk, gazeteci, yazar, kültür, siyaset insanlarımız, örgütlerimiz, yurttaşlarımız ivedilikle harekete geçip bu yasağın kaldırılmasını sağlamalılardır.

Bu Dava, Doğu Perinçek'in özel davası değil, hepimizin, Türk ulusunun, Türkiye Cumhuriyeti'nin davasıdır.

Ulusal Kanal soykırım yalanına karşı en başından bu yana kararlılıkla mücadele ediyor. Bir Aydınlatma seferberliği yürütüyor. Haberlerimizle, programlarımızla, kliplerimizle, her şeyimizle bu yalana karşı mücadele yürütüyoruz. Milletimiz bu yasağımızın kaldırılması için harekete geçecektir.

Bu yasağı kaldırtmaz isek yazıklar olsun bize. Ama biliyoruz ki Türk Milleti buna izin vermeyecektir. Türk milletini soykırımcı ilan edenleri tarih önünde mahkum eden Doğu Perinçek'i engelleyemezler.

İnanıyoruz ki; Türkiye'nin savunma hakkını kimse engelleyemez! Doğu Perinçek Strazburg’a gidecek, Türkiye'yi savunacak... Türk milleti kazanacak.

Doğu Perinçek vatanı savunuyor, bu vatanı onun savunmasından mahrum bırakmak, bu vatanı savunmasız hainliktir ve bunu tarih yazacaktır.

Yurt dışında ve yurt içinde yaşayan yurttaşlarımız 28 Ocak’ta Strazburg’ta olacaktır. Avrupa’nın dört bir yanından otobüsler kaldırılıyor. Talat Paşa Komitsi’nin Türkiye’den uçak kaldırdığını biliyoruz.

ulusalkanal.com.tr
15 Ocak 2015 Perşembe 17:02
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Doğu Perinçek'in "Yurt Dışı Yasağını" DERHAL KALDIRIN!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 16 Oca 2015, 00:21

Avukatlardan Yargıtay'a Perinçek çağrısı

“İşçi Partisi Doğu Perinçek'in AİHM'deki davaya katılmasına yasalar açısından bir engel yok” Hukukçuların üzerinde mutabık kaldıkları bu görüş Yargıtay'ın ve Adalet Bakanlığının sorumluluğuna işaret ediyor. Avukat Haluk Pekşen, Perinçek'e diplomatik kolaylıkların sağlamasını istedi. Avukat Şule Nazlıoğlu yasağın rahatlıkla Yargıtay tarafından kaldırılabileceğini belirtti.

Ceza Hukukçuları İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek'in yurtıdışı yasağının kaldırılması önünde hiçbir engelin bulunmadığı görüşünde birleşiyor.
Avukat Haluk Pekşen, Yargıtay’ın sorumluluğuna dikkat çekti. Yasağın Yargıtayca kaldırmasını veya İşçi Partisi liderinin süreç içerisinde izinli sayması gerektiğini kaydetti.

Perinçek’e hükümet tarafından her türlü desteğin verilmesi gerektiğini belirten Pekşen diplomatik bir ehliyetin sağlanmasını istedi.

Avukat Şule Nazlıoğlu Erol, İnsan Hakları Sözleşmesinin 6’ıncı maddesindeki Adil yargılanma maddesini hatırlattı. Yargıtay’ın yurt dışı yasağını kaldırmasında bir engel olmadığını söyledi.

Davanın Türkiye açısından önemine vurgu yapan Erol, Perinçek’in mahkemede bulunması gerektiğini söyledi.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Doğu Perinçek'in "Yurt Dışı Yasağını" DERHAL KALDIRIN!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 16 Oca 2015, 00:21

Gazeteci-Ressam Fikret Otyam isyan etti

Koca çınar Gazeteci-Ressam Fikret Otyam, katater ameliyata giderken İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in yurt dışı yasağına isyan etti. 89 yaşındaki Otyam, yasağı Türkiye'nin yüz karası olarak yorumladı.

Ameliyat masasında bile aklı Türkiye'nin milli meselesindeydi.

Adınlık Gazetesi yazarı, usta ressam Fikret Otyam suni damarın yarattığı enfeksiyon nedeniyle yeni bir katater uygulaması için ameliyata alındı.

Ancak koca çınar, ameliyatını değil Perinçek'in yasağını düşünüyordu.

89 yaşındaki Otyam, Perinçek'in yasağını Türkiye'nin yüz karası olarak niteledi, kararın bir an önce çıkmasını istedi.

8 yıldır diyaliz tedavisi gören Otyam bin yıllık dostum dediği Yaşar Kemal'e de selam gönderdi.

Haber-Kamera: Merve Demirağ
ulusalkanal.com.tr
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Doğu Perinçek'in "Yurt Dışı Yasağını" DERHAL KALDIRIN!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 16 Oca 2015, 00:22

Kampanya çığ gibi büyüyor

Ulusal Kanal'ın başlattığı "Beni alın Perinçek'i gönderin" kampanyasına Türk milleti sahip çıktı. Yüzlerce vatandaş, "Perinçek'i gönderin beni alın" diyerek yasağın kaldırıması için seferber oldu.

Bu sözlerle ateşlenen kıvılcım büyüdü, Türkiye'yi sardı. Vatandaş, Türkiye'nin milli davasına destek için seferber oldu.

Çağrı yayınlanır yayınlanmaz Ulusal Kanal'ın telefonları kilitlendi. Yüzlerce fotoğraf ve video gönderildi.

Kimi eşi ile, kimi de kundaktaki yavrusu ile poz verdi, desteğini dile getirdi.

Fotoğraflarda da videolarda hem tepki, hem umut var. İçinden geçenleri yazan da, hükümeti uyaran da oldu.

İran'dan, İzmir'e, "Perinçek'i gönderin beni alın" kampanyası çok ses getirdi.

Sosyal medya üzerinden, kampanyaya destek mesajları yağdı.

Kampanya çığ gibi büyürken davaya kalan sayılı günler hızla tükeniyor. Geçen her saat, her dakika Türkiye'nin aleyhine işliyor.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Doğu Perinçek'in "Yurt Dışı Yasağını" DERHAL KALDIRIN!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 16 Oca 2015, 00:23

"Perinçek'e savunma hakkı verilmeli"

Eski Dışişleri Bakanı Şükrü Sina Gürel de Büyük Daire'de görülecek Perinçek İSviçre Davası ile ilgili konuştu. Gürel, "Doğu Perinçek'e uygulanan bu anlamsız yasak sona ermeli, devlet Doğu Perinçek'e gerekli olan bütün desteği vermeli" dedi.

15 Ocak 2015 Perşembe 19:34

Eski Dışişleri Bakanı Profesör Doktor Şükrü Sina Gürel, İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in yurt dışı yasağının kaldırılmamasına tepki gösterdi.
Gürel, Doğu Peinçek'e uygulanan anlamsız yasağın sona ermesi gerektiğini söyledi.

AİHM'den çıkacak kararın soykırım yalanına dair gelişmeleri etkileceğini vurgulayan Gürel, Türkiye Cumhuriyeti devletinin davaya sahip çıkmasını istedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin eski Ankara büyükelçilerinden Ahmet Zeki Bulunç da davanın milli bir mesele olduğunu vurguladı. bulunç "Devlet yetkilileri bunu göze alarak olumlu bir karar verebilir" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Doğu Perinçek'in "Yurt Dışı Yasağını" DERHAL KALDIRIN!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 16 Oca 2015, 00:23

Doğu Perinçek'e İstanbul Barosu'ndan destek!

Yurt dışına çıkış yasağı henüz kaldırılmayan İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'e İstanbul Barosu'ndan da tam destek geldi. Baro Başkanı Ümit Kocasakal, yurt dışı yasağını Yargıtay'ın beş dakikada ortadan kaldıracağını vurguladı. Davanın önemine dikkat çeken Kocasakal, Perinçek'in o davada savunma yapması Türkiye'nin saygınlığını artıracaktır dedi.

15 Ocak 2015 Perşembe 20:05

İşçi Partisi Lİderi Doğu Perinçek'in henüz kaldırılmayan yurt dışı yasağı büyük bir tartışma başlattı.
Perinçek'e toplumun her kesiminden gelen desteklere İstanbul Barosu'nun verdiği destek de eklendi.

Ulusal Kanal yayınına katılan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, AİHM Büyük Daire'de görülecek davanın önemine dikkat çekti.

Kocasakal, Yargıtay'ın yasağı 5 dakikada ortadan kaldıracağını vurguladı.

Perinçek'in davaya katılması için başka seçenekler de var.

"Bu dava Türkiye'nin davasıdır" diyen Kocasakal, Perinçek'in katılmasının Türkiye'nin saygınlığını artıracağını belirttti.

Kocasakal İstanbul Barosu olarak Perinçek'in yanında olduklarını açıkladı.

Dosyanın 4 aydır Yargıtay'da beklediğini belirten Kocasakal, dilekçeye bir cevap verilmesi gerektiğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Doğu Perinçek'in "Yurt Dışı Yasağını" DERHAL KALDIRIN!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 16 Oca 2015, 00:43

Yunus Soner, Syntagma Meydanı'nda ''Soykırım emperyalist bir yalandır'' açıklamasını yaptı

10 Ocak 2015, 13:31 1330 İzlenme

İşçi Partisi Dışilişkiler Bürosu Başkanı Yunus Soner o bildiriyi Yunanistan'da parlamento binasının bulunduğu Sintagma meydanında okudu

http://www.ulusalkanal.com.tr/yunus-son ... ,2112.html
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir