Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

'Madalyalı Komutanlar' Mahkemeye

Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 146

Burada Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası hakkında önemli başlıklar bulabilirsiniz.

'Madalyalı Komutanlar' Mahkemeye

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Kas 2011, 14:41

"MADALYALI KOMUTANLAR" MAHKEMEYE
Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası - Bölüm 146


Güneydoğu'da PKK terörünün en azgın döneminde, insanların sokağa çıkamadığı, "ver kurtul" denildiği günlerde mücadele edenlerin bir kısmı şehit oldu. Generaller, albayına, albayından erine kadar Türkiye'nin dört bir yanma şehitler gönderildi. Gaziler, arkadaşlarını o günlerde yalnız bıraktıkları için üzülüyordu.

O zor dönemlerde görev yapanların bazıları bugün köşelerine çekilmiş durumda. Gelişmeleri izliyor, kimisi "Boşa çalışmışız. Her şey boşmuş." diyor. Hizmetlerinden dolayı pişmanlık duyanların sayısı insanı ürkütüyor. PKK’nın siyasi kanadını oluşturanlara devlet katlarında gösterilen ilgi kahrediyor. Onlar, PKK’nın başı Abdullah Öcalan'ın da yakın bir gelecekte tahliye edileceğine inanıyor.

Emekli bir komutan, "Yakın bir gelecekte Güneydoğu illerimizde görev yapan ve hizmetlerinden dolayı madalya verilen komutanların Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanması istenecek. Hırvatistan'dan eski komutanların yargılanması için nasıl bazı koşullar sıralanıyorsa, benzeri Türkiye için de yapılacak. PKK ve onlarla işbirliği yapanların tüm çabası bu yönde. Türkiye'nin Uluslararası Ceza Mahkemesi Roma Statüsü'nün onaylanması için kampanya yürütülüyor." diyor.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) komutanlar yargılanıyor. Cumhurbaşkanı tarafından ödüllendirilen komutan Ankara'da kahraman, ama Diyarbakır'da sanık. Ancak o komutan "sanık sandalyesi"nde değil, "tekerlekli sandalye" sinde oturacak.

Kaynakça
Kitap: Kırmızı Klasör
Yazar: Saygı Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Abdullah Öcalan'ın Terörist Faaliyetleri ve Yakalanışı'nın Perde arkası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron