Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullahçı Örgüt Toplumu Gözlüyor

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 21:24

Adil Serdar SAÇAN:

Şimdi yeni bir sistem kurdular; Mobesse. İstanbul'da çeşitli yerlere kamera kurarak, kap kaçı önleyeceklermiş. Tamam güvenlik açısından faydalı mı? Faydalı. Peki Türkiye hukuk devleti mi? Evet. Türkiye'nin hukukçuları çıksın buraya. Bağlanmak isteyen de bağlansın. Siz bu ülkede insanları nasıl izleyebilirsiniz? CMUK (Ceza Muhakemeleri Usülü Kanunu) çok açıktır. Hakim izni almak zorundasınız. Oysa bütün toplum izleniyor. Ve burada kamera var, kayıt var. Ama yazılmıyor. Sistemi kuranlar kimler? F tipi örgütlenme.

Merdan YANARDAĞ:

Yani Fethullahçılar, öyle mi?

A. Serdar SAÇAN.:

Evet. Diyeceksiniz ki, devlete güvenmeyeceksin de kime güveneceksin. İyi de devlet değil ki oradaki. Karşımızdaki resmi üniforma giymiş olan imam. Ve müdürlerden emir almıyor bunlar, işte Nurettin Bey'in söylediği makamlardan emir alıyorlar. Türkiye bir komployla karşı karşıya. Bakın yöntem aynı. Hemen internette mailler dolaşıyor, ihbarlar geliyor. Güya polis ihbar üzerine bir yerleri basıyor, oralarda belgelere ulaşıyor.

M.Y:

Bunun altını çizelim. Mobesse sistemiyle, hukuk dışı yöntemlerle bütün toplum izleniyor. Ve bunu izleyenler sizin deyişinizle F tipi örgütlenme. Yani polis içindeki Fethullah Gülen taraftarları.

A. Serdar SAÇAN:

Evet. Mobesse kendi isimlerinin baş harfleriymiş. Açılımını yapsınlar, onlar 28 Şubat'ta neredeymiş, kimmiş onlar?

M.Y:

Mobesse bir şifre mi?

A. Serdar SAÇAN:

O sistemi kuranların isimlerinin baş harfleri. Hatta daha ileri gidiyorum, Savcılar İstihbarat Dairesine gitsinler, Emniyet müdürlerinin odalarına baksınlar. Türk polisinin ambleminden çok FBI'ın CIA'nın amblemi var. Ayıp yani. Biz bu ülkede ABD'li itfaiyeciler için esas duruşa geçmedik, saygı duruşuna gitmedik diye hakkımızda soruşturma açıldı.

M.Y:

New York'taki İkiz Kulelere yönelik 11 Eylül 2001 saldırılarından sonra ölen itfaiyeciler için mi?

A. Serdar SAÇAN:

Evet. 2001 senesinde valilik bize emir gönderdi; resmi üniformalarınızı giyeceksiniz ABD'li itfaiyeciler için tören yapılacak diye... Mali Şube müdürüyle biz gitmedik. Soruşturma açtılar. Dönemin Emniyet Müdürü devreye girmese ceza alıyorduk. Bu devletin istihbarat yapan birimleri var. Tekrar ediyorum; bu teknik birimlerin başındakilerin odalarına gidip baksınlar. CIA amblemleri, teşekkür belgeleri, beratları var. Yani Türkiye'nin mi polisi, ABD'nin mi polisi, ABD'deki hocanın mı polisi? Bu ülkenin ulusalcılarına karşı, polis görüntüsü altında, hakimleri, sav-cilan kandırmak suretiyle operasyon yapıyorlar. Gelelim Danıştay saldırısına; ben onu yazdım, benim dediklerim de bir bir çıkıyor. Nereden biliyorum, ben müneccim miyim?

Hayır, örgütün yöntemini biliyorum. Cumhuriyet gazetesine 3 kere üst üste bomba atılıyor. Biz senelerce polislik yaptık. Birinci kere eylemi yersin, ikinciyi yemezsin arkadaş. İkinciyi de yedin diyelim ama, üçüncüyü yemezsin. Altı gün içinde 3 tane bomba atılıyor. Zaman Gazetesine atılır mıydı bu 6 günde 3 tane bomba? Önünde 30 tane ekip arabası dururdu çünkü. Cumhuriyete 3 kez bomba atıyor sonra gidip Danıştay saldırısını yapıyor. Ondan sonra "biz başarılıyız adamı yakaladık" diyorlar. Neyin başarısı? Sen komplo yapıyorsun, komplonun içerisindesin. Soruşturma açılması gerekir. En azından tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu ölüme sebebiyet vermekten İstanbul polisi (yöneticileri) hakkında soruşturma açılmalı.

Bir gecede olayı çevirdiler. Çünkü senaryo çok önceden hazırlanmış. F tipi örgütün Emniyet içindeki görevlileri hazırlamış. Adam daha yeni yakalanıyor. Yahu teknik izleme ekiplerinden karar alman 1 gün sürer. Daha 1 gün geçmeden yayın organlarında Muzaffer Tekin ismi çıkıyor. Kim bu Tekin? Ordudan ayrılmış gazi bir asker. Niye bulaştırıyorlar onu? Türk Silahlı Kuvvetleri yaptı izlenimini vermek için.

M.Y:

Bu arada anket sorumuzun sonuçlarını açıklamak istiyorum. 30.556 seyircimiz anketimize katılmış. Yüzde 74'ü "evet" biz burada yapılan açıklamalara inanıyoruz diye cevap vermiş. Yüzde 26'sı ise "hayır" inanmıyoruz diyor.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir