Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Demirel'e 28 Şubat'ı Gülen Haber Vermiş!

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 21:27

Merdan YANARDAĞ: Programın son tutamdayız. Gülen'in ordu içindeki örgütlenmesi konusunda biraz daha açılması gereken yerler var diye düşünüyorum. Çünkü 28 Şubat'tan itibaren ordu içinde her YAŞ toplantısında irticai faaliyetlere katıldığı için bir dizi subay ihraç edildi. Nedir bu örgütlenmenin derinliği? Siz paranın nasıl toplandığını ve kontrol edildiğini anlattınız. Bu sadece yüzde yirmisi dediniz. Bu durumda 100 milyar dolara yakın bir paranın Gülen tarafından kontrol edildiği gibi bir sonuç çıkıyor ortaya. Biz eşiği aştık diyor cemaat mensupları , yani geri dönülemez bir yere geldi Türkiye onlar açısından ve kendilerine göre hedefe ulaşmak üzereler. Bu doğru olabilir mi? Ordu içindeki örgütlenmenin düzeyi ne? Nasıl örgütlendiniz? Sizin doğrudan talebeleriniz oldu mu?

Nurettin VEREN: Evet, liseden beri ilgilendiğim ve sonradan kurmay binbaşı seviyesine kadar ulaşan ve Fethullah Gülen'le gizli toplantılarına katıldığı tespit edilen ve Fethullahçı olduğu için ordudan atılan kurmay yüzbaşılar, binbaşılar var. Bunlar, Fethullah Gülenle toplantılar yaparak, ona bırigfing vererek bu işe devam ettiler. Benim itirazıma rağmen. Bunların değişik evlerde salı günleri özellikle misafir edilerek gizli toplantıları olduğunu öğrendim. Görev yaptıkları yerlerdeki istihbaratlarını Gülen'in onlardan istediğini bana kendileri söyledi. Subaylar söyledi bunu.

Bu toplantıları Gülen doğrudan kendisi yapıyordu. Onlardan el yazısıyla gelen bilgileri Gülen de görünce bu bilgilerin subaylardan geldiğini anladım. Onlar da Hocaya yakın oldukları için bundan mutlular. Ve olur olmaz her şeyi anlatıyorlar, sırf mühim bir iş yapmış olmak için. Bana 28 Şubat öncesinde bir kağıt verdi Gülen ve "Git Demirel'e ihtilal olacağını haber ver" dedi. Ben Aysal Aytaç, Işılay Saygın ve Profesör Şerif Ali Bey'le beraber Demirel'e gittim. Bu istihbarat ordudan gelmiş olabilir. Bu istihbarat 28 Şubat öncesi geldi.

M.Y: Yani siz bir dönem ordu içinde örgütlenmeyle de ilgilendiniz.

N.V: İlgilendim ama, bu işi yapmalarının yanlış olduğunu söyledim. Liseden bu yana askeri mekteplere girip teğmen, üstteğmen olduklarını biliyorum. Bunların çoğu kılıçlarını Gülen'e hediye ediyorlardı. Müzeye kondu bunlar. Bozyaka'da kendi yaptırdığı bir müzeye. Teğmenlerin kılıçları bile sergilendi. Bunlar daha sonra ordudan atıldılar. Tabii bu olaya muhalefet ettiğimiz için biz de uzaklaştırılırdık. Bu subaylar atıldıktan sonra, Gülen, "Bu atılanlar sizi üzmesin, bu işin zekâtıdır" dedi. Yani ordudaki arkadaşlarımızın ancak 40'da biri kadarı atıldı anlamında. Tabii bundan sonra, "Bakın din düşmanı ordu, namaz kılan insanları atıyor" diye propaganda yapıldı.

M.Y: Bir iki soru var, seyircilerimizden gelen, onlarla bitirelim. Akçaabat'tan yazmış bir izleyicimiz, İlker Bakioglu; "Nurettin Veren Gülen'in Bush ve İsrail'le ilişkisine tanık oldu mu?" diyor. Bir başka seyircimiz, "Çocuğum cemaate ait bir okula gidiyordu. Taksitleri ödeyemediğim için attılar" diye yazıyor. Bir izleyicimiz de, Fethullah Gülen'in sitesinde Nurettin Veren'le ilgili dolandırıcılık belgesi var, o çok anlaşılamadı" demiş.

N.V: Oradan başlayalım. Gülen'in aracılığıyla bize 2005'in 12. ayında icra takibi yapılmak istendi. Bunu programın başlarında açıkladım. Bizim malvarlığımızın iade edilmesi gerektiği halde böyle bir yola başvurdular. Oysa aramızdaki protokole göre ticari çekler var. 8 sene sonra Alaattin Kaya'nın benimle uzlaşması için bir gece Fethullah Gülen beni aradı.

M.Y: Alaattin Kaya o zaman Zaman Gazetesinin imtiyaz sahibi görünüyordu. Şimdi de Star gazetesinin sahibi görünüyor.

N.V: Evet. Bana Alaattin Kaya'yı gönderdi. Bana cemaatin içinde diz çöküp tövbekar olmam için maddi çıkarlar teklif etti. Para, mevki teklif etti. Yeter ki açıklamalarımdan ve Fethullah Gülenle çatışmandan vazgeç diye. Ben ona vekâleti hatırlattım ve "Ben isteseydim bu vekâletle sadece senin bana teklif ettiğini değil işin tamamını ele geçirebilirdim. Ama ben gazetenin arabasına binmedim ve maaş almadım" dedim. O da bana, "Al bunları keyfine bak, bu yaştan sonra ne gerek var bunlara" diye ısrar etti. Ben bu teklifi reddettikten 1-2 saat sonra benim Aras Kargo acentelerimin üçüne birden haciz geldi. Fakat yaptığım ödemelerin belgesi vardı elimde.

Ben bunlara karşı dava açtım. Ama kazanmam 2 sene sürdü. Bana dolandırıcı damgasını sahte bir evrakla vurduklarını ispatladım. Buna rağmen süreyi uzatmak için temyiz yaptılar. Ve bunların hepsini kazanmama rağmen Gülen kendi eline geçen karineyi kendi sitesinde kullanmayı sürdürdü. Herkese karşı bu tip şantaj yöntemleri kullanılıyor. Bu sorunun cevabı böyle. O mağduriyete uğrayan insanlara programın başında çağrıda bulunmuştuk. Bu insanlar lütfen bizi arasın. Çocuğunu 5 senedir göremeyenler, evlendiğinden bile haberi olmayanlar var. Fethullah Gülen'in görüşlerini benimsemediği için parçalanan ailelere sesleniyorum. Burada 50 kişilik program yapalım söylediklerimizin kanıtı olsun. Bir de "Fethullah Gülen'in Kuşatması" adlı bir kitap yazdım. Yayımlanmaya hazır fakat biz bunu yayınlayabilecek, cemaatin engellemesinden kurtulabilecek bir yayınevi bulamadığımız için elimizde duruyor . Şimdi bu kitabı yayımlayacak bir firmayla görüşeceğiz ve bu kitap yayma girecek.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir