Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Sabahat Akkiraz: Siz Sivas ve Maraş'la Yüzleştiniz Mi?

NATO şemsiyesi altında Amerikan Gladyosu ve İçimizdeki Hainler birlikte çalışarak uygulamaya koydukları senaryolarla(Amerikan projeleriyle), Türk Milletimiz'i sağ-sol kavramlarıyla birbirine düşürdüler ve bunun sonucunda katliamlar yapıldı ve Amerika'nın Our Boys'u Hain Kenan Evren 12 Eylül 1980 Darbesi'ni gerçekleştirdi.

Sabahat Akkiraz: Siz Sivas ve Maraş'la Yüzleştiniz Mi?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Kas 2011, 04:29

SABAHAT AKKİRAZ: SİZ SİVAS VE MARAŞ'LA YÜZLEŞTİNİZ Mİ

CHP’li Akkiraz: (CHP Dersim ile yüzleşsin) deniliyor. Peki siz Maraş ve Sivas katliamıyla yüzleştiniz mi?’


CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, düzenlediği basın toplantısında, yarın Muharrem ayı orucunun başlayacağını söyledi. Türkiye’de milyonlarca vatandaş bu orucu tutarken, devletin bu vatandaşları görmediğini iddia eden Akkiraz, "Belediyeler, kamu ve özel sektör bakmaktadır, bilmektedir ama görmemektedir" dedi.

Akkiraz, bu durumun genel olarak Alevi toplumuna karşı geliştirilen bir siyaset yapma biçimi olduğunu savunarak, şöyle konuştu: "(Biz ayırımları ortadan kaldırıyoruz, herşeyle yüzleşiyoruz) dense de iktidar asla Alevilik ile yüz yüze gelemiyor, yüzleşemiyor. ’Cem evi yoktur, cümbüş evi vardır’ demişlerdi. ’Alevilere Sivas’ta müze yaptırılacak otel yoktur, biz orayı bilim ve kültür merkezi yaptık, siz de böyle kabul edeceksiniz’ deyip, katillerle şehitlerin isimlerini yan yana yazmışlardır. Dünya Ticaret Merkezini yok eden teröristler ile orada ölen vatandaşların isimlerinin yan yana yazıldığını gördünüz mü? Görmediniz. Belediyeleriniz milyonlarca dolar harcayıp çok güzel ve görkemli ramazan etkinlikleri yaptı. Yarın muharrem orucu başlayacak göreceğiz bakalım, hangi partiden olursa olsun, o büyükşehir belediyeleri ne yapacak? Aşure dağıtmakla ya da bir gece etkinlikte Hz Hüseyin’i anlatmakla bundan kurtulamazsınız."

SİZ SİVAS'LA MARAŞ'LA YÜZLEŞTİNİZ Mİ?


Akkiraz, "CHP Dersim ile yüzleşsin" denildiğini ifade ederek, "Peki siz Maraş ve Sivas katliamıyla yüzleştiniz mi? Peki sizler Mecliste kimlerle yan yana oturuyorsunuz?" diye sordu.

KAÇ ALEVİ VALİ VAR?


"Kaç tane Alevi müsteşar, vali, emniyet müdürü ya da genel müdür olduğunu" soran Akkiraz, "Sen bu insanları devletin dışına ittin. Yani ’zamane Yavuz Sultan Selimi’ diyebiliriz sana. Dün dağ başlarında yaşamaya mahkum edilmiştik, bugün şehrin varoşlarına, işsizliğe ve açlığa mahkum ediliyoruz. İstediğimiz tek şey, acılarımıza saygı duyulması ve eşit vatandaşlık hakkıdır" diye konuştu.

Odatv.com
25.11.2011 14:02


http://www.odatv.com/n.php?n=siz-sivas- ... 2511111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1974-1980: Cumhuriyetimizin 3. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron